تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته دوم آبان 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
ناتو یک واحد نظامی ویژه در افغانستان ایجاد می‌کند

خبرگزاری فارس: ناتو در نظر دارد یک واحد نظامی ویژه به عنوان بدیلی برای شرکت‌های امنیتی خصوصی در افغانستان ایجاد کند.

خبرگزاری فارس: ناتو یک واحد نظامی ویژه در افغانستان ایجاد می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، ناتو 150 متخصص این سازمان را مأموریت داده است تا برای ایجاد این واحد نظامی ویژه در افغانستان اقدام کنند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، ژنرال "ادواردو" یکی از مشاوران نظامی ناتو در امر آموزش از همکاری نیروهای امنیتی افغان با ناتو در این زمینه خبر داده است.

تاهنوز در مورد جزئیات این مطلب، گزارش منتشر نشده و مقامات افغان نیز اظهار نظری نکرده اند.
 
2 سال پیش رئیس جمهور افغانستان طی حکمی خواهان انحلال تمامی شرکت‌های امنیتی خصوصی در افغانستان شد.
علت صدور این حکم، دست داشتن برخی از اعضای شرکت‌های امنیتی خصوصی در ناآرامی‌های افغانستان اعلام شد.

حکم رئیس جمهور افغانستان در مورد انحلال شرکت‌های امنیتی خصوصی، با واکنش برخی از کشورهای خارجی به ویژه سفارت آمریکا در کابل روبرو شد.
 
از 2 سال به این سو، بیش از 50 شرکت امنیتی خصوصی در افغانستان منحل شده اند اما گفته می‌شود که در حال حاضر نزدیک به 40 شرکت امنیتی دیگر در این کشور فعال هستند.
 
شرکت‌های امنیتی خصوصی در افغانستان وظیفه حفاظت از کاروان‌های تدارکاتی ناتو، مراکز نظامی نیروهای ائتلاف و سفارت‌خانه‌ها را به عهده دارند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000276
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فصل بعد به لیگ ایران برمی‌گردم
معدنچی: از کار نصرتی تعجب کردم/به پیشنهاد استقلال هم فکر می‌کنم

خبرگزاری فارس: بازیکن تیم فوتبال الشعب امارات گفت: محمد نصرتی شخصیت بالایی دارد و از کار او تعجب کردم.

خبرگزاری فارس: معدنچی: از کار نصرتی تعجب کردم/به پیشنهاد استقلال هم فکر می‌کنم

مهرزاد معدنچی که در این فصل به تیم فوتبال الشعب امارات پیوسته مدتی است که با مصدومیت مواجه شده است. او که چندی پیش پایش را به تیغ جراحی سپرد امیدوار است بازگشت خوبی به فوتبال داشته باشد.
خبرنگار ورزشی فارس با معدنچی گفت‌وگویی انجام داده که در زیر می‌خوانید.

فارس: تا چه زمان آسیب دیدگی‌ات طول می‌کشد؟

دو سه هفته پیش تهران بودم و با دکترم صحبت کردم. قرار شد آخر همین ماه دوباره به تهران برگردم تا پس از گرفتن عکس و کنار گذاشتن عصا یک ماهی فیزیوتراپی انجام دهم تا آرام آرام آماده حضور دوباره در میادین فوتبال شوم.

فارس: از شرایط الشعب امارات خبر داری؟

مرتب با آنها در تماس هستم و  آخرین وضعیت تیم باخبرم. قراردادم همچنان با این تیم پا بر جا است و پس از طی کردن دوران مصدومیت با آمادگی به ترکیب الشعب بر می‌گردم.

فارس: امیدی هست الشعب به لیگ برتر امارات صعود کند؟

شرایط تیم خوب است . مسئولان الشعب با هزینه‌های زیادی که کردند تیم خیلی خوبی را بسته‌اند و بازیکنان بزرگی را به خدمت گرفتند.

فارس: از اوضاع پرسپولیس که باخبر هستی. این تیم این روزها حال و روز خوبی ندارد و درگیر حواشی مختلف است؟

نتایجی که پرسپولیس گرفته باعث تعجب من هم شده است. این تیم بازیکنان خوب و در تمام خطوط تیم کاملی دارد.

فارس: اما نتایج چیز دیگری می‌گوید؟

تیم از اول فصل حاشیه داشت. رفتن علی دایی و آمدن حمید استیلی به نحوی روی برنامه بود. همین موضوع باعث شد این اختلافات به سکوها کشیده شود و دیدید که مردم هم از همان هفته‌های اول به این موضوع اعتراض کردند.

فارس: یعنی رفتن نحوه دایی و آمدن استیلی روی نتایج تاثیرگذار بوده است؟

صددرصد. کجای دنیا تماشاگر از همان هفته اول به تیمش اعتراض می‌کند؟ دایی در این دو سال دو قهرمانی برای تیمش آورده بود و هواداران از این شرایط راضی بودند.

فارس: دوست داشتی با این شرایط امسال در پرسپولیس بودی؟

خیلی دوست داشتم امسال در خدمت این تیم بودم. اما متاسفانه با من بازی شد.

فارس: از سوی چه کسی، مدیریت یا کادر فنی؟
 
به نظرم بیشتر کار مدیریت بود.

فارس: چون حبیب کاشانی از این تیم رفته این حرف‌ها را می‌زنی یا اگر بود هم این چنین حرف‌هایی می‌زدی؟

خیر، ارتباطی ندارد. همکاران کاشانی پس از رفتن او صحبت‌هایی با من کردند. من مطمئن نبودم اما آدم‌هایی که نزدیک کاشانی بودند به من گفتند که مدیریت زیاد علاقه‌ای نداشت شما به پرسپولیس برگردی و به نظرم این تصمیم به آن سالی برمی‌گشت که من از پرسپولیس رفتم و این رفتن همزمان بود با آمدن کاشانی.

من پیشنهاد سپاهان را رد کردم. با بوناچیچ صحبت کرده و فقط به خاطر پرسپولیس، سپاهان را از دست دادم. تا دقیقه 90 صبر کردم و حتی پیشنهاد صبای قم را هم از دست دادم چرا که منتظر پرسپولیسی‌ها بودم که به این تیم بپیوندم که هرگز این اتفاق نیفتاد.

فارس: حالا از انتخاب امارات پشیمان هستی؟

نه،‌ درست است که به لیگ یک امارات رفتم اما پول خوبی گرفتم و از حواشی لیگ ایران به دور هستم.

فارس: هنوز به تیم ملی فکر می‌کنی؟

با قدرت کارم را دوباره آغاز می‌کنم و این قول را می‌دهم فصل بعد با آمادگی کامل به لیک ایران بازگردم.

فارس: اگر از استقلال هم پیشنهاد داشته باشی به آن فکر می‌کنی؟

صددرصد به پیشنهاد استقلال هم فکر می‌کنم.

فارس: اما همه تو را به عنوان یک پرسپولیسی‌ می‌شناسند؟

درست است. من هم هیچ زمان برای پرسپولیس رقم تعیین نکردم اما متاسفانه اول فصل من را سر کار گذاشتند.

فارس: نظرت در مورد استیلی چیست؟

حمید استیلی شخصیت خوبی دارد و او را دوست دارم اما پرسپولیس تیم بزرگی است و استیلی نتوانست تیم را از لحاظ روحی و روانی آماده کند. من دو سال با استیلی در پرسپولیس کار کردم.

فارس: از لحاظ فنی استیلی را قبول داری؟

با بازیکنان پرسپولیس که صحبت کردم می‌گویند از لحاظ فنی خوب است اما چون کلا احساساتی است نتوانست تیم را از لحاظ روحی و روانی جمع کند. این تیم بازیکنان بزرگی دارد.

فارس: نصرتی و شیث رضایی هم کاری کردند که با آبروی فوتبال ایران بازی شد. شما که با آنها هم بازی بودی در این مورد چه نظری داری؟

در تیم النصر با نصرتی هم اتاق بودم و با شیث نیز مدتی در یک هتل زندگی می‌کردیم. کار قشنگی نبود و کسی آن را تایید نمی‌کند اما متاسفانه این کار خیلی بزرگ شد. در مورد نصرتی خیلی تعجب کردم چون محمد پسر با شخصیتی است. من با او زندگی کردم و هم باشگاهی بودم.

فارس: یعنی معتقدی که شیث رضایی مقصر بوده است؟

نمی‌توان این طور گفت اما نصرتی شخصیت بالایی دارد و برای تیم ملی زحمات زیادی کشیده است. یادمان نرود که با گل او به جام جهانی رفتیم. این دو بازیکن، خانواده و آبرو دارند و امیدوارم طوری با آنها برخورد شود که حداقل آبرویشان حفظ شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000220
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تأثیر متقابل بیماریهای جسم و روان/۲
جدا کردن فوری نوزاد از مادر،موجب اضطراب نوزاد می شود

خبرگزاری فارس: یک پژوهش جدید هشدار داد جدا کردن فوری نوزاد به خصوص نوزاد نارس به محض تولد از مادرش باعث بروز استرس روانی و اضطراب نوزاد می شود.

خبرگزاری فارس: جدا کردن فوری نوزاد از مادر،موجب اضطراب نوزاد می شود

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی فارس به نقل از پایگاه ساینس دیلی آمریکا، پژوهشگران دانشگاه کیپ تاون دریافتند که جدا کردن نوزاد در بیمارستان از مادرش به هنگام تولد برای نگهداری در گهواره باعث استرس روانی نوزاد می شود و فعالیت اداری او را به میزان 176درصد افزایش داده و از خواب آرام او به میزان 86 درصد نسبت به نوزادانی که در آغوش مادرانشان می خوابند؛ می کاهد.

بر پایه این گزارش، قرار دادن نوزادان بعد از تولد در تختی جداگانه برای استراحت امری رایج و معمولی در بیمارستانها است و نوزادان نارس نیز در دستگاه "انکوباتور" برای تکمیل دوره رشد نگهداری می شوند و تاکنون تاثیر روانی این کار بر نوزادان شناخته شده نبود.

پژوهشگران میانگین تغییر ضربان قلب تعدادی از نوزادان دو روزه را برای مدت یک ساعت در جریان خوابیدن آنها در آغوش مادرانشان و تعداد دیگری را در جدا از مادرانشان مقایسه کردند.

در این پژوهش روشن شد که فعالیت غیرارادی نوزادان جدا شده از مادرانشان نسبت به نوزادان خوابیده در آغوش مادرشان به میزان 176 درصد بیشتر و خواب آرام آنها 86 درصد کمتر بود.

باراک مورگان، مسئول این پژوهش گفت: نتایج تحقیق ما اولین گام در مسیر درک دقیق علت رفتار بهتر کودکان وقتی در آغوش مادرانشان هستند؛ نسبت به قرار دادن آنها در گهواره است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000009
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فاجعه سرخپوستان آمریکا-19
دومین جنگ تاریخ آمریکا که هیچ‌ سربازی زنده از آن برنگشت

خبرگزاری فارس: در یکی از جنگ‌های نظامیان آمریکایی با سرخپوستان، هیچ یک از سربازان آمریکایی جان سالم به‌در نبرد.

خبرگزاری فارس: دومین جنگ تاریخ آمریکا که هیچ‌ سربازی زنده از آن برنگشت

به گزارش فارس، نسل کشی سرخ پوستان و مالکان اصلی سرزمین آمریکا از جمله داستان‌های دردناک و البته مهجور تاریخ است. این اتفاق که از آن بعنوان بزرگترین و طولانی ترین نسل کشی تاریخ یاد می‌شود منجر به کشتار وسیع سرخ پوستان و جایگزینی مهاجمین سفید پوست در این سرزمین ها شده است. در این اتفاق، سفیدها مردان متمدنی تصویر می شوند که قرار است وحشی‌های سرخ پوست و بی‌خبر از همه جا را رام کرده و به آنها تمدن یاد دهند که گاهی هم به دلیل حمله آنها به سفیدپوستان متمدن آنها ناگزیر می شوند از خودشان دفاع کنند. این تمام داستانی است که ما از این اتفاق مهم تاریخ سراغ داریم.
به هر حال خبرگزاری فارس بر آن است تا با پرداختن به این اتفاق تاریخی آن را از مهجوریت خارج نماید.
اثر زیر کتاب «فاجعه سرخ پوستان آمریکا» یا «دلم را به خاک بسپار» نوشته دی براون و ترجمه محمد قاضی است که انتشارات خوارزمی آن را منتشر کرده است و خبرگزاری فارس آن را بصورت سلسله‌وار منتشر می‌کند.

* نبرد تن به تن سرخپوستان با سربازان

وقتی پیشقراولان از دره «پنو کریک» گذشتند کلیه سربازان دنبال کننده از سوار و پیاده، که هشتاد و یک نفر بودند، در دام افتادند. آنگاه سرخ‌پوستان به دو گروه تقسیم شدند و به سرعت به شکل ضربدر تغییر موضع دادند. این حرکت علامت حمله بود.
«کوچک اسب» از قبیله «شه‌ین»، که یک‌سال پیش «آراپاهو»ها را از نزدیک شدن سربازان ژنرال «کانر» با خبر کرده بود در اینجا نیز این افتخار را بدست آورد که افراد قوم خود را که در دره پای دامنه غربی پنهان شده بودند آگاه سازد. او برای این کار نیزه خود را در هوا تکان داد و بلافاصله تمام سواران جنگجوی «شه‌ین» و «آراپاهو» در رعدی از صدای سم اسبان به حمله پرداختند.
در همان دم، از سمت روبرو، «سیوکس‌»‌ها از کمینگاه بیرون جستند و در ظرف چند دقیقه بین سرخ‌پوستان و سربازان نبردی مغلوبه و تن به تن در گرفت. پیاده‌ها به سرعت به هلاکت رسیدند لیکن سواران توانستند به طرف دامنه سنگلاخی تپه‌ای واقع در منتهی الیه خط الرأس عقب بنشینند. آنجا اسبان خود را رها کردند و کوشیدند تا پناهگاهی در پشت تخته سنگهای پوشیده از یخ پیدا کنند.
«کوچک اسب» در آن روز شجاعت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد. از سنگی به سنگی می‌جست و آنقدر پیش رفت تا به کمتر از دوازده‌متری سواران محصور رسید. «سفید‌گاو» از قبیله «مینه کنجو» نیز در آن نبرد خونین به جسارت و شهامت انگشت‌نما شد. او که فقط کمانی و نیزه‌ای داشت به سواری که خود از اسب‌ به‌زیرش آورده بود و می‌خواست با تفنگش به او تیراندازی کند حمله برد. در خاطرات مصوری که «سفیدگاو» بعدها تدوین کرد او را در حالی می‌بینیم که شنل جنگی سرخ‌رنگی به بردارد و کمان‌کش تیری به قلب سرباز رها کرده است و سر او را به نیزه می‌کوبد.
نزدیک به پایان نبرد، «شه‌ین‌ها» و «آراپاهو»‌ها از یک سو و «سیوکسها» از سوی دیگر چندان به هم نزدیک شده بودند که تیرهایشان به هم می‌رسید. آخر، همه چیز پایان یافت. حتی یک سرباز زنده نماند. یکی از «سیوکس‌»‌ها خواست سگی را که در میان کشتگان سردرگم شده بود و به هر سو می‌دوید بگیرد و به خانه خود ببرد، اما یکی از «شه‌ین‌»‌ها بر او بانگ زد که: «مگذار حتی این سگ هم جان بدر ببرد. او سگ سفیدپوست است!» و بلافاصله حیوان را با تیری از پا درآورد. سفیدپوستان وقتی از این نبرد یاد کردند آن را «قتل‌عام فترمن» ‌نام دادند، اما برای سرخ‌پوستان «نبرد صدکشته» بود.
سرخ‌پوستان نیز تلفات سنگینی متحمل شدند یعنی قریب به 200 تن کشته و زخمی دادند. به سبب سرمای شدیدی که حکمفرما بود تصمیم گرفتند فعلاً زخمیان را به اردوگاه موقتی منتقل کنند، چون در آنجا خطر خشک شدن از سرما در بین نبود. فردای آن روز بوران شدیدی توأم با برف جنجگویان را در پناهگاههای بی‌حفاظ خود غافلگیر کرد و آنان ناگزیر صبر کردند تا توفان فرو نشیند و پس از آن دهکده‌های خود در امتداد رودخانه «تانگ» باز گردند.
در ماهی بودند که به اصطلاح خودشان به ماه «سرمای بزرگ» موسوم بود و لا فکر ادامه جنگ در آن هنگام متصور نبود. سربازان زنده مانده دژ وقت آن را می‌داشتند که طعم تلخ شکست را از یاد ببرند. اگر از درسی که گرفته بودند چیزی نیاموخته بودند و اگر تا بهار که زمین از علف سبز پوشیده می‌شد تاب می‌آوردند، حتماً ‌جنگ ادامه می‌یافت.
قتل‌عام سربازان «فترمن» اثری عمیق در سرهنگ کارینگتن بجا گذاشت. وقتی چشم او به مناظر فجیع مثله کردن کشتگان،‌ یعنی به شکم‌های دریده و اعضای کنده شده از بدن و آلات تناسلی بریده افتاد که بی‌شرمانه روی جسدها گذاشته بودند از وحشت برجا خشک شد. با حزن و اندوه فراوان درباره علت چنین وحشیگری هولناکی به اندیشه فرو رفت و سپس در رساله‌ای که بعدها در این باب نوشت به اثبات این فرضیه پرداخت که «سرخ‌پوستان قومی وحشی و خدا نشناسند و به انگیزه اعتقادات بت‌پرستی خاصی که دارند ناگزیر از ارتکاب اعمال وحشتناکی هستند که یاد آن تا ابد بر لوح ضمیر نگارنده باقی خواهد ماند.»

* جنگی که دومین بار در تاریخ نظامی آمریکا هیچ‌کس زنده از جنگ برنگشته بود

هرگاه سرهنگ کارینگتن در قتل‌عام «سندکریک»‌که فقط دو سال قبل از قتل‌عام «فترمن» روی داده بود حضور می‌داشت می‌توانست عین این وحشی‌گری‌های مثله کردن را که به دست سربازان سرهنگ «چیوینگتن» صورت گرفته بود ببیند. سرخ‌پوستانی که «فترمن» را به دام انداخته بودند کاری به جز تقلید از دشمنان خود نکرده بودند و این عملی است که به قول بعضی‌ها، چه در زمان جنگ و چه در غیر جنگ صمیمانه‌ترین شکل فروتنی است.
قتل‌عام «فترمن»‌ در دولت ایالات متحده نیز اثری عمیق بخشید. این بزرگترین شکستی بود که ارتش طی نبرد با سرخ‌پوستان متحمل شده و دومین بار در تاریخ نظامی آمریکا بود که هیچکس زنده از جنگ برنگشته بود. کارینگتن از فرماندهی معزول شد، قوای امدادی به دژهایی که در سرزمین «پاوردر ریور» تأسیس رفته بودند اعزام گردید و هیئت جدیدی برای مذاکرات صلح از واشنگتن به دژ «لارامی» فرستاده شد.
رئیس هیئت جدید همان «سبیل سیاه» یعنی «جان سان‌بورن» بود که در 1865 قبیله «شه‌ین»‌های جنوبی «سیه‌دیگ» را راضی کرده بود که شکارگاههای خود را در سرزمین کانساس به سفیدپوستان واگذارند و خود به آن سوی رودخانه‌ آرکانساس کوچ کنند. «سان‌بورن» و ژنرال «آلفرد سولی» در آوریل 1867 به دژ «لارامی» رسیدند. مأموریت‌ این هیئت این‌بار این بود که «سرخ میغ» و افراد قبیله «سیوکس» را متقاعد سازند که شکارگاه‌های خود را در «پاودرریور» تسلیم کنند و خود در محوطه محصوری استقرار یابند. امسال نیز مانند سال قبل، «سوخته»ها نخستین کسانی بودند که به دژ آمدند، از آن جمله بودند «دم خال‌خالی»، «چابک خرس»‌، «بزرگ گوزن»‌و «آهنین‌تن».
«کوچک مرد زخمی» و «پاونی کش»‌ نیز که به همراه طوایف «اوگلالا» و به امید شکار گاو وحشی به سمت «لاپلارت» رفته بودند به دژ درآمدند تا ببینند که نمایندگان اعزامی از واشنگتن چه هدایایی به سرخ‌پوستان می‌دهند. «پیرمرد ترسان از اسب خود» به عنوان نماینده «سرخ میغ» آمد،‌ و وقتی نمایندگان از او پرسیدند که آیا «سرخ میغ» شخصاً برای مذاکرات صلح خواهد آمد یا نه او جواب داد که رئیس قبیله «اوگلالا» تا وقتی که همه سربازان از سرزمین «پاودر ریور» بیرون نروند دم از صلح نخواهد زد. در جریان این مذاکرات، «سان بورن» از «دم خال‌خالی» خواست تا به عنوان سخنگوی او با همه سرخ‌پوستان حاضر در مجلس سخن بگوید. «دم‌خاخالی» به همه حاضران توصیه کرد که دست از جنگ بردارند و با سفید پوستان در صلح و صفا بسر برند. وی به پاداش این وساطت، برای خود و افراد قبیله «سوخته سیوکس» سرب و باروت به مقدار کافی گرفت تا بتوانند به شکار گاو وحشی در سواحل رود «ریپا بلیکن» بروند. قبیله «اوگلالا» که دشمن شمرده می‌شدند چیزی دریافت نکردند. «پیرمرد ترسان از اسب خود» به ولایت بازگشت و به «سرغ میغ» که از هم اکنون حملات خود را در طول کوره راه «بوزمن» از سرگرفته بود، پیوست. «کوچک مردزخمی» و «پاونی کش» همراه افراد قوم «سوخته سیوکس» به شکار گاو وحشی رفتند و ضمناً در نظر داشتند سری هم به دوست دیرین خود «پا بوقلمون» بزنند که از قبیله «شه‌ین» بود. با این ترتیب هیئت صلح «سبیل سیاه» (سان بورن)‌از مذاکرات خود نتیجه‌ای نگرفت.
نزدیکی‌های اواخر تابستان، «پاونی کش» و «پابوقلمون» با فرمانده نظامی سفید پوستی سروکار پیدا کردند که خودشان او را به نام «سفت‌لنبر» می‌خواندند، چون این افسر ساعت‌های متمادی سرخ‌پوستان را تعقیب می‌کرد بی‌آنکه از اسب به زیر آید. این افسر «کاستر»‌نام داشت و بعدها سرخ‌پوستان او را «بلندمو» نیز نامیدند. وقتی ژنرال «کاستر» ایشان را دعوت کرد که به دژ «مک فرسون» بیایند و با او مذاکره کنند ایشان با احتیاط تمام آمدند و مقداری شکر و قهوه گرفتند. آنگاه به ژنرال «سفت لنبر» یا «بلندمو» گفتند که دوست سفیدپوستان هستند، ولی از آن «اسب آهنین» که بر خط آهن می‌دود و سوت‌زنان و نعره‌کشان از دهان خود دود و آتش بیرون می‌دهد خوششان نمی‌آید زیرا این «اسب لعنتی» تمام شکارهای دره «لاپلارت» را رمانده و فراری کرده است. (خط آهن یونیون پاسیفیک ریل رود از 1867 به بعد از مغرب نبراسکا می‌گذشت.)

* ژنرال آمریکایی: آیا بهتر نیست سرزمین «پاودر ریور» را به سرخ‌پوستان واگذارند؟

طی تابستان، «اوگلالا»‌ها و «شه‌ین‌»‌ها چندین‌بار برای رفتن به شکار گاو وحشی و آهو از خط آهن گذاشتند و گاهی از آن «اسبهای آهنین» می‌دیدند که با سرعت زیاد خانه‌های چوبینی به دنبال خود می‌کشیدند و با چرخ‌های خود بر ریل‌های آهنین می‌لغزیدند،‌ و با دیدن آنها از خود می‌پرسیدند که در آن خانه‌های چوبین چه چیز حمل می‌کنند. یک روز یکی از «شه‌ین‌»‌ها تصمیم گرفت یکی از آن «اسبهای آهنین» را با کمند بگیرد و آن را از روی ریل آهنین پایین بکشد. بدبختانه «اسب آهنین» او را از اسب خود بزیر آورد بی‌رحمانه برزمین کشید تا او به هزار زحمت توانست ریسمانی را که به دور خودش پیچیده شده بود باز کند و نجات یابد.
این بار، «خفته خرگوش» راه دیگری برای به دام انداختن یکی از «اسبهای آهنین» پیشنهاد کرد و گفت: «ما اگر ریل آهنی را از زمین برچینیم شاید اسب آهنین از خط بیرون بیفتد و ما بدین وسیله بتوانیم درون آن خانه‌های چوبین را که روی چرخ‌ها می‌غلتند و می‌دوند تماشا کنیم.» این کار را کردندو و به کمین نشستند تا قطاری برسد. در واقع «اسب آهنین»‌ از خط خارج شد و واژگون شد و دود زیادی از آن متصاعد گردید. مردانی با داد و فریاد از آن خانه‌های چوبین بیرون ریختند و سرخ‌پوستان همه ایشان را کشتند بجز دو نفر که توانستند بگریزند. آنگاه سرخ‌پوستان درهای آن خانه‌های چوبین را که بر چرخ‌ها قرار داشتند شکستند و غنایم بی‌شمار از قبیل کیسه‌های آراد و شکر و قهوه و جعبه‌های کفش و طاقه‌های پارچه و لباس و پتو و چلیکهای ویسکی به چنگ آوردند. مقداری از آن مشروبات خوردند و چون کله‌شان گرم شد طاقه‌‌هایی از آن پارچه‌ها را به دم اسبان خود بستند. اسب‌ها از لای چمن‌ها جست و خیز کنان دویدند و طاقه‌های پارچه به دنبالشان باز شد و کشیده شد و در باد به اهتزاز درآمد. پس از اینکه مدتی بدین گونه تفریح کردند زغال افروخته از آتشدان لکوموتیو بیرون آوردند و آتش به قطارها زدند و پیش از اینکه سربازان برسند پا به فرار گذاشتند.
حوادثی از این نوع به دنبال حمله‌های پی‌درپی «سرخ میغ» بالاخره به مسافرت غیر نظامیان از ورای سرزمین «پاودر ریور» پایان داد و اثری نامطلوب بر حکومت ایالات متحد و بر فرماندهی عالی نظامی بجا گذاشت. دولت مصمم بود راه‌آهن «یونیون پاسیفیک ریل‌رود» را به هر قیمت که شده حفظ و حراست کند، لیکن حتی جنگجویان کهنسالی چون ژنرال «شرمن» از خود می‌پرسیدند آیا بهتر نیست سرزمین «پاودر ریور» را به سرخ‌پوستان واگذارند و در عوض، معاهد صلحی برای امنیت دره «لاپلات» با ایشان ببندند؟
در اواخر ماه ژوئیه، «سیوکس‌»‌ها و «شه‌ین»‌ها تصمیم گرفتند هر کدام یکی از دژهای واقع بر معبر کاروان رو «بوزمن» را خراب کنند. سیوکسها دژ «فیل کرنی» را انتخاب کردند و «شه‌ین»‌ها روبه شمال به سمت دژ «ک.ف. اسمیت» رفتند.
در اول ماه اوت، پانصد تا ششصد تن از جنگجویان «شه‌ین» در مزرعه‌ای واقع در چند کیلومتری دژ «اسمیت» سی‌نفری نظامی و غیرنظامی دیدند و به آنان حمله‌ور شدند لیکن با مقاومت سخت ایشان مواجه گردیدند.
زیرا سفیدپوستان به تفنگهای جدید چند تیر مسلح بودند. تنها یک جنگجوی سرخپوست توانست وارد محوطه شود که در همانجا فوراً به قتل رسید. "شه‌ین‌ها" پیش از اینکه راه را خود در پیش گیرند و به سمت جنوب حرکت کنند به علف‌های بلند اطراف محوطه آتش زدند.

ادامه داد...
انتهای پیام/یمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711001264
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج 90؛
بیداری اسلامی سرنوشت جهان اسلام را به سوی عزت دگرگون می کند

خبرگزاری فارس: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج حاکی است: در میانه‌ حجّ سال گذشته و حج امسال، حوادثی در دنیای اسلام پدید آمده است که می تواند سرنوشت امت اسلامی را دگرگون ساخته و آینده‌ای درخشان و سرشار از عزت و پیشرفت مادی و معنوی را نوید دهد.

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی سرنوشت جهان اسلام را به سوی عزت دگرگون می کند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، مراسم برائت از مشرکان با قرائت آیات سوره توبه قرآن توسط استاد سعید طوسی آغاز شد و سپس با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شروع شد.
در ادامه برنامه پیام مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای به کنگره بین المللی حج توسط نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت قرائت و با تکبیر حجاج پایان یافت.
این مراسم از شبکه های تلویزیونی شبکه اول، شبکه خبر، شبکه قرآن و شبکه جام جم 1 پخش مستقیم شد.

متن کامل پیام مهم رهبر معظم انقلاب به هفت زبان فارسی ، عربی ، انگلیسی ، اردو ، فرانسه ، ترکی استانبولی و مالایو در پایگاه اطلاع رسانی حج در اختیار زائران بیت الله الحرام و عموم کاربران قرار گرفته است.
در مراسم باشکوه برائت از مشرکان که مقارن ساعت 9:30 صبح به وقت عربستان آغاز شد، پس تلاوت آیات آغازین سوره برائت، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب از تمامی زائران ایرانی خانه خدا بخاطر رعایت نظم و انسجام در بجا آوردن مناسک حج و برنامه‌های مختلف تقدیر و تشکر کرد.

سپس متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب توسط حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر قرائت شد.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
اکنون بهار حج، با طراوت و صفای معنوی و شکوه و حشمت خداداد، فرا رسیده و دلهای مؤمن و مشتاق را پروانه وار بر گرد کعبه‌ی توحید و وحدت، به پرواز درآورده است. مکه و منا و مشعر و عرفات، منزلگاه انسانهای خوشبختی است که به ندای: " و اذّن فی الناس بالحج .. " پاسخ گفته و به حضور در میهمانی خدای غفور و کریم سرافراز گشته‌اند. اینجا همان خانه‌ی مبارک و کانون هدایتی است که آیاتٍ بیّنات الهی از آن ساطع و چتر امان برفراز سر همگان در آن گسترده است.
دل را در زمزم صفا و ذکر و خشوع، شستشو دهید؛ چشم باطن را به آیات روشن حضرت حق بگشائید؛ به اخلاص و تسلیم که نشانه‌ی عبودیت حقیقی است روی آورید؛ خاطره‌ی آن پدری را که با طوع و تسلیم، اسماعیلش را به قربانگاه برد بارها و بارها در دل زنده کنید، و بدینگونه راه روشن و آشکاری را که برای رسیدن به دوستی ربّ جلیل در برابر ما گشوده است، بشناسید و قدم نهادن در آن را به همّت مؤمنانه و نیت صادقانه‌ی خود، بسپارید.
مقام ابراهیم یکی از همان آیات بیّنات است. جای پای ابراهیم علیه‌السلام در کنار کعبه‌ی شریف، تنها نمادی از مقام ابراهیم است. مقام ابراهیم، مقام اخلاص و گذشت و ایثار اوست؛ مقام ایستادگی او در برابر خواست نفسانی و عواطف پدرانه و نیز در برابر سیطره‌ی کفر و شرک و سلطه‌ی نمرود زمانه است.
این هر دو راه نجات هم اکنون در برابر یکایک ما آحاد امت اسلامی، گشوده است. همت و شجاعت و عزم راسخ هریک از ما میتواند ما را روانه به سوی همان هدفهائی سازد که پیام‌آوران رسالت الهی از آدم تا خاتم، بشر را به سوی آن فراخوانده و وعده‌ی عزت و سعادت در دنیا وآخرت را به رهپویان آن داده‌اند.
در این محضر عظیمِ امت اسلامی، شایسته است که حج‌گزاران به مهمترین مسائل جهان اسلام بپردازند. اکنون در رأس همه‌ی این مسائل، قیام و انقلاب در برخی کشورهای مهم اسلامی است. در میانه‌ی حجّ سال گذشته و حج امسال، حوادثی در دنیای اسلام پدید آمده است که میتواند سرنوشت امت اسلامی را دگرگون ساخته و آینده‌ای درخشان و سرشار از عزت و پیشرفت مادی و معنوی را نوید دهد. در مصر و تونس و لیبی طاغوتهای دیکتاتور و فاسد و وابسته، از سریر قدرت سرنگون شده‌اند و در برخی کشورهای دیگر امواج پرخروش قیام مردمی، کاخهای زر و زور را به ویرانی و نابودی تهدید میکند.
این صفحه‌ی تازه گشوده از تاریخ امت ما، حقایقی را آشکار می‌سازد که همه از آیات بینات الهی است و به ما درسهای حیات‌بخش میدهد. این حقایق باید در همه‌ی محاسبات ملتهای مسلمان به کار گرفته شود.
نخست آنکه اکنون از دل ملتهائی که دهها سال در سیطره‌ی سیاسی بیگانگان بوده‌اند، نسل جوانی سربرآورده است که با اعتماد به نفس تحسین برانگیز به استقبال خطر رفته و به رویاروئی با قدرتهای مسلّط برخاسته و همت به دگرگونسازیِ وضعیت گماشته است.
دیگر آنکه به رغم تسلط و تلاش حاکمان سکولار و تلاشهای پیدا و پنهان آنان برای دین‌زدائی در این کشورها، اسلام، با نفوذ و حضوری نمایان و پرشکوه، هدایتگر دل‌ها و زبانها گشته و چون چشمه‌ای جوشان در گفتار و کردار توده‌های میلیونی، به اجتماعات و رفتارهای آنان طراوت و حیات بخشیده است. ماذنه‌ها و مصلاّها و تکبیرها و شعارهای اسلامی، نشانه‌ی آشکاری از این حقیقت و انتخابات اخیر تونس برهان قاطعی بر این مدعا است. بی‌گمان انتخابات آزاد در هر کشور اسلامی دیگر هم نتیجه‌ئی جز آنچه در تونس پیش آمد، نخواهد داشت.
دیگر آنکه در حوادث این یک سال، به همه نشان داده شد که خداوند عزیز و قدیر، در عزم و اراده‌ی ملتها، آن چنان قدرتی تعبیه کرده است که هیچ قدرت دیگر را یارای مقاومت در برابر آن نیست. ملتها با این نیروی خداداد، قادرند سرنوشت خویش را تغییر دهند و نصرت الهی را نصیب خود سازند.
دیگر آنکه دولتهای مستکبر و در رأس آنان امریکا، که در طول دهها سال با ترفندهای سیاسی و امنیتی، دولتهای منطقه را سر به فرمان خود ساخته و به پندار خود، جاده‌ی بی مانعی برای سیطره‌ی روزافزون اقتصادی و فرهنگی و سیاسی بر این بخش حساس جهان، پدید آورده بودند، اکنون نخستین آماج بیزاری و نفرت ملتهای این منطقه‌اند. اطمینان باید داشت که نظامهای برآمده از این انقلابها هرگز به نامعادله‌ی خفتبار پیشین تن نخواهند داد و جغرافیای سیاسی این منطقه به دست ملتها و در جهت عزت و استقلال کامل آنان رقم خواهد خورد.
دیگر آنکه طبیعت مزوّر و منافقِ قدرتهای غربی، برای مردم این کشورها آشکار شد. در مصر و تونس و لیبی – هرکدام به نوعی- آمریکا و اروپا تا توانستند در نگهداری از مهره‌های خود کوشیدند و هنگامی که عزم ملتها برخواست آنان فائق آمد، به روی مردم پیروز لبخند مزورانه‌ی دوستی زدند.
حقایق گرانبها و آیات بینات الهی در حوادث یکسال اخیر در این منطقه بیش از اینها است و برای اهل تدبر، دیدن و شناختن آن دشوار نیست.
لیکن با این همه، امروز همه‌ی امت اسلامی و بویژه ملتهای به پاخواسته، نیازمند دو عنصر اساسی‌اند:
نخست: تداوم ایستادگی و پرهیز شدید از سست شدن عزم راسخ. فرمان الهی به پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم در قرآن چنین است: " فاستقم کما امرت و من تاب معک و لاتطغوا " و " فلذلک فادع و استقم کما امرت" و نیز از زبان حضرت موسی علیه‌السلام : " و قال موسی لقومه استعینوا بالله و اصبروا، ان الارض لله یورثها من یشاء من عباده و العاقبه للمتقین"
مصداق بزرگ تقوا در این دوره برای ملتهای به پاخاسته، آن است که حرکت مبارک خود را متوقف نسازند و خود را سرگرم دست‌آوردهای این مقطع نکنند. این است بخش مهم از تقوائی که دارندگان آن، به وعده‌ی " عاقبتِ نیک" سرافراز گشته‌اند.
دوم: هشیاری در برابر حیله‌های مستکبران بین‌المللی و قدرتهائی که از این قیامها و انقلابها لطمه دیده‌اند. آنها بی‌کار نمی‌مانند و با همه‌ی توان سیاسی و امنیتی و مالی، برای برقراریِ دوباره‌ی نفوذ و قدرت خود در این کشورها به میدان می‌آیند. ابزار آنان، تطمیع و تهدید و فریب است. تجربه‌ها نشان داده است که درمیان خواص، هستند کسانی که این ابزارها در آنان کارگر می‌شود و ترس و طمع و غفلت، آنان را دانسته یا ندانسته به خدمت دشمن در‌میآورد. چشم بیدار جوانان و روشنفکران و عالمان دینی باید به دقت مراقبت کند.
مهمترین خطر، دخالت و تأثیرگذاریِ جبهه‌ی کفر و استکبار در ساخت نظام جدید سیاسی در این کشورها است. آنان همه‌ی کوشش خود را به کار خواهند برد تا نظامهای جدید، هویت اسلامی و مردمی نیابد. همه‌ی دلسوزان در این کشورها و همه آنان که به عزت و کرامت و پیشرفت کشور خود دلبسته‌اند باید تلاش کنند تا اسلامیت و مردمی بودن نظام نوین، به تمام و کمال تامین شود. نقش قانون اساسی‌ها در این میان، برجسته است. اتحاد ملی و به رسمیت شناختنِ دگرسانیهای مذهبی، قبیله‌ئی و نژادی، شرط پیروزی‌های آینده است.
ملتهای شجاع و به پاخاسته در مصر و تونس و لیبی و دیگر ملتهای بیدار و مبارز بدانند، نجات آنان از ظلم و کید آمریکا و دیگر مستکبران غربی تنها و تنها در آن است که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار شود. مسلمانان برای اینکه بتوانند مسائل خود را به صورت جدّی با جهانخواران حل کنند باید خود را به مرز قدرت بزرگ جهانی برسانند، و این جز با همکاری و همدلی و اتحاد کشورهای اسلامی به دست نخواهد آمد. این وصیت فراموش نشدنی امام خمینی عظیم است. امریکا و ناتو به بهانه‌ی قذافی خبیث و دیکتاتور، ماهها بر سر لیبی و مردم آن آتش ریختند. و قذافی همان کسی بود که پیش از قیام شجاعانه‌ی ملت لیبی درشمار دوستان نزدیک آنان بشمار می رفت، او را در آغوش می‌گرفتند؛ با دست او از ثروت لیبی میدزدیدند و برای خام کردن او دستش را می‌فشردند یا می‌بوسیدند .. پس از قیام مردم، همین او را بهانه کردند و تمام زیرساختهای لیبی را به ویرانی کشاندند. کدام دولت توانست از فاجعه‌ی کشتار مردم و ویرانی کشور لیبی به دست ناتو جلوگیری کند؟ تا چنگ و دندان قدرتهای خونخوار و وحشی غربی شکسته نشود همیشه چنین خطرهائی برای کشورهای اسلامی متصور است و نجات از آن جز با تشکیل قطب قدرتمند جهان اسلام، میسر نیست.
غرب و امریکا و صهیونیزم امروز از همیشه ضعیفترند. گرفتاریهای اقتصادی، ناکامی‌های پی‌درپی در افغانستان و عراق، اعتراضهای عمیق مردمی در امریکا و دیگر کشورهای غربی که دامنه‌ی آن روز بروز گسترده‌تر شده است، مبارزات و جانفشانیهای مردم فلسطین و لبنان، قیامهای دلیرانه‌ مردم در یمن و بحرین و برخی دیگر از کشورهای زیر نفوذ امریکا، همه و همه حامل بشارتهای بزرگی برای امت اسلامی و بویژه کشورهای انقلابی جدید است. مردان و زنان مؤمن در سراسر جهان اسلام و بویژه در مصر و تونس و لیبی از این فرصت برای تشکیل قدرت بین‌الملل اسلامی بیشترین بهره را ببرند. خواص و پیشروان نهضتها به خدای بزرگ توکل و به وعده نصرت او اعتماد کنند و صفحه‌ تازه گشوده‌ی تاریخ امت اسلامی را با افتخارات ماندگار خود که مایه‌ی رضای الهی و زمینه‌ساز نصرت اوست مزین سازند. 
                                                                                            والسلام علی عباد الله الصالحین
                                                                                                سیدعلی حسینی‌خامنه‌ای
                                                                                                          5/آبان/1390
                                                                                                       29 ذیقعده 1432

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000350
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اسپانیا با ستاره‌های بارسا قهرمان جهان و اروپا شد
لیپی: بدشانسی مورینیو مواجهه با بهترین تیم دنیا است

خبرگزاری فارس: سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایتالیا و یوونتوس گفت: مورینیو کار بزرگی در سانتیاگو برنابئو انجام داده است، اما بدشانسی وی مواجهه با بهترین تیم جهان است.

خبرگزاری فارس: لیپی: بدشانسی مورینیو مواجهه با بهترین تیم دنیا است

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مارچلو لیپی ادامه داد: شکی وجود ندارد که تیم پپ گواردیولا بهترین تیم حال حاضر فوتبال دنیا است.
این سرمربی 63 ساله اظهار داشت: بارسلونا برای من بزرگ‌ترین تیم در تمام دوران‌ها است.
وی ادامه داد: در تاریخ فوتبال تیم‌های بزرگی مثل آژاکس، آث میلان و منچستر یونایتد وجود دارند که همگی سابقه خوبی دارند، اما بارسلونا در همه جام‌ها به قهرمانی رسیده و بازیکنان آن باعث شدند تا اسپانیا قهرمان یورو 2008 و جام‌جهانی 2010 شود.

لیپی با اشاره به تیم رئال مادرید گفت: خوزه مورینیو کار بزرگی در سانتیاگو برنابئو انجام داده است. مورینیو گروهی عالی خلق کرده است و این تیم امسال بهتر بازی می‌کند. آنها سریع‌تر و تکنیکی‌تر شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اما بدشانسی وی مواجهه با بهترین تیم فوتبال جهان است. مورینیو سرمربی خوبی است و می‌داند چگونه از بازیکنانش محافظت کند.

رئال مادرید فردا مقابل اوساسونا به میدان خواهد رفت، در حالی‌که بارسلونا با اتلتیکو بیلبائو دیدار می‌کند.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000355
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


/مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان – پاریس/
کاروان دوم ایران دوشنبه راهی فرانسه می‌شود

خبرگزاری فارس: کاروان دوم ایران به منظور حضور در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان دوشنبه راهی فرانسه می‌شود.

خبرگزاری فارس: کاروان دوم ایران دوشنبه راهی فرانسه می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، دومین گروه کاروان وزنه برداری کشورمان برای حضور در هفتادونهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان متشکل از جورج زالای، مربی مجارستانی تیم ملی و 7 ملی‌پوش وزنه برداری بامداد دوشنبه راهی پاریس می‌شوند.
کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم، اصغر ابراهیمی و سعید محمدپور در دسته 94 کیلوگرم، نواب نصیر شلال و محمدرضا براری در دسته 105 کیلوگرم و سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی در فوق سنگین 7 ملی‌پوش ایران هستند که در قالب کاروان دوم تیم ملی ایران، دوشنبه تهران را به سمت پاریس ترک می‌کنند.
اولین گروه کاروان وزنه‌برداری کشورمان نیز بامداد پنجشنبه، تهران را به مقصد پاریس ترک کرد.
این گروه متشکل از حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه برداری، داراب ریاحی، نایب رئیس، کوروش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری و سجاد بهروزی وزنه بردار دسته 69 کیلوگرم کشورمان بود که ساعت 3:40 بامداد پنجشنبه با پرواز ترکیه راهی استانبول شدند و از آنجا پس از توقفی دو ساعته در ساعت 7:45 به سمت پاریس پرواز کردند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000688
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مهم‌ترین عناوین امروز اخبار حوزه آمریکا و اروپا
از قیام وال استریت تا کاهش اعتماد مردم شیلی به دولت و سیستم اقتصاد بازار

خبرگزاری فارس: تحریک مخالفان اسد در صفحه فیس‌بوک سفارت آمریکا در دمشق و هشدار کارشناسان بین المللی در خصوص پیامدهای فاجعه بار حمله اسرائیل به ایران بخشی از مهم‌ترین عناوین اخبار امروز حوزه آمریکا و اروپای خبرگزاری فارس است.

خبرگزاری فارس: از قیام وال استریت تا کاهش اعتماد مردم شیلی به دولت و سیستم اقتصاد بازار

به گزارش فارس، بخشی از مهم‌ترین عناوین اخبار امروز حوزه آمریکا و اروپای خبرگزاری فارس است:

مردم آمریکا پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون می‌کشند
 
امروز (شنبه 14 آبان) را مردم آمریکا "روز انتقال بانکی" نام نهاده‌اند. به این معنی که امروز از همه مردم و جامعه 99 درصدی آمریکا دعوت میشود تا پول‌های خود را از بانک‌های بزرگ خارج کرده و در موسسات اعتباری کوچکتر سرمایه‌گذاری کنند.

وال استریت از ظهور تا سقوط
 
وال استریت ساختمان اصلی‌ترین بورس‌های و بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی آمریکاست، مهمترین وجه مشخصه وال استریت حرص و طمع بی‌پایان فعالان در آن است که ثروتمندترین قشر جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهند؛ در جوار این نماد عظمت و قدرت اقتصادی آمریکا منطقه فقیرنشین معروف "بولینگ گرین" قرار دارد.

تلاش شهردار نیویورک برای منحل کردن جنبش‌ "تسخیر وال استریت"
 
شهردار نیویورک در اقدامی با هشدار به معترضان ضدسرمایه‌داری اعلام کرد که تلاش خود را برای منحل کردن جنبش "تسخیر وال استریت" به کار می‌گیرد.

نشریه موهن به پیامبر صفحه فیس‌بوک خود را برای فرار از پیام‌های انتقادی مسدود کرد
 
در پی ارسال موج پیام‌های انتقادی به صفحه فیس‌بوک نشریه فرانسوی "شارلی هبدو" به دلیل اقدام آن در انتشار کاریکاتور و مطلب موهن به پیامبر، این نشریه صفحه فیس‌بوک خود را موقتا مسدود کرد.

همجنس‌گرایان در اروپا به ریاست احزاب هم دست یافتند
 
یک زن همجنس‌گرا توانست پس از پشت سر گذاشتن رقیبش به ریاست حزب محافظه‌کار اسکاتلند برسد. اسکاتلند از جمله اقمار "بریتانیا" محسوب می‌شود.

تظاهرات ناسیونالیست‌ها و مخالفان در مسکو
 
پایتخت روسیه روز جمعه شاهد گردهم آیی بزرگ جنبش‌های ناسیونالیست تحت عنوان «رژه روس‌ها» و همچنین تظاهرات گروه‌های چپ گرا و ضد فاشیسم بود.

بیکاری، عامل فقر یک تن از هر 6 آلمانی اعلام شد
 
بررسی‌های میزان درآمدهای مردم آلمان نشان می‌دهد که بیکاری مهمترین عامل فقر اتباع آلمانی است.

سفارتخانه ایرلند در تهران به دلیل کاهش هزینه‌ها تعطیل می‌شود
 
دولت ایرلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل کاهش هزینه‌ها و تحت برنامه صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا، مجبور است سفارت‌ خود در ایران و شهر واتیکان را تعطیل می‌کند.

تهدیدات آمریکا و اسرائیل علیه ایران نقض حقوق بین‌الملل است
 
سفیر ایران در اروگوئه طی مصاحبه‌ای رادیویی تهدیدات اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی را نقض آشکار قوانین و حقوق بین‌الملل دانست.

تحریک مخالفان اسد در صفحه فیس‌بوک سفارت آمریکا در دمشق
 
سفارت آمریکا در دمشق طی 2 ماه گذشته برای انتقاد از دولت سوریه و تحریک مخالفان حاکمیت به فیس‌بوک روی آورده است.

15 درصد آمریکایی‌ها از یهودیان متنفرند
 
گزارشی که اخیرا توسط "اتحادیه مبارزه با افترا" منتشر شده نشان میدهد که 15 درصد از مردم آمریکا به شدت از یهودیان متنفرند.

رئیس‌جمهوری بلاروس: غرب لیبی را نابود کرد
 
رئیس‌جمهوری بلاروس غرب را به راه اندازی جنگ‌های داخلی در کشورهای مختلف با هدف دستیابی به منابع انرژی متهم و لیبی را نمونه آشکار این تلاش نامید که توسط غرب به نابودی کشیده شد.

حمله اسرائیل به ایران برای واشنگتن و تل‌آویو فاجعه‌‌بار خواهد بود
 
مأمور سابق سازمان جاسوسی "سیا" آمریکا و عضو ارشد موسسه بروکینگز در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی هشدار داد که حمله احتمالی این رژیم به ایران به بروز فاجعه‌ای برای واشنگتن و تل‌آویو منتهی می‌شود.

جنگ با ایران به منزله آغاز دوباره جنگ‌های صلیبی است
 
یک تحلیلگر انگلیسی به مقامات غربی هشدار داد که در صورت ماجراجویی علیه ایران خود را به ورطه جنگ‌های صلیبی خواهند افکند.

کاهش اعتماد مردم شیلی به دولت و سیستم اقتصاد بازار
 
بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها میزان اعتماد مردم شیلی به دولت این کشور و همچنین سیستم اقتصاد بازار و سیاست‌های خصوصی‌سازی در حد قابل توجهی کاهش یافته است.
 انتهای پیام/ف.ص منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000749
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


متکی در اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان:
فقدان وحدت آسیب‌های زیانباری خواهد داشت

خبرگزاری فارس: دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان گفت که نتایج مثبت وحدت کاملا مشخص است و فقدان وحدت آسیب‌های زیانباری خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: فقدان وحدت آسیب‌های زیانباری خواهد داشت

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، منوچهر متکی دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در اولین نشست خبری این جبهه، در پاسخ به سؤال دوم خبرنگار فارس درباره خطر عدم وحدت در جبهه اصولگرایی گفت: در تمام ۳۲ سال گذشته در تمام موضوعات مربوط به انقلاب اسلامی هر زمان ما متحد بودیم موفق شده‌ایم.

وی افزود: عدم وحدت موجب فسیل شدن ما می‌شود و مجموعه فسیل قادر به برداشتن گام‌های موفقیت‌آمیز نیست.

متکی با بیان اینکه وحدت بر اساس مبانی برآمده از نظام و اسلام و با محوریت رهبری دلیل با هم بودن است، افزود: نتایج مثبت وحدت کاملا مشخص است و فقدان وحدت آسیب‌های زیانباری خواهد داشت.

* دولت در انتخابات جانبداری نمی‌کند

خبرنگاری از متکی درباره موضع جبهه متحد اصولگرایان در قبال فعالیت‌های انتخاباتی دولت پرسید که متکی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در بحث انتخابات ظرفیت‌های نظام و امکانات دولتی به طور رسمی با نام دولت حضور نداشته باشند. البته ما جلسه چندی پیش که با عنوان جلسه ستاد انتخاباتی دولت برگزار شد، را انتخاباتی ارزیابی نمی‌کنیم و لذا دولت با تقیدی که دارد به عنوان برگزارکننده انتخابات در مقوله انتخابات جابندارانه وارد نخواهد شد.


وی افزود: ورود رسمی شخص رئیس جمهور به انتخابات که البته نمودی از آن را هم سراغ نداریم، پذیرفتنی نیست.

* هزار نفر در نامه به جبهه متحد آمادگی خود را برای کمک به جبهه متحد اعلام کرده‌اند

متکی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره ارتباط جبهه متحد اصولگرایان با احزاب و نمایندگان آنها گفت:‌ همانطور که آقای دکتر ولایتی فرمودند ساختاری تعریف شده که همه اصولگرایان نقش داشته باشند. حدود هزار نفر طی نامه‌ای به جبهه متحد اصولگرایان آمادگی خود را برای کمک به جبهه متحد اعلام کرده‌اند و ما نیز سازوکاری تعریف کرده‌ایم که با همه این افراد و شخصیت‌های اصولگرا ارتباط داشته باشیم. بر همین اساس کمیته ارتباطات را بعد از تعریف سازوکار و مشخص شدن روند انتخابات در جبهه متحد اصولگرایان تماس با این افراد را آغاز خواهیم کرد.

* متکی: در انتخابات مجلس نهم کاندیدا نمی‌شوم

در ادامه اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان که صبح امروز (شنبه) در سالن همایش‌های دانشکده علوم ارتباطات پژوهشکده باقر‌العلوم برگزار شد منوچهر متکی دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا اعضای شورای مرکزی جبهه متحد در انتخابات نهمین دوره مجلس کاندیدا می‌شوند یا خیر و اینکه آیا شما نیز کاندیدا می‌شوید، گفت: بنده در انتخابات مجلس نهم نامزد نخواهم شد. البته در شورای مرکزی نیز بحثی در مورد نامزد شدن یا نامزد نشدن اعضا در انتخابات را نداشته‌ایم.

وی افزود: کاندید شدن یا نشدن اعضای شورای مرکزی جبهه متحد در اختیار خودشان است که اگر خواستند از سنگری که الان هستند به سنگر دیگری رفته و تداوم خدمت را در آنجا دهند البته اگر آنان نیز بخواهند نامزد شوند توسط شورای مرکزی بررسی خواهند شد.

متکی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا از احزاب و جبهه‌های دیگر نیز می‌تواند افراد در جبهه متحد حضور داشته باشند و به طور مشخص آقای روح الامینی نیز می‌تواند در این مکانیزم حضور داشته باشد یا خیر گفت: از احزاب دیگر نمی‌توانند در جبهه متحد حضور داشته باشند اما ما با اصولگرایان و جبهه‌های مختلف آن تعامل و همکاری داریم و بنده درباره مصداق خاصی صحبت نکرده و نمی‌کنم.

تداوم حیات جریانات سیاسی در درون نظام تحرکات آنان در انتخابات است

دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نظر شما درباره تحریم کردن انتخابات از سوی اصلاح طلبان و تاثیر عدم حضور آنان در میزان آرا چیست گفت: اینکه آنها درانتخابات حضور پیدا نمی‌کنند تحلیل شخصی سؤال کننده است. تداوم حیات جریانات سیاسی در درون نظام تحرکات آنان در انتخابات است و طی 30 سال گذشته نیز یک جریان سیاسی زنده همواره در انتخابات حضور پیدا کرد البته تلقی من این است که جریان اصلاح طلب در انتخابات آینده حتما حضور پیدا می‌کنند.

وی گفت: بالاخره آنان باید آورده خود را به میدان بیاورند. از این رو معتقدم عدم ورود به تصمیم سازی کشور توسط یک تشکیلات مهر تأئیدی است بر اینکه آنها می‌خواهند فعالیت خود را تعطیل کنند؛ البته اصلاح طلبان چنین تصمیمی ندارند.

دبیر اجرایی جبهه اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا افراد اصولگرایی که ناشناس هستند و دارای موقعیتند می‌توانند در جبهه متحد قرار بگیرند یا خیر گفت: بر اساس مذاکراتی که در شورای مرکزی صورت گرفته ما با افرادی که دارای ظرفیت هستند وارد مذاکره و آنان با رئیس ستاد و مجموعه اجرایی ملاقات می‌کنند.

وی افزود: مکانیزم دراستان‌ها به این شکل است که خود استان‌ها افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند و اگر اتفاق نظر در استان روی آنان باشند به تهران معرفی می‌شوند مگر در موارد استثنائی که اختلافی پیش بیاید که از سوی ستاد تهران پیگیری می‌شود.

متکی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه کسانی که شرایط لازم برای انتخابات آینده را دارند می‌توانند با جبهه متحد تماس برقرار کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000619
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در اعتراض به فقر و بیکاری؛
معترضین آمریکایی دفتر سناتور جمهوری‌خواه را تسخیر کردند

خبرگزاری فارس: معترضین ضدسرمایه‌داری در شهر واشنگتن دی.سی دفتر یک سناتور جمهوری‌خواه را به تسخیر خود درآوردند.

خبرگزاری فارس: معترضین آمریکایی دفتر سناتور جمهوری‌خواه را تسخیر کردند

به گزارش فارس به نقل از راوستوری، معترضین ضدسرمایه‌داری در شهر واشنگتن دی.سی دفتر یک سناتور جمهوری‌خواه را به تسخیر خود درآوردند.
 
بنابراین گزارش، حدود 20 نفر از فقرای آمریکایی که مدت‌هاست با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند روز پنج‌شنبه هفته گذشته با حمله به دفتر سناتور "میچ مک‌کونل" دفتر وی را برای مدتی در اختیار خود گرفتند. هدف از این اقدام رساندن صدای فقرا به این سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی بود.
 
به نوشته راوستوری، گروهی از دست‌یاران مک‌کونل ابراز آمادگی کردند تا با معترضین دیدار کنند اما آنان تاکید کردند که تنها خواستار دیدار چهره به چهره با سناتور مزبور هستند.
 
یکی از معترضین به نام آدامز اظهار داشت: "ما اینجا می‌مانیم تا با مک‌کونل دیدار کنیم. مردمی که اینجا هستند سختی‌های فراوانی را تحمل کرده‌اند چرا که نتوانسته‌اند شغلی بیابند و ما فکر می‌کنیم که سناتور باید در خصوص مشکلات ما مطالبی را بشنود."
 
یکی دیگر از معترضین به نام "آندره هنسون" اظهار داشت که یک‌سال است که نتوانسته شغلی بیابد و به این خاطر آن‌قدر می‌ماند تا با سناتور مک‌کونل دیدار کند.
 
در جریان این اقدام اعتراض‌آمیز گروهی از حامیان اشغال‌کنندگان دفتر سناتور آمریکایی نیز برای معترضین غذای رایگان تهیه کرده و در اختیار آنان نهادند.
 
مک‌کونل سرانجام نیز حاضر به دیدار با معترضین نشد و معترضین نیز ساعت 6 بعدازظهر و همزمان با ساعت همیشگی تعطیلی دفتر از محل خارج شدند.
 
انتهای پیام/ک.ص
 
 
 
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000750
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دنیای موبایل و کامپیوتر؛
پیش‌بینی دو برابر شدن ترافیک جهانی محصولات همراه در آستانه کریسمس

خبرگزاری فارس: پیش بینی موسسات تحقیقاتی نشان می دهد ترافیک گوشی ها و تبلت ها و دیگر محصولات همراه در ماه های پیش رو و به خصوص در آستانه تعطیلات کریسمس دو برابر خواهد شد.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی دو برابر شدن ترافیک جهانی محصولات همراه در آستانه کریسمس

به گزارش فارس به نقل از آی دی جی، یافته های آی بی ام نشان می دهد بسیاری از علاقمندان به خرید ترجیح می دهند با استفاده از گوشی و تبلت خریدهای خود را به طور آنلاین سفارش دهند و از معطلی در صف های طولانی خرید و همین طور صرف وقت و هزینه بیش از حد خودداری کنند.
ای بی ام بر این باور است که بیش از 15 درصد از آمریکایی ها در دو ماه آینده از طریق تبلت و گوشی خریدهای تعطیلات کریسمسشان را انجام می دهند.
در این میان پیش بینی می شود محبوب ترین وسیله برای خرید همراه و سریع تبلت آی پد شرکت اپل باشد. از مجموع این 15 درصد حدود 6.8 درصد از خریدها با استفاده از آی پد انجام می شود.
بعد از آی پد، آیفون دومین وسیله محبوب برای خرید خواهد بود. این گوشی 4 درصد از ترافیک همراه برای انجام خریدهای الکترونیک را به خود اختصاص خواهد داد. 3.5 درصد از ترافیک یاد شده هم مربوط به گوشی ها و تبلت های مجهز به سیستم عامل آندروید می باشد. همچنین سایت پی پال هم محبوب ترین سایت اینترنتی برای دسترسی به خدمات پرداخت آنلاین خواهد بود.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000486
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با موضوع «بازیگری و شخصیت»؛
کارگاه بازیگری برومند، تیموریان، پورحسینی و والی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: کارگاه «بازیگری و شخصیت» با حضور هنرمندانی همچون مرضیه برومند، پرویز پورحسینی، رویا تیموریان، ایرج راد، سیامک صفری و جعفر والی، آذر ماه امسال برپا می‌شود.

خبرگزاری فارس: کارگاه بازیگری برومند، تیموریان، پورحسینی و والی برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، این کارگاه یکی از مجموعه کارگاه‌های آموزشی موسسه فرهنگی هنری «مکتب تهران» است که در قالب همایش پاییز این موسسه و زیر نظر جلال تهرانی برگزار می‌شود.
این کارگاه در قالب 5 جلسه، 5 ساعته برپا خواهد شد و هر یک از این هنرمندان به مدت 5 ساعت با هنرجویان کار می‌کنند. کارگاه «بازیگری و شخصیت» ویژه 25 هنرجو برگزار خواهد شد.
هنرجویان متقاضی شرکت در این کارگاه، پیش از حضور در این کارگاه، سه نمایش‌نامه‌ «آنتیگونه» نوشته سوفوکل، «باغ وحش شیشه‌ای» اثر تنسی ویلیامز و «شب‌بخیر جناب کنت» نوشته زند‌یاد اکبر رادی را باید بخوانند. هزینه شرکت در این کارگاه 25هزار تومان خواهد بود.
جعفر والی هنرمند باسابقه تئاتر و سینما درباره‌ی برگزاری این کارگاه گفت: اولین مسئله این است که باید ببینیم تعریف ما از تئاتر و اهمیت آن چیست و چه مسئولیتی دارد.
وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های هنری سیستم مشخصی برای آموزش دانشجویان وجود ندارد، افزود: متاسفانه در دانشگاه‌ها نوعی پراکندگی وجود دارد. بخت و اقبال دانشجویان باید بلند باشد که یک استاد خوب گیرشان بیاید. با این حال با برگزاری این کارگاه‌ها می‌کوشیم بخشی از خلاءهای آموزشی دانشگاه‌ها را پر کنیم.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000746
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در مراسم افتتاح ایستگاه مترو استاد معین:
وعده مترو به مسافران/ پرونده مترو در صورت تامین اعتبار تا ۳ سال آینده بسته می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: در صورت تامین اعتبار تا ۳ سال آینده پرونده متروی بسته شده و مردم به راحتی می‌توانند از این سیستم استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: وعده مترو به مسافران/ پرونده مترو در صورت تامین اعتبار تا ۳ سال آینده بسته می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، هابیل درویش امروز در مراسم افتتاح ایستگاه مترو استاد معین گفت: خط ۴ مترو به طول ۲۱ کیلومتر است. ۱۹ ایستگاه دارد که تاکنون ۱۳ ایستگاه آن آماده بهره‌برداری شده است.

خط ۴ مترو تا پایان سال تکمیل می‌شود

وی با تأکید بر این موضوع که الباقی این ایستگاه ها تا پایان سال آماده بهره برداری می‌شود، گفت: خط ۴ مترو از ایستگاه کلاهدوز آغاز و تا اکباتان ادامه دارد.

پله برقی‌ها را بعد از افتتاح ایستگاه نصب می‌کنیم

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه اضافه کرد: وقتی سازه‌ای را می‌سازیم آخرین مرحله آن سفارش پله است. بخشی ازاین پله‌ها وارداتی است و معمولا پله‌ها را بعد از افتتاح نصب می‌کنیم.

درویش اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ایستگاه‌ها را با تجهیزات کامل به بهره‌برداری برسانیم.

وی با تأکید بر این موضوع که ۱۰ الی ۱۵ روز دیگر محموله دوم مترو ترخیص می‌شود، گفت: ۱۰۰ واگن نیز در بندرعباس داریم و ۱۰۰ واگن دیگر نیز در راه است. اگر شهرداری و دولت کمک کند تا واگنها ترخیص شود وضعیت بهتر می‌شود.

پرونده مترو در صورت تامین اعتبار تا ۳ سال آینده بسته می‌شود

وی با تأکید بر این موضوع که قادریم کل متروی تهران را تا ۳ سال‌ آینده در صورت تأمین اعتبار به بهره‌برداری برسانیم گفت: یعنی اینکه ۶ میلیون مسافر را می‌توانیم جابه جا کنیم. به عبارتی بنزین مصرفی این ۶ میلیون نفر ۲ میلیارد تومان است.

مدیر عامل شرکت متروی تهران و حومه تأکید کرد:‌اگر بتوانیم تا سه سال آینده بتوانیم مترو را بسازیم پرونده مترو بسته شده و سیاسی بودن این موضوع نیز به اتمام می‌رسد.

درویش اضافه کرد: امیدواریم محبت مترو به دل مسئولان بیفتد تا بیشتر به آن کمک کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000718
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
نحوه برگزاری بهینه جشنواره موسیقی فجر بررسی شد

خبرگزاری فارس: جلسه امروز کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، نحوه برگزاری بهینه جشنواره موسیقی فجر را بررسی کرد و عناوینی که باید در طرح‌ریزی جشنواره‌های بین‌المللی هنری فجر مدنظر قرار گیرد به تصویب رساند.

خبرگزاری فارس: نحوه برگزاری بهینه جشنواره موسیقی فجر بررسی شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز (شنبه 14/8/1390) در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. 
بنابر این گزارش، این جلسه که در ادامه جلسات بررسی جشنواره‌های بین‌المللی هنری فجر برگزار شد، به بررسی جشنواره موسیقی بین‌المللی فجر اختصاص داشت.
در این جلسه پس از مرور تاریخچه جشنواره موسیقی فجر، مقرر شد تا اعضا پس از بررسی‌های لازم، نحوه برگزاری بهینه این جشنواره را ترسیم و به نهادهای ذی‌ربط ارائه دهند. 
همچنین عناوینی که باید در این طرح‌ریزی مدنظر قرار گیرد به شرح ذیل به تصویب رسید:
1- نحوه رعایت سیاست‌های کلی نظام در این جشنواره،
 2- تبیین سیاست‌های کلان و اهداف جشنواره موسیقی فجر،
 3- مکانیسم نظارت بر آثار ارائه شده در جشنواره،
 4- چگونکی حضور بخش خصوصی در جشنواره،
 5- جایگاه جشنواره در انعکاس پیام انقلاب.

انتهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001006
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ترقی در گفت‌وگو با فارس پیشنهاد کرد
استفاده از ظرفیت رسانه‌ای جهان اسلام برای انتشار اسناد تروریست بودن آمریکا

خبرگزاری فارس: معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه گفت: تردیدی وجود ندارد که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها مانع روشنگری ایران در قبال انتشار اسناد تروریستی خواهند شد لذا لازم است، وزارت خارجه با اتحادیه خبرگزاری‌ها و تلویزیون‌های جهان اسلام برای پوشش خبری مکاتبه کند.

خبرگزاری فارس: استفاده از ظرفیت رسانه‌ای جهان اسلام  برای انتشار اسناد تروریست بودن آمریکا

حمیدرضا ترقی معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای جلوگیری از فشار افکارعمومی اقدام به سانسور شدید بیانات رهبر معظم انقلاب و همینطور سخنرانی سعید جلیلی کردند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها بعد از سخنرانی اخیر جلیلی در اقدامی کاملا منفعلانه سکوت اختیار کرد‌‌ه‌اند.

وی با  بیان اینکه اسناد تروریستی حکومت آمریکا به مجامع بین‌المللی و سفارت سویس ارائه خواهد شد، تصریح کرد: تردیدی وجود ندارد که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها مانع روشنگری ایران خواهند شد لذا لازم است قبل از انتشار اسناد، وزارت خارجه با اتحادیه خبرگزاری‌ها و تلویزیون‌های جهان اسلام برای پوشش خبری مکاتبه کند.

ترقی همچنین گفت: لازم است سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب درباره تروریست بودن آمریکا دوباره در صداوسیما مخصوصا شبکه‌های بین‌المللی رسانه ملی و خبرگزاری‌ها و شبکه‌های تلوزیون‌های جهان اسلام پخش شود تا دلایل جمهوری اسلامی ایران برای تروریست بودن آمریکا به گوش جهانیان برسد.

معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قصد دارد با انتشار اسناد، آمریکا را به عنوان تروریست بزرگ دنیا معرفی و سپپس با همراهی ملت‌های دنیا از جمله مردم آمریکا، حاکمان آمریکایی را پای میز محاکمه بکشد.

وی در پایان گفت: مردم آمریکا بیش از ملت‌های دنیا منتظر ارائه اسناد ایران هستند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000974
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نشست‌های آشنایی با حکمت‌های نهج البلاغه برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: کانون ندای نهج‌البلاغه فرهنگسرای بهمن، سلسله نشست‌های «آشنایی با حکمت‌های نهج‌البلاغه» را روزهای شنبه هر هفته برگزار می‌کند.

خبرگزاری فارس: نشست‌های آشنایی با حکمت‌های نهج البلاغه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، کانون ندای نهج‌البلاغه فرهنگسرای بهمن، سلسله نشست‌های آشنایی با حکمت‌های نهج‌البلاغه را روزهای شنبه هر هفته ساعت 10:30 برگزار می‌کند.
سلسله جلسات نشست‌های آشنایی با حکمت‌های نهج‌البلاغه با هدف آشنایی بیشتر با مفاهیم و آموزه‌های نهج‌البلاغه و ترویج اندیشه‌ورزی و عقل‌گرایی جهت زندگی سعادتمندانه، با حضور «غفرانی» به صورت کارگاهی برگزار می‌شود.
این جلسات به آموزش اصول تربیتی از دیدگاه نهج‌البلاغه، بررسی سیره عملی امام علی علیه‌السلام در خودسازی، سیری بر خطبه‌های نهج البلاغه و غیره می‌پردازد.
این کارگاه ها در 10 جلسه ویژه بانوان برگزار و در پایان دوره نیز به شرکت‌کنندگان، گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 55304138 تماس بگیرند.
اتنهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000946
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


عضویت خسروى‌وفا در ستاد اجراى برنامه 5 ساله پنجم توسعه وزارت ورزش و جوانان

خبرگزاری فارس: محمود خسروى وفا عضو ستاد هماهنگى اجراى برنامه 5 ساله پنجم توسعه وزارت ورزش و جوانان شد.

خبرگزاری فارس: عضویت خسروى‌وفا در ستاد اجراى برنامه 5 ساله پنجم توسعه وزارت ورزش و جوانان

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از روابط عمومى کمیته ملى پارالمپیک، محمد عباسى، وزیر ورزش و جوانان طى نامه‌اى محمود خسروى وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و کمیته ملى پارالمپیک را به عنوان عضو ستاد هماهنگى اجراى برنامه 5 ساله پنجم توسعه این وزارتخانه منصوب کرد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001018
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جعفری خبر داد:
احتمال رویارویی تراکتورسازی با ترابوزان ترکیه

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از تلاش های باشگاه برای برگزاری یک دیدار دوستانه با تیم ترابوزان اسپور ترکیه در شهر تبریز خبر داد.

خبرگزاری فارس: احتمال رویارویی تراکتورسازی با ترابوزان ترکیه

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه تراکتورسازی، محمد حسین جعفری گفت: با نظر موافق سرمربی تیم تراکتورسازی در برگزاری مسابقه تدارکاتی در ایام تعطیل و تماس های حاصله در این خصوص به طور جدی پیگیر برگزاری این مسابقه در طول تعطیلات لیگ هستیم. چنانچه مذاکرات در حال پیگیری به نتیجه برسد شاهد این دیدار در شهر تبریز خواهیم بود.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001023
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دور رفت لیگ دسته اول هاکی بانوان از فردا آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: دور رفت لیگ دسته اول هاکی بانوان از فردا به میزبانی اراک آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: دور رفت لیگ دسته اول هاکی بانوان از فردا آغاز می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون هاکی، دور رفت این مسابقات با حضور استان‌های کرمان، قزوین، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی،خراسان جنوبی، فارس و گلستان از فردا به میزبانی اراک آغاز می‌شود.
این مسابقات تا 20 آبان ادامه خواهد داشت.
این رقابت‌ها به صورت دوره‌ای انجام می‌شود و دور برگشت آن در اسفندماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000998
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


قاهره: نمی‌توان ایران بزرگ را نادیده گرفت/دفاتر دیپلماتیک در هر دو کشور فعال است

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه مصر با تاکید بر این‌که ایران کشوری بزرگ در منطقه است و نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد، گفت که کشورش هرگز قصد دشمنی یا مقابله با ایران را ندارد.

خبرگزاری فارس: قاهره: نمی‌توان ایران بزرگ را نادیده گرفت/دفاتر دیپلماتیک در هر دو کشور فعال است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری اخبار مصر، "محمد کامل عمرو" امروز در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به این‌که ایران کشوری بزرگ در منطقه است و نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد، گفت: رابطه ما با ایران بسیار طبیعی است و تهران هم اکنون دارای  دفتر حفاظت از منافع در قاهره است که یک دیپلمات مجرب و کهنه‌کار آن را اداره می‌‌کند.

وزیر خارجه مصر افزود: مصر نیز در تهران دارای دفتر حفاظت از منافع است و تماس‌های مستمری از طریق این دفاتر و مجامع بین المللی میان دو کشور برقرار است.
 
عمرو گفت: مصر در حال حاضر رئیس جنبش غیرمتعهدها است، ایران رئیس بعدی و کوبا رئیس سابق است، به همین دلیل جلسات سه جانبه مستمری بین سه طرف برگزار می‌شود و طی آنها به تبادل افکار و نظرات و بررسی موانع و مشکلات می‌پردازیم.
 
وزیر خارجه مصر افزود: روابط مصر با ایران بر دو اصل عدم مداخله در امور داخلی طرف دیگر و حفظ امنیت خلیج فارس استوار است.
 
عمرو با اشاره به وجود برخی موانع بر سر روابط ایران و مصر گفت که هنوز زمان تبادل سفیر و بازگشایی سفارت در دو کشور فرانرسیده است، اما دفاتر دیپلماتیک در هر دو کشور فعال است.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001137
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شرایط خوبی دارم
قاضی: نمی‌توانم جای دایی را بگیرم/ امیدوارم گلم، بهترین گل آسیا شود

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم ذوب آهن گفت: قبول دارم که نمی‌توانم جای بازیکنی مثل علی دایی را بگیرم.

خبرگزاری فارس: قاضی: نمی‌توانم جای دایی را بگیرم/ امیدوارم گلم، بهترین گل آسیا شود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد قاضی پس از پایان تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مصدومیتی که از ناحیه همسترینگ داشتم 3 ، 4 روز به صورت اختصاصی تمرین کردم و خوشبختانه حالا شرایط خوبی دارم. امیدارم با تمریناتی که بازیکنان در اردو انجام می‌دهند بتوانیم با ارائه یک بازی خوب بحرین را در خانه خودش شکست دهیم.

وی در خصوص انتخاب گلش به عنوان یکی از بهترین‌های گل‌های آسیا در مسابقات لیگ قهرمانان گفت: من هم این خبر را از تلویزیون شنیده‌ام و پس از شنیدن خبر خیلی خوشحال شدم. امیدوارم این گل بهترین گل آسیا شود چون یک ایرانی هستم و به دنبال افتخار آفرینی برای کشورم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه اتفاقی افتاد که امروز به جای ذوب آهن و سپاهان، السد قطر و سامسونگ کره در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته‌اند گفت: در این مسابقات شرایط خوبی داشتیم و تمام بازی‌ها را در اصفهان خوب انجام دادیم اما مقابل تیم کره‌ای تمرکزمان را از دست دادیم و البته داور هم کمی با ما نامهربان بود. در مجموع حیف شد که فینال را از دست دادیم و اگر سپاهان هم می‌توانست این موفقیت را کسب کند افتخاری برای کشور ما بود.

قاضی در پایان در خصوص اینکه در حال حاضر یکی از بلند قدترین مهاجمان لیگ برتر و اردوی تیم ملی است گفت: قبول دارم که نمی‌توانم جای بازیکنی مثل علی دایی را بگیرم اما تمام تلاشم این است که مفید باشم و تیم‌مان نتایج قابل قبولی کسب کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001160
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فغانی نامزد بهترین داور آسیا در سال 2011

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از انتخاب علیرضا فغانی به عنوان یکی از کاندیداهای داوری برتر آسیا در سال 2011 خبر داد.

خبرگزاری فارس: فغانی نامزد بهترین داور آسیا در سال 2011

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری در این باره گفت: هفته پیش که به همراه عبدالرحمان دلاور ناظر داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو کمیته داوران این کنفدراسیون برای تایید دو داور زن ایرانی به گرگان و ایلام سفر کرده بودیم این خبر از سوی ناظر بحرینی پیش از اینکه رسما اعلام شود به من داده شد.

وی گفت: این نشان از شایستگی داور خوب ایرانی دارد و ای اف سی برای انتخاب بهترین داوران از میان 50 داور با توجه به ضوابطی که داشته 40 داور را به عنوان بهترین داوران آسیا انتخاب کرد. سپس از میان این 40 داور ، 25 داور به عنوان کاندیداهای اولیه مراسم بهترین های آسیا اعلام در سال 2011 اعلام شد و سپس در مرحله نیمه پایانی این کاندیداها به 10 داور رسید و در نهایت کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا از بین 6 داور برتر قاره در مراسم انتخاب برترین های آسیا که 23 نوامبر برابر با 2 آذر برگزار خواهد شد. داور برتر را اعلام خواهند کرد.

عسگری در پایان گفت: عملکرد خود فغانی در بازی های بین المللی باعث شد این انتخاب انجام شود. به غیر از فغانی روشن ایرماتوف از ازبکستان، نیشی مورا از ژاپن و خلیل الغمدی از عربستان به همراه یک داور کره ای و اماراتی جزو کاندیداهای بهترین داوری و در واقع رقبای علیرضا فغانی اعلام شده اند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001179
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


طعنه شاهزاده قطری به رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان + فیلم

خبرگزاری فارس: یک شاهزاده قطری در مراسم ترحیم ولی‌عهد سعودی طعنه‌ای محکم به رئیس دستگاه اطلاعات عربستان زد تا شایعات اختلافات شدید دو کشور قوت بیشتری بگیرد.

خبرگزاری فارس: طعنه شاهزاده قطری به رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان + فیلم

به گزارش فارس، «شیخ حمد بن سعود آل ثانی» شاهزاده قطری برخورد خود با شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز رئیس دستگاه اطلاعات عربستان را غیرعمدی خواند و شایعات منتشر شده در این خصوص را تکذیب کرد.

در حالی که منابع خبری از اختلافات شدید سران قطر با سران عربستان سعودی خبر می‌دهند که در پی انقلاب‌های منطقه و ارتباط گرم‌تر سران قطر با سران رژیم صهیونیستی تشدید شده است، طعنه شدید شاهزاده قطری شایعات مذکور را بشدت تقویت کرد.

پایگاه خبری التوافق اعلام کرد که شیخ حمد بن سعود در گفت‌وگو با شبکه العربیه مدعی شده است که وی در مراسم ترحیم سلطان بن عبدالعزیز ولی‌عهد سابق عربستان اصلا متوجه چنین چیزی نشده است و پس از انتشار تصاویر برخورد او با شاهزاده مقرن (رئیس دستگاه اطلاعات عربستان) در اینترنت متوجه موضوع شده است.

بر خلاف ادعای این شاهزاده سعودی، فیلم این برخورد که به خبر پیوست شده است، حقیقت را به شکل بهتری به نمایش می‌گذارد.

در مقابل شاهزاده مقرن اعلام کرد: این مرد قصدی نداشت و می‌گویم که من او را نمی‌شناسم و او نیز مرا نمی‌شناسد. فکر نمیکنم قصد آزار کسی را داشته است... بین من و آن شخصی که در فیلم هست هیچ اختلافی نیست.

در حالی که به نظر می‌رسد اختلافات عربستان و قطر تشدید شده است و عربستانی‌ها بشدت از اوج گرفتن نقش دوحه در تحولات منطقه نگرانند، این دو شاهزاده قطری و سعودی تلاش کردند آنچه در فیلم مشاهده می‌شود، کاملا تکذیب کنند.

برای دیدن فــیـلـــم اینجـــا را کلیک کنید.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000589
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 13 آبان 1390 :: نویسنده : مینا ب
از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور
بخشنامه بودجه سال ‌١٣٩١ ابلاغ شد

خبرگزاری فارس: بخشنامه بودجه سال 91 کل کشور 7 آبان ماه از سوی توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری به دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

خبرگزاری فارس: بخشنامه بودجه سال ‌١٣٩١ ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی مسئولان دولتی اعلام کردند که به دلیل انتخابات امسال مجلس که در اسفند ماه برگزار می شود، لایحه بودجه سال 91 کل کشور در آذر ماه به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود که بخشنامه بودجه 91 در تاریخ هفت آبان ایلاغ شده است.
متن کامل بخشنامه بودجه سال 91 به شرح زیر است:

با اتکال به قدرت لایزال الهی و در ذیل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و عزم ملیو کوشش برنامه ریزی شده در دهه پیشرفت و عدالت و سال جهاد اقتصادی و در مسیر تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی، سال ‌١٣٩١ به عنوان هشتمین سال ازدوره ‌٢٠ ساله سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و دومین سال برنامه پنج ساله پنجم، در حالی شروع خواهد شد که دولت علاوه بر چابکی و کارآمدی، نقش و وظیفه‌ای پر رنگ‌تر از گذشته در ایفای وظایف حاکمیتی خواهد داشت و برای تحقق این امر، جهت‌گیری‌ها وسیاست‌های دولت به ویژه از طریق ابزار و سیاست‌های مالی و بودجه نقش مهمی ایفا خواهند نمود.
با این رویکرد، در شرایطی تدوین لایحه بودجه سال ‌١٣٩١ کل کشور را آغاز می‌کنیم که برنامه پنج ساله پنجم به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و وارد مرحله اجرا شده است.از این رو دستگاه‌های اجرایی لازم است در تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ‌١٣٩١، ضمن بازنگری اهداف توسعه‌ای خود و با توجه به دستاوردهای برنامه چهارم و برای نیل به اهداف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سند چشم انداز و سیاست‌های کلی نظام به ویژه سیاست‌های کل برنامه پنجم و نیز تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در قالب سال جهاد اقتصادی، احکام برنامه پنج ساله پنجم را ملاک عمل خویش قرار دهند.

در برنامه پنج ساله پنجم، اهداف و جهت‌گیری‌های مهمی برای پیشرفت کشور در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی،‌اقتصادی و فن‌آوری در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به لزوم تدوین الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت و عدالت، تحقق کامل نظام تامین اجتماعی، توسعه تعاون، ارتقا سلامت، تقویت بنیه دفاعی، ارتقا شاخص‌های توسعه روستایی، تمرکززدایی، توزیع عادلانه منابع و فرصت‌ها، اصلاح نظام آموزشی،‌حمایت از تحقیق و توسعه و فن‌آوری‌های نوین، اصلاح ساختار وظایف حاکمیتی و هدایت وظایف تصدی‌گری به بخش غیر دولتی، ارتقا درآمد سرانه، توسعه فضای رقابتی و بهبود محیط کسب وکار،‌کنترل انحصارها، تقویت و تکمیل زنجیره‌ های واسطه‌ای تولید، کاهش وابستگی به نفت،‌گسترش پایه‌های مالیاتی، استفاده بهینه از عوامل تولید و مصرف کالاها، تقویت حفاظت از محیط زیست، توازن منطقه‌ای و ارتقا کیفیت خدمات دولتی از طریق توسعه خدمات الکترونیک در حوزه‌های سلامت، شبکه ملی اطلاعات، ثبت اسناد مودیان مالیاتی،‌امضا الکترونیک، صدور گواهی الکترونیک و نظام قضایی اشاره کرد.

برای تحقق اهداف کمی برنامه نظیر دستیابی به متوسط رشد اقتصادی هشت درصد در طول برنامه، نرخ بیکاری هفت درصد و افزایش سهم بهره‌وری به سطح یک سوم رشد اقتصادی و بهبود ضریب جینی حداکثر به رقم ‌٠.35 در انتهای برنامه، راهبردها و سیاست‌هایی در این بخش نامه لحاظ شده است که توجه به آن‌ها در امر تدوین بودجه سال ‌١٣٩١ کل کشور موجب انسجام مجموعه اقداماتی خواهد بود که در طول دوره برنامه به اجرا در خواهند آمد.

با توجه به اجرای مرحله اول قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها و نیز نام‌گذاری سال جاری با عنوان جهاد اقتصادی مسوولیت و وظایف دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد اهداف این قانون به ویژه تسهیل در خدمات رسانی به افراد جامعه و زمینه‌سازی برای ارتقا بهره وری منابع کل اقتصاد بیش از گذشته خواهد بود. در سال آینده با توجه به جهت‌گیری‌های برنامه پنج ساله پنجم مبنی بر هماهنگی بین سیاست‌های مال یو سایر سیاست‌های اقتصادی، تاکید دولت بر اتخاذ سیاست‌های مناسب برای شتاب بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی خواهد بود تا فرصت‌های برابر برای آحاد جامعه و فعالان اقتصادی فراهم شود.

ارتقا بهره‌وری عوامل تولید و منابع به عنوان یکی از محورهای اسای برنامه پنج ساله پنجم و بودجه سال آینده خواهد بود و دستیابی به این هدف از درون دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی آغاز می‌شود اصلاح سیستم و روش‌ها، افزایش کارآیی نیروی انسانی، مهندس مجدد طرح‌ها و پروژه‌ها برای ارزش افزایی، اصلاح الگوی بهره‌وری در سطح کلان و تداوم حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی رئوس اصلی برای تحقق این موضوع می‌باشد افزای بهره‌وری در دستگاه‌های دولتی زمینه و بستر مناسبی برای ارتقا بهره‌وری کل اقتصاد ایجاد خواهد کرد.

‌١-راهبردهای اساسی و جهت‌گیری‌های کلی لایحه بودجه سال ‌١٣٩١:
دستگاه‌های اجرایی مکلفند راهبردها و جهت‌گیری‌های کلان ذیربط خود مندرج در سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله پنجم را در تدوین بودجه پیشنهادی سال ‌١٣٩١ مدنظر قرار دهند. اهم راهبردهای مذکور برای سال آینده به شرح ذیل می‌باشد:
-ارتقا بهره‌وری کلیه عوامل تولید شامل نیروی کار، سرمایه، انرژی، و غیره؛
-بهبود فضای کسب و کار، افزایش رقابت و حمایت از حضور فعال بخش غیر دولتی؛
-اهتمام به انضباط مالی وبودجه‌ای و تعادل بین منابع درآمدی و مصاف هزینه‌ای دولت و قطع وابستگی به اعتبارات هزینه‌ای دولت به درآمدهای نفت و گاز تا پایان برنامه پنجم ساله پنجم؛
-تقویت قانون‌گرایی، انضباط اجتماعی، وجدان کاری،‌خودباوری، روحیه کار جمعی و تعاون، ابتکار، درستکاری، قناعت، پرهیز از اسراف و اهتمام به ارتقا کیفیت در تولید؛
-بازنگری در وظایف دستگاه‌های ملی و استانی با جهت‌گیری کاهش تصدی‌گری دستگاه‌های اجرایی و تفکیک کامل وظایف حاکمیتی از تصدی‌گری به منظور ایجاد ساختارهای مناسب برای ایفای وظایف حاکمیتی (سیاست گذاری، هدایت و نظارت)؛
-اصلاح نظام اداری در جهت افزایش تحرک و کارآیی، کوچک‌سازی دولت، تمرکززدایی از حوزه‌های اداری و اجرایی، پاسخگویی تکریم، بهبود خدمت رسانی به مردم، تامین کرامت و معیشت کارکنان و ارتقا سلامت اداری، به کارگیری مدیران لایق و امین، حذف یا ادغام مدیریت‌های موازی، پیشگیری از فساد اداری و مبارزه با آن؛
-برقراری ارتباط میان بودجه و برنامه پنج ساله پنجم از طریق بسته‌های اجرایی (موضوع ماده ‌٢١٧ قانون برنامه پنج ساله پنجم)؛
-سالم‌سازی فضای فرهنگی، رشد آگاهی و فضایل اخلاقی، تعمیق ارزش‌ها، باورها و فرهنگ مبتنی بر هویت اسلامی ایرانی، اعتلای معرفت دینی و تقویت هنجارهای فرهنگی و اجتماعی با اصلاح یا تقویت بازارهای فرهنگی و حمایت از بخش غیر دولتی؛
-عدم حضور دولت در فعالیت‌های خارج از صدر اصل (‌٤٤) قانون اساسی اعم از مالکیت، مشارکت، سرمایه گذاری ومدیریت؛
-ارتقا کمی و کیفی بازارهای مالی (سرمایه،‌پول و بیمه) با تاکید بر کارآیی، شفافیت و سلامت؛
-گسترش جامع، فراگیر و اثر بخش نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی (حوزه‌های حمایتی، بیمه‌ای و امداد و نجات)؛

‌٢-سیاست‌های اجرایی لایحه بودجه سال ‌١٣٩

-منابع لایحه بودجه سال ‌١٣٩١:
-ارتقا ظرفیت و کوشش مالیاتی برای افزایش سهم درآمدهای مالیاتی از منابع بودجه؛
-استفاده حداکثری دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های قانونی برای افزایش منابع درآمدی خود؛
-واگذاری شرکت‌های دولتی درچارچوب قانون اجرای سیاست‌های اصل (‌٤٤) قانون اساسی؛
-واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قابل واگذاری نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره‌برداری ملی واستانی و همچنین اموال منقول و غیر منقول مازاد؛
-تجهیز و بکارگیری منابع مالی بین المللی برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری در چارچوب قوانین و مقررات؛
-تلاش در جهت جذب مشارکت‌های مردمی وم نابع خیرین در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی با استفاده از ابزارهای تشویقی؛
-جایگزینی سیاست اعتبار مالیاتی با نرخ صفر به جای معافیت‌های قانون مالیاتی و ثبت معافیت‌های مالیاتی مذکور به صورت جمعی – خرجی در بودجه؛
-پیش بینی منابع حاصل از هدفمندی‌ یارانه‌ها در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها؛

‌٢-2 مصارف لایحه بودجه سال ‌١٣٩١
-بودجه هزینه‌ای:
لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی در تنظیم بودجه هزینه‌ای خود و به منظور حذف عملیات موازی در درون دستگاه و بین دستگاه‌ها، واگذاری امور تصدی‌گری به بخش غیر دولتی و تقویت جایگاه حاکمیتی، صرفه جویی در هزینه‌ها، توانمندسازی در بخش غیر دولتی، توسعه دولت الکترونیکی و ایجاد زمینه‌های عدالت اجتماعی، سیاسی اجرایی ذیل را مورد توجه قراردهند:
گسترش نظام‌های فن‌آوری اطلاعات در نظام اداری واجرایی در جهت افزایش کارآیی بهبود خدمات‌رسانی؛
-اصلاح ساختار سازمانی و توانمندسازی کارکنان دستگاه های اجرایی با عنایت به مواد (‌٢٢) و (‌٥٨) قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای افزایش بهره‌وری؛
-رعایت اصل صرفه جویی، پرهیز از اسراف و حذف هزینه‌های غیر ضرور و جهت گیری مصارف در راستای الگوی صحیح مصرف؛
-بهینه‌سازی منابع و مصارف صندوق‌های بیمه‌ای، کاهش حمایت‌های غیر بیمه‌ای و تامین سهم مشارکت قانونی دولت برای گسترش و تعمیم بیمه‌ها؛
اولویت دادن به برنامه پزشک خانواده ونظام ارجاع در جهت کاهش سهم هزینه‌های مستقیم مردم در سلامت به منظور دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی؛
-توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با الویت عرضه منابع مالی، فرصت‌ها،‌امکانات به خانواده معظم شهدا و ایثارگران؛
-تقویت برنامه‌های توانمندسازی درجهت خودکفایی خانوارها تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی؛
-پیش بینی اقدامات لازم برای گسترش ورزش همگانی، قهرمانی و تقویت زیرساخت‌های ورزشی در راستای اعتلای فعالیت‌های ورزشی کشور؛
-تاکید بر تقویت بنیه دفاعی کشور و ارتقا توان بازدارندگی نیروهای مسلح به منظورد فاع از حاکمیت و تمامیت ارضی کشور؛
-تقویت و ارتقا نوسازی صنایع دفاعی کشور با تاکید بر تحقیقات و تسریع در انتقال فن‌آوری‌های نوین و پیشرفته؛
-توجه ویژه به تقویت کمی و کیفی سازمان بسیج مستضعفین و حضور و مشارکت‌های نیروهای مردمی در استقرار نظم و امنیت و سازندگی کشور؛
-حمایت از بخش کشاورزی و صنعتی به منظور پایداری تولید، افزایش صادرات و رقابت پذیری؛
-حمایت از سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع نوین؛
-استفاده از فن‌آوری‌های نوین وبانک‌های اطلاعاتی در قوه قضاییه با هدف تسریع جریان امور ودقت در احقاق حقوق عامه؛
-ایجاد پنجره واحد(به صورت حقیقی و یا در فضای مجازی) در مورد آن دسته از فعالیت‌هایی که نیازمند اخذ مجوز از دستگاه‌های متعدد هستند به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها و استفاده بهینه از زمان؛
-گسترش زمینه‌های ارتقا کیفی آموزش‌ها در کلیه سطوح و تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد و دانش مدار، خلاق و کارآفرین، منطبق با نیازهای نهضت نرم افزاری؛
-ایجاد و گسترش زمینه‌های لازم برای اجرای نقشه جامع علمی کشور و بهبود شاخص‌های علمی و فن‌آوری با تاکید بر حمایت مالی از پژوهش‌های تقاضا محور و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تجاری سازی دانش و فن‌آوری؛
-تدوین نظام سطح بندی خدمات حمایتی و توانمندسازی متناسب با شرایط بومی، منطقه‌ای و گروه‌های هدف؛

‌٢-2-2بودجه‌ سرمایه‌ای
-اولویت بندی طرح‌ها و پروژه‌های تملک دارایی‌ها سرمایه‌ای با تاکید بر طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمامی که به افزایش تولید کالا، خدمات و اشتغال بیشتر منجر می‌شود به ویژه طرح‌هایی که در سال ‌١٣٩١ به لحاظ پیشرفت فیزیکی خاتمه می‌یابند؛
-اولویت در تعمیر و تکمیل فضاهای موجود به جای ایجاد فضای جدید؛
-حمایت مالی از بخش‌های غیر دولتی از طریق در اختیار قرار دادن اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و یا منابع سرمایه گذاری داخلی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به بانک‌ها به صورت وجوه اداره شده؛
-بازنگری و ساماندهی طرح و پروژه‌های عمرانی براساس محورها ذیل:
الف-کاهش تصدی‌های دستگاه‌های اجرایی و فراهم آوردن زمینه مشارکت بخش‌های تعاونی و خصوصی؛
ب-انطباق با احکام برنامه پنج ساله پنجم؛‌
ج-بازنگری و اصلاح مشخصات پایه و مالی طرح‌ها و پروژه‌ها؛
د-تعیین تکلیف طرح‌هایی که امکان ادغام آن‌ها با سایر طرح‌ها یا پروژه‌های موجود وجود دارد؛
ه-حذف طرح‌ها یا پروژه‌های مغایر با اهداف برنامه پنجم و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (‌٤٤) قانون اساسی؛
و-حذف طرح‌های مستمر و ادامه داری که امکان تعریف بخشی از حم عملیات و اهداف کمی آن‌هابرای برنامه پنجم به طور مجزا و در قالب یک طرح وجود دارد؛
-توجه ویژه به توسعه روستایی و افزایش توانمندی خانوارهای روستایی از طریق تقویت زیرساخت‌های عمرانی و تولیدی؛
-تلاش در جهت ایجاد تعادل بین استان‌ها از طریق توزیع بهینه و نظام‌مند اعتبارت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و روستایی؛
-تاکید بر اجرای طرح جامع امنیت پایدار مناطق مرزی؛
تذکر: در صورت عدم رعایت بندهای فوق، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور راسا نسبت به اجرای مفاد این بخش اقدامات لازم را به عمل خواهم آورد.

‌٣-2-2 بودجه شرکت‌های دولتی:
-برآورد بودجه شرکت‌های دولتی منطبق با اهداف کمی و در حیطه وظایف و فعالیت‌های اصلی اساسنامه‌ای آن‌ها؛
-الزام وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاه‌های اجرایی مبنی بر اعلام اسامی شرکت‌های واگذار شده که سهم دولت در آن‌ها به کمتر از ‌٥٠ درصد رسیده است.
-رعایت کامل ضوابط صرفه جویی در هزینه‌ها و اصلاح الگوی مصرف موضوع مصوبه شماره ‌٤٢٦٧٨/ت‌٣٢٨٢٩ه مورخ ‌٢٤/٧/١٣٨٤ هیات وزیران؛
-بازنگری در منابع و مصارف شرکت‌های دولتی با رویکرد ارتقا بهره‌وری عوامل تولید از طریق اصلاح روش‌ها و کارآمدسازی منابع مالی و انسانی؛
-اولویت‌بندی طرح‌ها و پروژه‌های شرکت‌های دولتی که از منابع داخلی صورت می‌گیرد با تاکید بر طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمامی که به لحاظ پیشرفت فیزیکی در سال ‌١٣٩١ خاتمه می‌یابند و یا محل اجرای آ‌ن‌ها در مناطق محروم است؛
-احصای وظایف حاکمیتی در شرکت‌های دولتی و انتقال آن به دستگاه‌های مربوطه و زمینه‌سازی برای واگذاری وظایف تصدی‌گری؛
کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (‌٥) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلف‌اند درچارچوب سیاست‌های مندرج در این بخش نامه و پیوست‌های آن نسبت به تهیه بودجه سال ‌١٣٩١ خود (و اخذ مصوبه مجمع عمومی یا شورای عالی در مورد بودجه تفصیلی برای شرکت‌های دولت) اقدام وحداکثر تا دو هفته پس از تاریخ ابلاغ این بخش‌نامه به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ارسال کنند در صورت عدم ارائه بودجه پیشنهادی توسط دستگاه‌های فوق الذکر در موعد مقرر، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور نسبت به تنظیم بودجه سال ‌١٣٩١ آنان اقدام خواهد کرد.
پیوست‌های بخش‌نامه بودجه:
پیوست‌های این بخش‌نامه عبارتند از:
‌١-ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه
‌٢-دستورالعمل تهیه وتنظیم بودجه دستگاه‌های اجرایی ملی واستانی
‌٣-دستورالعمل تهیه و تنظیم بودجه شرکت‌های دولتی
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000601
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مقابل استقلال بازی سختی داریم
کاپیتان ناسیونال: تفاوت دمای هوای تهران و پاراگوئه روی بازیمان تاثیر گذاشت

خبرگزاری فارس: کاپیتان تیم فوتبال ناسیونال پاراگوئه گفت: تفاوت دمای هوای تهران با پاراگوئه روی ما تاثیر گذاشت.

خبرگزاری فارس: کاپیتان ناسیونال: تفاوت دمای هوای تهران و پاراگوئه روی بازیمان تاثیر گذاشت

به گزارش خبرگزاری فارس، اسکار ایگناسیودن در نشست خبری قبل از بازی فردا با استقلال گفت: بازی برار پرسپولیس از توقع ما هم خارج بود. برای رسیدن به تهران ۲۸ ساعت در پرواز بودیم و از طرفی دمای پاراگوئه ۴۰ درجه بالای صفر و دمای هوای تهران ۸ درجه بالای صفر است. این مسئله روی ما تاثیر گذاشت.

وی افزود: می دانیم که حریف فردای ما توان بالایی دارد و در صدر جدول قرار دارد. امیدوارم که فردا بازی بهتری ارائه کنیم.

کاپیتان تیم ناسیونال در مورد بازیکنان ایرانی تصریح کرد: ایرانی ها قابلیت های زیادی دارند و کیفت شان بالاست و مدام به حمله فکر می کنند.

وی در خصوص اینکه با چند درصد ترکیب اصلی در ایران حضور پیدا کرده اند، اظهار داشت: چند بازیکن ملی پوش داریم که طبق قوانین فیفا نمی توانند سفر خارجی داشته باشند. تیم ملی ما با اکوادور و شیلی بازی دارد و از شنبه هم باید در اردوی تیم ملی باشند. تیم ما هم چهار بازیکن ملی پوش دارد و یک بازیکنمان هم مصدوم است. امیدوارم با همین ترکیب با استقلال خوب بازی کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000621
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هم‌زمان با عید سعید قربان؛
سینما آزادی از دوشنبه میزبان فیلم‌کوتاه می‌شود

خبرگزاری فارس: پیرو اعلام دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه در مراسم اختتامیه این جشنواره، از روز دوشنبه 16 آبان همزمان با عید سعید قربان نمایش فیلم کوتاه در سینما آزادی آغاز خواهد شد.

خبرگزاری فارس: سینما آزادی از دوشنبه میزبان فیلم‌کوتاه می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، پیرو اعلام دبیر «بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» در مراسم اختتامیه این جشنواره و وعده نمایش فیلم کوتاه در سینما آزادی تهران پیرو توافق انجام شده با مدیریت این مجموعه و اعلام انجام گرفته ، از روز دوشنبه 16 آبان همزمان با عید سعید قربان نمایش فیلم کوتاه در سینما آزادی آغاز می‌شود.
در ادامه این گزارش روابط عمومی انجمن اعلام کرد، نمایش فیلم کوتاه به طور هفتگی و روزهای دوشنبه از ساعت 16 تا 18 انجام خواهد شد ، ضمن این که استفاده برای عموم علاقه مندان آزاد است و به طور رایگان است.
همچنین در این خبر آمده است نمایش آثار فیلم کوتاه از تکرار برگزیدگان جشنواره بیست و هشتم در دو بخش ملی و بین الملل آغاز و سپس با برنامه نمایش فیلم کوتاه ادامه می‌یابد.
روابط عمومی انجمن، ضمن تبریک به خانواده فیلم کوتاه کشور از کلیه علاقه‌مندان برای شرکت در این نمایش‌ها دعوت به عمل آورد.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000641
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


امام جمعه زابل:
امروز آمریکا به نماد ظلم و ستم در جهان تبدیل شده است

خبرگزاری فارس: امام جمعه زابل گفت: زمان مرگ آمریکا فرا رسیده و امروز آمریکا به نمادی از ظلم و ستم در جهان تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: امروز آمریکا به نماد ظلم و ستم در جهان تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از زابل، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم طباطبایی در نماز جمعه این هفته که در مصلی المهدی (عج) زابل برگزار شد، اظهار کرد: هفتم ذیحجه روز شهادت مظلومانه حضرت امام محمدباقر(ع) را به همه دلشیفتگان آن امام همام تسلیت عرض می‌کنم.
وی افزود: ما در 13 آبان سه مناسبت داریم که در هر سه مناسبت دست جنایتکار آمریکا در وقوع این حوادث نقش داشته است یکی تبعید امام(ره) در زمان شاه، دوم روز دانش‌آموز و سوم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره).
خطیب جمعه زابل تصریح کرد: بنا به فرموده امام (ره) " 13 آبان انقلاب دوم ایران و بزرگ‌تر از انقلاب اول است" و هر سه حادثه 13 آبان مربوط  به آمریکا می‌شود و امروز به‌نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است.
طباطبایی گفت: ما هرچه امروز بدبختی و ظلم و ستم در جهان داریم همه از گور آمریکا بلند شده است، آمریکا که خود را مدافع حقوق بشر می‌داند.
وی بیان کرد: امروز همه ما شاهدیم که مردم کشور آمریکا علیه سردمداران خودشان تظاهرات می‌کنند و مردم از دولتشان عصبانی هستند و تحمل ظلم و ستم آنان را ندارند.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: دیگر مرگ آمریکا فرا رسیده است و آمریکا امروز در جهان به نماد تجاوز، ظلم و ستم، دخالت در امور کشورها و... تبدیل شده است.
وی عنوان کرد: مبارزه با آمریکا باید واقعی باشد و در حد شعار نباشد و ما باید الگوگیری خود را از قرآن و اهل بیت داشته باشیم و اگر در غیر این صورت عمل کنیم، بیهوده است.
طباطبایی تصریح کرد: در شهر ما نباید بی‌بند و باری و بدحجابی وجود داشته باشد باید رو در روی آمریکا بایستیم و دانش‌آموزان و دانشجویان ما پیرو امام و رهبری باشند.
وی روز عرفه را روز نیایش دانست و بیان کرد: این روز یک روز نیایش و فرصتی طلایی است که نباید ازدست دهیم.
امام جمعه زابل گفت: ما در روز عید قربان به قربانی می‌پردازیم و بعد از قربانی کردن باید آن گوشت را به مستمندان و فقیران بدهیم و این قربانی را به کسانی که نیاز ندارند ندهیم و شما با این قربانی کردن در امتحان الهی شرکت کرده‌اید و باید زیاد تلاش کنید.
وی به اعمال حج اشاره کرد و افزود: حج نمادی از قدرت و اقتدار اجتماعی و سیاسی امت اسلامی بوده و در حقیقت تصویری از آمیختگی دنیا و آخرت و سیری بین انسان و خداست.
طباطبایی ادامه داد: احرام چه در عمره و تمتع نخستین عمل و آغاز به سوی خداست و معنای احرام این است که به سوی خدا حرکت می‌کنیم و لذا باید سبقه الهی بگیریم.
وی اضافه کرد: سعی بین صفا و مروه تلاش برای زندگی است، امام حسین (ع) معنای واقعی قربانی کردن را به جهانیان آموخت.
خطیب جمعه زابل عنوان کرد: ما اگر به فلسفه حج توجه نداشته باشیم و مفهوم آن را درک نکنیم به بیراهه رفته‌ایم.
‌امروز راهپیمایی 13 آبان ساعت 10 از فلکه امام حسین (ع) زابل تا مصلی المهدی این شهرستان ادامه داشت که مردم زابل یکپارچه و با وحدت کامل در این مراسم حضور یافتند و با سر دادن شعارهای "مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، جانم فدای رهبر و..." شکوه و عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان کشاندند.
راهپیمایی 13 آبان با حضور پر شور مسئولان و آحاد مردم سیستان ‌به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان شهرستان زابل برگزار شد.
در پایان این راهپیمایی، قطعنامه‌ای توسط خبرنگار خبرگزاری فارس در زابل‌ قرائت شد.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000585
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آیت‌الله خاتمی در نمازجمعه تهران مطرح کرد:
سرنوشت قذافی در انتظار آل خلیفه و آل سعود

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت تهران خطاب به آل سعود و آل خلیفه گفت: با این جنایات سرنوشت قذافی و صدام خیانکار را در پیش رویتان خواهید دید؛ دوران ابرقدرتی آمریکا در حال افول است و دولت آمریکا تا کنون روزهای ذلت‌بار اینچنینی را به خود ندیده است.

خبرگزاری فارس: سرنوشت قذافی در انتظار آل خلیفه و آل سعود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران امروز در مراسم عبادی سیاسی نمارجمعه تهران با بیان اینکه برای سفر به جهان آخرت نیازمند توشه هستیم و توشه همان عمل صالح است، اظهار داشت: نماز، روزه و رعایت مقررات الهی عمل صالح به شمار می‌رود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: هر کس عمل صالح همراه با ایمان انجام دهد، در این دنیا زندگی پاکیزه داشته و در آخرت نیز زندگی سعادتمندانه‌ای را خواهد داشت.

وی در ادامه به مناسبت بسیار مهم شب و روز عرفه اشاره و اضافه کرد: روز عرفه با تمام ماه مبارک رمضان برابری می‌کند و خداوند این روز را فرصتی برای دعا و مناجات قرار داده تا اگر در ماه رمضان کسی بخشیده نشده، امید مغفرتش در عصر روز عرفه باشد.

آیت‌الله خاتمی خطاب به جوانان یادآور شد: دعا و مناجات کشور را بیمه کرده، می‌کند و خواهد کرد و عاقبت بخیری را باید در انس با خداوند جستجو کرد.

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس به روز مهم عید قربان اشاره کرد و اظهار داشت: نماز عید قربان در کشور احیاء شده و این نماز کمتر از نماز عید سعید فطر نیست.
 
وی یادآور شد: ارتباط با خداوند و ارتباط با مردم و دستگیری از محرومان از ویژگی‌های مهم روز عید قربان است و قربانی کردن در این روز فضیلت بسیار زیادی دارد.

آیت‌الله خاتمی در ادامه یوم‌الله ۱۳ آبان را به عنوان مهمترین موضوع سخنانش با سه مناسبت عنوان کرد و گفت: در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ طاغوتی‌ها دزدانه و رندانه مرجع بزرگوار مردم را به جرم اینکه علیه کاپیتالاسیون (مصونیت قضایی اتباع آمریکایی در ایران) فریاد کشید به ترکیه تبعید کردند و این خود نشانه آمریکایی‌ بودن شاه بود.

امام جمعه موقت تهران مناسبت دوم ۱۳ آبان را شهادت دانش‌آموزان و دانشجویان مقابل دانشگاه تهران عنوان و تصریح کرد: این دانش‌آموزان و دانشجویان به علامت اعتراض نسبت به رژیم شاه آمده بودند که این رژیم آنها را به خاک و خون کشیده و ۵۶ نفر شهید و صدها تن توسط رژیم مزدور شاه مجروح شدند.

وی تصریح کرد: سومین مناسبت مربوط به دانشجویان پیرو خط امام(ره) است که در ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۸ به جاسوس‌خانه آمریکا یورش برده و آنرا به تسخیر خود درآوردند؛ ۱۵ سال پیش از این واقعه شاه بنابر خواسته آمریکا، امام(ره) را تبعید کرد و این دانشجویان با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را تبعید کردند.

آیت‌الله خاتمی در ادامه به ارائه یک تحلیل قرآنی در زمینه شناخت استکبار پرداخت و یادآور شد: آیات فراوانی به شناخت استکبار پرداخته شده اما دو کلید واژه در آن وجود دارد که اولین کلید واژه شیطان و دومین آن واژه فرعون است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه هر موجود طغیانگر موذی شیطان نام دارد، اظهار داشت: کسی که آیات قرآن در این زمینه را بررسی می‌کند، تمام ویژگی‌های یک نظام استکباری را پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه به ۳ ویژگی مشترک شیطان و فرعون اشاره کرد و گفت: اولین ویژگی خودبرتربینی است؛ این ویژگی‌ را به وضوح در دولت‌های استکباری بویژه آمریکا می‌توان دید آنها بدون هیچ مدرکی ادعا می‌کنند که مدیر جهان هستند و باید در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه طی ۵۰ سال اخیر آمریکا در ده‌ها کشور دخالت مستقیم نظامی و غیرنظامی داشته است، افزود: آمریکا در حال حاضر نیز این ادعا را می‌کند اما واقعیت این است که کشتی آمریکا به شدت به گل نشسته است و به جدّ صدای شکسته شدن استخوان‌های لیبرال دموکراسی غرب به گوش می‌رسد و این را خود تحلیل‌گران آمریکایی بیان می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در هوای صفر درجه مردم آمریکا چادر زده‌اند تا فریاد اعتراضشان را به دنیا برسانند، یعنی ۹۹ درصد علیه یک درصد بپا خاسته‌اند؛ از این رو باید به سران آمریکایی گفت که شما نمی‌توانید خانه خود را اداره کنید، چگونه ادعای دروغین مدیریت جهانی را دارید؟

وی در ادامه به ویژگی دوم مشترک بین شیطان و فرعون پرداخت و افزود: سران استکبار تمام قوای خود را برای مقابله با یکدیگر بسیج می‌کنند، فرعون از جلسه مشاورانش بیرون آمد و تمام توطئه‌های خود را برای مقابله با موسی چید.

آیت‌الله خاتمی بر همین اساس به تمامی کارشکنی‌ها، جنگ تحمیلی، کودتاها و فتنه سبز سال ۸۸ که یک کودتای مخملی بود و از سوی آمریکا علیه ملت ایران شکل گرفت، اشاره و تصریح کرد: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا تمام تلاش خود را علیه این ملت بکار گرفته اما در تمامی این تلاش‌ها شکست خورده و ملت ایران با معنویت خود توطئه‌های آنها را خنثی کرده است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مسئولان آمریکایی با کمال وقاحت و رسوایی در پشت تریبون ترور فرماندهان سپاه ایران را بیان می‌کنند، افزود: آنها بی‌شرمانه می‌گویند که فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران باید ترور شود؛ آنهایی که عراق و افغانستان را اشغال کردند، امروز ما را به ترور متهم می‌کنند؛ اما این اوج ننگ آمریکایی‌ها و در واقع اوج اقتدار ایران اسلامی است که اشک آنها را در آورده است.

وی در ادامه سومین ویژگی‌ را خیانت علیه بشریت دانست و اظهار داشت: تاریخ جنایات اتمی آمریکا در ناکازاکی و هیروشیما را از یاد نبرده و این موارد تا ابد به عنوان لکه ننگ آمریکا به جا خواهد ماند.

آیت‌الله خاتمی همچنین به زندان گوآنتانامو و زندان ابوغریب، حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و جنایاتی که با چراغ سبز آمریکا در بحرین صورت می‌گیرد، اشاره کرد و اظهار داشت: مباشر جنایتکاران آل سعود و آل خلیفه هستند؛ که پزشکان، پرستاران و زن‌ها را با فجیع‌ترین شکل شکنجه می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران خطاب به آل سعود و آل خلیفه گفت: با این جنایات سرنوشت قذافی و صدام خیانکار را در پیش رویتان خواهید دید؛ دوران ابرقدرتی آمریکا در حال افول است، شاید دولت آمریکا تا کنون روزهای ذلت‌بار اینچنینی را به خود ندیده است.

وی بر همین اساس به سقوط بن علی، نامبارک و قذافی اشاره کرد که نوکران آمریکا بودند و در یک سال ذلیلانه به خفت افتادند و این خود نشانه‌هایی بر افول ابرقدرتی آمریکاست.

آیت‌الله خاتمی همچنین ادامه داد: سقوط دیکتاتورها، جنبش مردمی وال استریت، خروج آمریکا از عراق و عضویت فلسطین در یونسکو نشانه‌های دیگری از این افول است؛ البته وطیفه ما این است که نفرتمان را از آمریکا بطور مداوم اعلام کنیم.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: فریاد "الموت لآمریکا و لاسرائیل" مسلمانان سراسر جهان بویژه ایرانی‌ها باید در مراسم برائت از مشرکین در عرفات فریاد "الموت‌ لآمریکا و لاسرائیل" صحرای عرفات را پر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار فارس حجت‌الاسلام خاتمی در خطبه نماز اول عبادی سیاسی جمعه تهران به شهادت جانگداز امام باقر(ع) اشاره کرد و گفت: امام باقر(ع) در عرصه زهد برترین و در عرصه علم عالم‌ترین بوده‌اند.

امام جمعه موقت تهران بر اساس فرموده امام باقر(ع) دروغ را آفت بسیار بزرگی دانست و یادآور شد: دروغ در عرصه فردی صفای خانواده را از بین می‌برد و در عرصه اجتماعی و سیاسی سلب اعتماد می‌کند.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) فرمودند "ما می‌خواهیم شیعیان پای قول خود بایستند"، افزود: این با اخلاق شیعه سازگار نیست که برای بدست آوردن کرسی‌های مجلس باغ سبز دروغین به مردم نشان داده می‌شود و زمانی که عملی نشد، گفته شود که نگذاشتند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: خیانت در هر عرصه‌ای با شیعه امام باقر(ع) سازگاری ندارد؛ همچنین از جمله ارزش‌های انسانی از نظر امام باقر(ع)، امانت‌دار بودن است.

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس به داشتن ارتباط مکتبی اشاره کرد و گفت: باید همفکران و هم اعتقادان را تحویل گرفت و در فکر تخریب آنها نبود؛ نباید اینگونه باشد که با ابوجهل‌‌ها همنشین باشید اما ابوذرها را فراموش کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000379
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مورینیو: از بین بن‌زما و هیگواین یکی را انتخاب می‌کنم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید گفت: بن‌زما و هیگواین عملکردی خوب دارند و از بین این دو مجبورم یکی را برگزینم.

خبرگزاری فارس: مورینیو: از بین بن‌زما و هیگواین یکی را انتخاب می‌کنم

به گزارش خبرگزاری فارس و به  نقل از روزنامه مارکا، خوزه مورینیو اظهار داشت: سیستم بازی تیم من مشخص است و براین اساس از بین کریم بن زما و گونزالو هیگواین که هردو عملکرد خوبی نیز دارند، مجبورم یکی را برگزینم.

وی که تیمش در بازی چهارشنبه شب در لیگ قهرمانان اروپا ۲ بر صفر مقابل المپیک لیون فرانسه به برتری رسید‌، افزود: موضوع گزینش این دو به اوج‌گیری توانایی‌های این دو منجر می شود. اتقاقی که سودش از آن رئال خواهد شد.

این مربی در ماه‌‌‌های گذشته از سوی برخی رسانه‌ها به خاطر استفاده متناوب از  بن زما و هیگواین مورد انتقاد قرار گرفت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900812000897
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تسخیر لانه جاسوسی در"دیروز، امروز، فردا"-2و پایانی
روح الامینی: ضد انقلاب می خواست در فتنه 88 ریشه انقلاب را بزند

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جبهه ایستادگیانقلاب اسلامی گفت: اگر پرده‌ها کنار برود و حقایق روشن شود، معلوم می‌شود که در پشت سر فتنه پیچ در پیچ ۸۸ چه قرار داشت. آنها می‌خواستند در فتنه ۸۸ ریشه نظام و انقلاب را بزنند.

خبرگزاری فارس: روح الامینی: ضد انقلاب می خواست در فتنه 88 ریشه انقلاب را بزند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، برنامه برنامه "دیروز، امروز، فردا" شب گذشته به مناسبت فرارسیدن یوم‌الله 13 آبان به موضوع "تسخیر لانه جاسوسی آمریکا" اختصاص داشت و عبدالحسین روح الامینی از دانشجویان تسخیرکننده و صادق شهبازی از فعالان دانشجویی میهمان این برنامه بودند.

روح‌الامینی در ادامه این برنامه گفت: ما باید ابعاد ماجرای تسخیر لانه جاسوسی را باز کنیم و ابایی از سؤالاتی که در این باره می‌شود نداشته باشیم. باید برای نسل جدید مسائل را تبیین کرد. پشت شعارهایی که در انقلاب سر می‌دادیم، منطق وجود داشت و این منطق باید با نیازها و اهداف آینده ما گره بخورد.

شهبازی فعال دانشجویی نیز در پاسخ به این سؤال که آیا پیام‌های انقلاب و تسخیر جاسوسی به نسل جوان منتقل شده است یا خیر، گفت: این پیام‌ها منتقل نشده است. مشکل ما این است که با شکم‌های برآمده نمی‌شود با آمریکا مبارزه کرد. اول انقلاب شعار داده می‌شد "کاخ نشینان دین فروشند، بر ضد آمریکا نمی‌خروشند". امروز مسائل اصلی نظام کنار گذاشته می‌شود و بعد می‌گویند مردم این مسائل را قبول ندارند. شما این فرصت‌ها را بدهید و فرهنگ استکبارستیزی را تقویت کنید. اجازه دهید روح عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم و فساد در جامعه پخش شود، بعد بگوئید مردم هستند یا نه.

وی ادامه داد: مردم مسائل اصلی را همین مسائل می‌دانند و برای همین مسائل پای انقلاب ایستاده‌‌اند. اگر مبارزه با فساد جدی گرفته شود. به انتخابات به چشم یک فرصت نگاه می شود تا کسانی که معتقد به گفتمان انقلاب و امام نیستند و به دنبال مذاکره و سازش با آمریکا هستند و کسانی که به دنبال ایجاد رابطه نامشروع میان قدرت و ثروت و اطلاع‌رسانی هستند حذف شوند.

شهبازی تاکید کزرد: مردم ده‌ها برابر بیشتر از اول انقلاب در صحنه هستند و اینرا بارها نشان داده‌اند. لذا یکی از جاهایی که کم‌کاری در این مسائل صورت گرفته است صدا و سیما است.

این فعال دانشجویی در پاسخ به این سوال که چرا ما اخیرا شاهد اقدامات تعیین‌کننده از جنبش‌های دانشجویی نبودیم و بیشتر تبدیل به آلت دست جریان‌های سیاسی شده‌اند؟ متذکر شد: اینطور نبود که جنبش دانشجویی در این سال‌ها بی کار باشد، کارهای خوبی انجام شده است. من معتقد نیستم که وضعیت فعلی جنبش دانشجویی مطلوب است، ما با ایده‌آل‌های آرمانی فاصله داریم. درگیر جناج‌بندی‌های سیاسی شده‌ایم، زیرا گفتمان رهبری را گم کرده‌ایم.

روح‌الامینی نیز در ادامه گفت: هر نسلی باید خودش را به منصه ظهور برساند. نسل‌ گذشته نمی‌تواند برای نسل بعد تعیین کند که همان الگوها را داشته باشند. محتوا و خمیرمایه انقلاب اسلامی ادامه دارد و نسل به نسل منتقل می‌شود، ولی شکل‌های ظهور و بروز آن را باید خود نسل جدید تعیین کند.

وی افزود: نسل جدید با توجه به شرایط امروز باید به داد ملت ایران برسد. ببیند مهمترین چالش داخلی و خارجی‌ ملت ایران کدام است و بعد برای آن اقدام کند. به نظرم با توجه به ابزارهای به‌روزی که در اختیار نسل امروز هست و فرصت‌هایی که در اختیار نسل جدید قرار دارد، از فرصت‌های پیش‌روی ما بسیار بیشتر است اما هنوز نتوانسته‌ایم از این فرصت‌ها استفاده بهینه کنیم.

شهبازی نیز گفت: در این عرصه رسانه‌ها با ما همراهی نکرده‌اند. البته در فضای مجازی اقدامات خوبی انجام شده در حال انجام است. نگاه همه ما به صدا و سیما، دو برنامه از آقای طالب‌زاده و دور اول "دیروز، امروز، فردا" است که امید داریم دور جدید این برنامه هم مانند دور اول شود.

وی ادامه داد: قبول دارم که جنبش دانشجویی در وضعیت مطلوب نیست، جنبش دانشجویی باید در ماجرای جنبش وال استریت محکم‌تر به صحنه می‌آمدند؛ اما به هر صورت در شبکه‌های مجازی در حال فعالیت و تولید محصولات رسانه‌ای هستند. رسانه‌ نیز باید به کمک جنبش دانشجویی به صحنه بیاید و همه هم‌افزایی داشته باشند.

روح‌الامینی افزود: نباید به این مسائل کلیشه‌ای و فقط در شب ۱۳ آبان پرداخته شود. چرا نباید در طول سال به این مسائل پرداخته شود. رسانه ملی در حال حاضر کمی ساندویچی به مسائل نگاه می‌کنند در مناسبت‌ها به سرعت برنامه تهیه می‌کند و بعد رها می‌شود. در این زمینه‌ها باید مستندها و سریال‌های فاخری درست کرد. کم‌کاری رسانه در این عرصه را باید بپذیریم.

وی اظهار داشت: البته فضای داخلی کشور بسیار تاثیرگذار است. اگر فضای کشور درهم باشد و مرتب به حاشیه‌ها پرداخته شود و فضایی که اینروزها شاهد آن هستیم که بخواهیم مرتباً‌ مچ‌گیری و پشت پا زدن باشد، درست نیست. ما امروز دشمن قدّاری داریم که با ما شوخی ندارد.

این تسخیر کننده لانه جاسوسی در ادامه  برنامه در خصوص تسخیر سفارت اسرائیل در مصر گفت: این تسخیر، تبلور خشم ۴۰،۳۰ ساله مردم مصر علیه نظام فرعونی مصر بود. این دولت به جای مقابله با دشمنان مسلمین دست دوستی با این رژیم داده بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت:‌ امروز ما در داخل کشور می‌بینیم تمام سنگ‌اندازی‌ها و مانع ایجاد کردن‌های دشمنان برای کشور ما به دلیل پیشرفت‌های ملت ایران است و این معلوم می‌کند که مسیر ما درست است. زیرا روزی که دشمنان از ما تعریف کنند باید به خودمان شک کنیم. ملت ایران مسیر درستی را می‌رود و با ایستادگی در شعارها و آرمان‌هایش گام برمی‌دارد، لذا این را باید مراقبت کرد.

به گزارش فارس، شهبازی در ادامه گفت: مسئله اصلی همان روح مبارزه با استکبار است. روح نپذیرفتن طاغوت است، همان روحی که در انقلاب اسلامی مطرح شد و امروز همان روح در جهان اسلام و جهان عرب حرکت ایجاد کرده است. امروز مبارزان مسلمان در منطقه حتی در غرب همان حرف‌های ما را تکرار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امام(ره) به ما یاد داد این است که تا استکبار و ظلم است، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. در این حوزه من معتقدم تشکل‌های دانشجویی بسیار کم کاری می‌کنند و کارهایی را که باید می‌‌کردند نکردند، اما همین بچه‌های دانشجو و جبهه فرهنگی انقلاب امروز باری که رسانه‌ها انجام نمی‌دهند را به دوش می‌کشند.

این فعال دانشجویی گفت: ما امروز نیاز داریم سه ضلع "مردم، رسانه‌ها و نخبگان جنبش دانشجویی" را به هم وصل کنیم و آن وقت اتفاقاتی از جنس روح تسخیر لانه‌ جاسوسی مجددا رخ می‌دهد البته منظور تسخیر فیزیکی نیست. منظور این است که آن روح اقدام شجاعانه و ورود در میدان‌های سخت احیا می‌شود.

روح‌الامینی در ادامه گفت: در تسخیر لانه جاسوسی بیش از ۳۰۰،۴۰۰ نفر شرکت داشتند ولی متاسفانه رسانه‌ها چند چهره خاصی را با سلیقه‌های سیاسی مختلف را مطرح کرده‌اند. اکثریت کسانی که لانه جاسوسی را تسخیر کردند امروز به پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. هرچند تعداد معدودی بودند که بعدها اظهار پشیمانی کردند ولی ما اصلا از این کار بزرگ پشیمان نیستیم.

وی یادآور شد: در دوره اصلاحات، رسانه‌ از برخی از این افراد دعوت می‌کرد تا به برنامه‌ها بیایند ولی نمی‌آمدند زیرا در پشت صحنه با آمریکا مسائلی را مطرح کرده بودند. در برنامه‌ها حاضر نمی‌شدند، اما اینکه برخی افراد نظرشان عوض می‌شود در طول تاریخ بارها وجود داشته است.

شهبازی در ادامه و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مهمترین چالش پیش‌روی دانشجویان چیست؟ من یک نگرانی برای اصل انقلابمان دارم و آن این است که ما تا دقیقه ۹۰ در انقلاب بمانیم و در آخر از صحنه خارج شویم. ما نباید به این پیروزی‌های اولیه دلخوش کنیم و مغرور شویم، انقلاب ادامه دارد و تمام نشده است. ما انقلاب در انقلاب داریم. نو کردن انقلاب، بازگشت به اصول انقلاب و تلاش برای تحقق عینی آن وظیفه ماست.

وی اظهار داشت: احساس می‌کنم جای ما در منطقه خالی است اگر ما امروز در جبهه منطقه حاضر نباشیم، آمریکا جای خالی ما را پر می‌کند. ما باید درگیری‌های پست و مسخره سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم و به مسئله اصلی و اساسی انقلاب بپردازیم. امام می‌فرمود، جهان تشنه اسلام ناب محمدی است.

روح‌الامینی همچنین گفت: در این ۲۰ سال دوستان بسیاری در کنار ما بودند اما امروز به فیض شهادت نائل شده‌اند. ملت ایران و ملت‌های مسلمان دارای روحیه شهادت طلبی هستند و این دلیلی است که بسیاری از طراحی‌های آمریکا و غرب را پوچ کرده است. ملت ایران به ندای امام لبیک گفت و به پای این لبیک تا نفس آخر ایستاده است و از هزینه دادن در این راه ترسی ندارد ما باید قدردان آن بوده و یک جبهه محکم و متحد داشته باشیم. آمریکا همچنان که تا امروز غلطی نتوانسته بکند از این به بعد هم نخواهد توانست.

وی در پاسخ به سوالی درباره امتحان بزرگی که در فتنه 88 از وی از سوی خداوند گرفته شد، به وقایع فتنه 88 اشاره کرد و گفت: اگر پرده‌ها کنار برود و حقایق روشن شود، معلوم می‌شود که در پشت سر فتنه پیچ در پیچ ۸۸ چه قرار داشت.

روح الامینی خاطرنشان کرد: پشت سر بسیاری از مسائل که در کوی دانشگاه بود چه بود؟ جبهه متحد ضد انقلاب به صحنه آمد و ما غافل شدیم. آنها می‌خواستند در فتنه ۸۸ ریشه را بزنند اما نتوانستند. ایستادن در راه درست هزینه دارد. خانواده‌های ۳ شهید داده و بیشتر هنوز در میان هستند و هنوز پایدارند. امروز همه باید در صحنه بایستیم و از انقلابمان دفاع کنیم.

در پایان این برنامه، صادق شهبازی بخشی از وصیت‌نامه شهید مهدی رجب‌بیگی از شهدای تسخیرکننده لانه جاسوسی را قرائت کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000346
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :