تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته سوم آذر 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
در گفت‌وگو با فارس
منصوریان: برای قهرمانی در تلاشیم تا بازیکن چینی جذب کنیم

خبرگزاری فارس: سانداکار و مربی تیم ووشوی بانوان سمیرم گفت: برای رسیدن به عنوان قهرمانی در تلاش هستیم تا بازیکن چینی جذب کنیم.

خبرگزاری فارس: منصوریان: برای قهرمانی در تلاشیم تا بازیکن چینی جذب کنیم

الهه منصوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره بازی هفته اول و دوم لیگ ووشوی بانوان گفت: بازیکنانی که جذب کرده‌ایم در تیم ملی حضور دارند. با وجود اینکه قرارداد کمی با آنها داریم اما قبول کردند و در تیم سمیرم حضور پیدا کردند. تیم منسجم و خوبی داریم. اگر کسانی که قول داده‌اند از ما حمایت کنند، این کار را انجام دهند قول می‌دهم قهرمان شویم. 

وی ادامه داد: رقابت‌ها بسیار نزدیک و سخت است. با توجه به اینکه بازیکنان ملی‌پوش در تیم‌های مختلف پخش شده‌اند کیفیت مسابقات بسیار بالا است. بازی حساس ما مقابل گاز مازندران است که دو دوره قهرمانی را در کارنامه دارد. یکی از خواهرانم نیز در این تیم بازی می‌کند. البته در نظر داشتیم وی را در اختیار بگیریم اما رضایت‌نامه او آماده نشد.

منصوریان با بیان اینکه در دور رفت رقابت‌ها به دلیل آسیب‌دیدگی در مبارزات حضور ندارد، اظهار داشت: دور برگشت را با توجه به نظر پزشک بازی خواهم کرد و هم‌اکنون نیز تمریناتم را آغاز کرده‌ام.

سانداکار و مربی تیم سمیرم از تلاش این باشگاه برای جذب بازیکن چینی گفت: در تلاش هستیم تا بازیکنانی از چین جذب کنیم. نایب‌قهرمانی را می‌توانیم کسب کنیم، اما اگر می‌خواهیم تیم قهرمان شود به این بازیکنان نیاز داریم.
انتهای پیام/خ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پس از تصویب 9 قطعنامه علیه اسرائیل صورت گرفت؛
سانسور گسترده اخبار مربوط به محکومیت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل توسط رسانه‌های غربی

خبرگزاری فارس: علی‌رغم آنکه روز جمعه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اقدامی کم‌سابقه طی 9 قطعنامه رژیم صهیونیستی را به خاطر نقض حقوق بشر و ادامه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم در اراضی اشغالی محکوم کرد، رسانه‌های غربی دست به سانسور گسترده این خبر زدند.

خبرگزاری فارس: سانسور گسترده اخبار مربوط به محکومیت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل توسط رسانه‌های غربی

به گزارش فارس، علی‌رغم آنکه روز جمعه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اقدامی کم‌سابقه طی 9 قطعنامه رژیم صهیونیستی را به خاطر نقض حقوق بشر و ادامه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم در اراضی اشغالی محکوم کرد، رسانه‌های غربی دست به سانسور گسترده این خبر زدند.
 
بنابراین گزارش، هیچ‌یک از رسانه‌های مطرح جهان تاکنون اقدام به انعکاس این خبر نکرده‌اند. رسانه‌های غربی در حالی در خصوص این مصبات که از سوی برخی دیروز را به جمعه سیاه اسرائیل بدل کرد سکوت کرده‌اند که در این قطعنامه‌ها اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در تخریب منازل، مراکز آموزشی و درمانی فلسطینیان، استفاده گسترده از زور توسط این رژیم، بویژه در نوار غزه که منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم فلسطین شده، محکوم شده است.
 
این قطعنامه ها را دو واحد جداگانه سازمان ملل متحد به نام های کمیته ویژه فلسطین و آنروا ( آژانس امداد و اشتغال ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک) ضمیمه گزارش های جداگانه خود از نقض حقوق اولیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی و بویژه غزه کردند و قطعنامه ها را در دو بخش مجزای چهار و پنج تایی به مجمع عمومی پیشنهاد کرده بودند. همه این قطعنامه ها که با رای بالایی تصویب شد، سه هفته قبل در نشست کمیته چهارم مجمع عمومی با عنوان محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض گسترده حقوق بشر مردم فلسطین تصویب شده بود.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، در یکی از قطعنامه‌ها اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در تخریب منازل، مراکز آموزشی و درمانی فلسطینیان، استفاده گسترده این رژیم از زور، بویژه در نوار غزه که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم فلسطین شده، محکوم شده است.
 
قطعنامه دوم درباره شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شامل بیت المقدس شرقی و جولان سوریه بود. کمیته ویژه فلسطین در این قطعنامه از اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه شهرک سازی در بیت المقدس شرقی و نیز ساخت دیوار حائل به شدت ابراز نگرانی کرده و این اقدامات را به عنوان مصادیق نقض حقوق بین الملل بشردوستانه و قطعنامه‌های سازمان ملل برشمرده است.


این قطعنامه نیز که با 162 رای مثبت، 7 رای منفی و 4 رای ممتنع تصویب شد، از رژیم صهیونیستی خواسته است با تمکین در برابر قطعنامه های سازمان ملل در خصوص جولان اشغالی، بویژه قطعنامه 497 شورای امنیت مصوب سال 2008 میلادی، از این منطقه عقب نشینی کند.
 
قطعنامه مهم دیگر این بخش درباره گزارش کار کمیته ویژه تحقیق از اقدامات تأثیرگذار اسرائیل بر حقوق بشر مردم فلسطین و دیگر اعراب سرزمین‌های اشغالی بود. این قطعنامه نیز در نشست روز جمعه مجمع عمومی با 86 رای مثبت در برابر 9 رای منفی و 75 رای ممتنع به تصویب رسید.


علت تعداد بالای آرای ممتنع به این قطعنامه، هماهنگی اروپائی‌ها در رای ممتنع به آن بود. در این قطعنامه نیز بکار گیری زور توسط اسرائیل علیه مردم غیر نظامی فلسطین و کشته و مجروح شدن هزاران نفر از آنان، تخریب و توقیف اموال فلسطینان، تنبیه دسته جمعی و بازداشت و زندانی کردن هزاران فلسطینی محکوم و بر ادامه کار کمیته ویژه تحقیق تاکید شده است.
 
قطعنامه چهارم بخش گزارش کمیته ویژه فلسطین درباره کاربرد کنوانسیون ژنو مربوط به حمایت از افراد غیرنظامی در زمان جنگی بود که در 12 اوت 1949 میلادی رخ داد و آوارگان زیادی از فلسطینی‌ها بر جای گذاشت. این قطعنامه نیز با 164 رای مثبت، 7 منفی و 2 ممتنع به تصویب رسید.
 
در بخش قطعنامه‌های پیشنهادی آنروا نیز نخستین قطعنامه با عنوان کمک به آوارگان فلسطینی بود که با 161 رای مثبت، 8 ممتنع و فقط یک رای منفی آنهم رای خود رژیم صهیونیستی به تصویب رسید. دومین قطعنامه بخش آنروا، به نام اشخاص جابجا شده براثر جنگ ژوئن 1967 میلادی و پس از بود. این قطعنامه نیز با 163 رای مثبت، 7 رای منفی و 3 رای ممتنع به تصویب رسید. سومین قطعنامه این بخش، عملیات آژانس امداد و اشتغال ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک نام داشت که با 165 رای مثبت، هفت رای منفی و 2 رای ممتنع به تصویب رسید. چهارمین قطعنامه بخش آنروا درباره دارایی ها و درآمد آوارگان فلسطینی بود که با 162 رای مثبت، هفت رای منفی و دو رای ممتنع به تصویب رسید.
 
نکته قابل توجه در این جلسه رای منفی سه کشور آمریکا، کانادا، رژیم صهیونیستی و در برخی موارد نیز استرالیا به این قطعنامه‌ها بود. در کنار این کشورها برخی کشورهای بسیار کوچک نیز مانند جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، پاناما هم در همراهی با آمریکا و کانادا به این قطعنامه های رای منفی دادند.
 
انتهای پیام/ک.ص
 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


روابط مهندس ناظر، سازمان مهندسی و شهرداری به صورت رفت و آمدی است
ریزش ساختمان با خاکبرداری فقط ۴ بیل خاک/ تنها ۲ ساختمان تا سال ۸۹ شناسنامه فنی گرفتند

خبرگزاری فارس: نائب رئیس سازمان نظام مهندسی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه تا سال ۸۹ فقط برای ۲ تا ۳ ساختمان شناسنامه فنی صادر شد. همچنین برخی از مالکان به دلیل عدم شناخت از شرایط خاک تا ۴ بیل خاک را جابجا می‌کنند ساختمان بغلی فرو می‌ریزد.

خبرگزاری فارس: ریزش ساختمان با خاکبرداری فقط  ۴ بیل خاک/ تنها ۲ ساختمان تا سال ۸۹ شناسنامه فنی گرفتند

علی ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس؛ در خصوص تخریب‌های غیراصولی که باعث بروز حوادث ناگواری در شهر می‌شود گفت: هر دو طرف شهرداری و نظام مهندسی در این زمینه مسئول هستند.

نمی‌توان مطلق گفت شهرداری یا نظام مهندسی مقصرند

وی با بیان اینکه این رابطه دو طرفه است گفت: نمی‌توان مطلق بگوییم که مهندس ناظر، شهرداری و یا نظام مهندسی مقصرند. این یک مثلث است که سه راس دارد که هر سه راس آن با هم در ارتباطند.

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی یادآور شد که وظیفه سازمان نظام مهندسی این است که بر عملکرد مهندس ناظر، نظارت و صلاحیت آن را تایید کند.


برخی مهندسان فقط می‌توانند ۲ طبقه طراحی کنند

ترکاشوند با بیان اینکه سه نوع پروانه داریم گفت: پروانه پایه یک، دو و سه داریم و افراد در ۷ رشته مهندسی، معماری، ساختمان، برق، مکانیک، نقشه‌برداری و گرافیک فعالیت می‌کنند.

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی  در خصوص انواع پروانه‌ها گفت: در پروانه پایه یک طبق قانون فرد می‌تواند دو تا سه طبقه را طراحی کند این در حالی است که در پروانه پایه دو ۷ تا ۸ طبقه را می‌توانند طراحی کنند.

ترکاشوند اضافه کرد: در پروانه پایه سه تعداد طبقات بیشتری می‌تواند طراحی کند.

وی با تاکید بر این موضوع که به خاطر رفع یک خلاء قانونی شرکت‌های حقوقی تاسیس شده است، گفت: در این شرکت‌ها ۲۰ تا ۳۰ مهندس در رشته‌های مختلف جمع و فعالیت‌ می‌کنند.

شهرداری در صورت بروز تخلف می‌توانند کار را متوقف کنند

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی با اشاره به اینکه شهرداری طبق تبصره ۷ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها وظیفه دارد که به طور مدام بر عملکرد مهندس ناظر نظارت کند، گفت: طی بازدید‌های که دارد در صورتی که تخلفی مشاهده کرد می‌تواند کار را متوقف کند.

ترکاشوند با تاکید دوباره که این جاده دو طرفه است گفت: مأمورین شهرداری می‌تواند بازدید‌های را از ساختمان‌ها داشته باشد و اگر بر خلاف مفاد پروانه اقدامی صورت گیرد یا اصول فنی رعایت نشود بلافاصله کار را متوقف کند.

وی در خصوص ساخت و ساز‌های غیرمجاز گفت: در این زمینه نیز تقسیم‌بندی‌های وجود دارد.

متخلفان یک شبه خانه می‌سازنند

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: در برخی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز مالک و سازنده به شهرداری و مهندس ناظر رجوع نمی‌کنند مانند حاشیه شهر‌ها که یک شبه ساختمان‌ها ساخته می‌شود.

مجوز ۵ طبقه است؛ ولی ۶ طبقه ساخته می‌شود

ترکاشوند همچنین به نوع دیگر از ساخت و ساز‌های غیرقانونی اشاره کرد و گفت: فرد پروانه ساخت و ساز را دریافت کرده و قرار بوده به عنوان مثال ۵ طبقه ساختمان‌سازی کند. این در حالی است که اقدام به ساخت و ساز در  ۶ طبقه کرده است.

مجوز ۳۰۰ متری و احداث ۴۰۰ متری بنا

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در ادامه گفت: یا اینکه قرار بوده در یک طبقه ۳۰۰ متر بنا ساخته شود و فرد ۴۰۰ متر ساخت و ساز کرده است البته این غیرمجاز نیست این مازاد بر پروانه است که تشریفاتی دارد به کمیسیون ماده ۱۰۰ که متشکل از نماینده وزارت کشور، قوه قضائیه و شورای شهر ارسال و در آنجا در این زمینه‌ها تصمیم گیری می‌کنند.

عدم شناخت از وضعیت خاک/با جابجا شدن ۴ بیل خاک ساختمان می‌ریزد

ترکاشوند به نوع دیگری از ساخت‌ و ساز‌های غیرمجاز در تهران اشاره کرد و گفت: بخشی از گود‌برداری‌های غیراصولی باعث ریزش ساختمان بغلی می‌شود.

وی اضافه کرد: مالکین بدون اطلاع مهندس ناظر اقدام به ساخت و ساز می‌کنند و چون شناخت نسبت به ساختمان و جنس خاک ندارند لودر را برداشته و تا ۴ بیل خاک را جابه‌جا می‌کند ساختمان بغلی فرو می‌ریزد.

مالکینی که بدون اطلاع مهندس ناظر اقدام به تخریب می‌کنند

به گفته نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در برخی از مواردی که بررسی کرده‌ایم شاهد بودیم که مهندس ناظر نیز اطلاعی از ساخت و ساز‌ها نداشته است.

وی با تاکید بر این موضوع که مالک باید فعالیت خود را با مهندس ناظر چک کند گفت: باید ببینند که سازه آنها نیاز به چه اقداماتی دارد و بعد اقدام به تخریب کند.

هماهنگی‌ها کمرنگ می‌شود

ترکاشوند اضافه کرد: هماهنگی‌ها کمرنگ می‌شود و باعث بروز اتفاقات ناگواری می‌شود.

مهندس ناظر، سازمان نظام مهندسی و شهرداری روابطشان به صورت رفت و آمدی است

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی تأکید کرد که مهندس ناظر، سازمان نظام مهندسی و شهرداری روابطشان به صورت رفت و آمدی است و نمی‌توانیم مطلق یکی از آنها را مقصر بدانیم. باید بین آنها هماهنگی باشد تا کارها صورت گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته که مشکلی برای شهروندان رخ ندهد گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته در ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی شیوه‌نامه‌ایی را باید تنظیم می‌کردیم.

شیوه نامه ساخت و ساز تصویب شد

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: این شیوه‌نامه توسط وزارت مسکن و نهادهای مسئول تهیه و به تصویب هیئت وزیران رسید.

ترکاشوند با بیان اینکه در تهران در سال ۸۶ وزیر مسکن وقت(سعیدی‌کیا) رئیس شورای شهر (چمران) و شهردار تهران (محمد‌باقر قالیباف) و  رئیس سازمان نظام مهندسی وقت، این تفاهم‌نامه را تهیه کرده‌اند گفت: این تفاهم‌نامه تهیه شد تا بتوانند ساختمان‌ها را ساماندهی کنند.

تفاهم نامه برای ساختمان‌های بالای ۳ هزار متر

به گفته نائب رئیس سازمان نظام مهندسی، براساس این تفاهم‌نامه قرار شد ساختمان‌هایی که بنای آنها بیش از ۳ هزار متر مربع است بر اساس این شیوه‌نامه عمل کنند.

وی با بیان اینکه چک‌لیست‌هایی در این شیوه نامه وجود دارد، گفت: هر عملیاتی که صورت می‌گیرد در این چک لیست ثبت می‌شود و در انتها برای ساختمان شناسنامه فنی صادر می‌شود.

قانون جدید شامل ساختمان‌های قدیم نمی‌شود

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: در یک مقطعی که این اتفاق رخ داد بخشی از مالکین مهندسین ناظر و شهرداری تبصره‌ای گذاشتند که ساختمان‌هایی که از به بعد ساخته می‌شود در دستور کار قرار گیرد و شامل ساختمان‌های قبل نشود.
 
۲ سال پیش طی مراسمی اولین شناسنامه فنی ساختمان صادر شد

ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که تاکنون بحث شناسنامه فنی ساختمان اجرایی نشده است، گفت: دو سال پیش مراسم شناسنامه فنی را در شورای اسلامی شهر تهران برگزار کردیم و اولین شناسنامه فنی در این روز صادر شد.

وی با بیان اینکه تعدادی از ساختمان‌ها براساس این اصول در حال فعالیت هستند گفت: به محض تکمیل با مراجعه به سازمان نظام مهندسی برای آنها شناسنامه فنی صادر می‌شود.

تفاهم نامه برای صدور شناسنامه فنی از سال ۸۶

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چند ساختمان شناسنامه فنی دریافت کرده‌اند گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ایی که در سال ۸۶ داشته‌ایم ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساختمان بالای سه هزار متر مراجعه کردند که براساس شیوه‌نامه مراحل انجام پروانه آنها صادر شد و تا یک سال پیش که بنده مسئولیت این سازمان را داشتم دو تا سه ساختمان شناسنامه فنی دریافت کرد.

آماری از سال قبل تاکنون ندارم

ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که از سال گذشته تاکنون چند ساختمان شناسنامه فنی دریافت کرده‌اند، گفت: نمی‌دانم باید از رئیس جدید سؤال کنید.

۳۰ درصد ساخت و سازها در زمین‌ها بالای ۳ هزار متر است

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه تعداد ساختمان بالای ۳ هزار متر داریم گفت: در تهران این ساختمان‌ها کم نیستند و شاید ۳۰ درصد این ساخت و ساز‌ها مربوط به ساختمان‌هایی باشد که بالای ۳ هزار متر هستند.

به گفته ترکاشوند برخی از ساختمان‌ها ۵ هزار، ۵۰ هزار و ۱۰۰ هزار متر مربع هستند و بناهای زیادی دارند.

زلزله در ساختمان‌های ۵۰ متری هم رخ می‌دهد/ شناسنامه فنی فقط برای ساختمان‌های بالای ۳ هزار متر

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا برای ساختمان‌های ۵۰،۶۰، ۱۰۰ و غیره این شناسنامه صادر نمی‌شود مگر زلزله در این ساختمان‌ها نمی‌آید گفت: اگر زلزله رخ دهد تمام ساختمان‌ها را در بر می‌گیرد اما در تفاهم‌نامه گفتند از جای شروع کنیم و بعد به تمام ساختمان‌ها تعمیم دهیم.

اقدامات برخی از مهندسین ناظر صوری است/ ثابت نشد

وی با بیان اینکه شهرداری معتقد بود که یکسری از خدمات مهندسین ناظر به صورت صوری است گفت: البته این موضوع هم اثبات نشد و شهرداری یکطرفه این تفاهم‌نامه را معلق کرد.

شهرداری تفاهم نامه را یک‌طرفه معلق کرد

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی یادآور شد: ما بر این اعتقاد بودیم که وقتی یک تفاهم‌نامه را چهار نفر امضا می‌کنند اگر قرار است متوقف شود یا به شیوه دیگری عمل شود چهار نفر باید تصمیم بگیرند نه یک طرف بگوید من قبول ندارم.

به جای برخورد با مهندس ناظر قانون را معلق می‌کنیم

ترکاشوند ادامه داد: اصلا فرض محال می‌گیریم مهندس ناظر به وظیفه خود عمل نکرده است آیا نباید برویم آن تعداد مهندس ناظری را که به وظیفه خود عمل نکردند را تحت تعقیب قرار دهیم و با آنها برخورد کردیم یا قانون را معلق کنیم.

مشکل حل شد

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: البته مجددا موضوع را پیگیری کرد و به نتایج خوبی با شهرداری رسیدیم در حال حاضر ۱۱۰ تا ۱۲۰ دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری که در آن اقدامات ساخت و ساز ثبت می‌شود را در دسترس قرار داده‌اند تا بتوانیم کار را با کیفیت پیش برویم.

فقط از مهر مهندس ناظر در هنگام تخریب استفاده می‌شود

ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که در برخی از موارد مهندسین ناظر هنگام تخریب حضور ندارند و فقط از مهر آنها استفاده می‌شود گفت: ما منکر این موضوع نیستیم نه مطلق می‌گوییم شهرداری و نه سازمان نظام مهندسی همه به صورت درصدی در وظایف خود کوتاهی می‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه برخوردی با مهندس ناظر متخلف صورت می‌گیرد گفت: شورای انتظامی داریم که در این شورا برای متخلفین جریمه‌های در نظر گرفته می‌شود.

بررسی ۸ هزار پرونده متخلف در ۲ سال گذشته

به گفته ترکاشوند، در سال ۸۸ و ۸۹ بیش از ۷ تا ۸ هزار پرونده مهندسین که در خدماتشان به نوعی کوتاهی کردند رسیدگی شده و برای ۳۰ تا ۴۰ درصد آنها رأی صادر شده است.

گرفتن حق نظارت از مهندسین متخلف

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی درباره رای‌های صادره گفت: در برخی موارد مهندس ناظر ۶ ماه از کار محروم، پروانه‌‌اش توقیف و یا چند سال حق نظارت نداشته و یا جریمه های دیگری برای آنها در نظر گرفته‌ایم.

ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که تا کنون چه تعداد از مهندسین ناظر متخلف را از کار برکنار کرده‌اید گفت: گزارش‌هایی به شورای شهر تهران داده‌ایم آنها نیز نگاهشان این بود که با مهندسین ناظر متخلف چه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: از اعضای شورا خواستیم تا وقتی بدهند که گزارش عملکرد خود را ارائه دهیم که چگونه با مهندسی متخلف برخورد کرده‌ایم. آمار، مدارک و مستندات در این زمینه موجود است.

قانون در شناسنامه فنی ساختمان اجرایی نشد

نائب رئیس سازمان نظام مهندسیدر پاسخ به این پرسش که چرا شناسنامه فنی تاکنون اجرایی نشده و آیا جزء طرح‌های شکست خورده است گفت: شکست نخورده است ولی بخش‌های از قانون اجرایی نشده است.

به گفته ترکاشوند، مجددا شاهرخی مدیرکل تشکل‌های نظام مهندسی در وزارت راه و شهرسازی با حضور غفرانی رئیس سازمان استان، هیربد معصومی معاون شهرسازی شهرداری تهران جلساتی را به صورت مستمر برگزار کرده و به نتایج خوبی رسیده‌اند.

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ادامه داد: قرار است یکسری خدمات شهرداری در اختیار آنها قرار دهد و همچنین سازمان نظام مهندسی نیز از نیروهای زبده خود در امر وزارت استفاده کنیم.

قانون نباید معلق بماند

ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر تفاهم‌نامه‌ایی گفتید که به صورت یک طرفه معلق شده در چه وضعیتی است گفت: کارها درست شده است از طریق وزیر مسکن و سیستم نظارتی پیگیری کردیم که قانون نباید معلق بماند بلکه باید با متخلف برخورد کنیم.

آمار دقیق مهندس ناظران متخلف را ندارم

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در پاسخ به این پرسش که چند درصد مهندسین ناظر متخلف هستند گفت: آمار دقیقی ندارم.

تبانی مهندس ناظر و مالک/ ساخت و ساز با هر کیفیت

وی تاکید کرد: در صورتی که مهندس ناظر در اقدامات خود کوتاهی کنند وی را تحت تعقیب قرار می‌دهیم. اما در برخی موارد مالک و مهندس ناظر با هم هماهنگ می‌شوند و مالک می‌خواهد که مهندس سرکارش حضور نیابد تا با هر کیفیتی که می‌خواهد ساختمان سازی کند.

انصراف برخی مهندس به دلیل تخلف مالک

ترکاشوند گفت: البته در مواردی نیز مهندس ناظر به دلیل تخلفاتی که مالک انجام می‌دهد از کار انصراف داده و اعلام می‌کند که این ساختمان اصولی نیست.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مقابل مهرام روحیه و تمرکز همیشگی را نداشتیم
کوهیان: اگر تصمیم بر انحلال بسکتبال ذوب‌آهن است چرا ما خبر نداریم؟

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن گفت: اگر تصمیمی بر انحلال تیم گرفته شده است، باید به ما هم بگویند و اگر نمی‌دانم همین جای سئوال است.

خبرگزاری فارس: کوهیان: اگر تصمیم بر انحلال بسکتبال ذوب‌آهن است چرا ما خبر نداریم؟

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، فرزاد کوهیان پس از شکست مقابل مهرام در لیگ برتر بسکتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برعکس مهرام که بازی خوبی را به نمایش گذاشت ما نتوانستیم از توانایی‌های خود استفاده کنیم و ضعیف ظاهر شدیم.
وی ادامه داد: بازیکنان ما روحیه همیشگی را نداشتند و نتوانستند در بازی تمرکز کنند و متأسفانه نتیجه‌اش شکست شد. خطاهایی که برای وودز گرفتند باعث شد که خیلی زود این بازیکن را از دست دهیم و همه اینها دست به دست هم داد که باختیم.

سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن در مورد داوری گفت: به نظر من برخی خطاها از دید داوران دور ماند و همین موضوع باعث شد که لورن وودز عصبانی شود. نمی‌خواهم بگویم عمدی در کار بوده است، اما به هر حال داوران باید دقت بیشتری کنند.

کوهیان عنوان کرد: بازیکنان ما از ابتدای فصل با غیرت و تعصب کار کرده‌اند و امیدوارم از تیم حمایت شود، چون در وضعیت خوبی از لحاظ مالی قرار نداریم.

وی در پاسخ به این سئوال که خبرهایی مبنی بر انحلال ذوب‌آهن شنیده می‌شود، گفت: این سئوال را باید از کسی بپرسید که بتواند پاسخ دهد، چون من در جریان این مسائل نیستم و خبر ندارم. اگر تصمیمی بر این موضوع که شما می گویید گرفته شده است، باید به ما هم بگویند و اگر نمی‌دانم همین جای سئوال است.
دیدار 2 تیم با نتیجه 92 بر 74 به سود مهرام به پایان رسید.
انتهای پیام/خ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دروسی پیشنهاد منچستری‌ها را نپذیرفت

خبرگزاری فارس: کاپیتان دوم جالوروسی اعلام کرد که بدون شک در المپیکو باقی می‌ماند.

خبرگزاری فارس: دروسی پیشنهاد منچستری‌ها را نپذیرفت

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فور فور توو، در تابستان گذشته خبرهای بسیاری مبنی بر حضور دانیله دروسی در تیم‌های شهر منچستر شنیده شد ولی این بازیکن ملی پوش در تیم خود ماند اما قرارداد خود را نیز با این تیم تمدید نکرد.
 
هواداران رم در المپیکو نام او را با عنوان کاپیتان آینده فریاد می‌زنند. آن‌ها بارها از وی خواسته‌اند قراردادش را تمدید کرده و خیال همه را راحت کند ولی او هنوز از تمدید قطعی قرارداد خود حرفی به میان نیاورده است.
 
با توجه به نزدیک شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه و پایان یافتن قرارداد دروسی در پایان فصل، امکان خروج این هافبک ملی پوش از باشگاه رم قوت گرفته است.
 
دروسی در این مورد گفت: حضور در انگلیس می‌تواند تجربه خوبی برای من باشد. این بسیار عالی است که می‌شنوم مربیان بزرگی مانند آلکس فرگوسن و روبرتو مانچینی به دنبال امضای قرارداد با من هستند و قصد دارند مرا به شهر منچستر ببرند ولی باید اعلام کنم علاقه‌ای به ترک رم ندارم، دوست دارم در این تیم بمانم.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


حضور بازیکنان جوان در لیگ بزرگسالان رقابت‌ها را سخت‌تر کرده است
مهدی‌پور: قراردادها نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است

خبرگزاری فارس: تالوکار تیم بانوان گاز مازندران گفت: قراردادها نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است و از طرفی ما مجبور هستیم برای تمرینات راهی تهران شویم.

خبرگزاری فارس: مهدی‌پور: قراردادها نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است

شمیم مهدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره حضورش در لیگ ووشوی بانوان گفت: در آغاز لیگ در تیم خوزستان حضور داشتم، سال دوم در تیم نفت تهران فعالیت کردم و پس از آن وارد گاز مازندران شدم که هم‌اکنون نیز با این تیم در رقابت‌ها شرکت می‌کنم.

وی درباره مبلغ قراردادش در این تیم، اظهار داشت: مبلغ قرارداد همان سال گذشته است و افزایشی نداشته است. 3.5 میلیون تومان با ما قرارداد بسته‌اند. هزینه رفت‌وآمد ما زیاد است و تمرینات نیز در تهران برگزار می‌شود اما به دلیل عشق و علاقه‌ای که دارم در این رشته فعالیت می‌کنیم و در تمرینات شرکت می‌کنم.

تالوکار دو فرم تای‌چی‌چوان و تای‌چی‌جین درباره کسب مقام در مسابقات برون‌مرزی، اظهار داشت: در مسابقات جهانی کانادا شرکت کردم که بالاترین امتیاز را در تاریخ تالو بانوان کسب کردم و بهترین عملکرد را داشتم. اما مقامی نداشتم. در مسابقات جهانی ترکیه نیز حضور داشتم اما به دلیل بی‌تجربگی و آسیب‌دیدگی نتوانستم مقامی کسب کنم.

مهدی‌پور با اشاره به مهم‌ترین حریفانش در لیگ بانوان عنوان کرد: سمیرم یکی از مهمترین حریفان است که منصوریان بهترین‌ها را جذب این تیم کرده است. سایر تالوکاران هم خوب هستند و با حضور جوانان در لیگ بزرگسالان رقابت‌های سنگینی را پیش‌رو داریم.
انتهای پیام/خ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نتوانستم شاگردانم را خوب راهنمایی کنم
هاشمی: با وجود پیروزی بازی خوبی مقابل ذوب‌آهن انجام ندادیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم بسکتبال مهرام گفت: با وجود اینکه به پیروزی رسیدیم، اما نتوانستیم بازی خوبی را انجام دهیم.

خبرگزاری فارس: هاشمی: با وجود پیروزی بازی خوبی مقابل ذوب‌آهن انجام ندادیم

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، مصطفی هاشمی در مورد پیروزی 92 بر 74 مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: به نظر من با وجود اینکه به پیروزی رسیدیم، اما نتوانستیم بازی خوبی را انجام دهیم و باز هم همانند همیشه این ضعف به من باز می‌گردد که نتوانستم شاگردانم را خوب راهنمایی کنم.

وی ادامه داد: به نظرم هر دو تیم در این بازی جدی بازی نکردند و توان بازیکنان ما بیش از اینها بود. تنها خوشحالم که توانستیم از جوانانمان بیشتر استفاده کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام در مورد عملکرد داوری گفت: من در این 11 سالی که مربیگری می‌کنم تاکنون در مورد داوری صحبت نکرده‌ام و از این به بعد هم صحبت نمی‌کنم. داوران یک حریمی دارند و باید به آن احترام بگذاریم.

هاشمی در مورد ذوب‌آهن گفت: آنها تیم بزرگی هستند و باخت در این بازی چیزی از ارزش های آنها کم نکرد. ذوب‌آهن یک تیم قدیمی است و از هماهنگی خوبی هم برخوردار است و با کیفیتی که در بازی‌اش وجود دارد خدمت بزرگی به بسکتبال ایران کرده است.

وی عنوان کرد: دور مقدماتی لیگ با مرحله پلی‌آف بسیار تفاوت دارد. در پلی‌آف استرس وجود دارد و نمی‌توانید بگویید با یک باخت چیزی نمی‌شود. ما باید خود را برای این مرحله آماده کنیم.
انتهای پیام/خ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/هفته شانزدهم بوندس‌لیگا آلمان/
بازی بایرن در اشتوتگارت گامی دیگر برای قهرمانی نیم‌ فصل

خبرگزاری فارس: پرافتخارترین تیم فوتبال لیگ باشگاهی آلمان با حضور در شهر اشتوتگارت قدمی دیگر تا قهرمانی دور رفت این پیکارها برخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: بازی بایرن در اشتوتگارت گامی دیگر برای قهرمانی نیم‌ فصل

به گزارش خبرگزاری فارس، فرداشب دو دیدار باقی‌مانده از هفته شانزدهم بوندس‌لیگا انجام خواهد شد. در ورزشگاه مرسدس‌بنز‌آره‌نا اشتوتگارت پذیرای بایرن‌مونیخ جدی‌ترین مدعی کسب عنوان قهرمانی فصل جاری خواهد رفت.

مونیخی‌ها که هفته قبل با کسب پیروزی ۴ بر یک مقابل وردربرمن به بحران دو هفته‌ای خود خاتمه دادند، اکنون در تکاپو بر سر عنوان قهرمانی نیم‌ فصل اول هستند و به این دلیل بازی خارج از خانه با اشتوتگارت را ساده نخواهند گرفت.
 
در دیداری دیگر بورسیادورتموند، قهرمان فصل گذشته این پیکارها پس از خروج اجباری از پیکارهای لیگ قهرمانان اروپا درپی جبران مافات است و برای آشتی با هواداران پرشمارش بازی خانگی با کایزرس‌لاترن را کاملا جدی خواهد گرفت.
 
در فاصله دو هفته تا پایان فصل بایرن‌مونیخ با ۳۱ امتیاز اول است و شالکه با ۳۱ امتیاز و یک بازی بیشتر (برد شب گذشته) به خاطر تفاضل گل ضعیف‌تر در رده دوم قرار دارد.
 
تیم‌های بورسیادورتموند، بورسیامونشن‌گلادباخ و وردربرمن در رده‌های سوم تا پنجم حاضر هستند.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/هفته شانزدهم لالیگا اسپانیا/
پذیرایی اسپانیول از اتلتیکومادرید

خبرگزاری فارس: در دومین شب از هفته شانزدهم لالیگا اسپانیا تیم فوتبال اسپانیول در خانه خود پذیرای اتلتیکومادرید است.

خبرگزاری فارس: پذیرایی اسپانیول از اتلتیکومادرید

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم دهم جدول لالیگا فردا شب در خانه خود میزبان تیم هشتم جدول است و این در نگاه اول یعنی نبود هرگونه هیجان و جذابیت اما هواداران فوتبال اسپانیا به خوبی بر حساسیت بازی سنتی و پر حاشیه دو تیم اسپانیول و اتلتیکومادرید واقفند.
شاگردان مانسانو که در جام پادشاهی شکست خورده‌اند برای صعود در جدول لالیگا مصمم هستند و برای هر ۳ امتیاز این بازی مهم انگیزه دارند.
از طرفی اسپانیول به عنوان دومین نماینده منطقه کاتالونیا به پیروزی در این بازی خانگی دل بسته است.

در دهه ۷۰ به گواه مطالب ثبت شده در روزنامه‌های قدیمی کاستیانا بازی دو تیم اتلتیکومادرید و اسپانیول حتی از ال‌کلاسکیودربی نیز اهمیت بیشتری داشته است.

*برنامه بازی‌های فردا شب:
رئال وایکانو – اسپورتینگ گیخون
ختافه – گرانادا
ویارئال – رئال سوسیه‌داد
مالاگا – اوساسونا
رئال ساراگوسا – رئال مایورکا
اتلتیک بیلبائو – راسینگ سانتاندر
اسپانیول – اتلتیکومادرید
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


طباطبایی در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ثبت‌نام 60 هزار کنکوری تا کنون/داوطلبان ثبت‌نام کنکور را به روزهای آخر موکول نکنند

خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور ضمن توصیه به داوطلبان کنکور 91 برای موکول نکردن ثبت‌نام خود به روزهای آخر از ثبت‌نام 60 هزار داوطلب تا کنون خبر داد.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام 60 هزار کنکوری تا کنون/داوطلبان ثبت‌نام کنکور را به روزهای آخر موکول نکنند

جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به ادامه داشتن ثبت‌نام کنکور 91 تا 25 آذرماه، گفت: داوطلبان کنکور نباید ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول کنند.

به گفته وی اگر داوطلبان کنکور ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول کنند ترافیک سایت سازمان سنجش آموزش کشور افزایش می‌یابد و این افراد نمی‌توانند به راحتی سایر داوطلبان ثبت‌نام کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام حدود 60 هزار داوطلب تا کنون در آزمون سراسری 91 خبر داد و گفت: داوطلبان کنکور 91 باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام این آزمون اقدام به ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نگاهی به فرصتها وتهدیدهای برنامه های کودک در رسانه ملی؛
برنامه هایی با رنگ و بوی ناموزون ایرانی-غربی

خبرگزاری فارس: از چند سال پیش در رسانه ملی ما شاهد تولید وپخش برنامه هایی بودیم که مختض کودکان ونوجوانان هستند وبرتعداد این برنامه ها روز به روز افزوده می شود.حال سوال اینجاست که آیا این افزایش کمی همراه با افزایش محتوایی هم بوده وآیا محتوای این برنامه ها در هماهنگی کامل با ملاکها ومعیارهای جامعه مذهبی ما هست؟

خبرگزاری فارس: برنامه هایی با رنگ و بوی ناموزون  ایرانی-غربی

دنیای امروز دنبای پیوند اقشار مختلف جامعه با رسانه هاست.این پیوند آنقدر محکم شده و روز به روز در حال گسترش است که به تدریج این رسانه ها در کنار کارکرد خود در سرگرم سازی کارویژه های دیگری همچون فرهنگ سازی را هم به دست آورده اند.این در حالی است که این پرسه ناگزیر با گذشت زمان بیشتر وبیشتر در خانواده ها رخ می دهد.دراین میان خانواده های ایرانی هم از این رخداد به نوعی جهانی جدا نیستند وآنها هم با ورود تلویزیون به زندگی خود به شدت هم به آن وابسته شدند وهم از آن تاثیر می پذیرند.
این تاثیر پذیری در حالی صورت رخ می دهد که اعضای کوچک خانواده به دلیل جذابیت بصری برنامه های تلویزیونی سهم بیشتر از این تاثیر پذیری دارند وهمین موضوع باعث شده که آنان به سرعت پیامهایی که از تلویزیون به آنان منتقل می شود را خیلی سریع دریافت وآن را حتی در رفتارهای روزمره خود نشان دهند.
با نگاهی به این رابطه یک سویه متوجه این مسئله خواهیم شد که نقش رسانه ملی در یادگیری وبه نوعی جامعه پذیری کودکان وخردسالان جامعه بسیار مهم است .به ویژه که از چند سال پیش در رسانه ملی ما شاهد تولید وپخش برنامه هایی بودیم که مختض کودکان ونوجوانان هستند وبرتعداد این برنامه ها روز به روز افزوده می شود.

برنامه هایی ایرانی با تم غربی
حال سوال اینجاست که آیا این افزایش کمی همراه با افزایش محتوایی هم بوده  وآیا محتوای این برنامه ها در هماهنگی کامل با ملاکها ومعیارهای جامعه مذهبی ما هست؟
برای پاسخ دادن به این سوالات باید نگاهی به برخی برنامه های تلویزیونی داشت که در حال حاضر از سوی شبکه های مختلف سیما علی الخصوص شبکه 2 و5 در حال پخش است،برنامه هایی مانند فیتیله و رنگین کمان از این دست برنامه هایی بوده اند که در چند سال اخیر بیش از برنامه های دیگر مطرح شده اند.با نگاهی به محتوای این برنامه ها متوجه نکته هایی می شویم که بررسی آنها می تواند در هم سان سازی آنها با فرهنگ اسلامی-ایرانی کمک شایانی کند.
یکی از این نکات نوع اجرای مجریها وبه نوعی چگونگی انتقال پیام است.در بسیاری از قسمتهای این برنامه ها بارها دیده شده که این اجراها همراه با استفاده بیش از حد از موسیقی واهنگ است.به نوعی که حتی گاهی اوقات این آهنگها رنگ غربی به خود می گیرند وحتی برخی آنها آهنگهای غربی ولس انجلسی است که تنها در تنظیم دوباره کمی تغییر کرده اند .جالب اینجاست که استفاده از این آهنگها همراه شده با حرکات موزون مجریان وعروسکهای تلویزیونی!
دراین بین با توجه به این نکات اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود،شباهت اجرا ومحتوای این برنامه ها با سبک برنامه های کودک ونوجوان ماهواره ای در غرب است.البته تفاوت این دو دراین است که این شیوه در غرب در فرهنگ جامعه امری متضاد با ارزشها نیست ،چرا که استفاده از موسیقی جزء لاینفک زندگی های غربی است واگر در همان دوران کودکی برای آنها از این سبک استفاده می شود پس در آینده مشکل ویا تناقضی ایجاد نخواهد کرد.

این سبک برنامه تناقض فکری ایجاد می کند
اما در طرف مقابل در جامعه ایرانی که برپایه ارزشهای اسلامی وایرانی بنا شده است،استفاده از چنین سبکی در برنامه های تلویزیونی بدون شک مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد کرد.چرا که در صورتی که از همان دوران کودکی بخواهیم با چنین شیوه ای که مخصوص «سبک زندگی»غربی است به کودکان پیامی را انتقال دهیم در آینده نمی توان از آنان انتظار داشت که مطابق با معیارهای یک جامعه اسلامی زندگی کنند.این درحالی است که در بعضی از همین برنامه های کودک انتقال پیام در زیر لوای موسیقی واهنگها گم شده است وبیننده یعنی همان کودکان ونوجوانان بیشتر به اهنگها وریتم توجه می کنند تا به محتوای برنامه ها ویا پیام مورد نظر آن قسمت از برنامه!البته دراین باره نمی توان به مخاطبین خورده گرفت،چرا که وقتی از یک برنامه یک ساعته 30دقیقه تا45دقیقه آن را موسیقی واهنگ وکف زدن با آن می گذرد دیگر نمی توان انتظار توجه به چیز دیگری را داشت.حتی گاهی اوقات استفاده از اهنگها وموسیقی های غربی آنقدر دراین برنامه پر رنگ شده که گویی کارگردان برنامه می خواهد با همین چیزها وقت برنامه را پرکند ویا حتی نواقص محتوایی آن را از همین طریق بپوشاند.به واقع همین سبب شده که برخی از این برنامه ها بعد از چند سال از شروع پخش به شدت از لحاظ محتوایی افت کنند.حتی به عقیده برخی استفاده دراین شکل وبا این سبک وفرم از موسیقی در این برنامه ها سبب شده که برنامه های ویژه کودکان ونوجوانان کارکرد اصلی خود را از دست بدهند.
تمام این موضوعات در حالی است  که برخی از والدین در مواجه با کارشناسان ویا صاحب نظران به شدت از این سبک اجرای برنامه انتقاد می کنند.چرا که آنان می دانند که با این سبک استفاده از موسیقی وریتم نه تنها سیمای ملی چیزی به کودکانشان اضافه نخواهد کد بلکه حتی می تواند تاثیرات تربیتی که والدین در طول چند سال برای فرزندانشان ترتیب داده اند را هم مخدوش کند.چرا که پروسه تربیتی که در قالب آن جامعه پذیری دینی صورت می پذیرد در دوران کودکی ونوجوانی اتفاق می افتد واگر دراین پروسه تناقض ویا خللی وارد شود یا جامعه پذیری صورت نمی گیرد ویا ناقص است.نتیجه جامعه پذیری هم تناقض در رفتار شهروندی کودکانی که قرار است در آینده شهروندی دین مدار باشند ،خواهد بود.برای درک بهتر این مسائل باید توجه کرد که جایگاه رسانه در این جامعه پذیری فوق العاده مهم است.به واقع رسانه ملی در صورت ترویج این سبک از شیوه های غربی که در نهایت ترویج کننده سبک وفرهنگ غربی است نمی تواند عنصر فرهنگ ساز در جامعه دینی باشد.

با این ریتم های تند نمی توان جامعه پذیری دینی کرد
در کنار این موضوع شباهت این نوع از اجرا وبه نوعی شیوه برنامه سازی با زندگی غربی را می توان با رصد برخی برنامه های شبکه های ماهواره ای دنیای غرب به عینه لمس کرد.در تمام این برنامه ها موسیقی تند وبا ریتمهای خاص حرف اول واخر است،واین موضوع علاوه بر بی محتوایی برخی از این برنامه هاست.
همچنین  باید توجه داشت که استفاده از موسیقی به این صورت خارج از عرف  وغیر معمول بدون شک در هر برنامه ای که باشد چه داخلی وچه غربی باعث غافل شدن از دیگر مسائل می شود.چرا که همه چیز تحت الشعاع آن قرار می گیرد.علی الخصوص بحث پیامهای تربیتی که باید این برنامه ها برای کودکان داشته باشند.به واقع هدف از تولید چنین برنامه هایی این است که از حالا برای جامعه پذیری مثبت در کودکان ونوجوانان اقدام شود.دلیل این موضوع هم این است که اگر بتوان با تولید برنامه های مناسب وبه نوعی تفهیم مناسب آرمانها وارزشها کودکان ونوجوانان امروز که قرار است جوانان آینده بانشند را در مسیر درست قرار داد بدون تردید می توان از بسیاری از هزینه های اجتماعی پیش گیری کرد. اما اگر برعکس عمل شود واین برنامه ها خود مسائلی را در بین کودکان ونوجوانان ترویج دهند که درآینده با جامعه هم خوانی نداشته باشد.این برنامه ها نه تنها فایده ای برای جامعه نداشته اند بلکه خود به نوعی هزنیه سازی برای جامعه کرده اند چرا که به هر حال جامعه درآینده باید هزینه های مادی ومعنوی را انجام دهد تا آنها را دوباره به مسیر درست برگرداند.همچنین نباید فراموش کرد که جامعه غرب برای گسترش هژمونی ایدئولوژیک خود از ابزاری استفاده می کند که مخصوص جامعه غربی است وبه نوعی جوامع غربی با آنها شناخته می شود،موسیقی های تند وبه این سبکی هم یکی از همین ابزارهاست،پس نباید در برنامه های تولیدی سیمای ملی به صورت ناخواسته به گونه ای رفتار شود که در جهت اهداف فرهنگی غرب گامی برداشته شود.
دراین بین باید توجه داشت که راههای انتقال پیام به کودکان ونوجوانان وبه نوعی فرهنگ سازی برای آنها دراین برنامه ها آنقدر زیاد ومتنوع می تواند باشد کمه اصلا نیازی به استفاده از این حجم وسیع موسیقی آن هم با این سبک نیست.

استفاده ازادبیات کهن را در برنامه های کودک بگنجانیم
به عنوان نمونه قصه سازی برای کودکان ونمایش ماجراهای آموزنده در یک حالت نیمه تئاتری  ویا حتی طراحی بازی هایی که به نوعی کودکان ونوجوانان را در شرایط مورد نظر قرار دهد یکی از ابزارهای بسیار سالم ومهم است که در صورت استفاده درست ومناسب از آنها،اصلا نیازی به گرایش ازاین نوع موسیقی نیست.از طرف دیگر این موضوع را هم نباید فراموش کرد که ادبیات قصه گو وکهن ایرانی-اسلامی  آنقدر غنی است که می توان با شیوه های مختلف که برای کودکان جذاب باشد در همین برنامه کودکان را با آن آشنا وسرگرم کرد.همچنین باید دقت داشت که ایجاد فضای شاد برای کودکان حتما مستلزم استفاده از آهنگهای این چنینی وپرکردن وقت برنامه با آنها نیست بلکه می توان با مشارکت دادن کودکان در بازیهای مختلف دراین برنامه ها فضای شادی برای آنها به وجود آورد که این موضوع نیازمند فکر وبرنامه ریزی وطراحی در این برنامه هاست.همچنین  نمایشهایی که با گویشهای مختلف دراین برنامه ها اجرا می شود هم در صورت پیام دار بودن می تواند یکی از بهترین راههای سرگرم سازی وشاد کردن فضای این برنامه هاباشد.
به هر ترتیب به نظر می رسد که رسانه ملی باید در برنامه های کودک ونوجوان تغییراتی ایجاد کند.هر چند که باید دقت کرد که ایجاد سرگرمی برای کودکان ونوجوانان وهمچنین رقابت با شبکه های بیگانه امری مهم واولویت مند است.چرا که چند سالی می شود که شبکه های بیگانه فارسی زبان برای ترویج فرهنگ غربی در بن کودکان به شدت در حال برنامه ریزی هستند ودراین راه سرمایه گذاریهای کلانی کرده اند.اگر تا چند سال پیش دغدغه تنها شامل برنامه های ماهواره ای بود که به نوعی به بنیان خانواده ضربه می زند امروز این نگرانی درباره کودکان هم ایجاد شده است،چرا که برنامه هایی در چندسال اخیر از سوی این شبکه ها خاص نوجوانان وکودکان تولید شده که هیچ هم خوانی با فرهنگ ایرانی-اسلامی ما ندارد.حال با این وضعیت به نظر می رسد که رسانه ملی باید براساس فرهنگ بومی فکری برای جلوگیری از کودکان ونوجوانان به سمت گرایش به چنین برنامه هایی کند.اما درکنار این بحث ولزوم آن  باید توجه شود که الگوهای غربی به عنوان شیوه مدنظر قرار نگیرند بلکه دراین بازار رسانه ای ،رسانه ملی در صورتی موفق خواهد بود که بتواند با توجه به ملاکهای دینی وایرانی برنامه سازد وکودکان ونوجوانان را مجدوب خود کند.

نویسنده:رضافرخی

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چند ماه قبل از مراسم
اعتصاب، ساخت تندیس اسکار را متوقف کرد

خبرگزاری فارس: موسسه سازنده تندیس‌های طلایی اسکار به دلیل اختلاف با کارکنانش سر دستمزدهایشان، تنها چند ماه پیش از برگزاری هشتاد و چهارمین دوره از رقابت‌های اسکار، ساخت این تندیس‌ها را متوقف کرده است.

خبرگزاری فارس: اعتصاب، ساخت تندیس اسکار را متوقف کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالیکه چیزی تا برگزاری هشتاد و چهارمین دوره از رقابت‌های اسکار باقی نمانده، خبرهای رسیده حاکی از آن است که ساخت تندیس‌های طلایی اسکار متوقف شده است.
کمپانی «آر.اس.اُوِنس» که دیر زمانی است تندیس‌های اسکار را می‌سازد، با کارکنان خود سر موضوع دستمزدها و میزان شراکت کارکنان در سود کمپانی دچار اختلاف شده و کارکنان کمپانی نیز به همین خاطر دست به اعتصاب زده‌اند.
این کارکنان طی بیانیه‌ای اعلام کردنده‌اند که نه تنها حقوق آنها از سال ۲۰۰۷ تاکنون تغییر نکرده بلکه پاداش و سود ایام تعطیل آنها حذف شده و هزینه‌های بیمه‌ای درمانی آنها نیز به شدت افزایش یافته است.  
در ادامه این بیانیه‌ آمده است: در صورتی که کمپانی به خواسته‌های‌ ما پاسخ مثبت ندهد دست به اعتصاب خواهیم زد.
به گزارش رویترز، ساخت تندیس‌های اسکار از چند ماه پیش از برگزاری رقابت‌های اسکار و معمولا از ماه ژانویه آغاز می‌شود.
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی نیز به منظور ابراز همدردی با کارکنان کمپانی «آر.اس.اُوِنس» این هفته فیلم مستندی تحت عنوان «پشت صحنه‌ها» قرار داده که در آن چگونگی ساخت تندیس‌های طلایی اسکار به تصویر کشیده شده است.
سخنگوی کارکنان معترض نیز در اینباره گفت: از اتحادیه بازیگران سینمایی تا اتحادیه کارگردانان آمریکایی همگی یک صندوق بحران دارند که از آنها حمایت می‌کند، هم‌اکنون کارکنان «آر.اس.اُوِنس» به چنین صندوقی نیاز دارند. 
«استیو سیگل»، رییس کمپانی نیز در جواب به این اعتراض‌ها گفت: از این که کارکنان مشکلاتشان را با عموم مردم در میان گذاشته‌اند به شدت ناراحتم.
انتهای پیام/ا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


واکنش چین به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه

خبرگزاری فارس: دولت چین با تایید صحت انتخابات پارلمانی روسیه، نتیجه انتخابات را بازتاب خواست و اراده مردم روسیه دانست.

خبرگزاری فارس: واکنش چین به نتیجه انتخابات پارلمانی روسیه

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، "هونگلی" سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: چین معتقد است که نتیجه انتخابات دومای روسیه بازتاب اراده مردم این کشور است.
 
لی در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوالی درباره نتایج انتخابات دومای روسیه گفت: چین به انتخاب مردم روسیه احترام می‌گذارد و از روسیه در حفظ شرایط داخلی حمایت می‌کند.
 
وی همچنین گفت: حدود ۷۰۰ ناظر بین‌المللی پیگیر این انتخابات بودند و همه آنها نتایج انتخابات را تایید کردند.
 
انتخابات پارلمانی روسیه هفته گذشته برگزار شد و حزب "روسیه واحد" به رهبری "ولادمیر پوتین" اکثرکرسی‌های دومای روسیه را از آن خود کرد.
 
انتهای پیام/م.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رقابت‌های لیگ تکواندوی نونهالان به ایستگاه پایانی رسید

خبرگزاری فارس: هفته آخر از هفتمین دوره لیگ نونهالان (جام شکوفه های تکواندو) با قهرمانی تیم باشگاه حاجی پور بابل در خانه تکواند به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: رقابت‌های لیگ تکواندوی نونهالان به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو هفته آخر از هفتمین دوره لیگ نونهالان (جام شکوفه های تکواندو) روز گذشته به میزبانی خانه تکواندو برگزار شد.

لیگ نونهالان باشگاه‌های کشور از تاریخ 31 تیرماه با حضور 19 تیم آغاز شد و در ادامه تنها 8 تیم مجوز حضور در دور دوم این رقابت‌ها را کسب کردند.
 
*نتایج کسب شده در هفته آخر به شرح زیر است:

شیرین نوین 6 – بانک انصار گیلان 4
باشگاه حاجی پور بابل 6 – دالاهو البرز 3
نفت پایتخت 7 – هیئت تکواندو قزوین 3

*بهترین ها:


برترین سرپرست:
محسن صالحی مهر(حاجی پور بابل)

برترین مربی:

حجت الله آیدانی

برترین داور
:
رامین سقیانی

فنی ترین بازیکن
:
حمید رضا هادیان

پرامتیازترین تیم
:
نفت پایتخت (81 امتیاز )

تیم منتخب اخلاق
:
هیئت تکواندو قزوین

بازیکن منتخب اخلاق:

سید علی ابطحی(نفت پایتخت)

*رده بندی تیمی:

1 – باشگاه حاجی پور بابل (18 امتیاز)
2 – مجتمع فرهنگی ورزشی جوانه (16 امتیاز )
3 – شیرین نوین (14 امتیاز )
4 – نفت پایتخت (13 امتیاز )
5 – دالاهو البرز (9 امتیاز )
6 – بانک انصار گیلان (7 امتیاز )
7 – هیئت تکواندو قزوین (4 امتیاز )
8 – هیئت تکواندو ایلام (بدون امتیاز )

مدیر اجرایی لیگ
:
غلامرضا عزیزی
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


لیبرمن "محمود عباس" را مانع صلح با فلسطینیان خواند

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بار دیگر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را مانع اصلی بر سر راه دستیابی به توافق صلح با فلسطینیان برشمرد.

خبرگزاری فارس: لیبرمن "محمود عباس" را مانع صلح با فلسطینیان خواند

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، "آویگدور لیبرمن" که به مسکو سفر کرده است، گفت که "محمود عباس" مانع اصلی تحقق صلح با فلسطینیان است.
 
وی افزود: عباس هدفی را برای خود تعیین کرده است که هیچ ارتباطی با مذاکرات صلح فلسطینی-اسرائیلی ندارد؛ وی می‌خواهد جهان استقلال کشور فلسطین را بدون موافقت اسرائیل به رسمیت بشناسد.
 
لیبرمن همچنین تاکید کرد که عباس به دنبال تحقق آشتی با جنبش حماس است و این به ضرر اسرائیل است.
 
وی در ادامه بر ضرورت ازسرگیری گفت‌وگو با فلسطینیان تاکید کرد.
 
پیش از این نیز منابع امنیتی رژیم صهیونیستی به دنبال دیدار اخیر عباس با "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کردند که وی از تمامی خطوط قرمزها عبور کرده است. 
 
به گفته این منابع عباس با پافشاری بر اتحاد با جنبش حماس به روند سازش پشت کرده است.
 
انتهای پیام/++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سرمربی تیم فوتسال فیروز صفه:
دلیلی برای ماندن زیر چتر ماهان وجود ندارد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فیروز صفه گفت: مدیران فیروز صفه، این باشگاه را از زیر چتر ماهان خارج کنند.

خبرگزاری فارس: دلیلی برای ماندن زیر چتر ماهان وجود ندارد

محمد خوراکچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: من از جمله گزینه‌های سر مربی‌گری برای تیم فیروز صفه اصفهان بودم که در نهایت نظر مسئولان باشگاه به سمت احمد باغبان‌باشی تمایل پیدا کرد.
وی که به تازگی برای ثبت قرار داد خود با تیم فیروز صفه اصفهان به هیئت فوتبال استان اصفهان رفته است، اظهار داشت: دلیل جدایی من از سمت مدیرت فنی تیم ساوه تنها به دلیل شروط قرار دادم با این تیم مبنی بر تشخیص شخصی خودم در جدایی بود که این موضوع در هفته پنجم رقابت‌ها اتفاق افتاد.
سرمربی تیم فیروز صفه گفت: آرزوی هر مربی کار کردن با یک کادر مدیریت قدرتمند است و به نظر من با ورود ساکت به فوتسال اصفهان قهرمانی در جام جهانی را می‌توان به راحتی در آغوش کشید.
وی تاکید کرد: تیم فیروز صفه نه تنها نسبت به سال قبل از تعداد مهره‌های بیشتری برخوردار است، بلکه از نظر مهر‌ه‌ها در پست‌های گوناگون نیز سطح بالایی را به خود اختصاص داده است.
خوراکچی بیان داشت: تیم فیروز صفه در نتیجه‌گیری دچار مشکل شده است.
وی در مورد تیم فیروز صفه با بیان اینکه دوست ندارم زیر چتر ماهان باشیم، تصریح کرد: در خواست من از مدیران و مسئولان خارج کردن این تیم از زیر چتر ماهان است.
سرمربی تیم فیروز صفه در ارتباط با سمت فعلی احمد باغبانباشی در این باشگاه تصریح کرد: طبق توافق صورت  گرفته، سر مربی سابق تیم فیروز صفه به عنوان مدیر فنی تیم فولاد ماهان نوین و مشاور مدیرعامل به‌ کار خود ادامه می‌دهد.
وی تاکید کرد: فراموشی مشکلات مربوط به نیم فصل اول در اولویت کاری تیم است.
انتهای پیام/م30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 19 آذر 1390 :: نویسنده : مینا ب
مهارت ارتباط کلامی

خبرگزاری فارس:برای بیان بهتر و درست در صحبت های خود چه باید کنیم. وقتی همه ی قدم‌ها را به دقت بردارید، تنها چیزی که ممکن است مانع رسیدن شما به موفقیت شود، مهارت‌های ارتباطی است، نگذار افکار و ذهنیاتت به صورت عادت درآیند. سعی کنید هرگز در جا نزنید. هر روز از زاویه ای تازه به کارها نگاه کنید چرا که زندگی یک صحنه پر از ماجراست.

خبرگزاری فارس: مهارت ارتباط کلامی

شاید برای بسیارازشما دوستان اتفاق افتاده باشد که در محفلی دوستانه و یا مجمعی عمومی، از شما درخواست کنند که راجب موضوعی نظرخودتان را عنوان کنید. ممکن است این صحبت در جلسه یا کنفرانسی باشد که رسمیت داشته و یا ممکن است که در یک جمع خانوادگی یا در محیط کار باشد. واگر شما مهارت های لازم را برای بیان مطالب و دیدگاه خود در این زمینه نداشته باشید، نمی توانید منظور خودتان را درست و دقیق به شنونده گان انتقال دهید و قطعاً روند کار بحث با موفقیت انجام نمی شود.

حال ببینیم برای بیان بهتر و درست در صحبت های خود چه باید کنیم. وقتی همه ی قدم‌ها را به دقت بردارید، تنها چیزی که ممکن است مانع رسیدن شما به موفقیت شود، مهارت‌های ارتباطی است، نگذار افکار و ذهنیاتت به صورت عادت درآیند. سعی کنید هرگز در جا نزنید. هر روز از زاویه ای تازه به کارها نگاه کنید چرا که زندگی یک صحنه پر از ماجراست.

بطور مثال خود را در یک جلسه ی کاری تصور کنید، ریئس‌تان از شما نظرخواهی می‌کند. شما دقیقاً می‌‌دانید که چه باید بگویید تا مشکل حل شود، اما در بیان آن عاجزید. صدایتان و کلمات‌تان هیچ‌کدام یاریتان نمی‌کند. این‌جاست که همه کم‌کم از شما دوری می‌کنند. پس یاد گرفتن مهارت‌های ارتباطی یکی از اصول اولیه است. سعی کنید حرف هایی را بگویید که به آنها کاملا معتقد هستید واز صمیم قلب  آنها را عنوان کنید نه به صرف این که ناچارید بگویید. باید به حرف ها و گفته های خود ایمان داشته باشید. چرا که یک جریانِ آب ضعیف، تنها نیمی از باغچه را آبیاری می کند.

برای خودتان دفتر کوچک جیبی فراهم کنید وعادت کنید قبل اینکه از منزل خارج می شوید ، تمامی نکات مهمی را که بایست درآن روز انجام دهید را دقیق کامل ذکرکنید.همیشه درون این دفترچه مقداری پند یا اندرزهای معنوی از قبل آماده ویاداشت کنید. حتی می توانید مقداری از اشعار مهم بزرگان را درآن بنویسید که اگر به جایی دعوت شدید،لازم شدحرفی بزنید آمادگی گفتن مطالب خوب آموزنده ای را برای دیگران داشته باشید که بیان کنید.

هنگامی که درمحفلی حضور دارید سعی کنید سکوت کنید و تا حرفی از شما نپرسیده اند چیزی نگوید و اگر لازم شد حرفی بزنید سعی کنید کوتاه و پرمغز و با سند و دانسته صحبت کنید. اگر قرار شد درجایی و یا مهمانی صحبت کنید بهتر است اول ببینید درباره چه موضوعی بایست نظر بدهد. اگر چیز برای گفتن دارید، عنوان کیند وگرنه بهتر است صادقانه بگویید مطلبی برای عنوان کردن ندارم، ویا چیزی دراین باره نمی دانم. واگر فکر می کنید می توانید درباره موضوع بحث صحبت کنید، قبل از بیان هر حرفی یک مقدمه خوب درباره موضوع بحث پیدا کنید و بعد از آن صحبت های خود را ادامه دهید.  

یکی از مباحث مهمی که اکثر صاحب نظران درباره آن اتفاق نظر دارند، مقدمه ای است که ما برای گفتار خود انتخاب می کنیم. برخی می گویند اصل مطلب مهم است و مقدمه تأثیر چندانی در روابط ندارد، در صورتی که اگر مقدمه جالب و دلنشین نباشد، دنبال کردن بقیه صحبت از جانب شنوندگان چندان قطعی نیست. پس سعی کنید صحبت خود را همیشه با یک مقدمه آغاز کنید و سپس به اصل بحث بپردازید.

اما مقدمه: بسیاری افراد حتی در دوران تحصیل و برای نوشتن انشاء نیز برای پرداختن به مقدمه دچار مشکل می شوند، اما با توجه به نکات زیر حداقل از اصول کلی مقدمه آگاه خواهند شد.

مقدمه باید مختصر باشد، اما در عین حال هدف از بیان آن را مشخص کند تا شنونده بداند که قرار است به چه موضوعی پرداخته شود.

مقدمه نباید تنها اطلاعات خاصی را به شنونده منتقل کند، بلکه باید شنونده را جذب کند و برای پیگیری کلام انگیزه لازم را در او به وجود آورد.

مطالب بیان شده باید مرتبط با یکدیگر باشند، نه این که در مقدمه به نکاتی پرداخته شود که در آخر بحث ، هیچ نتیجه ای از آنها گرفته نشود.

در نهایت با نوع کلام خود سعی کنید ارتباطی میان خود و شنونده ایجاد کنید که موج مثبتی ایجاد شود و فضای دلنشین و مطلوبی به بحث شما بدهد.
 
و اما در پرداختن به مطالب اصلی کلام ، پس از مقدمه ، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

از کلمات قابل درک و با معنی استفاده کنید.
القاب ، عناوین و اصطلاحات فوق تخصصی، کمکی به درک بهتر موضوع نمی کند. البته هنگام نیاز باید به آنها اشاره کرد. اما موضوع اصلی نباید تحت الشعاع این مسئله قرار گیرد، زیرا شنونده خسته می شود. برای پرداختن به موضوع ، در صورت امکان می توانید از داستان های کوتاه، ضرب المثل ها و اطلاعات جالب دیگر برای حمایت از موضوع اصلی استفاده کنید و بر جذابیت کلام و درک بهتر آن بیفزایید. سعی کنید حتماً از موضوع مورد نظر به اندازه کافی اطلاع و آگاهی داشته باشید تا با تسلط کامل درباره آن صحبت کنید.

به یاد داشته باشید هرچه بیشتر مطالعه کنید، بیشتر خواهید دانست و هرچه بیشتر بدانید و بیاموزید، به جاهای بهتری می رسید. وقتی از جنبه های گوناگون یک مسئله آگاه باشید، با اعتماد به نفس بیشتری راجع به آن صحبت می کنید و این حس مثبت خود را به شنونده نیز منتقل خواهید کرد. با اشاره به ارزش و اهمیت موضوع ، علت انتخاب خود را در پرداختن به آن بیان کنید و در صورت لزوم جزئیاتی که مرتبط با مسئله باشند را نیز تشریح کنید.

دیگران را در بحث خود وارد کنید و از نظرات آنها نیز مطلع شوید، چرا که اگر تا انتهای بحث پیش بروید، امکان دارد نقاط کور و مبهمی برای شنوندگان ایجاد شده باشد و آنها فرصت ابراز عقیده یا سؤال در آن موارد را نداشته باشند. خیلی بد است که برخی از افراد همیشه دوست دارند مرکز توجه باشید و به هر دلیل و به هرعلتی می خواهید در جمعی که هستند وارد صحبت شوند. دقت کرده اید برخی از آدم ها انگار اگر در محفلی حرف نزنند غم باد می گیرند، دوست دارند هر طوری که شده حتی حرفهای بی ربط را مطرح کنند تا خودشانرا خالی کرده باشند. باور کنید سکوت در چنین مواقعی خیلی بهتر است تا حرفی نسنجیده بگویید و احترام خود را از بین ببرید.

هرگز فکر نکنید سکوت حضار دقیقاً به معنای تأیید و همراهی با گفته های شماست. حتی اگر سکوتی نیز حکمفرما شد، سعی کنید با طرح برخی سؤالات در ارتباط با موضوع کلام آنها را به شرکت در بحث تشویق کنید.
از مکث های طولانی و توپوق زدن جدا بپرهیزید؛ زیرا این گونه موارد نه تنها حاکی از عدم تسلط و آگاهی کافی شما نسبت به موضوع است، بلکه هماهنگی و ارتباط میان موارد را از میان می برد و در ضمن موجب حواس پرتی شنوندگان و خارج شدن رشته گفتار از دست شما می شود؛ البته این کار نیاز به تمرین دارد، اما ضروری و ممکن است.

توجه داشته باشید حتی عامی ترین مردم نیز قادر به درک میزان توانایی شما در بیان، کلام و نحوه گفتار هستند. مردم همیشه به خود افراد توجه دارند نه به مدرک و درجه تحصیلی شان. پس اگر عالی ترین مدارک تحصیلی را نیز داشته باشید، اما در انتقال مفاهیم و مقاصد مورد نظر خود ناتوان باشید، موفقیتی کسب نخواهید کرد. موفقیت شما بستکی به میزان صدق گفتار شما دارد. همیشه و در همه موارد با مخاطبان خود صادق باشید و آنها را در درجه اول دوست داشته باشید و به آنها و وجود مبارکشان احترام بگزارید.اگر بچه ای یا نوجوانی در جمع وجود دارد آنها را نیز مراقب باشید و توجه ویژه ای به آنها داشته باشید.

هنگامی که شما در حال آماده شدن برای حضور دریک کنفرانس یا انجمنی هستید، سعی کنید که حداقل سه موضوع را برای صحبت کردن در ذهن خود آماده داشته باشید. علاوه بر آن داشتن چهار سؤال معمولی که طرف مقابل را مجبور به حرف زدن می کند. اگر شما میزبان این جمع را قبلاً دیده اید، از دانسته های قبلی خود استفاده نکنید، به عنوان مثال علاقه او به ورزش، سابقه کارهای قبلی یا فعالیتی که هر دو در آن شرکت داشته اید. نباید بخاطر اینکه فلانی پول دار تر و یا با سوادتر است بخواهید نظر آنها را جلب کنید، همچنین احترام ریش سفید ها و بزرکتر ها را در مجلس نگاهدارید.

برای صحبت کردن عجله نکنید. سعی کنید اسم ها را به یاد داشته باشید و از آنها استفاده کنید. حرف های شخص مقابل خود را به دقت گوش کنید و پس از آن عکس العمل نشان دهید. وقتی کسی با شما صحبت می کند به دقت به چشم هایش نگاه کنید ولی خیره نشوید و سر خود را به این طرف و آنطرف نچرخانید.

همیشه حرف های جالب در ذهنتان داشته باشید همچنین داستان یا پندهای آموزنده، آگاه بودن از خبرها و موضوعات روز ،ساختار یک گفت وگو را تشکیل می دهد. می توانید با این جملات شروع کنید: «شما درباره این موضوع چه فکر می کنید؟» «آیا شنیده اید که… نظر شما درباره…» در گفت وگوی عادی از حرف های منفی و یا بحث برانگیز دوری کنید،سعی کنید از گفتن داستان های طولانی و خسته کننده استفاده نکنید، همچنین دادن اطلاعات زیادی درباره موضوعات مختلف ضرورتی ندارد.

مواظب حرکات بدن خود باشید، چهره شما نباید نشان بدهد که خسته شده اید، چرا که روی دیگران اثر منفی خواهد گذاشت. با اطمینان و خیلی راحت برخورد کنید، حتی اگر چنین حالتی را ندارید.اگر می توانیدچند جمله مناسب برای به پایان رساندن گفت وگودرذهنتان آماده داشته باشید تا پایان صحبت شما سرد نباشد.

عقاید را با حقایق اشتباه نکنید، حقیقت مانند دانه بادام است وعقاید پوسته آن دانه بادام هستند. اگر به دنبال حقیقت هر چیز هستید، باید پوسته را بکنید، تا خود دانه را ببینید. حرف حق را بپذیر و کاری به گوینده آن نداشته باش.اگر می خواهید چیزها را بهترازخودشان تبدیل کنید،با آنها همان گونه که هستند مواجه شوید.همه چیزراهمانطورکه هست بپذیرید. نخواهید تمام افراد حرفهای شما برایشان جالب باشد و یا قبول داشته باشند، دلیل ندارد همه کس حرف شما را قبول کند.عقاید هرکسی برایش محترم است. اگر می توانید آنها را قانع کنید و اگر نمی توانید از آن شخص اجازه بگیرید و بگویید می روید تا دلایل قوی تری پیدا کنید و اگر نتوانستید شجاعانه بپزیرید که او درست می گوید. خواستن تنها،چیزی را تغییرنمی دهد.هرگز مغرور نشو، زیرا غرور میکروبی کشنده است.غرور به تدریج عقل را زایل می کند و باعث می شود هیچ کاری را بدرستی انجام ندهید.

موارد فوق، نکاتی ساده اما مهم را به شما یادآوری می کنند که با وجود ساده بودن نیاز به تمرین و صرف وقت دارند. برقرار کردن ارتباط صحیح و داشتن رفتار دوستانه بزرگترین نقش را در موفقیت شغلی ما دارند. توانایی ارتباط با دیگران همراه با روی خوش، مهارتی است که آدم ها باید یاد بگیرند.

دکتر محسن بهشتی پور
منبع : پایگاه خانواده مطهر
انتهای متن/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تشریح جزئیات جلسه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران/
پایداری هوای تهران از دوشنبه تا پایان هفته ادامه دارد

خبرگزاری فارس: معاون عمران استاندار تهران با بیان اینکه وضعیت هوای تهران در شرایط "ناسالم" قرار دارد، گفت: پایداری هوای تهران از دوشنبه تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: پایداری هوای تهران از دوشنبه تا پایان هفته ادامه دارد

محمدرضا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوای تهران که امروز در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز کارگروه فوق‌العاده کاهش آلودگی هوا در تهران تشکیل شد ولی ما در وضعیت اضطرار نبودیم که کمیته اضطرار را تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار دارد ولی اضطراری نیست.

یک هفته است که در تهران پایداری هوا وجود دارد

محمودی عنوان کرد: حدود یک هفته است که در تهران پایداری هوا وجود دارد ولی به دلیل تعطیلی دو روزه در هفته گذشته و به دلیل تعطیلی مدارس میزان آلایندگی در شهر تهران افزایش پیدا نکرد.

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: براساس اخبار هواشناسی امروز بعد از ظهر و فردا بارش داریم ولی از روز دوشنبه تا پایان هفته پدیده پایداری هوا را در تهران تجربه خواهیم کرد.

محمودی در خصوص مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوای تهران گفت: یکی از مصوبات این کمیته این بود که ما به صورت روزانه از طریق صدا و سیما درخواست کنیم که مردم در  فصل سرما از وسایط نقلیه عمومی استفاده کنند. چرا که مترو و اتوبوسرانی گسترش یافته است و امکانات خوبی ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: در این جلسه گزارش شد که 80 درصد از سوخت نیروگاه‌ها در استان تهران از گاز است. ضمن اینکه سال گذشته نیروگاه‌ها از سوخت مایع استفاده می‌کردند. همچنین با توجه به هدفمند‌ی یارانه‌ها مصرف گاز کاهش یافت و نیروگاه‌ها از گاز استفاده کردند که این گزارش مثبت و مفیدی بود.

محمودی افزود: با توجه به اینکه مجلس زمان معاینه فنی خودروها را از 2 سال به 5 سال تصویب کرد ما معتقد به این مصوبه هستیم و در این جلسه تصویب شد که این موضوع از طریق سازمان محیط زیست پیگیری شود که مجددا این زمان به ۲ سال بازگردد.

وی در خصوص دیگر مصوبات کارگروه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران گفت: در این جلسه مصوب شد تا پلیس راهور ناجا از ورود خودروهای دوزا و فاقد برچسب معاینه فنی و خودروهای فاقد مجوز در محدوده طرح ترافیک جلوگیری شود. همچنین مصوب شد که محیط زیست استان تهران بازدیدهای سرزده و برنامه‌ریزی شده را از صنایع آلاینده اطراف تهران داشته باشد و نسبت به تذکر و اقدامات قانونی عمل کند.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: در جلسه کمیته کاهش آلودگی هوا مصوب شد که در بازدیدهایی که محیط زیست و پلیس راهور از نمایندگی‌هایی که برچسب معاینه فنی در استان تهران داشته‌اند معلوم شد که برخی از نمایندگی‌ها به صورت غیرقانونی برچسب معاینه فنی می‌دهند و قرار شد لیست این نمایندگی‌ها ارائه شود تا از طریق تعزیرات حکومتی آنها را پلمپ کند. همچنین در این جلسه مصوب شد که شهرداری تهران و سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان هرگونه صدور مجوز نمایندگی مرکز معاینه فنی را از طریق شورای ترافیک استان صادر کند و خود آنها اقدام به دادن مجوز نکنند.

ادارات از سرویس‌های سالم و دارای معاینه فنی استفاده کنند

محمودی تصریح کرد:‌ در این جلسه مصوب شد که مکاتبه‌ای با تمام ادارات دولتی انجام شود تا ادارات از سرویس‌های سالم و دارای معاینه فنی برای پرسنل اداره خود استفاده کنند. همچنین مصوب شد که با توجه به اینکه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ساعت حرکت قطارهای پیشوا به تهران را تغییر داده بود و باعث حجم زیاد تردد شد قرار بر این شد که این ساعت به ساعت قبلی بازگردد.

معاون عمرانی استاندار تهران تاکید کرد:‌ ما به تمام خردسالان و افراد مسن و جانبازان شیمیایی و بیماران قلبی و عروقی توصیه می‌کنیم که در این زمانها که پایداری هوا وجود دارد از تردد در مراکز شهری خودداری کنند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


انجمن اسلامی مستقل دانشگاه هرمزگان:
دانشجویان با تمام توان از سرمایه‌های فکری و اعتقادی نظام حراست می‌کنند

خبرگزاری فارس: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دانشجویان با تمام توان از سرمایه‌های فکری و اعتقادی نظام حراست می‌کنند.

خبرگزاری فارس: دانشجویان با تمام توان از سرمایه‌های فکری و اعتقادی نظام حراست می‌کنند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان به مناسبت روز دانشجو بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
قریب به شش دهه از واقعه‌ای خون بار می‌گذرد. واقعه‌ای که باعث تحولی عمیق در جریان دانشجویی و دانشگاهی کشور شد. آری ۱۶ آذر سال ۳۲ سه آذر اهورایی را قربانی کردند تا به دنیا بگویند که ما وابسته‌ایم و از خود هیچ نداریم. تا بگویند که ما هیچ نیستیم و لکه ننگ و ذلتی بزرگ بر تارک پیشانی ما بکوبند و همه جا فریاد بزنند «ایرانی نمی‌تواند» و باید تا ابد خادم ابر قدرت‌ها باشد.

روزی سه دانشجوی ما را به خاطر عدالتخواهی و فریاد بر سر شیطان بزرگ کشتند و امروز سه دانشمند ما را. دیروز احمد قندچی، مصطفی بزرگ‌نیا و آذر شریعت رضوی قربانی حقارت نوکران غرب شدند و امروز شهید شهریاری، شهید علی‌محمدی و شهید رضایی‌نژاد قربانی ذلت خود غرب می‌شوند تا این دول نامشروع، به خیال مشوش خویش، ما را از صراط مستقیم خود بیرون کنند و چه خیال خام و کودکانه‌ای؛ چرا که زیبا فرمود خمینی کبیر(ره) که «بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود.»

همان‌هایی که تا دیروز ادعای سروری بر ما را فریاد می‌زدند، امروز چنان در دام معضلات اقتصادی و فکری و فرهنگی خویش گرفتار آمده‌اند که بر سر و روی مردم و دانشجویان خود، گاز اشک‌آور می‌پاشند و بدون دادگاه به زندان می‌افکنند. کشوری که روزی پیر روشن ضمیرمان(ره) نام "شیطان بزرگ" بر آن نهاد، در چنان ذلت و حقارتی غوطه‌ور است که سناتورهای آن عاجزانه از سردمداران خویش ترور مقامات ایران را طلب می‌کنند.

آمریکایی که روزی چنان قدرتمند می‌نمود و در تخیلات هیچ‌کس نمی‌گنجید روزی از پای درآید، اکنون توان برپا نگه داشتن نظام سرمایه‌گرای (کاپیتالیسم) خویش را ندارد و در سراشیبی سقوط در حال دست و پا زدن است.

امروز بیداری اسلامی در منطقه و جنبش عظیم وال استریت، فصل جدیدی از تحولات جهانی را رقم زده و نشان از این دارد که حکومت‌های سلطه‌گر دیگر تعیین کننده معادلات بین‌المللی نخواهند بود و به زودی شاهد فروپاشی آنان خواهیم بود.

اما امروز دانشجویان انقلابی که اساس فکری خود را مکتب عظیم و روشن‌گر عاشورا و استاد کلاس درس خود را بزرگ معلم تاریخ، حضرت سیدالشهدا(ع) می‌دانند، موظفند زینب‌وار در میدان مبارزه با ظلم و ستم و جهل، حضور داشته و به روشن‌گری در این مسائل بپردازند.

ما دانشجویان دانشگاه هرمزگان نیز به عنوان بخشی از بدنه جنبش دانشجویی مسلمان با ملت بزرگ ایران و در رأس آن، مقتدایمان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای عهد می‌بندیم که با تمام توان از سرمایه‌های فکری و اعتقادی نظام، حراست نموده و لحظه‌ای میدان مبارزه را خالی نگذاریم.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مقام‌های بهداشتی جهان در پاریس اعلام کردند
نگرانی از ویروس جهش یافته آنفلوانزای پرندگان در آزمایشگاه هلندی

خبرگزاری فارس: وزرای بهداشت اروپا اعلام کردند پس از اینکه یک آزمایشگاه هلندی یک نسخه جهش یافته ویروس مرگبار آنفلوانزای پرندگان را تولید کرد که در میان انسانها هم مسری است، نسبت به ورود این ویروس به جامعه بسیار نگران هستند.

خبرگزاری فارس: نگرانی از ویروس جهش یافته آنفلوانزای پرندگان در آزمایشگاه هلندی

به گزارش خبرگزاری فارس، ژاویه برتران وزیر بهداشت فرانسه در حاشیه اجلاس امنیت بهداشتی جهانی در پاریس گفت: باید خیلی مراقب باشیم.

این اجلاس با حضور نمایندگان گروه 7 و مکزیک، کمیسیون اتحادیه اروپا و سازمان بهداشت جهانی برگزار می شود.

یک گروه تحقیقاتی به ریاست رون فوشیه در مرکز پزشکی راسموس روتردام در ماه سپتامبر اعلام کرده که یک نسخه جهش یافته ویروس H5N1 را تولید کرده که برای نخستین بار قابل انتقال میان پستانداران است.

این ویروس در 60 درصد موارد انسانی مرگ آور است اما تنها 350 نفر تا کنون بر اثر این بیماری درگذشته‌اند چرا که این ویروس هنوز قابلیت انتقال میان انسانها را ندارد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه اعلام این خبر این نگرانی را ایجاد کرد که ویروس جهش یافته بتواند به طبیعت راه پیدا کرده یا انتشار گزارش نحوه جهش دادن این ویروس مورد استفاده تروریستها قرار بگیرد.

وزیر بهداشت اتحادیه اروپا اعلام کرده که وی تضمینهای لازم از مقام‌های هلندی را دریافت کرده که نگهداری از این ویروس امن است.

احتمال جهش یافتن ویروس آنفلوانزای پرندگان به صورت طبیعی نیز وجود دارد.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تهران برای استقبال از اینورژن آماده می‌شود؛
زنگ هشدار آلودگی هوای پایتخت صبح دوشنبه به صدا در می‌آید

خبرگزاری فارس: در شرایطی که تهران برای استقبال از پدیده وارونگی دما موسوم به «اینورژن» آماده می‌شود، زنگ هشدار آلودگی هوای پایتخت صبح دوشنبه 21 آذر به صدا در می‌آید.

خبرگزاری فارس: زنگ هشدار آلودگی هوای پایتخت صبح دوشنبه به صدا در می‌آید

به گزارش خبرگزاری فارس، در شرایطی که در نیمه نخست آذر ماه امسال بارندگی‌های کم سابقه پاییزی باعث کنترل آلودگی هوای شهر تهران شد که در مدت مشابه سال گذشته افزایش آلودگی هوا چند روز این کلان‌شهر را به تعطیلی کشاند.

بر اساس این گزارش به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بارش‌ها افزایش آلودگی هوا را به تاخیر انداخت
در صورتی که اگر بارش‌های پاییزی اتفاق نمی‌افتد شهر تهران امسال نیز همچون سال گذشته تا کنون چند روزی به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌شد.

در شرایطی که در بسیاری از دستگاه‌های مسئول موضوع آلودگی قریب‌الوقوع هوای تهران را به فراموشی سپرده‌اند، جمعی از مدیران اجرایی در حوزه محیط زیست شهری به منظور ارزیابی این رویداد تلخ صبح دوشنبه 21 آذر میزبان نشستی خواهند بود که در آن ابعاد و زوایای مختلف موضوع آلودگی هوای پایتخت را مورد بررسی کارشناسی قرار می‌دهند.

وحید نوروزی یکی از میزبانان این نشست با اشاره به این که تنفس در هوای پاک حق تمامی شهروندان است، گفت: نشست مذکور در واقع زنگ هشداری است برای همه آن‌ها که دلشان برای هوای پاک و آسمان آبی شهرمان می‌تپد.

مشاور معاون شهردار تهران در امور محیط زیست افزود: متاسفانه در چند سال اخیر نگاه به مقوله محیط زیست در سایه کم تحرکی و کم توجهی نهادهای حاکمیتی محیط زیستی بسیار سطحی و ضعیف بوده و صرفاً به رفع مسئولیت در مقابل افکار عمومی و رسانه‌های گروهی محدود شده است.

 صدرالدین علی‌پور میزبان دیگر این نشست با انتقاد از کیفیت سوخت مصرفی وکیفیت خودروهای داخلی گفت: 80 درصد آلودگی هوای تهران ناشی از آلودگی تولید شده توسط همین خودروها و سوخت مورد مصرف آن‌هاست.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرهای تهران با تأکید بر این که معاینه فنی خودروها تا 23 درصد در کاهش آلودگی هوا نقش دارد، گفت: قانون 5 ساله شدن معاینه فنی خودروها هر چه زودتر می‌بایست مورد تجدید نظر قرار گیرد.

یوسف رشیدی سومین میزبان نشست فوق نیز با اعلام این که قبل از بارندگی‌های اخیر آلودگی هوای شهر تهران در وضعیت بسیار نامطلوب قرار داشت، گفت: متأسفانه هوای این شهر در سال جاری به جهت افزایش تعداد روزهای آلوده نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته در وضعیت بسیار نامطلوب قرار داشته است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر این که وضعیت آلودگی هوا در سال 90 به هیچ عنوان با دو سال گذشته و سال های پیش از آن قابل مقایسه نیست، افزود: خدا به داد مردم شهر تهران رسید و نزولات جوی همچون هدیه‌ای آسمانی آلودگی هوای این شهر را کاهش داد.

گفتنی است این نشست با مشارکت «موسسه آموزش و پژوهش همشهری» و «معاونت آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران» ساعت 30/9 صبح روز دوشنبه 21 آذر در محل تالار ایران زمین واقع در ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کوچه شهید انصاری برگزار خواهد شد و حضور در آن برای تمام علاقه‌مندان آزاد است.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 19 آذر 1390 :: نویسنده : مینا ب
پس از تمدید قرارداد تا سال ۲۰۱۶
مارویک‌:‌ شرایط خوب بود و ماندم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال هلند پس از تمدید قراردادش گفت: شرایط کار بسیار دلپذیر است و به همین دلیل به همکاری‌ام ادامه دادم.

خبرگزاری فارس: مارویک‌:‌ شرایط خوب بود و ماندم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه داگبلات، برت فان مارویک روز پنج‌شنبه گذشته قراردادی تا سال ۲۰۱۶ امضا کرد. این مربی که در بوندس‌لیگا آلمان با بورسیادورتموند همکاری کرده پس از جام ملت‌های ۲۰۰۸ به جای مارکو فان باستن، زمام امور نارنجی‌پوشان را قبول کرد و شاگردانش را به مقام نایب قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ رساند.
 
مارویک‌ گفت: قرارداد قبلی من با فدراسیون تا سال بعد بود. وقتی شرایط را بررسی کردم، دیدم اوضاع برای ادامه کار بسیار خوب است. از این رو به پیشنهاد مسئولان پاسخ مثبت دادم و تا یورو ۲۰۱۶ مسئولیت خواهم داشت.

براساس اعلام رسانه‌های هلند در قرارداد جدید این مربی یک تبصره گنجانده شده که به موجب آن به وی اجازه می دهد در صورت دریافت پیشنهادی بهتر از یک تیم باشگاهی، اقدام به ترک پست کنونی خود کند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/اخبار کوتاه از اسکواش/
سلیمانی به دیدار سجادی رفت/بشیری سخنگوی فدراسیون شد

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون اسکواش با معاون وزیر ورزش دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: سلیمانی به دیدار سجادی رفت/بشیری سخنگوی فدراسیون شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از سایت رسمی فدراسیون اسکواش، مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش به دیدار حمید سجادی، معاون امور ورزش وزارت ورزش و جوانان رفت.
سلیمانی با هدف هماهنگی هر چه بیشتر با اهداف و سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان با سجادی دیدار کرد.
در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت تیم‌های ملی اسکواش، تشکیلات سازمانی این فدراسیون، توسعه عمومی و آینده اسکواش گفت‌و‌گو شد.
 
* کلاس مربیگری سطح 2 اسکواش در گرگان برگزار شد.   
از سوی فدراسیون اسکواش و به میزبانی هیئت استان گلستان، دوره مربیگری سطح یک و 2 اسکواش کشور برگزار شد
امیرهوشنگ گلرخ، رئیس کمیته آموزش فدراسیون اسکواش کار نظارت آن را برعهده داشت و مسعود ضیاءالدینی، مربی تیم ملی اسکواش نوجوانان ایران و ریحانه باقری مدرسین سطح 2 آسیا تدریس این دوره را بر عهده داشتند.
 
* بشیری به عنوان سخنگوی فدراسیون اسکواش انتخاب شد  
مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون طی حکمی سید جواد بشیری، مدیر روابط عمومی و فرهنگی فدراسیون اسکواش را به عنوان سخنگوی این فدراسیون انتخاب کرد.
انتهای پیام/خ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با فارس:
100 میلیارد تومان از جوایز صادراتی را دریافت کردیم

خبرگزاری فارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 100 میلیارد تومان از معوقات جوایز صادراتی به حساب سازمان توسعه تجارت واریز شد.

خبرگزاری فارس: 100 میلیارد تومان از جوایز صادراتی را دریافت کردیم

مهدی غضنفری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص تعیین تکلیف جوایز صادراتی و وعده های مکرری که به سرانجام نمی رسد اظهار داشت: ۱۰۰ میلیارد تومان از جوایز صادراتی به حساب سازمان توسعه تجارت واریز شده است و پرداخت ان به صادرکنندگان از امروز آغاز می شود.
به گزارش فارس، مهدی غضنفری در روز ملی صادرات اعلام کرده بود: 200 میلیارد تومان از معوقات 400 میلیاردی جوایز صادراتی از فردای روز ملی صادرات پرداخت می‌شود؛ اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه غضنفری هفته گذشته برای اولین بار به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران قرار گرفت و اعلام کرد اگر خزانه لطف کند تا دو روز دیگر جوایز صادراتی داده می‌شود.
انتهای پیام/ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به بهانه محکومیت حمله به نیروهای یونیفل،
آمریکا بار دیگر در امور داخلی لبنان دخالت کرد

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا به بهانه محکوم کردن حمله روز گذشته به نیروهای یونیفل در جنوب لبنان، بار دیگر با دخالت در امور داخلی این کشور بطور تلویحی خواستار خلع سلاح مقاومت شد.

خبرگزاری فارس: آمریکا بار دیگر در امور داخلی لبنان دخالت کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته با صدور بیانیه‌ای در محکومیت حمله به نیروهای یونیفل در جنوب لبنان اعلام کرد: «آمریکا حمله به شهر "صور" در جنوب لبنان را که بر اثر آن ۵ صلح‌بان فرانسوی مجروح شدند، محکوم می‌کند و از دولت بیروت می‌خواهد که مشکلات امنیتی جنوب لبنان را حل کند.»

این بیانیه افزود: «آمریکا قاطعانه از نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان حمایت کرده و این حمله را محکوم می‌کند.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما یکبار دیگر بر ضرورت حاکمیت کامل لبنان بر سراسر خاک این کشور تأکید می‌کنیم. لبنان باید اطمینان یابد که نیروهای مسلح آن تنها نیروهای مدافع خاک این کشور هستند که از امتیاز بهره‌مندی از سلاح برخوردارند. تمامی دیگر گروه‌های مسلح باید خلع سلاح شوند.»

بنا بر اعلام رسانه‌های لبنان، ساعت 9 و 30 دقیقه انفجار مهیبی در "النباعه" منطقه‌ای واقع در حدفاصل "الحوش" و "البرج الشمالی" در شرق شهر "صور" واقع در جنوب لبنان به وقوع پیوسته که طی آن ۵ عضو فرانسوی یونیفل زخمی شده‌اند.

این سومین حمله‌ای است که از ماه مه گذشته تاکنون علیه نیروهای یونیفل در جنوب لبنان صورت گرفته است.

انتهای پیام/ر.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بررسی شروط دمشق در نشست آینده اتحادیه عرب

خبرگزاری فارس: دبیرکل اتحادیه عرب از برگزاری نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در روزهای 16 یا 17 دسامبر(25 یا 26 آذر) به منظور بررسی لازم برای پاسخگویی به مواضع و شروط دمشق خبر داد.

خبرگزاری فارس: بررسی شروط دمشق در نشست آینده اتحادیه عرب

به گزارش فارس ، نبیل العربی در گفت‌وگو با روزنامه‌ی "الاهرام چاپ مصر" بیان کرد: این نشست به منظور بررسی نحوه پاسخگویی به مواضع سوریه است که در نامه "ولید معلم" وزیر خارجه سوریه در موافقت مشروط با امضای توافقنامه حضور ناظران اتحادبه عرب در سوریه به آن اشاره شده است.

امروز نشستی در دوحه برگزار نمی‌شود

وی در ادامه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه وزیران خارجه اتحادیه عرب امروز در دوحه نشستی را درباره سوریه برگزار می‌کنند رد کرد و گفت که وی پاسخ ولید معلم را داده است.
 
احتمال لغو  تحریم‌های اتحادیه عرب علیه سوریه

وی افزود: ما نظرمان را به طور کامل و به طور روشن بیان کردیم نظر ما این است که اتحادیه عرب نمی‌تواند تصمیمی را که از سوی هیات وزیران خارجه کشورهای عضوگرفته شده، لغو کند و به ناچار باید این مساله یک بار دیگر برای تصمیم‌گیری به هیات وزیران ارجاع شود.
العربی افزود: ما مجددا از سوریه خواستیم که به ما پاسخ دهد و آنها هم باید توافقنامه‌ اعزام ناظران را امضا کنند.

العربی به درخواست مشروط سوریه پاسخ داد

در همین حال، وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که پاسخ دبیرکل اتحادیه عرب را در قبال نامه ولید معلم دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه "العربیه"، "جهاد مقدسی" سخنگوی وزارت امور خارجه سوریه گفت: این وزارتخانه پاسخ اتحادیه عرب را در قبال نامه‌ای که "ولید معلم" وزیر خارجه سوریه در خصوص امضای پروتکل اعزام ناظران به سوریه ارسال کرده بود، دریافت کرد.

وی بدون اشاره به محتوای این پاسخ افزود: پاسخ اتحادیه عرب از سوی سران سوریه در حال بررسی است.

"نبیل العربی" دبیرکل اتحادیه عرب پیش از سفر به بغداد گفت که در پاسخ به نامه ولید المعلم که آمادگی‌ کشورش را برای امضای پروتکل اعزام ناظران اتحادیه عرب به سوریه بر اساس شروط مشخص اعلام کرد، نامه‌ای را برای وی ارسال کرده است.

معلم در این نامه بر آمادگی سوریه برای امضای پروتکل اعزام ناظران در صورت لغو کلیه تحریم‌های اتحادیه عرب در قبال این کشور تاکید کرد.
 
انتهای پیام/.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معاون وزیر کشور:
رئیس جمهوری ۱۵ وزیر و ۷ سازمان را برای مدیریت بحران هماهنگ می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران گفت: ۱۵ وزیر و ۷ سازمان مسئولیت مدیریت بحران را به عهده دارند که رئیس جمهوری نیز در رأس آنها قرار دارد.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری ۱۵ وزیر و ۷ سازمان را برای مدیریت بحران هماهنگ می‌کند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا»، نخستین "کارگاه بین‌المللی تدوین متون و برنامه‌ریزی‌های آموزشی و مدیریت سوانح" امروز با حضور نمایندگان جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ 20کشور دنیا در هتل انقلاب تهران برگزار شد.

حسن قدمی، معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران کشور، از جمعیت هلال احمر به عنوان سازمانی بشردوستانه یاد کرد و اظهار داشت: این سازمان در ایران نیز وظیفه انساندوستانه خود را دنبال کرده و نقش‌ بسزایی در حوادث پیش آمده در کشورمان ایفا کرده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر ایران یکی از 10 جمعیت برتر هلال احمر در دنیاست، افزود:‌ سازمان مدیریت بحران در جمهوری اسلامی ایران بر حسب وظیفه مسئول هماهنگی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف برای پوشش حوادث و سوانح است؛ این سازمان از 15 وزیر و 7 سازمان تشکیل شده و رئیس جمهوری در رأس آن قرار دارد.

قدمی، جمعیت هلال احمر را یکی از اعضای فعال این سازمان دانست و تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان مدیریت بحران، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و 24 کارگروه علمی و تخصصی است و یکی از اعضای فعال این سازمان جمعیت هلال احمر است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر با امکاناتی که دارد در بسیج مردمی در مدیریت حوادث و سوانح نقش مهمی دارد لذا این سازمان از تجربیات جمعیت هلال احمر ایران  برای مدیریت حوادث و سوانح استفاده می‌کند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :