تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته سوم اسفند 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
یکشنبه 21 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
به کارگردانی سعید چاری
تدوین «نغمه پروانه‌ها» به پایان رسید

خبرگزاری فارس: تدوین فیلم ویدیویی «نغمه پروانه‌ها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید چاری به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: تدوین «نغمه پروانه‌ها» به پایان رسید

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تدوین فیلم ویدیویی «نغمه پروانه‌ها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید چاری به پایان رسید.

این فیلم با موضوع اعتیاد و مواد مخدر داستان دختری جوان به نام «نغمه» است که پدری معتاد دارد و به خاطر وجود همین پدر معتاد در حالی که سعی دارد زندگی آرام و بی‌دردسری داشته باشد اما در اجتماع آسیب‌های بسیار زیادی می‌بیند و همه می‌خواهند از او سوء استفاده کنند و علی‌رغمی که دوست دارد خیلی پاک و آرام زندگی کند اما مشکلات زیادی برایش ناخواسته به وجود می‌آید.

سعید چاری که خود تدوین فیلم را بر عهده گرفته است در مورد فیلم می‌گوید: در واقع موضوع این فیلم یکی از دردها و معضلات حال حاضر جامعه ما است که یکی از دغدغه‌های اصلی نظام است و ما سعی کردیم تا در این فیلم با نشان دادن برخی از واقعیت‌هایی که پیرامون این خانواده‌ها وجود دارد قدمی کوچک در راستای ریشه کن کردن این بلای خانمان سوز برداریم.

کارگردان «صداست که می‌ماند» در ادامه افزود: داستان فیلم تقریبا به‌روز، بسیار تلخ و تکان‌دهنده است. فیلم به گونه‌ای ساخته شده که به واقعیت خیلی نزدیک است.

او اعتقاد دارد که این فیلم می‌تواند هشداری جدی باشد برای همه معتادینی که در خواب غفلت به سر می‌برند.

چاری ادامه داد: این فیلم بیشتر به آسیبی‌هایی که افراد معتاد به خانواده‌های‌شان می‌رسانند، می‌پردازد و اصلا کاری به خود فرد معتاد و یا مواد افیونی ندارد و ما در این فیلم اصلا از کلیشه‌های رایج فیلم‌های اعتیاد استفاده نکردیم. کار صداگذاری و ساخت موسیقی فیلم آغاز شده است.

چاری در ادامه توضیح داد که این فیلم ویدیویی بسیار پر بازیگر است و خیلی از بازیگران این فیلم که از دوستان نزدیک من هستند لطف کردند و نقش‌های کوتاه و چند سکانسی بازی کردند که جا دارد از همه آن‌ها تشکر کنم و از آنجا که یکی از بازیگرهای فیلم «محمد عیوضی» است، دو آهنگ و ترانه بسیار زیبا با صدای دلنشین ایشان برای تیتراژ پایانی و داخل فیلم در حال تولید است. این فیلم ویدیویی به زودی آماده پخش می‌شود. 

بازیگران این فیلم عبارتند از: ‌محمد عیوضی، ثنا صادقی، محمد آزادی، سیاوش قاسمی، امین نبی‌الهی، محمدرضا رهبری، آرش نوذری، صالح دلدم، طاهره اعلایی، صفر کشکولی، سید جلال طباطبایی، اردشیر کاظمی، سعیده عرب، سید رضا موسوی، نازنین بنی‌زهرایی، امید افصح المتکلمین، با هنرمندی: تورج نصر، امیرزریوند، مختار سائقی، مجید شهریاری، فریده دریامج، معصومه کریمی و با حضور: جلال پیشوائیان، تهیه‌کننده و کارگردان: سعید چاری، مجری طرح و سرمایه‌گذار: محمد آزادی مهربانی، مدیر تصویربرداری: امید رخ‌افروز، طراح گریم: رحیم نداف، صدابردار: ‌قادر قادری، تدوین: سعید چاری، صحنه و لباس: امین مرغوب، مدیر تولید و برنامه‌ریز: سید کاظم شیوایی، دستیار اول کارگردان: امیر زریوند، دستیار دو کارگردان: مهدی قنبری، منشی‌صحنه: منا علامه امیری، دستیار تولید: حسین کاظمی، تدارکات: احسان لواسانی، حسن کاظمی، دستیاران تصویر: ‌مهدی قوامی ،مجتبی صالح‌زاده ،احمد صادقیان، عکاس و فیلمبردار پشت‌صحنه : امین سروری. 

انتهای پیام/ی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیرکل ارشاد مازندران خواستار شد
تسهیلات خوداشتغالی بخش فرهنگ قبل از 91 پرداخت شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از مدیران بانک‌های عامل درخواست کرد تا تسهیلات خوداشتغالی بخش فرهنگی را قبل از سال جدید پرداخت کنند.

خبرگزاری فارس: تسهیلات خوداشتغالی بخش فرهنگ قبل از 91 پرداخت شود

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در حاشیه بیست و هشتمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مازندران که در دخانیات تیرتاش گلوگاه برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر گفت: 3 میلیارد تومان اعتبار فرهنگی و هنری به تسهیلات مشاغل خانگی ویژه هنرمندان مازندرانی اختصاص یافت که تعداد معرفی شدگان ما بیش از تعهد اشتغال است.

وی تصریح کرد: تعهد اشتغال حوزه فرهنگ و هنر مازندران 204 سهم بود که 501 نفر یعنی بیش از 200 درصد سقف تعهدات معرفی و در سامانه رصد ثبت شدند.

ابراهیمی ادامه داد: مجموع متقاضیان دریافت تسهیلات خوداشتغالی مازندران 807 نفر هستند که از این تعداد فقط پرونده 165 نفر کامل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از مدیران بانک‌های صادرات و مسکن خواست تا قبل از سال جدید نسبت به پرداخت وام‌ها اقدام شود.

به گزارش فارس، وام‌های خوداشتغالی برای استفاده هنرمندان در 32 رشته فرهنگی هنری است.

انتهای پیام/ن۳۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معاون وزیر اقتصاد خبرداد
کسب رتبه نخست وزارت اقتصاد در ارزیابی عملکرد

خبرگزاری فارس: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از کسب رتبه نخست وزارت اقتصاد در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در سال 1389 خبرداد.

خبرگزاری فارس: کسب رتبه نخست وزارت اقتصاد در ارزیابی عملکرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، احمد صادقی گلمکانی با اشاره به کسب رتبه نخست وزارت اقتصاد در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال 1389 از عزم جدی معاونت توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارتخانه برای تداوم این موفقیت خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارت اقتصاد در خصوص فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، هر ساله دستگاه های اجرایی را در دو جنبه عمومی و اختصاصی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می دهد که جنبه عمومی آن بر اساس شاخص هایی است که توسط معاونت مذکور طراحی و ارائه می‌شود.

وی افزود: ارزیابی عملکرد از جنبه اختصاصی هم به معنی ارزیابی دستگاه در زمینه تحقق اهداف و مأموریت اصلی آن و بر اساس شاخص هایی است که با همکاری هر دستگاه تهیه و به تصویب شورای عالی اداری می‌رسد.

صادقی گلمکانی در خصوص نتایج ارزیابی عملکرد وزارت اقتصاد اظهار داشت: مجموع امتیازات قابل اکتساب در نظام ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی کشور دو هزار امتیاز است که وزارت اقتصاد یکهزار و 538 امتیاز، یعنی حدود 77 درصد کل امتیازات قابل اکتساب را به دست آورده است.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد از این لحاظ نسبت به سال قبل ۱.۵ درصد درصد رشد کرده و از نظر شورای عالی اداری در رتبه خوب قرار گرفته است، افزود: خوشبختانه میزان دستیابی به اهداف در ابعاد شاخص های اختصاصی مطلوب تر بوده و نزدیک به 93 درصد اهداف در این باره محقق شده است.

معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارت اقتصاد خاطرنشان کرد: محور "سلامت اداری" در بعد شاخص های اختصاصی در سال 1389 بالاترین سطح تحقق را داشته است.

صادقی گلمکانی همچنین با بیان اینکه در ابعاد شاخص های عمومی نیز بیش از 61 درصد امتیازات، کسب شده است، افزود: رتبه نخست وزارت متبوع در بین کلیه دستگاه ها رقم خورده و این رتبه با فاصله 24 امتیازی از دستگاه دوم، نتیجه ای درخشان و شایسته تحسین است.

وی با یادآوری اینکه با توجه به رتبه چهارم وزارت اقتصاد در سال 1388، برای رسیدن به رتبه نخست در سال 1390، برنامه ریزی و تلاش گسترده ای صورت گرفته است، حفظ موفقیت به دست آمده را مستلزم تلاش و جدیت بیشتر آحاد کارکنان وزارتخانه دانست و تصریح کرد: در این راستا، برنامه های بهبود در حوزه های تخصصی از سوی هر یک از بخش های ذی ربط در دستور کار قرار دارد و ما به عنوان پشتیبان، همه ملزومات و فرآیندهای لازم را تأمین خواهیم کرد، تا برنامه‌ها به نحو مطلوب پیش برود.

صادقی گلمکانی در همین راستا بیشترین تمرکز وزارتخانه در حوزه توسعه مدیریت را شایسته سالاری و شناسایی نیروهای خلاق عنوان کرد و افزود: آموزش موثر مدیران و حرکت بر مبنای مدیریت علمی به عنوان استراتژی اصلی دنبال خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی وزارت اقتصاد همچنین با تأکید بر نگهداری و تقویت انگیزه سرمایه های انسانی وزارتخانه اظهار داشت: با توجه با حمایت ها و ارشادات مقام عالی وزارت، از زمان حضور بنده در این سمت، تلاش های زیادی صورت گرفته است و با تداوم این مسیر و آحاد کارکنان و مدیران از نتایج مادی و معنوی آن برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


190 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در نهاوند و رزن کشف شد

خبرگزاری فارس: یک صد و 90 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در نهاوند و رزن کشف شد

خبرگزاری فارس: 190 هزار عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در نهاوند و رزن کشف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس همدان، مأموران انتظامی شهرستان‌های "نهاوند و رزن" استان همدان در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی 197 هزار و 762 عدد انواع مختلف مواد محترقه خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند.

به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در امر وارد نمودن مواد محترقه خارجی غیر مجاز از مناطق غربی کشور و دپو این مواد اقدام کرده است و این مواد را به صورت کلی و جزئی توزیع می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران دایره عملیات کلانتری 11 این شهرستان قرار گرفت.

این گزارش می افزاید، ماموران این کلانتری در ادامه تحقیقات صورت گرفته پس از شناسایی محل دپو مواد محترقه در یک باب مغازه واقع در یکی از محلات سطح شهر، با انجام هماهنگی های لازم با مراجع قضایی طی یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه از محل مورد نظر بازدید به عمل آوردند.

در نتیجه بازرسی به عمل آمده از محل دپو یاد شده یک صد و 96 هزار و 62 عدد انواع مختلف مواد محترقه خارجی کشف و ضبط شد.

در خبر دیگری آمده است، طی روز گذشته ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان رزن نیز در اجرای طرحی مشابه موفق به کشف یک هزار و 700 عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان شدند.

انتهای پیام/ی30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گاردین: نتیجه حمله به ایران فاجعه‌بار و مایه شرمساری غرب خواهد بود

خبرگزاری فارس: روزنامه گاردین، با انتشار مقاله‌ای مواضع کنونی دولت‌های غربی و آمریکا را نادرست دانسته و نتیجه حمله احتمالی به ایران را فاجعه بار و مایه شرمساری غرب توصیف کرد.

خبرگزاری فارس: گاردین: نتیجه حمله به ایران فاجعه‌بار و مایه شرمساری غرب خواهد بود

به گزارش فارس، روزنامه گاردین در مقاله‌ای نوشت که در حالیکه اسرائیل در مورد تهدید هسته‌ای ایران صحبت می کند، غرب باید به دنبال گفتمان فعال با ایران باشد.

ساموئل جانسون در این زمینه بر اساس شعری از آبراهام کرولی می‌گوید، عملکردها و فعالیت‌ها قابل دیدن هستند، اما آنچه که پنهان و سری است، محرک‌های هر حرکت هستند.

آنچه که ما در مورد فعالیت‌ها و همچنین محرک‌های برنامه هسته‌ای ایران می‌دانیم، عبارتند از:

گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، در سال 2011 مدعی شد که ایران تحقیقاتی داشته که این مطالعات می تواند با ساخت تسلیحات هسته ای در ارتباط باشد. با این حال در همین گزارش عنوان شده که این فعالیت‌های مطالعاتی هم در سال 2003 متوقف شده است.

همین طور همه می‌دانیم که ایران به تکمیل چرخه غنی‌سازی اورانیوم بسیار نزدیک شده و همانطور که اعلام شد، به غنای 20 درصد اورانیوم دست یافته است.

اما آنچه که بیش از هرچیز در مباحث کنونی خطرناک است، و بیش از هر زمان در قالب نگرانی اسرائیل از ساخت بمب اتمی توسط ایران مطرح می شود، جدا از آنکه ایران چه اهداف و محرک‌هایی در برنامه هسته‌ای خود دارد، این است که سعی می‌شود تا محرک‌های واقعی ایران در برنامه هسته‌ای پوشیده شود.

 

* آمریکا و انگلیس دو قرن است که به دنبال دسیسه‌ و اختلال در مسیر پیشرفت ایران هستند

گاردین در این باره می‌نویسد: کیهان برزگر در این زمینه سعی دارد تا به نحوی  با توجه به نکات و مباحث تاریخی، سیاسی و استراتژیک، پاسخی برای موضوع کنونی در زمینه برنامه هسته ای ایران ارائه دهد.

او می گوید که، با توجه به تاریخ دو قرن اخیر ایران و به خصوص قرن اخیر در ایران، بسیاری از ایرانیان متقاعد شده اند که غرب، بریتانیا، و همینطور امریکا، مدت هاست که به دنبال دسیسه و همچنین ایجاد مشکل در مسیر پیشرفت ایران هستند.

ایرانی ها برای این عقیده خود مدارک و شواهد واضحی هم دارند: از براندازی محمد مصدق توسط سیا و ام آی 6 در سال 1953 پس از ملی کردن صنعت نفت، تا حوادث مختلف نظیر سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری کلینتون در کارخانه نفتی کونوکو برای توسعه میادین نفتی در این منطقه. و البته این سوظن و بدگمانی نسبت به غرب، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تقویت هم شد.

و این بدبینی پس از حمله عراق به ایران و حمایت امریکا از عراق برای تولید سلاح های شیمیایی و در عوض متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران پس از انقلاب، بیشتر هم شد.

با وجود اینکه ایران در همسایگی 5 قدرت هسته ای قرار دارد، و ضمنا در افق اهداف این کشور دست یابی به جایگاه اول منطقه هدف گذاری شده است، اما قضاوت در مورد تصمیم گیری ایران برای دست یابی به سلاح هسته ای، به عوامل دیگری هم وابسته است. اخیرا هم در گزارشی که در امریکا از سوی 16 سرویس اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده منتشر شد، اعلام شد که هیچ مدرکی دال بر تلاش ایران برای دست یابی به سلاح هسته ای وجود ندارد.

برزگر هم عنوان می کند که: "دلایلی مختلفی وجود دارد که موجب شده تا رهبری ایران حرکت به سمت سلاح هسته ای را غیرقابل توجیه، غیرضروری، و جاهلانه می‌داند."

 

* کم‌تر از ۲۰ درصد ساکنان سرزمین‌های اشغالی موافق حمله به ایران هستند

از سوی دیگر، باید محرک های نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و همچنین دیگر کسانی را که در این رژیم به دنبال موضع حمله نظامی به ایران هستند را مشخص کرد.

در حالی که حتی کمتر از 20 درصد اسرائیلی‌ها با حمله یکجانبه اسرائیل به ایران موافق‌اند، و در داخل این رژیم هم نظرات مختلفی در مورد نحوه حمله مشترک اسرائیل و امریکا وجود دارد، نتانیاهو در سخنرانی‌های خود، نتوانسته افکار عمومی را در این زمینه متقاعد کند.

 

* مسئله حمله به ایران برای به حاشیه راندن فشارها برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل است

اگر با زاویه ای نظیر مقاله‌ای که در اکونومیست منتشر شد، به این بحث نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم که صحبت‌ها و تبلیغات نتانیاهو در زمینه تهدید اتمی ایران، در حقیقت تلاشی است که این سیاستمدار اسرائیلی برای جایگزین سازی مسئله ایران انجام می دهد، تا بتواند از ورود به روند صلح فلسطین و یا پایان دادن به اشغال کرانه باختری، اجتناب کند.

به همین جهت هم هست که می توان گفت، تمام مباحثی که در زمینه محرک ها و اهداف واقعی ایران در برنامه هسته ای مطرح می شود، و همچنین نحوه برخورد با این مسئله برای پیشگری از انحراف احتمالی این برنامه، با مد نظر قرار دادن فرضیات و تئوری های نادرست از مسیر اصلی منحرف شده است.

 

* اتهامات تکراری کامرون به ایران همانند ادعاهای تونی بلر در مورد عراق است

برای تمام ما و همه کسانی که رخدادهای پیش از حمله به عراق را به خاطر دارند، ادعاهای کنونی دیوید کامرون مبنی بر تلاش ایران برای ساخت موشک های دوربرد برای هدف قرار دادن اروپا، ما را به یاد صحبت ها و ادعاهای رعب آور تونی بلر می‌اندازد که پیش از جنگ عراق عنوان می کرد که عراق می تواند ظرف مدت 45 دقیقه مواضع انگلستان را هدف حمله قرار دهد.

هنوز هم ما ملزم به حمله به ایران نیستیم، اما اگر این روند ادامه پیدا نکند و مباحث و مذاکرات صادقانه و واقع گرایانه نباشد، ممکن است این اتفاق رخ دهد. قطعا تاکنون غرب در قضاوت در رابطه با ایران با خطا و اشتباه روبرو بوده است.

اگر ده سال حرافی، دروغ و برداشت غلط، منجر به این شود که ما یک بار دیگر وارد جنگ خلیج [فارس] دیگری شویم، نتیجه آن نه تنها یک تراژدی، بلکه پایانی فاجعه بار خواهد بود که مطمئنا باعث شرمندگی غرب خواهد شد. 

انتهای پیام/س.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وعده مخالفان بشار اسد به برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: مخالفان بشار اسد در دیدار با وزیر رفاه و خدمات اجتماعی رژیم صهیونیستی قول داده اند در صورت سقوط حکومت بشار اسد روابط دوستانه ای را با این رژیم برقرار خواهند کرد.

خبرگزاری فارس: وعده مخالفان بشار اسد به برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از محدوده، مخالفان بشار اسد در دیدار با وزیر رفاه و خدمات اجتماعی رژیم صهیونیستی قول داده اند در صورت سقوط حکومت بشار اسد روابط دوستانه ای را با این رژیم برقرار خواهند کرد.

بنابراین گزارش، یدیعوت آحارنوت در گزارشی نوشت که "اسحاق هرتضوگ" وزیر رفاه و خدمات اجتماعی رژیم صهیونیستی گفته است: « در دیداری که بین من و مخالفان حکومت سوریه برگزار شد، آنها قول دادند در صورت سقوط حکومت سوریه با اسرائیل روابط دوستانه ایجاد کنند»

همچنین "ایوب کارا" معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی که با مخالفان بشار اسد در ارتباط مستمر می باشد تصریح کرده است که «مخالفان بشار خواهان دوستی با اسرائیل هستند.»

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر:
مساجد کانون بیداری و بصیرت اسلامی هستند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر، مساجد را کانون بیداری و بصیرت اسلامی عنوان کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با جذب جوانان متعهد در افزایش این بصیرت نقش برجسته‌ای را ایفا کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: مساجد کانون بیداری و بصیرت اسلامی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، سیدحجت حسینی افزایش مطالعه و کتابخوانی را از عوامل موثر بر افزایش بصیرت در جامعه برشمرد و اظهار داشت: با توجه به تاثیر فعالیت کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در جذب جوانان به مساجد و افزایش سطح مطالعه، می‌توان با تزریق کتاب‌های مورد نیاز جوانان و نوجوانان، میزان تاثیرگذاری این کتابخانه‌ها بر سطح فرهنگ عمومی منطقه را نیز افزایش داد.

وی، افزایش اعتبارات جاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و اختصاص اعتبار سالانه برای فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری و تجهیز کانون‌ها به امکانات مناسب و مورد نیاز را از عوامل موثر بر ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌ها عنوان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر افزود: در 48 باب از 400 مسجد موجود در شهرستان کلیبر کانون فرهنگی هنری دایر بوده و افزایش این میزان نیازمند همت و توجه بیشتر مسئولان است.

انتهای پیام/و۳۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 21 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
معاون فرماندار شهرستان خدابنده اعلام کرد
انتخابات مجلس نهم دشمنان را رسوا کرد

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان خدابنده با اشاره به حضور با شکوه مردم در انتخابات 12 اسفند گفت: انتخابات مجلس نهم دشمنان را رسوا کرد.

خبرگزاری فارس: انتخابات مجلس نهم دشمنان را رسوا کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سعید خلجی با اشاره به حضور بی‌نظیر مردم پای صندوق‌های رای گفت: حضور باشکوه مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حماسه‌ای دیگر بود که توسط مردم ولایت‌مدار کشور به ثبت رسید.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد، گفت: دشمنان قبل از برگزاری انتخابات در تلاش برای منصرف کردن مردم از حضور در انتخابات بودند.

معاون فرماندار شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه مردم با حضور در صف‌هایی طولانی و با وجود برودت هوا اقدام به شرکت در انتخابات کردند، تصریح کرد: این حضور مردم نشان از اهمیت تعیین سرنوشت در بین آنها بود.

وی تاکید کرد: هر رای مردم تیری است که در قلب دشمن فرو رفته و دشمن را از مقاصد شوم خود نا امید کرده است.

خلجی خاطر نشان کرد: در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی 91 هزار و 202 نفر از حوزه انتخابی شهرستان خدابنده در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اقتدار خود را مرهون رهنمودهای روشنگرانه امام خمینی (ره) و در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری است.

معاون فرماندار شهرستان خدابنده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعزام کاروان‌های راهیان نور از این شهرستان افزود: برگزاری این اردوها تاثیر به‌سزایی در روحیه جوانان و نوجوانان دارد.

وی تصریح کرد: اعزام افراد در قالب کاروان‌های راهیان نور موجب استحکام بخشیدن به پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و زنده نگه داشتن رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا می‌شود.

همچنین در ادامه این جلسه فرمانده سپاه ناحیه خدابنده به بیان چگونگی اعزام کاروان‌های راهیان نور پرداخت و گفت: در حال حاضر استقبال خوبی از سوی اقشار مختلف جامعه در زمینه اعزام کاروان‌های راهیان نور وجود دارد.

رجبی با اشاره به اینکه تعداد یک هزار نفر از اقشار مختلف جامعه به کاروان‌های راهیان نور اعزام می‌شوند،ادامه داد: اعزام کاروان‌های راهیان نور کمک شایانی به آشنایی اقشار مختلف با رشادت‌های صورت گرفته در زمان جنگ می‌کند.

انتهای پیام/س20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با انتخاب عبداللهی، تابش و ابوترابی فرد
رئیس و نواب کمیسیون تلفیق بودجه 91 مشخص شدند

خبرگزاری فارس: رضا عبداللهی به عنوان رئیس و محمدرضا تابش و حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد به عنوان نواب هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1391 انتخاب شدند.

خبرگزاری فارس: رئیس و نواب کمیسیون تلفیق بودجه 91 مشخص شدند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1391 کل‌کشور عصر امروز (یکشنبه) در اولین جلسه این کمیسیون از از ساعت 14 آغاز شده است، انتخاب شدند.

بر این اساس، رضا عبداللّهی نماینده ماهنشان به عنوان رئیس و محمدرضا تابش نماینده اردکان و حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نماینده قزوین به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق برگزیده شدند.

همچنین محمدمهدی مفتح نماینده مردم رزن به عنوان سخنگوی هیئت رئیسه انتخاب شد.

هادی قوامی نماینده اسفراین و موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد به عنوان دبیران اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1391 کل‌کشور برگزیده شدند.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با حضور وزیر ورزش و جوانان
کلنگ احداث اولین زمین گلف استاندارد کشور در کرج به زمین زده شد

خبرگزاری فارس: کلنگ احداث اولین زمین گلف استاندارد کشور دقایقی پیش با حضور وزیر ورزش و جوانان در کرج به زمین زده شد.

خبرگزاری فارس: کلنگ احداث اولین زمین گلف استاندارد کشور در کرج به زمین زده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج؛ محمد عباسی ظهر امروز در سفر استانی رئیس‌جمهور به استان البرز سفر کرده بود با حضور در ورزشگاه انقلاب کرج از روند طرح‌های ورزشی این استان بازدید کرد و بر توسعه طرح‌های ورزشی و احداث ورزشگاه‌ها در این استان تصریح کرد و اظهار کرد: با توجه به استانی شدن البرز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تعداد سالن‌های ورزشی این استان متناسب با جمعیت آن شود.

عباسی تأکید کرد: احداث اولین زمین گلف استاندارد کشور در غالب طرح بزرگ ورزشی با نام شهر تفریحات در منطقه گردشگری ایران، توسعه و در منطقه کیانمهر کرج احداث می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان همزمان با کلنگ این طرح ورزشی از عملیات اجرایی دو ورزشگاه ۵ هزار نفری در ساوجبلاغ و نظر‌آباد نیز دیدن کرد.

عباسی بر توسعه طرح‌های ورزش ویژه بانوان در این استان تأکید کرد و گفت: احداث استخر ویژه بانوان، خوابگاه ورزشی ، سالن شمشیر‌بازی از جمله اقداماتی است که برای توسعه ورزش البرز باید انجام شود.

انتهای پیام/خ۳۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 21 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
رئیس ناحیه 4 آموزش و پرورش شهرستان تبریز:
سرمایه‌گذاری در مدارس یک موضوع ملی است

خبرگزاری فارس: رئیس ناحیه چهار آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری ملی است و از نظر اقتصادی در بعد ملی بازده آن بیشتر از هزینه صرف شده است.

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاری در مدارس یک موضوع ملی است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عاشور اکرمی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از خیران مدرسه ساز در تبریز خواستار توجه بیشتر به آموزش و پرورش و جذب امکانات به مدارس شد.

وی با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش و توسعه این بخش سرمایه‌گذاری کلان ضروری است، اظهار کرد: منشا توسعه هر کشوری آموزش و پرورش آن است اما در ایران منابع دولتی جوابگوی نیازهای آموزش و پرورش نیست.

رئیس ناحیه چهار آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: نیاز به سرمایه‌گذاری اختصاصی در امر آموزش و پرورش ضروری بوده و در همین راستا خیران مدرسه‌یار و مدرسه‌ساز نقشی مهم دارند.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری ملی است و از نظر اقتصادی در بعد ملی بازده آن بیشتر از هزینه صرف شده است.

اکرمی اضافه کرد: تقدس آموزش و پرورش بالاتر از وجوه دیگر بوده و خیران با حضور در این عرصه این تقدس را دو چندان می‌کنند.

رئیس ناحیه چهار آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: خیران مدرسه‌ساز در رشد و تعالی کشور سهم مهمی دارند و از زمانی که خیران حضور خود در مدارس را پررنگ کرده‌اند شاهد بالا رفتن ضریب ایمنی دانش آموزان بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت یادگیری، بهبودی شرایط فرهنگی، افزایش فعالیت‌های پرورشی و بالا رفتن کیفیت در آموزش و پرورش از دیگر نتایج حضور خیران است.

انتهای پیام/ح20 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شهردار سرعین:
کمپینگ گردشگری سرعین تا خرداد افتتاح می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار سرعین گفت: کمپینگ اقامتی گردشگران و مسافران شهرداری سرعین تا خرداد ماه سال آینده تکمیل و افتتاح می‌شود.

خبرگزاری فارس: کمپینگ گردشگری سرعین تا خرداد افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مهدی هدایت پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهر گردشگری سرعین اظهار داشت: این کمپ با هدف برچیده شدن بساط چادر‌های اقامتی کنار پیاده‌روها به ویژه در مبادی اصلی و ورودی شهر سرعین ایجاد شده تا دیگر مزاحمتی از این لحاظ نداشته باشیم.

وی از آمادگی کامل سرعین برای استقبال و حضور گردشگران در ایام نوروز خبر داد و افزود: طرح جامع توسعه سرعین با محوریت گردشگری تدوین شده که تلاش می‌شود نقاط ضعف و قوت آن مورد بازبینی قرار گیرد تا برخی از موارد ضعف و نقص برطرف شود.

شهردار سرعین خاطرنشان کرد: در این طرح جامع برای حل مشکلات و موانع در حوزه سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم انجام شده چرا که معتقدیم این طرح جامع به مانند پازلی است که اگر شرایط و موقعیت‌ها به تناسب در کنار هم قرار گیرد اهداف حقیقی محقق می‌شود.

هدایت یادآور شد: در این طرح جامعیت توسعه سرعین مد‌نظر بوده و پهنه‌بندی، توسعه فضای سبز و رفع ترافیک شهری در اولویت قرار گرفته است.

این مسئول بیان داشت: در این شهر برای سرمایه‌گذاران با هدف اجرای پروژه‌های ارزشمند زمین‌هایی با متراژ 3 هکتار به بالا تدارک دیده شده است تا بتوانند بدون دغدغه سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام دهند.

شهردار سرعین با اشاره به چشم‌انداز 20 ساله توسعه سرعین و تدارک پنج برنامه چهار ساله گفت: ما در این برنامه‌های چهار ساله اهداف و سیاست‌گذاری‌ها را به صورت اساسی و راهبردی انجام داده و تلاش می‌کنیم با رفع نگرانی‌ها به هدفمان برسیم.

هدایت ضرورت حفظ خط آسمان و پهنه‌بندی را در ساخت و ساز‌ها از سوی شهروندان ضروری اعلام کرد و افزود: ‌شایسته است شهروندان در ساخت و ساز خود خط آسمان سبلان را رعایت کرده و با آگاهی از توسعه شهری به شکل معقول به ساخت و سازها بپردازند تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.

 

پارک 12 هکتاری سرعین سال آینده افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی ضرورت ایجاد در‌آمد پایدار شهری را در سرعین یادآور شد و اظهار داشت: ما با مشارکت در احداث چندین مجتمع آب‌درمانی و تکمیل پارک شهر سعی می‌کنیم به این هدف نزدیک شویم.

عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با بیان اینکه تکمیل پروژه کمربندی سرعین و ساخت چندین سرویس بهداشتی صورت گرفته است، تصریح کرد: در بحث مسایل عمرانی سال آینده سال به ثمر نشستن طرح‌ها و پروژه‌هایی است که هم اکنون به صورت نیمه فعال به حال خود رها شده‌اند.

هدایت به فعالیت‌های حوزه فرهنگی شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: فاز اول پارک 12 هکتاری سرعین سال آینده افتتاح شده و تا فروردین سال آینده سالن آمفی‌ تئاتر به ظرفیت 400 نفر  در این شهر تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد تا بسیاری از همایش‌های ملی و منطقه‌ای و جشنواره‌ها در این مجموعه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود از فعال شدن مدرسه فوتبال شهرداری سرعین خبر داد و اظهار داشت: 150 علاقمند به این رشته در این مدرسه فوتبال عضو بوده و تیم نوجوانان شهرداری سرعین نیز در دسته اول لیگ کشوری حضور دارد.

انتهای پیام/صا10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی خبر داد
غرس 50 هزار نهال در بیابان‌های شهرستان‌های خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشترین بیابان در جنوب این استان قرار دارد، گفت: بر همین اساس 50 هزار اصله نهال در بیابان‌های خراسان شمالی غرس شد.

خبرگزاری فارس: غرس 50 هزار نهال در بیابان‌های شهرستان‌های خراسان شمالی

موسی صابری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد تولید نهال‌های گلدانی در خزانه تولید نهال بیابانی جاجرم را از پروژه‌های اجرا شده برای مقابله بیابان در خراسان شمالی برشمرد.

وی افزود: این نهال‌ها برای کشت در مناطق بیابانی در سه شهرستان جاجرم، گرمه و اسفراین اختصاص یافته که تمام این نهال‌ها در این محدوده‌ها غرس شد.

صابری حفاظت و قرق 21 هزار هکتار برای حفظ و حراست از منابع طبیعی را از دیگر اقدامات این اداره کل برشمرد و گفت: این پروژه با 75 درصد پیشرفت در حال اجراست.

وی ادامه داد: مراقبت و آبیاری 110 هکتار از عرصه‌های بیابانی برای جلوگیری از خشک شدن نهال‌های غرس شده سال‌های گذشته در سه شهرستان گرمه، جاجرم و اسفراین از دیگر اقدامات این اداره کل به منظور مقابله با بیابان‌زایی به شمار می‌رود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با اشاره به ایجاد باد شکن زنده به طول پنج کیلومتر با استفاده از نهال‌های مثمر و غیر مثمر در عرصه‌های منابع طبیعی این استان، گفت: این اقدام برای جلوگیری از هجوم ماسه‌های روان به داخل مزارع در مناطق بیابانی جاجرم و اسفراین اجرا می‌شود.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را 50 درصد اعلام کرد و افزود: در صورت تأمین اعتبار این پروژه سال آینده به پایان می‌رسد.

صابری همچنین جمع آوری 650 کیلوگرم بذر مقاوم برای تولید نهال و بذر پاشی در این استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این بذرها برای تولید نهال بیابانی در  جاجرم مورد استفاده قرار گرفته و نهال‌های مورد نیاز نیز تأمین شد.

وی به مدیریت هرزآب 70 هکتار از عرصه‌های شهرستان‌های گرمه، جاجرم و اسفراین اشاره کرد و افزود: در اجرای این طرح هلال‌هایی برای ذخیره سازی آب معادل هزار متر مکعب در هکتار ایجاد شد که اکنون با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال آماده سازی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی بذر کاری و بذرپاشی 60 هکتار در دو شهرستان اسفراین و جاجرم با هدف تثبیت شن‌های روان و بیابان زایی، تهیه طرح جامع مقابله با بیابان زایی را از دیگر طرح‌های به اجرا در آمده توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برشمرد.

بیش از 72 درصد از وسعت خراسان شمالی را اراضی ملی تشکیل داده که از این میزان 131 هزار و 514 هکتار کانون بحران است.

انتهای پیام/و۱۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار کرمانشاه خبر داد
3000 میلیارد ریال اعتبار راه آهن غرب در بودجه 91

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه گفت: 3 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پروژه بزرگ راه آهن غرب کشور در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است که از رشد شش برابری اعتبارات آن حکایت دارد.

خبرگزاری فارس: 3000 میلیارد ریال اعتبار راه آهن غرب در بودجه 91

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه دادوش هاشمی ظهر امروز در نشست با اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه اظهار کرد: این حجم افزایش اعتبار در حالی است که برای پروژه راه آهن غرب کشور از ملایر تا کرمانشاه در سال‌جاری و همه سال‌های گذشته رقم 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته بود.

وی افزود: پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی با اعتبار بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال امسال شروع شده است که اجرای این پروژه و سایر طرح‌‌های ریلی در استان، وضعیت و موقعیت استان را به عنوان موقعیت برتر قرار می‌دهد.

هاشمی تأکید کرد: برقراری پرواز هوایی بین کرمانشاه با اکثر استان‌های کشور و حتی نقاط مختلف خارجی در دستور کار قرار داشت که به همین منظور ظرف چند روز آینده پرواز مستقیم کرمانشاه به نجف و کرمانشاه به کیش نیز آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: هم اکنون پروازهای هوایی کرمانشاه با سلیمانیه و دوبی نیز برقرار است و در اکثر خطوط داخلی هم خط پروازی داریم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به پروژه‌های مختلف استان، گفت: استان در اجرای بسیاری از پروژه‌های مختلف به ویژه اجرای طرح مسکن مهر جزو استان‌های موفق کشور هستیم و اعضای سازمان نظام مهندسی استان در اجرای بسیاری از پروژه‌های استان به ایفای نقش پرداخته و هر موفقیتی که نصیب استان شده به واسطه مشارکت اعضای این مجموعه در اجرای خوب پروژه‌ها بوده است.

رئیس شورای مسکن استان کرمانشاه افزود: اعضای سازمان نظام مهندسی باید رتبه‌های پیمانکاری خود را ارتقا داده و در دیگر استان‌ها هم قادر به انجام و اجرای پروژه‌های مختلف باشند تا در پرتو آن افراد جویای کار در استان مشغول به کار شوند.

انتهای پیام/س10/ژ1001

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان:
بازداشت‌شدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز در بازداشت می مانند

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی انتظامی گلستان با تأکید بر پیشگیری از رفتارهای پرخطر در آستانه تعطیلات سال نو گفت: دستگیرشدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.

خبرگزاری فارس: بازداشت‌شدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز در بازداشت می مانند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی،‌سرهنگ پاسدار سیدکاظم موسوی جانشین انتظامی گلستان با تأکید بر پیشگیری از رفتارهای پرخطر در آستانه تعطیلات سال نو از جوانان و نوجوانان خواست با انجام رفتارهای پرخطر عید نوروز را بر خود و دیگران تلخ نکنند.

موسوی، به اقدامات انتظامی به منظور تأمین امنیت شهروندان اشاره کرد و افزود: براساس قانون مجازات اسلامی و قانون تشدید مجازات قاچاق سلاح و مهمات واردکنندگان و توزیع‌کنندگان غیرمجاز و مصرف‌کنندگان اقلام انفجاری و آتش‌زا و موادمحترقه غیر استاندارد قابل تعقیب کیفری هستند و نیروی انتظامی نیز با کسانی که به هر نحو اقدام به اخلال در نظم عمومی کنند برخورد قانونی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: افرادی که در چهارشنبه آخر سال اقدام به اخلال در نظم عمومی می کنند در صورتی که توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت خواهند بود.

این مقام انتظامی در پایان با تأکید بر اینکه والدین می‌توانند اطلاعات مربوط به اصول پیشگیری از حوادث را به فرزندان خود منتقل کنند، خاطرنشان کرد: پدر و مادر با نفوذترین افراد در نزد کودکان و نوجوانان هستند از این رو در زمینه چگونگی پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه سوزی نقش مهمی در پیشگیری از بروز این حوادث دارد.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار همدان:
ما وقت رسانه نداریم خود رسانه باید پیش آید/دامنه همه خدمات را به مسئولان مرتبط نکنید

خبرگزاری فارس: استاندار همدان گفت: ما فرصت اطلاع‌رسانی به رسانه‌ها را نداریم، این خیلی اشتباه است که دامنه همه خدمات را به مسئولان مرتبط می‌کنند در حالی که این خدمات عمومی است و بخش خصوصی نیز در آن دخیل است.

خبرگزاری فارس: ما وقت رسانه نداریم خود رسانه باید پیش آید/دامنه همه خدمات را به مسئولان مرتبط نکنید

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، کرم‌رضا پیریایی پیش از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان همدان با بیان اینکه خدمتگذاری با کمک عمومی موثر است، افزود: بهترین نوع کار این است که ما در استان و شهرستان یک انسجام مفهومی ایجاد کنیم که مصداق آن آمایش سرزمین است.

وی با بیان اینکه همدان به عنوان نخستین استان در بحث آمایش پذیرفته شده است، افزود: آمایش سرزمین از دولت نهم شروع شده و در دولت دهم به ثمر رسیده به همین علت فرمانداران باید تا سال 1404 کلیات طرح آمایش را محور عمده آن بودجه است، مطرح کنند.

استاندار همدان اولویت‌های طرح آمایش شهرستان همدان را مهم دانست و گفت: خدمات برتر، گردشگری، صنایع‌ برتر و خدمات گردش، دانشگاهی، درمانی و ... اولویت‌های نخست شهرستان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه همدان باید بر اساس این اولویت‌ها حرکت کند، افزود: شهرستان همدان باید بر اساس اولویت‌های تعریف شده باشد و بر این اساس بودجه و جهت‌گیری‌های راهبردی تعیین می‌شود.

پیریایی با تأکید بر اینکه همدان در سال 1404 باید بر اساس آمایش سرزمین به نقطه ایده‌آل برسد، یادآور شد: با توجه به اینکه آمایش سرزمین طرح مهمی است باید مردم در جریان ظرفیت‌ها قرار گیرند و در فرهنگ‌سازی شناخت مبانی آمایش جزو مباحث فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مجموعه استان در آمایش سرزمین، اسناد بالادستی، برنامه پنجم توسعه و چشم‌انداز 20 ساله اهتمام بورزند، در آن وقت ما صاحب گفتمان اجرایی می‌شویم.

استاندار همدان ادامه داد: برای اجرایی شدن گفتمان اجرایی در ابتدا باید آگاهی خود را به این موضوع افزایش دهیم و سپس آن را در آحاد جامعه اشاعه دهیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه کار رسانه‌ای آحاد جامعه را به سمت فرزانگی و فرهیختگی سوق می دهد، یادآور شد: مرحله فرزانگی غیر از این نیست و اگر این ساز کوک نشود آن وقت است که شما بر محور چشم انداز و برنامه و بودجه نمی‌توانید، حرکت کنید.

پیریایی اضافه کرد: در آمایش سرزمین ظرفیت‌ها باید بررسی شود و در اجرا هماهنگی داشته باشیم، و این از شعاع چشم‌انداز و فضای رهبری در مرحله استانی و شهرستانی است.

وی تأکید کرد: اگر درک دقیقی از اولویت‌ها شکل گیرد خود به خود بر دامنه فرزانگی جمعی حرکت می‌کنیم و اگر قرار است که اهتمام داشته باشیم باید توجهی به اهتمام بزرگان داشته باشیم چرا که اولویت‌ها را بر اساس شناخت‌ها می‌شناسند.

استاندار همدان با بیان اینکه برای نمونه بودن راه تفرق راه خوبی نیست، افزود: ما وقت رسانه نداریم خود رسانه باید پیش آید و اطلاع‌رسانی کند چرا که ما فرصتی برای اطلاع‌رسانی نداریم به همین علت ما خود رسانه شفاهی و مواجهه حضوری هستیم و رسانه‌ها باید این را بدانند.

وی با اشاره به اینکه هر کس مدعی تحمیل یک وعده باشد، کار ما را مشکل می‌کند، افزود: ایجاد دانشکده برق در دانشگاه بوعلی سینا از سال 85 مانده و انجام نشده که این ناشی از عدم پذیرش آن از سوی وزارت علوم بوده است.

پیریایی شورای اداری را محور انسجام دانست و گفت: شورای اداری موجب انسجام در کارها می‌شود و در این راه نباید از کسی تأثیر بپذیریم.

وی خاطرنشان کرد: استان همدان می تواند در تولید مسکن در کشور در موقعیت‌های برتر قرار گیرد، و این نباید مورد سخره قرار گیرد و نمی‌دانم جهاد کشاورزی با این مجموعه بزرگ چگونه نمی‌تواند اشتغال ایجاد کند.

استاندار همدان با بیان اینکه بنده کمتر در صدا و سیما برای ارائه گزارش عملکرد حاضر می‌شوم، افزود: صدا و سیما خود به برخی گزارش‌ها می‌پردازد که اگر می‌خواهد در اخبار هم به به مواردی چون تأمین مسکن و ایجاد اشتغال نپردازد!

وی تولید مسکن را همسایه اشتغال دانست و گفت: نصف اشتغال توسط مسکن ایجاد شده است هر چند می گویند این یک شغل ناپایدار است اما تا وقتی که مسکن می‌سازیم، شغل پایدار است.

پیریایی ادامه داد: وقتی که شغل ناپایدار مسکن ما را از مسکن بی‌نیاز کرد، به سمت اشتغال پایدار بروید و این خیلی اشتباه است که دامنه همه خدمات را به مسئولان مرتبط می‌کنند در حالی که این خدمات عمومی است و بخش خصوصی نیز در آن دخیل است.

وی اذعان داشت: ما در بحث مسکن به جایی رسیدیم که اشخاصی متقاضی هستند اما آورده نخست را ندارند که باید به این سمت حرکت کرده و کمک کنیم.

استاندار همدان در پایان گفت: برای پایداری اشتغال باید همه زمینه‌ها فراهم شود و توقعات مطلوب و توقعاتی که زمینه آن فراهم نیست، مهیا شود.

انتهای پیام/ی10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کوفی عنان با معارضان داخلی سوریه دیدار کرد

خبرگزاری فارس: دبیر کل سابق و فرستاده کنونی سازمان ملل در سوریه با معارضان داخلی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فارس: کوفی عنان با معارضان داخلی سوریه دیدار کرد

به گزارش فارس، در میان تدابیر شدید امنیتی، کوفی عنان امروز پس از دیدار روز گذشته با سران سوریه، به دیدار مخالفان دولت دمشق رفت و تعدادی از سران آنان دیدار کرد.

به گزارش رسانه‌های سوریه، فرستاده ویژه سازمان ملل در هتل فورسینز دمشق با نمایندگان دو حزب هیئت تنسیق ملی و «جریان ساخت کشور سوریه» دیدار کرد.

حسن عبدالعظیم هماهنگ‌کننده ارشد هیئت تنسیق ملی سوریه اعلام کرد که «ما از عنان خواستیم که با اتحادیه عرب هماهنگ شود. از تلاشهای سازمان ملل هم تشکر کردیم و گفتیم: بحران پیچیده است و تاکنون مراحل خطرناکی پشت سر گذاشته که وحدت ملی سوریه را تهدید می‌کند».

وی تاکید کرد که در این گفت‌وگو بر توقف تبادل آتش و آزاد شدن بازداشت شدگان تاکید کرده است.

عبدالعزیز الخیر نیز نماینده جریان سازندگی کشور سوریه بود که با عنان دیدار کرد.

وی تاکید کرد که فرستاده سازمان ملل تمایل شدیدی به حل وضع سوریه نشان داد.

الخیر گفت: کوفی عنان می‌داند که ماموریتی سخت دارد. او پیچیدگی کار را درک می‌کند و دریافته است که هنوز گام‌های اولیه را برای شناخت وضعیت سوریه را هم برنداشته است.

عنان روز گذشته نیز با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

انتهای پیام/.++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اخبار انجمن‌های ورزشی
سرمربی پاکستانی تیم ملی کریکت بانوان وارد کشور شد

خبرگزاری فارس: هاجر سرور، سرمربی نام‌آشنای پاکستانی برای هدایت تیم‌های ملی کریکت بانوان ایران امروز وارد کشور شد.

خبرگزاری فارس: سرمربی پاکستانی تیم ملی کریکت بانوان وارد کشور شد

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، هاجر سرور سرمربی نام‌آشنای پاکستانی، برای هدایت تیم‌های ملی کریکت بانوان ایران، امروز وارد کشورمان شد.

وی با مسئولان انجمن کریکت ایران قرارداد 6 ماهه امضا کرده و برای گسترش این ورزش در بخش بانوان، شناسایی افراد مستعد و دعوت آنان به اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات بین المللی در ایران حضور پیدا کرده است.

هاجر سرور در نخستین گام برای شناسایی استعدادها در تاریخ 23 اسفندماه به مدت 6 روز به گلستان سفر خواهد کرد و نفرات مستعد را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به تیم ملی کریکت بانوان دعوت خواهد کرد.

مسابقات کریکت قهرمانی بانوان آسیا شهریورماه سال آینده  به میزبانی چین برگزار خواهد شد.

 

* عضویت انجمن جت‌اسکی ایران در سازمان بین‌المللی حاکم بر قایقرانی سرعتی "UIM"

با تلاش و رایزنی انجمن جت‌اسکی کشورمان، ایران به عضویت سازمان بین‌المللی حاکم بر قایقرانی سرعتی “UIM” درآمد.

 این سازمان توسط کمیته بین‌المللی المپیک به رسمیت شناخته شده و یکی از اعضای اصلی فدراسیون‌های ورزشی و اتحادیه فدراسیون‌های ورزشی بین‌المللی است.

قوانین این سازمان، حاکم بر تمامی بخش‌های قایقرانی سرعتی شامل جت اسکی، مسیرها، مسابقات استقامت (دور از ساحل)، ناوبری تفریحی و مسابقات رادیو کنترل است.

تعداد اعضای سازمان بین‌المللی حاکم بر قایقرانی سرعتی از 12 عضو در سال 1927 به 52 کشور در سال 2008 رسیده است و مقر آن در موناکو است.

هزینه فعالیت‌ها و عملکرد سایر دفاتر این سازمان توسط کمک‌های داوطلبانه افراد حقیقی علاقمند و در بیشتر موارد توسط سازمان‌های دولتی تأمین می‌شود و در بعضی کشورها خود این دفاتر هزینه‌ها را بر عهده می گیرند تا از این طریق درآمد بیشتری کسب کنند.

تصمیمات نهایی در این سازمان، در جلسه مجمع عمومی که یک نفر از اعضای معرفی شده هر کشور عضو حضور دارد و به صورت سالیانه برگزار می‌شود، گرفته می‌شود.

در سال‌های گذشته و با افزایش اعضای سازمان، محل برگزاری مجمع سالیانه در کشورهای مختلف عضو سازمان برگزار می‌شود.

 

* طرح شناسایی دانش‌آموزان مستعد رشته فلوربال از تابستان سال آینده

با تعامل انجمن فلوربال و آموزش و پرورش و برای شناسایی دانش‌آموزان مستعد، طرح استعدادیابی رشته "فلوربال" از تابستان سال آینده در 10 استان کشور اجرا می‌شود تا نفرات مستعد برای حضور در بازی‌های جهانی فلوربال دانش‌آموزی در سال 2013 به تیم ملی دعوت شوند.

تاکنون محل بازی‌های جهانی فلوربال دانش‌آموزی مشخص نشده است، اما طبق گفته مسئولان انجمن فلوربال، تیم ملی فلوربال دانش‌آموزی ایران صددرصد در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد.

تهران (مناطق 3-4-13-14)، کهکیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان، گلستان، زنجان، ایلام و یزد استان‌هایی هستند که قرار است طرح استعددیابی در آن اجرا شود.

انتهای پیام/د

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار خراسان رضوی:
سال آینده روند بازدید سرزده از دستگاه‌ها ادامه ‌دارد

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: سال آینده روند بازدید سرزده از دستگاه‌های استان خراسان رضوی ادامه ‌دارد.

خبرگزاری فارس: سال آینده روند بازدید سرزده از دستگاه‌ها ادامه ‌دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود صلاحی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت مخابرات خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال نیز به منظور آگاهی از روند خدمت‌رسانی ‌به مردم، به صورت سرزده به ادارات مراجعه و عملکرد آنان ارزیابی می‌شود.

صلاحی تاکید کرد: سال آینده نیز روند بازدید سرزده از دستگاه‌ها ادامه دارد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پس از اتمام بازدیدها و انجام بررسی، نتایج آن اعلام و از دستگاه‌های برتر در مراسمی تقدیر می‌شود، گفت: شیرینی مسئولیت به خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردم است و تا خداوند این توفیق را از آنان سلب نکرده در این راه به صورت جدی تلاش کنند.

صلاحی ادامه داد: سال گذشته به منظور ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی، از نمایندگان آنها گزارش‌های مکتوبی دریافت می‌کردیم و از آنان خواسته شده بود تا با حضور در جلسه نیز اقدامات خود را ارائه دهند.

انتهای پیام/س20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


از سال 84 تاکنون صورت گرفت
اشتغالزایی برای 4 هزار و 300 صنعتگر صنایع دستی در زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: برای 4 هزار و 300 صنعتگر و هنرمند صنایع دستی در استان زنجان اشتغال ایجاد شده است.

خبرگزاری فارس: اشتغالزایی برای 4 هزار و 300 صنعتگر صنایع دستی در زنجان

یحیی نقی‌زاده محجوب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: 450 نفر از هنرمندان و صنعتگران استان زنجان از سال 88 تاکنون بیمه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه مورد اماکن کاربری صنایع دستی در استان زنجان ایجاد شده است، خاطر نشان کرد: تاکنون 702 مورد مجوز مشاغل خانگی به متقاضیان و صنعتگران صادر شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال همه فعالان عرصه گردشگری و مراکز پذیرایی و تفریحی آماده استقبال از مسافران و گردشگران هستند، اضافه کرد: تخفیف 20 تا 50 درصدی نیز به نسبت طول مدت اقامت، به مسافران ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ارائه تخفیف به مسافران و گردشگران موجب افزایش توقف آن‌ها در استان زنجان می‌شود، ادامه داد: افزایش توقف مسافران موجب تقویت و توسعه گردشگری، فروش صنایع دستی متنوع استان و معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های استان می‌شود.

نقی‌زاده محجوب با اشاره به اینکه برای بهینه‌سازی، رعایت قیمت و افزایش کیفیت خدمات گردشگری در استان زنجان نظارت‌های تخصصی و مشترک بر مجتمع‌ها و مراکز تفریحی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: به منظور راحتی مسافران اسکان‌های اضطراری نیز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیلات سفر استان زنجان به منظور استقبال از مسافران و اسکان آن‌ها در قالب کمپینگ‌ها و مکان‌های عمومی آمادگی کامل را دارد، اظهار کرد: کتابچه راهنمای سفر نوروز نیز با مشارکت اداره کل حمل‌ و نقل و پایانه‌ها، جمعیت حلال احمر و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان تهیه و توزیع می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به توزیع فرم نظرسنجی بین مسافران اشاره کرد و افزود: مسافرینی که این فرم‌ها را دریافت کرده باشند به قید قرعه جایزه می‌گیرند.

وی به همکاری صدا و سیمای استان زنجان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه‌های مختلفی در قالب معرفی جاذبه‌های استان زنجان از شبکه محلی اشراق و شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

انتهای پیام/س10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار گلستان:
راه‎اندازی دفتر دیوان عدالت اداری به نفع مردم خواهد بود

خبرگزاری فارس: استاندار گلستان گفت: افتتاح و راه‎اندازی دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در گلستان به نفع مردم خواهد بود.

خبرگزاری فارس: راه‎اندازی دفتر دیوان عدالت اداری به نفع مردم خواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، جواد قناعت ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: در گذشته اینطور بود که مردم برای بروز مشکلات خود و پیگیری احقاق حقوق‎شان به تهران مراجعه می‎کردند که مشکلات تردد و رفت و آمد وجود داشت که راه‎اندازی این دفتر در استان را به فال نیک می‎گیریم.

وی ضمن قدردانی از رئیس دیوان عدالت اداری کشور نسبت به راه‎اندازی این دفتر در گلستان تصریح کرد: امیدواریم این نگاه مثبت و ویژه به گلستان موجبات خیر و برکت را فراهم آورد.

استاندار گلستان بیان کرد: قانون اساسی ما متنبه‎ترین قانون است، به لحاظ اینکه نخبگان و علمای این کشور در آن نقش ایفا کرده و مبانی دینی، ارزشی و اصیل اسلامی را در زیربنای قانون گنجانده‎اند.

قناعت یکی از نکات ظریف در دفتر دیوان عدالت اداری را احقاق حقوق مردم، بخشی از دوایر و نهادها عنوان کرد و متذکر شد: اگر احیانا در تصمیمات و آرایی حق و حقوق کسی تضییع شود این موارد در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیش‎بینی شده است.

وی یادآور شد: اصل 173 قانون اساسی نیز برای رسیدگی به مشکلات مردم نسبت به ماموران، واحدها، آیین‎نامه‎های دولتی، دیوانی را تحت دیوان عدالت اداری که زیرمجموعه قوه قضائیه است را برای رسیدگی به مشکلات تشکیل داده است.

استاندار گلستان به برخی از وظایف و حدود اختیارات این دیوان اشاره کرد و بیان داشت: رسیدگی به شکایات علیه تصمیمات و اقدامات دولتی، اعتراض به آرا و تصمیمات کمیسیون‎ها، شهرداری و تخلفات اداری از جمله وظایف این دیوان است و یا اگر در مجموعه نهاد و یا دستگاهی که حقی از پرسنل پایمال شده باشد از طریق این دیوان قابل پیگیری خواهد بود.

انتهای پیام/آ20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار خراسان شمالی اعلام کرد
آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری اجلاسیه سراسری نماز

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: این استان آماده میزبانی اجلاسیه سراسری نماز است.

خبرگزاری فارس: آمادگی خراسان شمالی برای برگزاری اجلاسیه سراسری نماز

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ابوطالب شفقت بعد از ظهر امروز در نشست با دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی اظهار داشت: البته در سفر رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه مقرر شده تا این اجلاسیه سال آینده در این استان برگزار شود، لیکن برای سال بعد خراسان شمالی برای میزبانی این اجلاسیه آمادگی دارد.

وی افزود: بر همین اساس پیشنهاد شده تا با توجه به طراوت استان این اجلاسیه در نیمه نخست سال برگزار شود که با رئیس ستاد اقامه نماز کشور نیز در این زمینه مذاکره‌هایی شده است.

شفقت در ادامه با بیان اینکه هر چه داریم از نماز است، تصریح کرد: نماز حفظ کننده بشریت از معصیت است، و اگر به همین برنامه اسلامی توجه کنیم، از بسیاری از گناه‌ها مصون خواهیم بود.

وی اظهار داشت: برپایی نماز جماعت انسان را از فساد و گناه دور ساخته و به خدا نزدیک می‌کند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی همچنین نماز را متصل کننده بندگان به خداوند برشمرد و افزود: برپایی نماز جماعت بهترین فریضه‌ها بوده و به نظر می‌رسد اگر به نماز اول وقت در کنار نماز جماعت توجه شود، بهترین پاداش نصیب بندگان می‌شود.

استاندار خراسان شمالی همچنین از ستاد اقامه نماز استان خواست تا زمینه دعوت رئیس ستاد اقامه نماز کشور به استان را فراهم کنند.

دبیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی هم در این نشست از برپایی نماز جماعت در 95 درصد دستگاه‌های اجرایی این استان خبر داد و گفت: 85 درصد از برگزاری نماز جماعت در دستگاه‌ها توسط امام جماعت روحانی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام محمدصادق باقرپور با اشاره به اینکه برنامه‌های این ستاد در قالب دو بخش آموزشی و فرهنگی پیش می‌رود، تصریح کرد: در این راستا با برگزاری مسابقات فرهنگی نماز، 7 هزار نفر در این مسابقات شرکت کرده که جوایز نفیسی نیز به برندگان مثل سفر به عتبات عالیات تعلق گرفت.

وی برگزاری مسابقه مکاتبه نماز در سطح دبیرستان‌ها با شرکت دو هزار نفر را از دیگر برنامه‌های انجام شده عنوان کرد و افزود: در هر مرکز 5 نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

دبیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی برگزاری 65 نشست دانش‌آموزی پیرامون نماز، 40 نشست خانواده در مورد اهمیت نماز، برگزاری نماز ظهر عاشورا، 30 سخنرانی در سطح ادارات و مدارس پیرامون اهمیت نماز و اقامه نماز جماعت، اجرای طرح نماز یاور، برگزاری همایش مروجان نماز، توزیع اقلام فرهنگی و ... را از دیگر اقدامات این ستاد در استان برشمرد.

انتهای پیام/‌ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیر جهاد کشاورزی زرندیه:
40 تن پسته از زرندیه به خارج از کشور صادرات شد

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی زرندیه از صادرات 40 تن پسته ارگانیک این شهرستان به خارج از کشور در سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: 40 تن پسته از زرندیه به خارج از کشور صادرات شد

عزیز قشقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: شهرستان زرندیه یکی از قطب‌های بزرگ تولید پسته ارگانیک در کشور بوده و پسته تولیدی این شهرستان از مرغوبیت و کیفیت بسیار خوبی در بازارهای جهانی برخوردار است.

وی تصریح کرد: پسته‌کاران این شهرستان در سال جاری 450 تن پسته ارگانیک را در این شهرستان تولید کرده‌اند که از این میزان تاکنون 40 تن به خارج از کشور صادر شده و صادرات این محصول همچنان ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی زرندیه ارزش ریالی پسته صادر شده را 400 هزار دلار اعلام کرد و ادامه داد: پسته تولیدی زرندیه در اکثر بازارهای اروپایی مشتریان فراوانی داشته و توسعه صادرات این محصول در دستور کار قرار دارد.

قشقایی با بیان اینکه هفت هزار هکتار از باغ‌های شهرستان زرندیه به کشت پسته اختصاص دارد، بیان داشت: 200 هکتار از این باغات به کشت پسته ارگانیک اختصاص دارد که سالانه حدود 400 تن پسته ارگانیک از این باغات برداشت می‌شود.

به گفته وی ارقام کله قوچی، فندقی، اکبری و احمدآقایی از تولیدات پسته زرندیه به شمار می‌رود.

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس شورای اسلامی آبپخش:
1.2 میلیون مسافر نوروزی از آبپخش بازدید می‌کنند

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی آبپخش گفت: 1.2 میلیون مسافر نوروزی از آبپخش بازدید می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 1.2 میلیون مسافر نوروزی از آبپخش بازدید می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، مصطفی رضایی بعد از ظهر امروز در نشست ستاد تسهیلات سفر آبپخش اظهار داشت: آبپخش از سرسبزترین شهرها و مناطق کشور است و همواره در ایام نوروز میزبان جمع کثیری از هموطنانمان می‌باشد.

وی افزود: ارائه خدمات رفاهی به مهمانان و تکریم مهمانان و مسافران نوروزی از مهم‌ترین اولویت‌های مسئولان آبپخش است و در نوروز امسال برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای این مهم انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی آبپخش خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 1.2 میلیون نفر از آبپخش بازدید کنند و از جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی و بکر آبپخش دیدن کنند.

رضایی تصریح کرد: امکانات اقامتی و همچنین امکانات رفاهی منطقه و شهر برای پذیرایی از مهمانان نوروزی فراهم شده و از نظر امنیتی نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است.

وی اضافه کرد: از مردم انتظار داریم شرایط لازم را برای استقبال از مهمانان فراهم کنند و از اصناف نیز می‌خواهیم خدمات لازم را به همه مهمانان ارائه کنند.

شهردار آبپخش نیز اظهار داشت: اماکن تفریحی آبپخش آماده شده‌اند و شهرداری آبپخش از همه امکانات و نیروی انسانی خود برای فراهم کردن محیطی بانشاط و مفرح برای مهمانان استفاده کرده است.

سید محمود موسوی افزود: بزرگترین پارک تفریحی استان بوشهر به وسایل تفریحی و گردشگری مجهز شده و انتظار داریم رضایت خاطر مردم سراسر کشور را فراهم کنیم.

وی یادآور شد: در تمام ایام تعطیلات، گشت نوروزی داریم و از تمام دستگاه‌ها نیز انتظار داریم با شهرداری در این راستا همکاری کنند.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
حرکت در مسیر شهدا اقتدار انقلاب را تضمین می‌کند

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در استان کردستان از شهدا به عنوان وارثان اصلی انقلاب اسلامی نام برد و گفت: حرکت در مسیر اهداف و آموزه‌های شهدا اقتدار انقلاب را تضمین می‌کند.

خبرگزاری فارس: حرکت در مسیر شهدا اقتدار انقلاب را تضمین می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیران و کارکنان بنیاد شهید استان کردستان در سنندج، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید اظهار کرد: تلاش در راستای خدمت به خانواده شهدا، زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطر شهیدان و حرکت در مسیر اهداف والای آنان مهم‌ترین رسالت این نهاد انقلابی است.

وی با بیان اینکه شهدا بدون هیچ چشمداشتی برای حفظ اسلام و انقلاب جنگیدند و جان پاکشان را فدای ارزش‌های اسلام و انقلاب کردند، افزود: حفظ ارزش‌های اسلام و حرکت در مسیر آموزه‌های قران تنها هدف شهدا در مقابله با دشمنان و ابرقدرت‌ها بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: کسانی که با اخلاص در راه خداوند متعال و ارزش‌های اسلامی از جان خود گذشته و خون خود را فدا می‌کنند، بدون شک از سوی پروردگار پاداشی بزرگ خواهند گرفت.

به گفته حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی، خداوند به شهدا آنچنان مقام والایی اهدا می‌کند و به خون آنان برکت و ارش می‌دهد که این افتخار همیشه برای شهدا باقی خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: بدون شک هیچ چیزی والاتر از مرگ در راه خدا نیست و شهادت در واقع معامله با خداست و رحمت خاص خدا نیز شامل حال شهداست که سعادت واقعی را برایشان به ارمغان می‌آورد.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: رحمت و برکت شهدا رحمتی همگانی است که برای جامعه نیز سعادت و نیکبختی به ارمغان می‌آورد.

وی ترویج و زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت را راهی برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دانست و افزود: نسل جوان جامعه اسلامی که دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، باید هر چه بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت و ولایتمداری آشنا شوند.

به گفته نماینده ولی فقیه در کردستان، اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون رشادت‌های جانبازان سرافراز و خون پاک شهیدان است و پاسداری از ارزش‌های انقلاب بزرگترین گام برای تجلیل از مقام شهداست.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه نباید اهداف و آموزه‌های شهدا در جامعه کم‌رنگ و بی‌رنگ شود، اضافه کرد: ترویج افکار و اهداف شهدا در جامعه بیش از هر کسی وظیفه خانواده شهدا و بنیاد شهید است، که باید در این مسیر با تمام توان تلاش کنند.

وی از خانواده شهدا نیز به عنوان ولی‌نعمتان نظام نام برد و گفت:‌ خدمت به خانواده شهدا و تلاش برای رفع مشکلات آنان یک وظیفه شرعی بر دوش همه مسئولان نظام است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه به پیشرفت‌های روز افزون کشور در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: در سایه انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و به برکت خون شهدا ایران اسلامی به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان شناخته می‌شود و در معادلات جهانی و بین‌المللی تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: دشمن برای جلوگیری از پیشرفت ایران در طول عمر با برکت انقلاب همواره در تلاش بوده و در این مسیر از اجرای هیچ نوع توطئه و ترفندی غافل نبوده است.

به گفته وی، حضور همیشه در صحنه ملت بصیر ایران همواره موجب ناامیدی و یاس دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان بوده است و این مهم نشان از عمق ولایت‌مداری و بصیرت ملت شهید پرور ایران دارد.

انتهای پیام/ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نماینده سازمان کشاورزی اقلیم کردستان عراق:
ماهی‌های ایران کیفیت بهتری دارند / برای واردات میوه از مازندران به ایران آمدیم

خبرگزاری فارس: نماینده سازمان کشاورزی اقلیم کردستان عراق گفت: ماهی‌های وارداتی از ایران بیشتر بوده و کیفیت بهتری دارند.

خبرگزاری فارس: ماهی‌های ایران کیفیت بهتری دارند / برای واردات میوه از مازندران به ایران آمدیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بعد از ظهر امروز هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق از مرکز  پرورش ماهی در روستای سمندک بازدید کردند.

نماینده سازمان کشاورزی اقلیم کردستان عراق در بازدید از این مرکز  اظهار داشت: 10 تا 15 درصد ماهی مورد نیاز اقلیم کردستان عراق در داخل تولید شده و مابقی از سایر کشورها وارد می‌شود.

محمد امین تصریح کرد: هیئت‌های تجاری می‌توانند بر اساس قانون و تعرفه کشور عراق با اقلیم کردستان همکاری کنند.

وی با بیان اینکه رودخانه‌های آب گرم و سرد داریم، ادامه داد: گروه‌های تجاری ایرانی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

نماینده سازمان کشاورزی اقلیم کردستان عراق با اشاره به اینکه 240 متر مربع ظرفیت برای پرورش ماهی در قفس آماده است که هنوز کسی نتوانسته از آن بهره‌برداری کند، متذکر شد: هیئت‌های ایرانی می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان اینکه از دیگر کشورها هم واردات ماهی داریم، خاطرنشان کرد: اما ماهی‌های وارداتی از ایران بیشتر بوده و کیفیت بهتری دارند.

نماینده سازمان کشاورزی اقلیم کردستان عراق در حاشیه این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر هدف اصلی از سفر به مازندران اظهار داشت: ایران را به عنوان یک کشور پیشرفته در زمینه کشاورزی، تولید و پرورش ماهی و مرکبات می‌دانیم و برای دریافت و ارائه خدمت متقابل و سرمایه‌گذاری به مازندران سفر کردیم.

محمد امین تصریح کرد: افرادی که با هیئت ما به ایران آمدن تجار هستند که برای واردات میوه از مازندران به ایران آمدند.

هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق شب گذشته وارد مازندران شد و عصر فردا مازندران را ترک‌ می‌کنند.

انتهای پیام/آ20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


خیزش 80 % مردم بحرین چه پیامی را در پی دارد ؟

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی چنان غیر منتظره و سریع پیش رفت که افزون بر حکمرانان مستبد منطقه ، دیگر بازیگران نظام بین الملل را نیز در شوک فرو برد

خبرگزاری فارس: خیزش 80 % مردم بحرین چه پیامی را در پی دارد ؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از محدوده، بیداری اسلامی چنان غیر منتظره و سریع پیش رفت که افزون بر حکمرانان مستبد منطقه ، دیگر بازیگران نظام بین الملل را نیز در شوک فرو برد ، اما گویی این دومینو در برخی کشورها، من جمله بحرین به دلیل کشتار و سرکوب های شدید تا مدتی متوقف شده بود که تظاهرات گسترده روز جمعه نشان داد ، بی شک قاطبه مردم این کشور اعم از شیعه و سنی دست بردار حکام آل خلیفه نیستند .

از نخستین روزهای سال جاری میلادی، جهان شاهد پدیده جدیدی شد که به سرعت منطقه وسیعی را از شمال آفریقا تا کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس را در بر گرفت ، این پدیده که از آن با عنوان بیداری اسلامی یاد می‌شود آن چنان غیر منتظره و سریع پیش رفت که بعد از نخستین جرقه در تونس یک دومینو سقوط را برای حکام مستنبد عرب به وجود آورد و با سرایت سریع به دیگر کشورهای دیگر منطقه در گام بعدی خود ، دامن کشورهایی نظیر یمن، اردن، عربستان را گرفت .

همزمان در بحرین نیز مردم این  مجمع الجزایر کوچک به پیروی از مردم دیگر کشورها به صورت کاملاً مسالمت آمیز به طرح مطالبات خود و احقاق حقوق از دست رفته‌ ی خویش پرداختند و با تحصن در میدان «لؤلؤ» منامه اعتراض‌های خود برضد رژیم «آل خلیفه» را کلید زدند که با کشتار و سرکوب شدید ماموران حکومتی و ارتش عربستان این قیام تا مدت فروکش کرد .

قیام مردمی در حالی در بحرین سرکوب می شد که بیشتر رسانه‌های غربی ، دلیل وقوع قیام‌ها در این کشور را تاثیر پذیری ازانقلاب ایران و تحریک شیعیان این جزیره توسط نظام جمهوری اسلامی معرفی می کردند و به همین دلیل هم از حمایت مردم و انعکاس سرکوب ها در این کشوردر رسانه های خبری جلوگیری و به گونه ای سعی می شد این قیام ها ، شورشی هدایت شده از سوی ایران برای فشار به حکام آل سعود جلوه داده شود .

اما چندی بعد این شبکه ها با مشاهده حضور اقشار شیعه و سنی در تظاهرات ضد حکومتی مجبور اعتراف به این حقیقت شدند که بیش از 80% مردم بحرین خواستار تغییر رژیم سیاسی در کشورشان هستند و این قیام کاملا برخواسته از بطن مردم است .

در هر حال با توجه به اینکه شبکه های خبری جهان ، روز گذشته از برگزاری تظاهرات گسترده و باشکوه علیه رژیم آل خلیفه و اشغالگران سعودی با شرکت صدها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم بحرین خبر دادند ، به نظر می رسد موجی جدید از بیداری در این کشور به وقوع پیوسته که با هیچ سرکوبی از پا نخواهد نشست .

به نظر می رسد با توجه به اینکه برخی منابع از شرکت بیش از پانصد هزار نفر از قشرهای مختلف مردم بحرین از مجموع جمعیت هفتصد هزار نفری این کشور در تظاهرات روز جمعه خبر داده اند و مخالفان آل خلیفه هم  تاکید کرده اند قیام مردمی بحرین همچنان به قوت خود باقی است و اعتراضات مسالمت آمیز با وجود اقدامات سرکوبگرانه رژیم و حامیان سعودی اش ادامه خواهد یافت ، می توان امید داشت تا موج جدید شکل گرفته حکام مستبد آل خلیفه و آل سعود را ظرف مدت چند ماه با خود خواهد برد .

اما نباید از یاد برد که با حضور نیروی های نظامی آل سعود که از حمایت تسلیحاتی غرب نیز برخوردار هستند در این کشور و سرکوب روز افزون مردم بحرین ، امکان ساکن شدن تحرکات وجود دارد و بی شک این قیام بدون حمایت های بین المللی بسیار سخت می تواند از موهبت پبروزی بر حامیان مستبد خود برخوردار شود .

در پایان باید خاطر نشان کنیم که موارد ذکر شده به وضوح نشان می‌دهد که تعامل با انتفاضه‌ ی بحرین بسیار حساس است و نمی‌ توان آن را با تحرکات مرد می مشابه در لیبی و یمن یکسان دانست چرا که هرگونه تغییر در ترکیب سیاسی بحرین می‌ تواند بازتاب‌های عمیقی بر تمامی اقلیت‌های شیعه‌ی حاضر در کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس داشته باشد و رژیم‌های نفت خیز و غرب‌ گرای حاکم در این کشورها را مورد تهدید قرار دهد و این در حالی است که در شرایط کنونی، ثبات سیاسی مهم ‌ترین عامل حفظ منافع استراتژیک ابرقدرت‌ها در منطقه‌ی خلیج فارس به شمار می‌آید و نتایج تحولات بحرین می‌ تواند تمامی معادله‌های منطقه را دگرگون سازد .

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نماینده ولی فقیه در لرستان:
تهاجم فرهنگی دشمنان را باید با فعالیت فرهنگی پاسخ داد

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تهاجم فرهنگی دشمنان را باید با فعالیت فرهنگی مناسب پاسخ داد.

خبرگزاری فارس: تهاجم فرهنگی دشمنان را باید با فعالیت فرهنگی پاسخ داد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی ‌عصر امروز در همایش مسجد کانون بیداری اسلامی که به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خرم‌آباد برگزار شد، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری از موفق‌ترین نهادهای در امور فرهنگی جامعه‌اند، گفت: مسجد محوری امور نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برابر دسیسه‌های دشمنان ایمن می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قرآن، مسجد و معنویت تضمین کننده کمال انسانی هستند، اظهار داشت: فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بر محوریت قرآن و عترت انجام می‌شود، از این‌رو باید فعالیت این کانون‌ها زیر نظر ائمه جماعت مساجد صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در جذب جوانان و اقشار مختلف جامعه به سوی معنویت دارند.

میرعمادی افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بستر مناسبی برای مقابله به جنگ نرم دشمنان هستند.

وی یادآورشد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تأثیر بسزایی در جذب جوانان به مساجد را برعهده دارند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: اگر جوانان می‌خواهند در مقابل جنگ نرم ایستادگی کنند، باید به مساجد و نماز جمعه‌ روی بیاورند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بابیان اینکه رشد و پیشرفت جامعه با از بین رفتن آفت محقق می‌شود، گفت: فعالیت‌های فرهنگی همواره دچار آسیب می‌شوند، پس جوانان باید فعالیت‌های فرهنگی کانون خود را آسیب‌شناسی کنند.

‌میرعمادی تصریح کرد: اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید همواره فعالیت‌های خود را با محوریت یک عالم با تقوا انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه داشتن ذوق انجام کار لازمه کار فرهنگی است، گفت: جوانان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تلاش کنند، با محوریت ائمه جماعات کار کنند و از این محور خارج نشوند.

همایش مسجد کانون بیداری اسلامی به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خرم‌آباد برگزار شد.

انتهای پیام/ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با شکستن 210 آجر در 50 ثانیه
ورزشکار روستای معصومیه رکورد شکست اجسام را شکست

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت روستایی و عشایری استان مرکزی از شکست رکورد شکستن اجسام توسط یکی از ورزشکاران روستای معصومیه در روز گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورزشکار روستای معصومیه رکورد شکست اجسام را شکست

علی عشوری امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: امیر شمس ورزشکار جوان روستای معصومیه روز گذشته موفق شد 210 آجر را در تایم 50 ثانیه و هفت صدم ثانیه شکسته و رکورد جدید را به نام خود ثبت کند.

وی تصریح کرد: این ورزشکار با چیدن سه ردیف آجر 16 تایی موفق شد پنج آجر هر ردیف را در مدت 50 ثانیه و هفت صدم ثانیه شکسته و افتخار دیگری برای این روستا رقم بزند.

رئیس هیئت روستایی و عشایری استان مرکزی بیان کرد: در این مراسم که جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند ورزشکار دیگر این روستا به نام رضا شفیعی توانست 10 بلوک سیمانی به وزن 960 کیلوگرم را بر روی شکم خود قرار داده تا فرد دیگری با پتک این بلوک‌‌های سیمانی را بر شکم وی بشکند که خوشبختانه این رکوردزنی نیز با موفقیت همراه شد.

عشوری ادامه داد: این ورزش از رشته‌های زیر مجموعه هیئت رزمی است که پانکریشن نام دارد.

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال
توقف شاهین بوشهر و پیروزی ذوب آهن در دقیقه ۹۱

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال ذوب آهن برابر صبا به برتری رسید و شاهین در خانه متوقف شد.

خبرگزاری فارس: توقف شاهین بوشهر و پیروزی ذوب آهن در دقیقه ۹۱

به گزارش خبرگزاری فارس، سه دیدار همزمان از ساعت ۱۶ در تهران، اصفهان و بوشهر آغاز شده  که استقلال برابر راه آهن تا دقیقه ۸۶ با نتیجه تساوی دو بر دو متوقف شده است.

نتیجه دو دیدار دیگر به شرح زیر است:

 

شاهین بوشهر یک- نفت آبادان یک

گل‌ها: هادی شکوری (۲۳) برای شاهین، عماد حسن محمود(۸۴) برای نفت آبادان

 

ذوب آهن ۲- صبای قم یک

گل‌ها: محمد قاضی(۶۱)، پیام صادقیان(۹۰+۱) برای ذوب آهن، رضا عنایتی(۶۲، پنالتی) برای صبا

 

به این ترتیب شاهین بوشهر پیش از فینال حذفی برابر استقلال برابر نفت آبادان متوقف شد.

فردا با انجام دو دیدار هفته بیست و هفتم لیگ برتر به پایان می‌رسد. پرسپولیس میزبان مس کرمان است و تراکتورسازی در تبریز به مصاف سپاهان صدر نشین می‌ رود.

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :