تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته دوم آذر 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
حجت الاسلام ذوالنور:
زنجیر آمریکا و انگلیس به هم متصل است و با هم دنیا را شخم می‌زنند

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام ذوالنور عکس العمل مردم و دانشجویان نسبت انگلیس را طبیعی دانست و گفت: زنجیر انگلیس به زنجیر آمریکا بسته است و مثل دو حیوانی که خیشی را به آنها می بستند تا زمین را شخم بزنند، اینها هم می خواهند دنیا را شخم بزنند.

خبرگزاری فارس: زنجیر آمریکا و انگلیس به هم متصل است و با هم دنیا را شخم می‌زنند

به گزارش فارس، حجت الاسلام ذوالنور در گفت‌وگو با سایت بوتیا نیوز، اظهار داشت: انگلیسی‌ها باید وضع خودشان را با خودشان و با ما معلوم کنند. چه در بحث قرارداد تنباکو در صدر مشروطه وچه در دفاع از رژیم سلطنتی پهلوی وچه کارشکنی های بعد از انقلاب و شرکت در همه برنامه هایی که آمریکا علیه ما اجرا کرده است، یک پای ثابتش انگلیسی‌ها بوده اند.

ذوالنور به اقدامات خصمانه انگلیسی‌ها در بحث انرژی هسته ای علیه ایارن اشاره کرد و ادامه داد: در حقیقت اینها زنجیرشان به زنجیر آمریکا بسته است مثل دو حیوانی که در گذشته خیشی را به آنها می بستند تا زمین را شخم بزنند.دقیقا این دو کشور آمریکا و انگلیس مثل همان دو حیوانی هستند که دوش به دوش هم برای شخم زدن حرکت می کنند.انگلیسی ها پا به پای آمریکایی ها در همه برنامه ها و توطئه ها علیه ما حضور داشته اند که نمونه اخیر آنها تحریم بانک مرکزی ماست.لذا این عکس العمل دانشجویان ما که در حقیقت بروز خشم و انزجارشان از انگلیسی ها بود یک امر کاملا طبیعی است ونباید آنها گله مند باشند که چرا مردم ایران که یکی از گروههای پیشرو آنها دانشجویان ما هستند به منافع کشورشان فکر می کنند،این عکس العمل طبیعی مردم ماست.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تلاش غربی ها برای تحت الشعاع قراردادن اتخابات آینده مجلس گفت: اگردر بین مردم ما گروه هایی باشند که فریفته اقدامات ریاکارانه آنها شده باشند با اعلام رسمی دشمنی آنها علیه ما، اینها هم از آنها انزجار پیدا می کنند و در حقیقت تلاش و شیطنت های آنها باعث یکپارچه سازی مردم ما و وحدت در بین ما خواهد شد.

ذوالنور تصریح کرد: اگر هم بخواهند تحریم ها را تشدید کنند و یا تحرک نظامی علیه ما داشته باشند یقیقنا به وحدت مردم ما کمک کردند و خشم و انزجار مردم ما بیشتر خواهد شد. لذا کارشناسان غربی هم به این موضوع اعتراف دارند و یکی از دلایلی که می گویند نباید به ایران حمله نظامی داشته باشیم، این است که می دانند حمله نظامی به ایران باعث یکپارچه شدن مردم و متحد شدن آنها علیه غرب خواهد شد.

وی با باین این که ممکن است آمریکا و انگلیس در اثر حماقت نیت حمله به ایران را داشته باشند اظهار داشت: آدم‌هایی که عقب افتاده سیاسی هستند معمولا از تجارب گذشته درس نمی گیرند و انگلیسی ها هم در عین حیله گر بودن در عرصه سیاسی بسیار حماقت دارند و به همین دلیل است که تمام کارهایی که قبلا انجام داده اند به ضرر آنها بوده است.

ذوالنور ریشه اوج گیری مخالفت‌های غرب علیه ایرن را بهبود روزافزون شرایط ایران در منطقه و جهان دانست و گفت: الان اگر شما تمام سایت های دنیا را مشاهده کنید تیتر اخبار علیه آمریکا و غربی هاست .آنها نتوانستند جلوی پیشرفت هسته ای ما را بگیرند و بحمدالله کشور ما به یک قدرت هسته ای تبدیل شده است و قطعا باشگاه های هسته ای دنیا باید جمهوری اسلامی را بپذیرند. از سوی دیگردیکتاتورها و دست نشانده های آنها یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند. ضمن اینکه اعتراف دارند که خروجی بیداری اسلامی در منطقه هرچه باشد دو پیامد خواهد داشت یکی اینکه منافع آمریکا و غرب در منطقه بیشتر تهدید خواهد شد و نفوذشان کمتر خواهد شد وهمچنین زمینه نفس کشیدن برای اسرائیل سخت تر خواهد شد.

وی تصریح کرد: امروز حرکت مقاومت در حال تقویت شدن است و همه این موضوعات باعث تحکیم بیشتر پایه های نظام جمهوری اسلامی وتوسعه نفوذ آن در منطقه خواهد شد. ضمن اینکه همسویی و هم افزایی کشورهای اسلامی با ایران و هماهنگی با ایران علیه غربی ها نیز بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام ذوالنور با اشاره به این که غربیها در باتلاق مشکلات خود دست و پا می زنند گفت: به طور مثال جنبش وال استریت در حال تبدیل شدن به یک بحران جدی علیه حاکمیت سرمایه داری است یعنی نوع حکومت را در غرب آمریکا تهدید می کند و ما می بینیم که دامنه این جنبش به سایر کشورهای اروپایی کشیده شده است.

وی افزود: همین امروز نزدیک به 3 میلیون نفر از کارکنان مراکز مختلف در انگلیس نارضایتی خودشان را با تحصن و اعتصاب شروع کردند،بنابراین با این اعتصاب سراسری این ها به شدت در مشکل هستند ولذا آن ها به طور جدی نیازمند این فرافکنی ها هستند که تیتر اول رسانه های دنیا را تغییر بدهند و بخواهند به ضرر جمهوری اسلامی و به نفع غربی ها رقم بزنند.البته این کارها باعث می شود که مردم خودشان این را هم به یکی از حماقت های آنها اضافه کنند و همین هم باعث نارضایتی بیشتر مردم خود آنها خواهد شد.
انتهای پیام/ 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرمانده سپاه سلمان سیستان ‌و بلوچستان:
صالحین حرکت مقدس در بیان مسائل بسیجیان است

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه سلمان سیستان ‌و بلوچستان گفت: حلقه‌های صالحین حرکت مقدس در راستای بیان مسائل بسیجیان است.

خبرگزاری فارس: صالحین حرکت مقدس در بیان مسائل بسیجیان است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان ‌و بلوچستان، علیرضا عظیمی‌جاهد اظهار داشت: طرح شجره طیبه صالحین حرکت نو و مقدسی در راستای به تحقق رسیدن فرامین مقام معظم رهبری و اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: طرح شجره طیبه صالحین در پایگاه‌ها مقاومت بسیج، محلات، مساجد با تشکیل گروه‌های هم‌ سن‌وسال در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان با بیان مباحث سیاسی روز مسائل مربوط به جوانان‌ و نوجوانان، باهدف بصیرت‌بخشی به نسل آینده‌ساز انقلاب، آگاهی‌افزایی افراد جامعه، تقویت روحیه خودباوری، افزایش حس مسئولیت‌پذیری در این نسل از جامعه و تشکیل شده است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان ‌و بلوچستان افزود: این حلقه‌ها متشکل از روحانیون اهل سنت و تشیع، بسیجیان، هادیان سیاسی، عشایر، معتمدین و ریش سفیدان و اقشار مختلف بسیج هستند که با حضور یک مربی و سرگروه در رابطه با مسائل روز به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. 
جاهد بیان کرد: این حلقه‌ها از زمان تشکیل تاکنون از رشد و پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده که با ترغیب جوانان و نوجوانان به بسیج برنامه‌های گردشگری، اعزام به راهیان نور و تشویق آنها به ارزش‌های انقلاب اسلامی و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر تا پایان سال شاهد افزایش این حلقه‌ها در سطح استان خواهیم بود.
انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مقام صهیونیست: اسرائیل در بدترین وضعیت امنیتی قرار دارد

خبرگزاری فارس: وزیر جنگ سابق و عضو کنونی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وضعیت امنیتی اسرائیل واقعا خطرناک است و در بدترین وضعیت قرار دارد.

خبرگزاری فارس: مقام صهیونیست: اسرائیل در بدترین وضعیت امنیتی قرار دارد

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، "بنیامین بن الیعازر" در جلسه کمیسیون امور خارجه و امنیت کنست اظهار داشت که وضعیت کنونی اسرائیل واقعا خطرناک است.
 
وی افزود: در هیچ مرحله‌ای اسرائیل تا به این حد در وضعیت امنیتی خطرناکی که امروز با آن مواجه است، قرار نداشته است.
 
وی به عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق اشاره و تاکید کرد که در وضعیت کنونی نمی‌توان ریسک کرد و یا بودجه ارتش را کاهش داد بلکه ضروری است که همه اسرائیلی‌ها و حتی عرب‌های ساکن اسرائیل نیز به خدمت نظامی گرفته شوند.
 
این اظهارات الیعازر در حالی است که "یوال اشتاینتز" وزیر دارایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنا به توصیه کمیته "ترختنبرگ" 3 میلیارد شیکل از بودجه ارتش این رژیم را کاهش داده و به دو وزارتخانه خدمت‌رسانی و رفاه اجتماعی اختصاص خواهد داد.
 
انتهای پیام/++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


حامد جعفرنژاد
دیدار وابستگان نظامی با امیر بیغم جانشین نیروی دریایی ارتش

خبرگزاری فارس:

.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف سیستان و بلوچستان:
نقش آموزش‌ و ‌پرورش در ترویج امر به معروف انکارناپذیر است

خبرگزاری فارس: جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: نقش آموزش و پرورش در نهادینه‌سازی امر به معروف و نهی از منکر، انکارناپذیر است.

خبرگزاری فارس: نقش آموزش‌ و ‌پرورش در ترویج امر به معروف انکارناپذیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی ستاد احیای سیستان و بلوچستان، موسی سنچولی در همایش روسای آموزش و پرورش مناطق سیستان ‌و‌ بلوچستان اظهار داشت: تغییر و نهادینه‌شدن شئون اسلامی بر اساس مبانی تفکر اسلامی، یکی از اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان است.
وی افزود: این تغیر رفتار و الگوسازی در سطح آموزش و پرورش و در مقاطع مختلف تحصیلی بر اساس الگوهای انقلاب اسلامی و اشاعه اخلاق حسنه و رفتار عادلانه مبنی بر باورهای دینی و بهتر و راحت نتیجه می‌دهد.
وی ادامه داد: در این راستا لازم است تغییر و نهادینه شدن شئونات اسلامی بر اساس مبانی تفکر اسلامی در این اداره اجرایی و عملیاتی شود. 
سنچولی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای توسعه مبانی اخلاقی در فعالیت‌های مختلف در سطح مدارس از جمله اردوهای علمی، فرهنگی و فعالیت‌های ورزشی با محوریت و موضوعیت این مهم را ضروری و لازم دانست.
در این همایش حمایت از طرح‌های پژوهشی فرهنگیان و دانش‌آموزان، حمایت از پایان‌نامه‌های فرهنگیان، برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، اختصاص و هدایت پروژه‌های تحقیقاتی در سطح آموزش و پرورش حول محور فریضتین، برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی و مسابقات علمی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر مورد تاکید قرار گرفت. 
انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به دنبال 3 امتیاز هستیم
زارع: هواداران پرسپولیس کمک نکنند مقابل تراکتور میهمان خواهیم بود

خبرگزاری فارس: بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تراکتورسازی تماشاگران پرشوری دارد و اگر هواداران ما فردا کمک نکنند عملاً مقابل تراکتور در ورزشگاه آزادی میهمان خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: زارع: هواداران پرسپولیس کمک نکنند مقابل تراکتور میهمان خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری فارس، مازیار زارع در نشست خبری پیش از دیدار با تراکتور‌سازی در ابتدای صحبت‌هایش در خصوص بازی فردا اظهار داشت: بازی سختی در پیش داریم و تراکتور تیم خوب و قابل احترامی است. آن‌ها هواداران پرشوری دارند و اگر تماشاگران پرسپولیس در بازی فردا به ما کمک نکنند عملا میهمان هستیم چون طرفداران تراکتور سازی فردا به استادیوم می‌آیند و قسمتی از ورزشگاه را پر می‌کنند.

وی افزود: چمن استادیوم آزادی خوب است ولی این هواداران ما هستند که تیم‌های دیگر را تحت فشار می‌گذارند و اگر مثل چند هفته گذشته به استادیوم نیایند دچار مشکل خواهیم شد. به فکر ارائه یک بازی زیبا هستیم و امیدوریم با کمک تماشاگران 3 امتیاز مسابقه را کسب کنیم.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مجید جمشیدی
آئین شستشو و آماده سازی علم عزاداری محرم در بندرعباس

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: آئین شستشو و آماده سازی علم عزاداری محرم در بندرعباس

.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بر اساس نتایج نهایی اعلام شده در برخی استان‌های مصر:
اخوان المسلمون حدود نیمی از آرا انتخاباتی مصر را از آن خود کرد

خبرگزاری فارس: نتایج نهایی اعلام شده در برخی استان‌های مصر که مرحله اول انتخابات پارلمانی (مجلس ملت) در آنها برگزار شد، از پیروزی قاطع حزب "آزادی و عدالت" وابسته به جماعت اخوان المسلمون خبر می‌دهد.

خبرگزاری فارس: اخوان المسلمون حدود نیمی از آرا انتخاباتی مصر را از آن خود کرد

به گزارش خبرنگار فارس در قاهره، حزب آزادی و عدالت وابسته به جماعت اخوان المسلمون اعلام کرد، شمارش آرا در اکثر دوایر انتخاباتی استان‌هایی که مرحله اول انتخابات پارلمانی در آنها برگزار شد، به پایان رسیده است.

بر اساس برخی نتایج نهایی اعلام شده حزب آزادی و عدالت تاکنون موفق شده، 40 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و پس از آن حزب سلفی نور و جناح المصریه و سپس دو حزب الوسط و الوفد قرار دارد.

بنابر اعلام حزب آزادی و عدالت شمارش آرا در دایره 2 انتخاباتی استان کفر الشیخ به پایان رسیده و این حزب موفق شده از مجموع 301139 رای، 92750 با میانگین 30.79 درصد را به خود اختصاص دهد.

پس از آن حزب نور با کسب 22.46 درصد در مرتبه دوم و حزب الوفد با 15.45 درصد در مرتبه سوم قرار دارد.
 
این درحالی است که شمارش آرای کاندیداهای مستقل در بسیاری از دوایر انتخاباتی به پایان رسیده و نامزدهای حزب آزادی و عدالت موفق شدند، بیشترین آرا را به خود اختصاص دهند.

در پورت سعید " أکرم الشاعر"، در أسیوط "سمیر خشبة" و در شهرک نصر قاهره "عصام مختار" پیروز انتخابات بودند و پیش‌بینی‌ها خبر از پیروزی "رمضان عمر" در دایره انتخاباتی حلوان و "یسرى بیومى" در مصر قدیم و "مصطفى محمد" و "صابر أبو الفتوح" و "المحمدى سید أحمد" در اسکندریة می‌دهد.
 
انتهای پیام/++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/جام‌جهانی والیبال - ژاپن/
آخرین وضعیت مصدومیت امیر حسینی؛ احتمال غیبت مقابل برزیل

خبرگزاری فارس: به گفته دکتر سیامک افروزی؛ مصدومیت امیر حسینی رو به بهبودی است، اما به احتمال زیاد نمی‌تواند در بازی فردا مقابل برزیل به میدان برود.

خبرگزاری فارس: آخرین وضعیت مصدومیت امیر حسینی؛ احتمال غیبت مقابل برزیل

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون والبیال، پزشک تیم ملی والیبال ایران با اعلام این خبر، گفت: درمان این بازیکن همچنان ادامه دارد و امیدواریم که امیر حسینی به بازی‌های ایران مقابل روسیه و ایتالیا برسد، اما اینکه آیا می‌تواند در دیدار فردا مقابل برزیل هم به میدان برود یا نه، به بهتر شدن وضعیت مچ پای او طی درمان‌هایی است که تا فردا پیش از بازی هم ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اختصاصی فارس/در اقدامی هماهنگ شده از سوی رژیم انگلیس صورت گرفت
تلاش جمعی از دیپلمات‌های خارجی برای ورود به باغ قلهک

خبرگزاری فارس: 11 سفیر و دیپلمات کشورهای خارجی در حمایت از رژیم سلطنتی انگلیس دقایقی پیش با حضور در مقابل باغ قلهک خواستار ورود به این باغ شدند.

خبرگزاری فارس: تلاش جمعی از دیپلمات‌های خارجی برای ورود به باغ قلهک

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، دقایقی پیش سفیران و دیپلمات های برخی از کشورهای حامی رژیم سلطنتی انگلیس در اقدامی هماهنگ و از پیش طراحی شده با خودروهای سیاسی خود پشت در باغ قهلک حضور یافته و خواستار ورود به محوطه این باغ شدند.

هم اکنون سفیران و دیپلمات‌های کشورهای سوئیس، لهستان، مکزیک، چک، مجارستان، نیوزیلند، فنلاند، قبرس، روسیه، یونان و بلغارستان در پشت باغ قهلک حضور دارند و از مسئولان پلیس دیپلماتیک خواسته‌اند تا وارد این باغ شوند.

بر اساس این گزارش، همراه این گروه دیپلماتیک، خبرنگاران و عکاسان و تصویر برداران رسانه‌های غربی در اقدامی از پیش طراحی شده حضور گسترده دارند و خواستار ورود به باغ قلهک هستند.

در همین زمینه بر اساس گزارش های دریافتی رژیم سلطنتی انگلیس برای ایجاد جنگ روانی با 25 تن از سفیران و دیپلمات های خارجی مستقر در ایران هماهنگ کرده تا در مقابل باغ قلهک جمع شوند اما با این حال تاکنون تنها 11 نماینده از کشور‌های خارجی در مقابل باغ قلهک حضور پیدا کرده‌اند.

هم اکنون ماموران پلیس دیپلماتیک مستقر در مقابل باغ قلهک از ورود غیر قانونی این دیپلمات‌ها جلوگیری کرده و اعلان کرده‌اند که دستگاه های مسئول باید مجوز لازم را صادر کنند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با توافق بر افزایش منابع صندوق "ثبات" اروپا
نشست دو روزه وزرای دارایی منطقه یورو پایان یافت

خبرگزاری فارس: نشست دو روزه وزرای دارایی 17 کشور عضو منطقه یورو در شهر بروکسل به کار خود پایان داده است

خبرگزاری فارس: نشست دو روزه وزرای دارایی منطقه یورو پایان یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس وزرای دارایی منطقه یورو در پایان این نشست توافق کردند تا میزان منابع مالی صندوق ثبات اروپا را افزایش دهند .
البته احتمال می رود رهبران اروپایی با تشدید بحران بدهی و کسری بودجه در اسپانیا و ایتالیا مجبور به دریافت کمکهای مالی از صندوق بین المللی پول شوند در حالی که پیش از این یک مقام آگاه صندوق بین المللی پول از آمادگی این نهاد مالی بین المللی برای اعطای کمک مالی 600 میلیارد یورویی به ایتالیا خبر داده بود.
کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول تاکید کرد صندوق هیچ مذاکره ای با ایتالیا و اسپانیا برای پرداخت کمکهای مالی به این دو کشور نداشته بر اساس این گزارش ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا پس از پایان این نشست تاکید کرد ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو پس از آلمان و فرانسه به شمار می رود و دولت جدید ایتالیا همه تلاش خود را برای حل بحران بدهی به کار خواهد گرفت.
ایتالیا بیش از 1.9 تریلیون دلار بدهی دارد که این رقم معادل 120 درصد تولید ناخالص داخلی آن است.
وی افزود ایتالیا می خواهد بهترین روابط اقتصادی و تجاری را با اتحادیه اروپا داشته باشد اولی رن کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا نیز تاکید کرد ده روز آینده برای اقتصاد منطقه یورو بسیار سرنوشت ساز خواهد بود.
وی از کشورهای مختلف اروپایی خواست برای حل و فصل بحران مالی منطقه یورو سیاستهای هماهنگ اقتصادی و مالی را اتخاذ کنند .
وی گفت همگرایی در عرصه اقتصادی و پولی در اروپا نیازمند ادغام هر چه بیشتر سیاستهای اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو است .
هفده کشور عضو منطقه یورو قرار است روزهای هشتم و نهم دسامبر در خصوص راهکارهای حل و فصل این بحران بار دیگر رایزنی و مذاکره کنند .
وزیر دارایی آلمان نیز تاکید کرد مساله مهم این است که ما تنها زمانی می توانیم اعتماد بازارهای مالی بین المللی و سرمایه گذاران را جلب کنیم که نشان دهیم می توانیم مشکلات و چالشهای اقتصادی خود را حل و فصل کنیم . حل این بحران نیازمند عزم سیاسی کلیه رهبران منطقه یورو است .
انتهای پیام/ح

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تکلیف مربی سوئدی هفته آینده مشخص می‌شود
کاروالیو: احتمال حضور اریکسون در آنژی بیشتر از پرسپولیس است

خبرگزاری فارس: براساس اظهارات مدیر برنامه‌های اسوون گوران اریکسون، احتمال حضور این مربی سوئدی در راس کادر فنی تیم آنژی روسیه خیلی بیشتر از پرسپولیس است.

خبرگزاری فارس: کاروالیو: احتمال حضور اریکسون در آنژی بیشتر از پرسپولیس است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روزنامه اکسپرسن چاپ استکهلم، کارلوس کاروالیو اظهار داشت: در ۱۵ روز گذشته دو پیشنهاد جدی به اسوون گوران اریکسون شده است. یکی از تیم پرسپولیس ایران و دیگری از آنژی ماخاچکالا روسیه. او ابتدا شرایط همکاری با تیم ایرانی را از نزدیک شنید و بعد وضعیت کاری با آنژی را مورد بررسی قرارداد. باید اذعان کرد شرایط آنژی بهترین است. توجه اریکسون به حضور در تیم روسی نیز جلب شده و سلیمان کریموف، مالک آن عنوان کرده آماده هرگونه همکاری با موکلم است.
 
وی ادامه داد: کریموف دورنمای کاری خوبی در آنژی برای اریکسون ترسیم کرده است. او گفته می خواهد با قهرمانی در لیگ روسیه شرایطی برای حضوری درخشان در رقابت های باشگاهی اروپا فراهم کند.
براساس اظهارات این مقام، مربی ۶۳ ساله اسبق انگلیس، منچسترسیتی ، مکزیک، ساحل عاج... چند روز فرصت خواسته تا در مورد پیشنهاداتش تامل کند.
 
بنابه اظهارات این مسئول، مالک ثروتمند تیم روسی حتی قول پاداش مالی کلانی را برای مربی پا به سن گذاشته اهل اسکاندیناوی در نظر گرفته است.
وی افزود: هفته آینده سرنوشت آینده اریکسون مشخص می‌شود. او احتمالا راهی روسیه خواهد شد تا با انجام آخرین بخش از گفت‌وگو‌ها برای کسب توافق نهایی تلاش کند.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرماندار قصرشیرین:
تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی خسروی ممنوع است

خبرگزاری فارس: فرماندار قصرشیرین گفت: تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی خسروی ممنوع است.

خبرگزاری فارس: تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی خسروی ممنوع است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین پروین اظهار کرد: تردد انفرادی زوار از مرز خسروی همچنان ممنوع بوده و تا این لحظه هیچگونه دستوری در رابطه با اعزام انفرادی زوار از این مرز بین‌المللی در ایام محرم و صفر صادر نشده است. 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون عزیمت زوار از مرز خسروی به صورت کاروانی و از طریق شرکت‌های وابسته به سازمان حج و زیارت امکان‌پذیر است‌، افزود‌: هم‌اکنون روزانه ۲ هزار و 500 زائر عتبات عالیات از طریق مرز خسروی قصرشیرین، به عراق عزیمت می‌کنند‌. 
پروین تاکید کرد: با توجه به ایام عزاداری محرم و افزایش میل به حضور در عتبات عالیات، هنوز هیچ دستوری مبنی بر افزایش کاروان‌های زائر از طریق مرز خسروی ابلاغ نشده هرچند این شهرستان در خصوص افزایش ظرفیت کاروان‌های زائر عتبات عالیات مشکلی ندارد و توانایی افزایش ظرفیت زوار به بیش از چهار برابر کاروان‌های فعلی با توجه به امکانات و ظرفیت‌های خوب وجود دارد‌.
انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رییس پیشین صندوق بین المللی پول:
کار احمقانه شانس ریاست جمهوری را از من گرفت

خبرگزاری فارس: رییس پیشین صندوق بین المللی پول اذعان کرد کار من در هتل منهتن نیویورک کاملاً احمقانه بود و شانس ریاست جمهوری را از من گرفت.

خبرگزاری فارس: کار احمقانه شانس ریاست جمهوری را از من گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس، دومینیک استراس کان در کتابی مدعی شد داشتن رابطه جنسی با خدمتکار هتل منهتن کاملا بر اساس رضایت وی بوده ولی این کار احمقانه بوده است.
وی در پاسخ به سوال نویسنده این کتاب افزود این اقدام احمقانه از سوی من به قیمت محرومیت از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تمام شده است .
استراس کان چندی پیش به اتهام تجاوز جنسی به خدمتکار هتلی در منهتن نیویورک مجبور به استعفا از ریاست صندوق بین المللی پول شد .
میشل تویمن نویسنده این کتاب نیز در مقدمه آن مدعی شده است اتهام تجاوز جنسی به خدمتکار هتل سوفیتل نیویورک یک توطئه علیه استراس کان بوده است .
دادگاه نیویورک، دومینیک استراوس کان را به دلیل کافی نبودن شواهد و همچنین ضد و نقیض گویی های نفیساتو دیالو در تاریخ بیست و چهارم اوت از اتهامات وارده تبرئه کرد. نفیساتو دیالو زن خدمتکار هتل سوفیتل است که مدعی است استراوس کان به اجبار وی را مورد تعرض قرار داده است.
استراس کان که پیش از آن یکی از شانس های اصلی حزب سوسیالیست فرانسه برای ریاست جمهوری سال آینده به شمار می رفت در پی این رسوایی اخلاقی مجبور به استعفا از سمت خود به عنوان رییس صندوق بین المللی پول شد.
انتهای پیام/ح

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان:
اعمال مالیات‌های غیرکارشناسی مهم‌ترین مشکل شهرک‌های صنعتی است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: اعمال مالیات‌های غیر کارشناسی از مهم‌ترین مشکل‌های واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: اعمال مالیات‌های غیرکارشناسی مهم‌ترین مشکل شهرک‌های صنعتی است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان‌  و‌ بلوچستان، محمد یعقوبی اظهار داشت:‌ این اعمال نظرهای غیر‌کارشناسی تا جایی است که این استان با توجه به محروم بودن و بالا بودن هزینه سربار به میزان 15 تا 20 درصد نسبت به سایر استان‌های کشور در در بخش تولید، رقم نخست مالیت‌های کشور را به خود اختصاص داد.
وی افزود:‌ مهم‌ترین راه توسعه استان سیستان‌ و بلوچستان شکوفایی صنعت در این استان است که به نظر می‌رسد برای جذب سرمایه‌گذار در این استان باید مشوق‌های خاصی با توجه به دور بودن استان از مرکز در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: معافیت‌های مالیاتی بلندمدت،‌پرداخت حق بیمه کارگران توسط دولت به مدت حداقل 10 سال از جمله مشوق‌هایی است که باید برای این استان در نظر گرفته شود تا کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری در این استان راغب شوند.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان‌ و‌ بلوچستان بیان کرد: از دیگر مشکل‌های واحدهای تولیدی سرمایه در گردش است که اقدام‌هایی برای برطرف شدن این مشکل در نظر گرفته شده است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بسترهای صنعتی با ایجاد 28 شهرک و ناحیه صنعتی در استان با بهره‌گیری از امکانات مناسب گسترده شده و باید با توجه به شرایط استان رایزنی‌های لازم برای اعمال مشوق‌های خاص، برای سرمایه‌گذاران در بخش صنعت استان توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط صورت پذیرد.
انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کاهش تولیدات صنعتی کره جنوبی با تشدید بحران یورو

خبرگزاری فارس: به دنبال تشدید بحران بدهی منطقه یورو و افت تقاضا برای کالاهای کره‌ای میزان تولیدات صنعتی کره جنوبی طی ماه اکتبر به شدت کاهش یافت

خبرگزاری فارس: کاهش تولیدات صنعتی کره جنوبی با تشدید بحران یورو

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کاهش تقاضا از سوی اتحادیه اروپا تاثیر منفی شدیدی بر کاهش تولیدات صنعتی سئول داشته است.
 بر اساس این گزارش میزان تولیدات صنعتی کره جنوبی طی ماه اکتبر بیش از 0.7 درصد کاهش داشته و این برای پنجمین ماه متوالی است که تولیدات صنعتی کره با کاهش روبرو شده است .
تولیدات صنعتی این کشور طی ماه سپتامبر نیز با افت 1.2 درصدی روبرو شده بود . پیش بینی می شود تولیدات صنعتی ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان نیز طی ماه جاری با افت 0.1 درصدی روبرو شود که این مساله نشانگر کاهش رشد اقتصادی آسیا طی ماههای آینده خواهد بود .
در پی گسترش بحران بدهی منطقه یورو شرکتهای ال جی و سامسونگ کره جنوبی از کاهش شدید سود خود خبر می دهند . بانک مرکزی کره نیز قصد دارد در شش ماه نخست 2012 نرخ بهره بانکی را کاهش دهد .
کارشناسان اقتصادی معتقدند بحران بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی کشورهای آسیایی داشته است که به شدت به صادرات وابسته هستند . میزان صادرات کره جنوبی نیز طی ماه اکتبر با کمترین رشد خود در دو سال اخیر روبرو شد و تنها 8 درصد رشد داشته است .
رشد اقتصادی هند نیز طی سه ماه سوم امسال به پایین ترین حد خود در دو سال اخیر رسیده است رشد اقتصادی چین نیز در این مدت با کاهش محسوسی روبرو شده است .
سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد اقتصادهای آسیایی به شدت تحت تاثیر بحران بدهی منطقه یورو هستند . بر اساس گزارش این سازمان رشد اقتصادی کره جنوبی امسال به 3.7 درصد و سال آینده به 3.8 درصد خواهد رسید .
انتهای پیام/ح

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/آخرین اخبار اردوی سرخ‌پوشان/
کریمی به بازی مقابل تراکتور می‌رسد/پرسپولیسی‌ها در هتل اوین تمرین کردند

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال پرسپولیس با تشخیص کادر فنی تمرینات خود را بعدازظهر امروز در هتل اوین دنبال کرد.

خبرگزاری فارس: کریمی به بازی مقابل تراکتور می‌رسد/پرسپولیسی‌ها در هتل اوین تمرین کردند

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز فردا در ورزشگاه آزادی از ساعت 15 به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

از این‌رو تیم فوتبال پرسپولیس تمرینات خود را به جای ورزشگاه درفشی‌فر در هتل اوین دنبال کردند.

سرخ‌پوشان در هتل اوین به مدت 20 دقیقه به دویدن‌ آرام پرداختند. سپس در جلسه‌ای با حمید استیلی شرکت کردند.

قرار است امشب فیلم بازی‌های تراکتورسازی آنالیز شود.

همچنین رویانیان به همراه پروین در هتل قرمزپوشان حضور پیدا خواهند کرد.

کادر پزشکی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که با توجه به تست‌های انجام شده علی کریمی به بازی مقابل تراکتورسازی خواهد رسید.
انتهای پیام/آ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اتمام بازنویسی فیلمنامه و آغاز پیش تولید «دار و دسته فضایی‌ها»

خبرگزاری فارس: با اتمام بازنویسی فیلمنامه «دار و دسته فضایی‌ها» به کارگردانی امیرحسین جهدوست و تهیه‌کنندگی حسین صابری ، پیش تولید جدی فیلم آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اتمام بازنویسی فیلمنامه و آغاز پیش تولید «دار و دسته فضایی‌ها»

امیرحسین جهدوست در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: حدود یک‌سال وقت صرف بازنویسی فیلمنامه شد. بخش اعظمی از بازنویسی برعهده مهدی کیا بود و خودم نیز در بازنویسی نقش داشتم. آخرین نسخه بازنویسی شده به فارابی ارایه شده است، پیش تولید کار را به صورت جدی آغاز کردیم و طبق برنامه‌ریزی انجام شده دو ماه پیش تولید کار به طول خواهد انجامید.

وی درباره ویژگی‌های که در بازنویسی فیلمنامه به داستان اضافه شده است گفت: بازنویسی‌های مکرر فیلمنامه با پیشرفت تکنولوژی سه بعدی همراه شد و قابلیت‌های روز تکنولوژی در فیلمنامه لحاظ شده است. 
کارگردان فیلم سینمایی «بی‌انتها» در ادامه گفت: تست‌هایی برای ساخت فیلم سه بعدی انجام شده و نمایش آن هم تست شده و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.

وی درباره استفاده نیروهای متخصص برای ساخت جلوه‌های ویژه رایانه‌ای فیلم گفت: تلاش می‌کنیم از پتانسیل موجود در زمینه ویژال افکت بهره ببریم ، حجم کار در این قسمت زیاد است و تست‌هایی هم زده شده اما باید از یک گروه 20 تا 25 نفره برای ساخت مدل‌های سه بعدی بهره خواهیم برد. سخت‌ترین بخش کار تلفیق شخصیت‌های واقعی داستان با دنیای مجازی و سه بعدی است که باید به خوبی از آب درآید تا برای مخاطب باورپذیر باشد.

جهد‌دوست درباره بازیگران کودک فیلم توضیح داد: تعداد زیادی بازیگر کودک در این فیلم حضور خواهند داشت از تعدادی از کودکان تست گرفته شده است اما هنوز حضورشان قطعی نشده است.
دارو دسته فضایی‌ها» اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران به شمار می‌آید که امیرحسین جهدوست فیلمنامه این فیلم را به کمک مهدی کیا براساس داستان «مامانم رو قورت نده» نوشته است و در ژانر علمی تخیلی و برای کودکان ساخته خواهد شد.
انتهای پیام/و

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وزارت خارجه انگلیس:
انگلیس بعضی از کارکنان دیپلماتیک خود را از تهران خارج کرده است

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بعضی از کارمندان دیپلماتیک سفارت خود را از تهران خارج کرده است.

خبرگزاری فارس: انگلیس بعضی از کارکنان دیپلماتیک خود را از تهران خارج کرده است

به گزارش فارس، دولت انگلیس امروز اعلام کرد که این کشور بعد از اینکه اعتراضات معترضان مقابل سفارت این کشور در تهران بالا گرفت و معترضان سفارت انگلیس در پایتخت ایران را اشغال کردند بعضی از کارمندان دیپلماتیک خود را از تهران خارج کرده است.
 
وزارت امور خارجه انگلیس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: "نخست وزیر و وزارت امور خارجه تصریح کرده‌اند حفظ امنیت کارمندان ما و خانواده‌های آنها در اولویت نخست ما قرار دارد؛ با توجه به رویدادهای روز گذشته و به خاطر تضمین امنیت کارکنان، ما بعضی از این کارمندان را از تهران خارج می‌کنیم".

پیش از این منابع دیپلماتیک غربی در تهران به خبرگزاری رویترز گفته بودند انگلیس تمام کارمندان دیپلماتیک خود را از ایران خارج کرده است. 

رویترز پیشتر در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک غربی اعلام کرد که لندن تمام کارکنان دیپلماتیک خود را از ایران خارج کرده است.

روز گذشته دانشجویان و انجمن های مختلف دانشجویی به صورت خودجوش در مقابل سفارت انگلیس تجمع کردند و پس از قرائت بیانیه خود وارد سفارت شده و پرچم این کشور را به آتش کشیدند.

مجلس شورای اسلامی نیز در هفته جاری طرح دو فوریت قطع رابطه را انگلیس را تصویب کردند و دو هفته نیز به سفیر این کشور مهلت دادند تا خاک جمهوری اسلامی ایران را ترک کند.

در همین حال، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه حمله به سفارت انگلیس در تهران را "عصبانی کننده و غیر قابل دفاع" توصیف کرد و از جمهوری اسلامی خواست تا کسانی را که مسئول این رویداد بودند را تحت تعقیب قرار دهند.

کامرون در بیانیه خود افزود: حمله امروز به سفارت انگلیس در تهران عصبانی کننده و غیرقابل دفاع است. کوتاهی دولت ایران در دفاع از کارمندان انگلیسی و دارایی های آن شرم آور بود.

این بیانیه اضافه کرد: دولت ایران باید این را تایید کند که کوتاهی در دفاع از کارمندان پیامدهای جدی به همراه داشت. ما طی روزها آتی اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهیم کرد.

"ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه انگلیس نیز در واکنش به ورود دانشجویان ایران به سفارت انگلیس در تهران متوسل به تهدید شد و گفت که این اقدام، عواقب جدی به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/ د.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد»؛
«باران نم‌نم» تاسوعای حسینی پخش می‌شود

خبرگزاری فارس: تصویربرداری فیلم تلویزیونی «باران نم‌نم» به کارگردانی احمد معظمی امشب به پایان می‌رسد و با انجام مراحل فنی فیلم برای پخش در روز تاسوعا از شبکه پنج آماده نمایش خواهد شد.

خبرگزاری فارس: «باران نم‌نم» تاسوعای حسینی پخش می‌شود

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تصویربرداری فیلم تلویزیونی «باران نم‌نم» به کارگردانی احمد معظمی امروز با ضبط صحنه‌های خارجی در جاده بهشت زهرا به پایان می‌رسد تدوین همزمان تصاویر توسط روح الله هاشمی انجام شده و صداگذاری آن برعهده احسان افشاریان خواهد بود.
امشب فیلم با ضبط صحنه تصادف پراید با حضور حمید یزدانی، شهرنوش شهبازیان و رضا رضوی جلوی دوربین وداد تقوی خواهند رفت.
فیلم طبق برنامه‌ریزی انجام شده طی 20 جلسه در نقاط مختلف تهران جلوی دوربین رفت.
 
داستان این اپیزود درباره دختری هجده ساله است که با پدرش زندگی می‌کند، پدر راننده بیابان است و تصادف می‌کند، دختر دچار مشکلات زیادی می‌شود.
در این فیلم حسن اسدی، سیروس میمنت، حمید یزدانی، سعیده عرب، لیلا عزیزی، محبوبه تقویت، شهرنوش شهبازیان، رضا رضوی و... به ایفای نقش می پردازند.

تعدادی از عواملی که در ساخت اپیزود «باران نم‌نم» همکاری دارند، عبارتند از:
نویسنده فیلمنامه: سحر معینی/ کارگردان: احمد معظمی/ تهیه کننده: اکبر تحویلیان/ مدیرتصویربرداری: علیرضا وداد تقوی/ صدابردار: رضا کنشلو/ مدیرتولید: مهدی تحویلیان/ طراح صحنه و لباس: قاسم مربی/ طراح گریم: خاطره خاشعی/ برنامه ریز: فرامرز اسمی/ دستیار اول کارگردان:سیامک راشدی/ دستیار کارگردان: حسین صفریان بحری/ عکاس: متین تحویلیان
مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» به سفارش شبکه پنج سیما تولیدشده و پخش جدید مجموعه آن از اول محرم آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/و

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یک متخصص کودکان و نوزادان در گفت‌وگو با فارس هشدار داد
شیوع ویروس جدید سرماخوردگی در بین اطفال با علائم عفونی

خبرگزاری فارس: یک متخصص کودکان و نوزادان گفت: حدود 20 روز است که ویروس جدید سرماخوردگی با علائم عفونت‌های میکروبی در بین اطفال دیده شده است.

خبرگزاری فارس: شیوع ویروس جدید سرماخوردگی در بین اطفال با علائم عفونی

علیرضا انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به شیوع نوع جدیدی از ویروس سرماخوردگی در بین کودکان اظهار داشت: حدود 20 روز است که ویروس جدید سرماخوردگی با علائم عفونت‌های میکروبی در بین اطفال دیده شده است؛ این ویروس با علائم تنفسی و گوارشی مانند اسهال و استفراغ بروز می‌کند و در نگاه اول بروز یک بیماری عفونی در طفل، تصور می‌شود.

وی با هشدار درباره خود درمانی برای بیماری سرماخوردگی،‌ افزود: در صورتی که مردم دست به خوددرمانی بزنند و مثلاً برای جلوگیری از آبریزش بینی از آنتی‌هیستامین استفاده کنند، همین امر باعث می‌شود که عفونت‌های موجود در بدن دفع نشود و احتمال بروز عواقبی مانند ذات الریه در فرد بیمار وجود دارد.

این متخصص کودکان و نوزادان تأکید کرد: خود درمانی علاوه بر اینکه باعث درمان نمی‌شود موجب مشکلات بعدی برای فرد شده و سیر درمان را از مسیر اصلی خود خارج می‌کند و باعث طولانی‌تر شدن روند بهبودی می‌شود همچنین استفاده از دارو با دوز نامناسب و ناشناس باعث بروز عوارض منفی در اطفال می‌شود که نیاز است برای آن عوارض، درمان دیگری انجام شود.

وی تصریح کرد: استفاده بی رویه و نامناسب از آنتی‌بیوتیک‌ها نیز باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن از راه حذف برخی فلورهای طبیعی روده، که نقش حفاظتی در بدن دارند می‌شود؛ به علاوه باعث بروز اختلالات گوارشی مانند اسهال و همچنین عوارض آن مانند کم آبی بدن می‌شود؛ از طرف دیگر 70 تا 80 درصد سرماخوردگی‌ها ویروسی است و نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک ندارد.

انتظاری خاطرنشان کرد: آمار و ارقام نشان می‌دهد کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند و محیط سرمایش و گرمایش خوبی دارند در مواجهه با میکروب‌ها از ایمنی خوب برخوردار هستند.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


روابط روبه رشد تهران-دوشنبه/افتتاح چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان+عکس

خبرگزاری فارس: چهارمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران امروز، چهارشنبه در کاخ نمایشگاه‌های پایتخت تاجیکستان موسوم به کاخ "باربد" افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: روابط روبه رشد تهران-دوشنبه/افتتاح چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان+عکس

"عباس نژاد" مدیر اجرایی شرکت تجارتی مشهد و یکی از برگزار‌ کنندگان این نمایشگاه به خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، گفت: این نمایشگاه در همکاری با اتاق بازرگانی تاجیکستان و با هدف توسعه و تعمیق روابط اقتصادی و تجارتی ایران و تاجیکستان راه‌اندازی شده ‌است.

وی افزود، در این نمایشگاه بخش‌هایی از اقتصاد ایران، از جمله فرآورده‌های شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی، ساخت و ساز، کشاورزی، تجهیزات پزشکی احیای اراضی و تولید روغن‌های گیاهی، تجهیزات بسته‌بندی، محصولات خانگی، سیستم‌های تهویه و ... به معرض تماشا و فروش گذاشته شد.

به گفته وی، بر اساس برنامه از قبل تدوین ‌شده حدود 40 شرکت از استان‌های مختلف ایران می‌بایست در این نمایشگاه شرکت کنند اما بنابر مشکلی که در امر حمل‌ونقل محموله‌ها از طریق ازبکستان پیش آمد تنها 27 شرکت توانستند فراورده‌های خود را به موقع به پایتخت تاجیکستان منتقل کنند.

"اسن‌علی کرم‌علی‌اف" معاون اتاق بازرگانی تاجیکستان، آشنایی تجار ایران با ظرفیت‌های اقتصادی و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را از دیگر اهداف این نمایشگاه عنوان کرد.

وی افزود: در چارچوب برنامه این نمایشگاه همچنین برگزاری همایش تجار و بررسی مسائل ایجاد شرکت‌های مشترک تولیدی در تاجیکستان نیز پیشبینی شده است.

بنابر آمار رسمی، حالا در تاجیکستان حدود 150 شرکت و دفاتر نهاد‌های اقتصادی و تجارتی با سرمایه ایران فعال هستند.

بر اساس گزارش منابع رسمی، میزان مبادلات مالی بین ایران و تاجیکستان در سال جاری با بیش از 10 درصد افزایش به 25 میلیون دلار رسیده است.
 
چهارمین نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان برای پنج روز دایر بوده و یکشنبه آینده، 13 آذر پایان خواهد یافت.

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 9 آذر 1390 :: نویسنده : مینا ب
مدیر عامل مدیریت منابع آب خبر داد
افزایش ۵۰ درصدی حجم روان آبهای کشور

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب گفت:حجم جریان های سطحی در زمان کنونی و در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته50 درصد افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: افزایش ۵۰ درصدی حجم روان آبهای کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از پایگاه خبری وزارت نیرو، محمد حاج رسولی ها گفت: حجم روان آب های سطحی کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون با 25 درصد کاهش در مقایسه با دوره بلندمدت 42 ساله، به چهار میلیارد و 444 میلیون مترمکعب رسیده است.
وی افزود: حجم جریان های سطحی در زمان کنونی و در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته، 50 درصد افزایش یافته است.
به گفته وی، حجم کل روان آب های سطحی در دوره مشابه سال آبی گذشته دو میلیارد و 971 میلیون متر مکعب و در دوره مشابه بلندمدت پنج میلیارد و 898 میلیون متر مکعب بوده است.
حاج رسولی ها حجم جریان های سطحی شش حوضه اصلی دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه، مرکزی، هامون و سرخس را از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به ترتیب یک میلیارد و 301 میلیون متر مکعب، یک میلیارد و 524 میلیون متر مکعب، 157 میلیون مترمکعب، یک میلیارد و 235 میلیون متر مکعب، 35 میلیون مترمکعب و 191 میلیون مترمکعب اعلام کرد.
وی تصریح کرد: حجم جریان های سطحی همه حوضه های اصلی به جز حوضه مرکزی در مقایسه با دوره مشابه بلندمدت کاهش یافته است.
وی ادامه داد: حجم جریان های سطحی حوضه های دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه، هامون و سرخس به ترتیب با پنج، 51، 44، 62 و 37 درصد کاهش در مقایسه با دوره مشابه بلندمدت مواجه شده است.
به گفته وی، حجم جریان های سطحی حوضه مرکزی در مقایسه با دوره دراز مدت 63 درصد افزایش یافته است.
انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


"فیلم" حمله به سفارت ایران در لندن و عدم حمایت پلیس انگلیس

خبرگزاری فارس: منافقان و ضد انقلاب با حمله به سفارت جمهوری اسلامی در لندن اقدام به شکستن شیشه های ساختمان و خودروهای کارکنان ایرانی می‌کنند و پلیس انگلیس هیچ حمایتی از سفارت کشورمان نمی کنند.

خبرگزاری فارس: "فیلم" حمله به سفارت ایران در لندن و عدم حمایت پلیس انگلیس

به گزارش مانیتورینگ فارس، دولت انگلیس درحالی جمهوری اسلامی را به عدم پایبندی به کنوانسیون ژنو درباره حقوق دیپلماتیک می‌کند که سفارت ایران در لندن بارها هدف حمله منافقان و نیروهای ضد ایرانی و حتی غیر ایرانی قرار گرفته است.

فیلم زیر عده ای را نشان می‌دهد که در سال 2010 با حمله به سفارت جمهوری اسلامی در لندن اقدام به شکستن شیشه های ساختمان و خودروهای کارکنان ایرانی می‌کنند و پلیس انگلیس هیچ حمایتی از سفارت کشورمان نمی کنند.

پیش از این نیز سفارت کشورمان در لندن در سال 1359 هدف حمله جدایی طلبان خلق عرب قرار گرفت و با دخالت پلیس انگلیس دو کارمند سفارت کشورمان به شهادت رسیدند.

کاربران می‌توانند اینجا فیلم مربوط به حمله اوباش به سفارت ایران در لندن را اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/ق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 9 آذر 1390 :: نویسنده : مینا ب
در اعتراض به اقدام دانشجویان ایران در تسخیر سفارت انگلیس،
نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد

خبرگزاری فارس: دولت نروژ در واکنش به اقدام خودجوش روز گذشته دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس، سفارت این کشور در تهران را تعطیل کرد.

خبرگزاری فارس: نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت نروژ امروز اعلام کرد: «در پی حمله روز گذشته  تظاهرات‌کنندگان اسلام‌گرا به سفارت انگلیس، نروژ سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.»

بنا بر اعلام "هیلد اشتاینفلد" سخنگوی وزارت امور خارجه نروژ، پرسنل دیپلماتیک نروژ هنوز در تهران هستند و تصمیمی مبنی بر خروج آنها اتخاذ نشده است.

این سخنگو در ادامه در پاسخ به این پرسش که سفارت تا چه زمانی تعطیل خواهد بود، گفت: «سفارت نروژ روز سه‌شنبه پس از حمله به سفارت انگلیس تعطیل شد. ما به طور دائم در حال ارزیابی و بررسی اوضاع هستیم.»

اشتاینفلد در ادامه خاطرنشان کرد: «پرسنل دیپلماتیک [سفارت] شامل گروهی از اتباع نروژی هنوز در تهران هستند.»
 
وی در ادامه در پاسخ به احتمال خروج پرسنل دیپلماتیک سفارت نروژ گفت: «این موضوع در دست بررسی است اما در حال حاضر هیچگونه اقدامی در این راستا اتخاذ نشده است.»

تجمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران بعدازظهر روز گذشته مقابل سفارت انگلیس در تهران آغاز شد.
 
در این تجمع که اقشار مختلف مردم همراه با دانشجویان حضور داشتند، شعارهایی چون "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر انگلیس"، "مرگ بر اسرائیل"، "الله اکبر"، "دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد"، "ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده" و ... سر داده ‌شد.
 
در این تجمع، پرچم انگلیس و رژیم صهیونیستی همراه با شعار مرگ بر انگلیس دانشجویان به آتش کشیده شد.

انتهای پیام/ر.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرهنگسرای رسانه با حضور اساتید عرصه نمایش برگزار می‌کند؛
«هدیه مرموز» و «تئاتر فیزیکال» در یازدهمین نشست «تئاتر امروز»

خبرگزاری فارس: فرهنگسرای رسانه در یازدهمین نشست «تئاتر امروز» ضمن نقد و بررسی اجرای «هدیه مرموز» ، به بحث و گفت‌و گو درباره­ «تئاتر فیزیکال و استفاده از زبان بدن در اجرا»، خواهد پرداخت.

خبرگزاری فارس: «هدیه مرموز» و «تئاتر فیزیکال» در یازدهمین نشست «تئاتر امروز»

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، «تئاتر امروز» قصد دارد  ضمن نقد و بررسی تئاترهای روی صحنه، که با حضور اساتید ، دانشجویان و خبرنگاران رشته تئاتر برگزار می‌شود، به طرح مباحث تئوریک و آکادمیک در راستای ارتقا سطح آگاهی علاقمندان این حوزه  بپردازد.
یازدهمین  نشست «تئاتر امروز» ساعت 15 روز شنبه 12 آذرماه با حضور «محمودرضا رحیمی» (استاد دانشگاه)، «یاسر خاسب» (کارگردان و بازیگر) و «امین عظیمی» (منتقد) در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر ضمن مراجعه به آدرس اینترنتی Rasaneh.farhangsara.irمی توانند به نشانی میدان ولیعصر ابتدای بلوار کشاورز جنب پایگاه انتقال خون مراجعه و یا با شماره تلفن: 88800613 تماس بگیرند.
انتهای پیام/ا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پورفاطمی در نطق میان دستور:
اقتصاد مناطق مرزی با چالش‌های جدی مواجه شده ‌است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم دشتستان گفت: ‌اکنون اقتصاد مناطق مرزی با چالش‌های جدی مواجه شده و ‌سرمایه‌گذاری در این مناطق صورت نگرفته است.

خبرگزاری فارس: اقتصاد مناطق مرزی با چالش‌های جدی مواجه شده ‌است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز طی نطق میان دستور در صحن علنی مجلس با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) با اشاره به مشکلات مردم مرزنشین استان بوشهر گفت: دولت با مصوبه اخیر خود منبع درآمد مرزنشینان در حوزه واردات کالا را از بین برده است.

وی افزود: استان بوشهر با داشتن بیش از 10 بندر و گمرک و 350 هزار نفر که به صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر شغل ملوانی و واردات کالا هستند، با این مصوبه در تامین معیشت خود دچار مشکل شده‌اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: این تعداد حدود یک سوم جمعیت این استان را در برمی‌گیرند لذا هر تصمیم برای این جمعیت عظیم نیازمند بررسی کارشناسانه و همه جانبه و حرکتی تدریجی و آرام است.

پور فاطمی همچنین تصریح کرد: اکنون اقتصاد مناطق مرزی با چالش‌های جدی مواجه شده است و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در این مناطق صورت نگرفته و مردم مرزنشینان نیز غیر از حضور در فعالیت‌های تجاری و دریانوردی شغل دیگری ندارند بنابراین بیکار شدن این حجم عظیم جمعیت تبعات صنفی ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی، مرزها نیاز به آرامش دارند، گفت: نخستین نگرانی در این زمینه بحث مهاجرت و خالی شدن مرزها از سکنه است چرا‌که خالی شدن مرزها تبعات سنگین و هزینه‌های زیادی برای استقرار نیروی نظامی در مرزها را به دنبال دارد.

نماینده دشتستان در مجلس ادامه داد: در همه جای دنیا دولت‌ها به مردم ساکن در مناطق مرزی امتیازاتی می‌دهد، به‌طوری‌که هم بتوانند معیشت خود را تامین کنند و همچنین به‌عنوان یک بازوی قوی دولت در امر صیانت از مرزها همراهی کنند.

پورفاطمی افزود: اما سؤال این است که دولت چه برنامه‌ای در این زمینه تدوین کرده تا مردم در مرزها باقی بمانند چراکه اکنون مشکلات بسیار گریبانگیر مرزنشینان است که تعطیل شدن بازارچه‌های مرزی، رکورد فعالیت‌های تعاونی مرزنشین و مشکلات قانون مبادلات مرزی از جمله این مسائل است.

وی با تاکید بر اینکه دولت هیچ تمهیدات و تسهیلاتی برای مرزنشینان در نظر نگرفته است، تصریح کرد: اگر مشاغل مرزنشینان تعطیل شود، مردم به مهاجرت روی می‌آورند و یا میزان قاچاق در این مناطق افزایش می‌یابد که این موضوع مشکلات زیادی به کشور وارد می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این موضوعات در زمینه‌های امنیتی و نظامی برای منافع ملی چالش ایجاد می‌کند، گفت: منطق حکم می‌کند که اگر مردم از شغل فعلی خود دست بکشند، باید در مشاغل جدید دیگری مشغول به کار شوند یعنی دولت باید بیش از تصویب این مصوبه شغل‌های جدیدی برای مردم مرزنشین به وجود می‌آورد.

پورفاطمی مدعی شد که افکار عمومی استان بوشهر معتقدند رئیس جمهور با آنها نقض پیمان کرده است و در این زمینه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در سفر استانی خود به بوشهر در جمع مردم گفت "ملوانان می‌توانند 12 بار سفر دریایی بروند" و پس از آن در هیئت دولت و در پشت در‌های بسته این میزان را به 4 بار کاهش داد.

وی با بیان اینکه دولت حاضر به اجرای مصوبه خود در خصوص اشتغال 50 درصد نیروهای بومی در تاسیسات نفت و گاز استان نیست، تصریح کرد: با این مسائل مردم نوار مرزی به بازی گرفته می‌شوند چراکه با عدم اجرای این مصوبه آنها به سمت شغل سخت دریانوردی می‌روند و باز هم دولت با مصوبه‌ دیگر این شغل را هم به روی مردم می‌بندد.

نماینده دشتستان در پایان تاکید کرد: آیا برای دولت و نظام زیبنده است که مردم استان بوشهر با داشتن این همه تاسیسات نفت و گاز زندگی فقیرانه‌ای داشته باشند؟ 
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آغاز توزیع کارت آزمون جایابی دندانپزشکی از امروز

خبرگزاری فارس: توزیع کارت آزمون جایابی دندانپزشکی خارج از کشور از امروز آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز توزیع کارت آزمون جایابی دندانپزشکی از امروز

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کارت ورود به جلسه آزمون نوزدهمین دوره جایابی دانش­آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور از امروز توسط سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است.

داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون می­توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir کارت آزمون خود را دریافت کنند.

نوزدهمین دوره آزمون جایابی دانش­آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور90 ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 10 آذرماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و حضور در جلسه آزمون بدون همراه داشتن کارت ورود به جلسه، کارت ملی و فیش بانکی امکانپذیر نیست.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در واکنش به شایعه معاوضه با کرار
کهن‌دل: مس کرمان بازیکن خوب و مودبی مانند پولادی را از دست نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: مشاور فنی باشگاه مس کرمان شایعه معاوضه جاسم کرار با مهرداد پولادی را رد کرد.

خبرگزاری فارس: کهن‌دل: مس کرمان بازیکن خوب و مودبی مانند پولادی را از دست نمی‌دهد

ایرج کهن‌دل در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شایعه معاوضه جاسم کرار و مهرداد پولادی گفت: این شایعه به هیچ عنوان صحت ندار. پولادی بازیکن خوب و مودبی است و بلاژویچ هم به این بازیکن علاقه خاصی دارد و به هیچ عنوان پولادی را از دست نمی‌دهیم.

کهن‌دل تاکید کرد: من ظهر امروز در باشگاه بودم و با مدیرعامل دیدار داشتم و اصلا بحث معاوضه پولادی مطرح نیست. صحبتی هم از کادر فنی در این زمینه نشنیده‌ام.

سرپرست پیشین تیم مس کرمان در مورد دیدار با مس سرچشمه در هفته پانزدهم لیگ برتر گفت: برای اولین بار در تاریخ ورزش استان کرمان این دو تیم در لیگ برتر رودروی یکدیگر قرار می‌گیرند و بازی جذاب و تماشاگر پسندی از کار در خواهد آمد.
انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


توسط هنرمند مراغه‌ای؛
فرش مزین به تمثال مقام معظم رهبری بافته شد

خبرگزاری فارس: هنرمند خوش ذوق مراغه‌ای تمثال مقام معظم رهبری را در قالب فرش به صورت مرینوس و در اندازه یک متر در 80 سانتی‌متر بافته است.

خبرگزاری فارس: فرش مزین به تمثال مقام معظم رهبری بافته شد

حسین حسامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مراغه اظهار داشت: این فرش را در مدت سه سال همراه با تحصیل در مدرسه بافته است.
وی، تمثال مقام معظم رهبری را به صورت مرینوس و در اندازه یک متر در 80 سانتی‌متر بافته است.
به گفته وی، در این فرش 40 رنگ مختلف به کار رفته است.
حسامی افزود: این فرش را در مدت سه سال همراه با تحصیل در مدرسه بافته است و مشغله‌های درسی هیچ‌گاه مانع از ادامه این کار نشده است.
به گفته وی، این فرش پس از پرداخت لازم به دفتر مقام معظم رهبری هدیه خواهد شد.
حسامی، بافت فرش را برای پرکردن اوقات فراغت خود فراگرفته و قصد دارد در آینده تابلوهایی از پیام‌ها و احادیث چهارده معصوم ببافد.
گفتنی است: خطه آذربایجان به دلیل وسعت مراتع و زمین‌های کشاورزی همچنین آب و هوای مناسب و طبیعی کوهستانی همواره در تولید قالی از موقعیتی خاص بهره‌مند بوده است.
قالی‌ها و قالیچه‌های تولیدی به وسیله روستاییان این منطقه با ساختاری سفت، پرزی بلند و بافتی درشت، مالامال از نقوشی هندسی و شکسته با برخورداری از رنگ‌های تند و تیره است. 
گرایش به قالیبافی، گرچه در برخی از مناطق به طور اجبار و ناشی از عدم استعداد کشاورزی و بی مهری زمین بوده است و روستاییان به حد فراوان در فصول طویل زمستان و دوران بیکاری ناگزیر با قالیبافی انس گرفته‌اند، با این حال در شرایط مساعدتر نیز کشاورزی به خصوص در مناطق باختری (ارومیه، خوی) و خاور آن با موفقیت کمتری مواجه شده و کمتر نضج گرفته است.
قالیبافی در آذربایجان نیز همچون دیگر مناطق از دو شیوه شهری باف و روستایی باف پیروی می کند ولی در این تقسیم‌بندی روستایی، هریس از نظر ویژگی‌های خاص در گروهی جداگانه قرار می‌گیرد. 
حوزه قالیبافی شهری باف با نوع تبریزی صرف نظر از تبریز و مرند و مراغه، شهرهای سراب، میانه و مشکین شهر را نیز از نظر برخی خصلت‌های ویژه دربرمی‌گیرد. 
حوزه هریس و مهربان همسایه آن شامل هریس، گراوان، قراء اطراف و نیز شهر اهر و شربیان و حومه آن خواهد بود. 
حوزه روستایی‌باف بیشتر در شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی، قسمت‌های شمالی ارسباران، سراب، میانه، هشترود، معمول است.
 انتهای پیام/ح20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :