تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته دوم اسفند 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
با حضور 65 ورزشکار در سنندج
مسابقات پاورلیفتینگ انتخابی کردستان برگزار شد

خبرگزاری فارس: مسابقات پاورلیفتینگ انتخابی استان کردستان با حضور 65 نفر ورزشکار در سنندج برگزار شد.

خبرگزاری فارس: مسابقات پاورلیفتینگ انتخابی کردستان برگزار شد

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: این دوره مسابقات در چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به مدت یک روز در سالن بعثت سنندج برگزار شد.

علی پژگول در ادامه افزود: در این دوره رقابت‌ها 65 ورزشکار از شهرستان‌های سنندج، بانه، مریوان، کامیاران، سروآباد، دیواندره، دهگلان و سریش‌آباد با همدیگر به رقابت پرداختند.

به گفته وی، در پایان مسابقات مذکور در رده سنی نوجوانان شهرستان دیواندره در جایگاه نخست قرار گرفت و باشگاه‌های قدرت سنندج و سریش‌آباد به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام کردستان در ادامه به رده سنی جوانان اشاره کرد و گفت: در این رده سنی تیم شهرستان دیواندره اول شد، باشگاه مارلی سنندج به عنوان دوم دست یافت و تیم مریوان جایگاه سوم را از آن خود کرد.

پژگل ادامه داد: در رده سنی بزرگسالان نیز شهرستان دیواندره به مقام اول دست یافت و شهرستان‌های مریوان و کامیاران به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم این رده ‌سنی را از آن خود کردند.

وی اعلام کرد: در رده سنی پیشکسوتان مستر یک در وزن 83 و 105 کیلوگرم هاشم اسکندرنژاد و محب شکری از سنندج در وزن 120 کیلوگرم فرشاد باجلان از کامیاران و در مستر دو وزن 74 کیلوگرم شکرالله بهی‌نیایی از سنندج و در مستر سه وزن 120 کیلوگرم ناصراسدی از سنندج عناوین اول را از آن خود کردند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان در پایان اعلام کرد: نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور به اهواز اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/ن۲۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ترکی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
تشریح وظیفه بازرسان و سربازرسان انتخابات در شعب اخذ رای

خبرگزاری فارس: رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان تهران طی بخش نامه‌ای دستورالعمل و ظایف سربازرسان و بازرسان انتخاباتی مستقر در شعب اخذ رای را تشریح و به روسای هیأت‌های بازرسی شهرستان‌های تهران ابلاغ کرد.

خبرگزاری فارس: تشریح وظیفه بازرسان و سربازرسان انتخابات در شعب اخذ رای

نعمت‌الله ترکی رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، به تشریح بخش‌نامه‌ وظایف سربازرسان و بازرسان شعب انتخاباتی پرداخت.

رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان تهران تصریح کرد: این بخش نامه در راستای اجرای ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور حفاظت از آرای مردم برای اطلاع و اجرای بازرسین و سربازرسین صادر شده است.

وی بر همین اساس گفت که سربازرسین در این بخش‌نامه ملزم به اجرای موارد ذیل شده‌اند: 

 1-شناساسی سازماندهی و هماهنگی با بازرسین تحت مسئولیت خود

2- بازدید مرتب و تبادل اخبار و اطلاعات انتخاباتی با بازرسین تحت مسئولیت خود

3- تحلیل ثبت وقایع بازرسین و انتقال آن به مسئول مافوق در قالب گزارش بازرسی

4- نظارت بر عملکرد بازرسین در حین انجام و ظیفه براساس آئین نامه انظباتی

5- ارشاد و تذکر در مواجهه با تخلفات انتخاباتی در بازدیدهای مورد به مسئولین مربوطه

6- تصمیم‌گیری صحیح و مدبرانه در مواجهه با مشکلات و موانع انتخاباتی

7- پرهیز از هرگونه نتیجه گیری مثبت و منفی حول موضوع بازرسی شده و مشکلات مطروحه انتخاباتی

8- تکمیل فرم ارزیابی همه بازرسان شعب تحت مسئولیت و شناسایی نیروهای توانمند و مستعد

همچنین طی این بخش نامه وظایفی نیز برای بزرسان انتخاباتی تعریف شده است که اهم آن عبارت است از:

1- از 8 صبح پنج شنبه تبلیغات ممنوع است و لذا کلیه عوامل بازرسی نظارت کامل داشته باشند.

2- بازرسی سالم و قاطع موجب تظمین سلامت انتخابات و مشروعیت و مقبولیت آن مورد تاکید همه بازرسین و سربازرسین است.

3- بازرسین حق دخالت در امور اجرایی انتخابات را نداشته و در صورت مشاهده تخلف به صورت مکتوب یا ضمیمه کردن دلایل و مستندات به هیئت بازرسی مافوق گزارش نمایند.

4- در اماکنی که احتمال و قوع تخلف بیشتر است بازرسین باید با دقت بیشتری نسبت به انجام بازرسی اقدام نمایند.

5- براساس بند 16 ماده 8 قانون تخلفات اداری گواهی و یا گزارش خلاف واقع خود تخلف محسوب می شود.

6- تعامل خوب بازرسین با کادر اجرایی نظارت و نمایندگان فرماندار و نمایندگان داوطلبان

7- مستند سازی وقابع و ثبت و گزارشات دقیق به ویژه گزارش ماموریت از کلیه بازرسین و سربازرسین؛ بهترین و کامل‌ترین گزارش‌ها مورد تشویق قرار می‌گیرند.

8- حضور به موقع و زودتر از عوامل اجرایی و نظارتی در روز رای گیری

9- تسلط کامل به قوانین موجود

10- بازرسین و سربازرسین فقط با کارت شناسایی صادر ه از هیئت بازرسی استان مجاز به حضور در محل اخذ رای هستند.

11- مراقبت بر امحای هرگونه آگهی و آثار تبلیغاتی قبل از شروغ اخذ رای در محل و محدوده شعبه اخذ رای ارائه گزارش فوری و به موقع از تخلفات انتخاباتی به هیت بازرسی انتخابات

12- رسیدگی و ارائه گزارش در مورد چگونگی حفظ بی‌طرفی مجریان و ناظران انتخابات و عدم جانبداری از آنان

13- تهیه گزارش در خصوص ارتکاب جرایم و تخلفات با عنایت به قانون انتخابات و ارسال به هیئت بازرسی مافوق

14- مراقبت بر عدم اخذ رای مکرر از یک رای دهنده

15- مراقبت بر سن قانونی رای دهندگان (متولدین قبل از 12/12/72)

16- پرهیز از هرگونه برخورد لفظی و فیزیکی با عوامل اجرایی و ناظرین

17- پرهیز از هرگونه مصاحبه تخصصی در حوزه ها مسئولیت انتخاباتی با مطبوعات و رسانه‌ها

18- ثبت وقایع به دور از تمایلاتف شتاب زدگی و ذهنیت شخصی

19- عدم ترک شعبه تا پایان شمارش آرا و اطمینان از تحویل صندوق به فرمانداری

20 - تکمیل گزارش‌های پایان بازرسی پس از شمارش آرا

همچنین این دستورالعمل به روسای هیئت‌های بازرسی شهر تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر، دماوند، شهریار، ورامین، فیروزکوه، رباط کریم، پاکدشت، ملارد، قدس، پیشوا و بهارستان نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 11 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
گلوبال ریسرچ:
راه حمله به ایران از سوریه می‌گذرد

خبرگزاری فارس: یک پایگاه خبری غربی هدف هجمه غرب به سوریه را منزوی کردن ایران دانست و تأکید کرد درگیری نظامی احتمالی می تواند درگیری منطقه ای خطرناکی را ایجاد کند که در آن روسیه و چین نیز به نفع ایران وارد عمل می شود.

خبرگزاری فارس: راه حمله به ایران از سوریه می‌گذرد

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از مشرق، پایگاه کانادایی "گلوبال ریسرچ" در مقاله ای که در مورد توطئه های غرب علیه سوریه نوشته است، تأکید می کند که غرب به دنبال استفاده از حریم هوایی سوریه برای جنگنده های خود برای دخالت نظامی در این کشور است، این در حالی است که بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها بشار اسد رئیس جمهور این کشور محبوبیت زیادی در میان مردم دارد.

البته طرح حمله به سوریه از زمان های زیادی در آمریکا مطرح بوده است، ویسلی کلارک ژنرال بازنشسته آمریکایی در سخنانی که در کنفرانس کومنولث در سال 2007 مطرح میکند، از کودتایی سیاسی سخن می گوید که می تواند آغازگر پروژه قرن جدید آمریکا باشد.

دلیل آن نیز در سندی محرمانه وجود دارد که از دفتر وزارت جنگ آمریکا در سال 2001 صادر شده و بر بازسازی تمام ساختارهای خاورمیانه و شمال آفریقا بر اساس منافع آمریکا تاکید شده است.سوریه بخشی از این شطرنج است که به عنوان سکوی پرتاب در این طرح مورد استفاده قرار می گیرد، تغییر نظام در سوریه یکی از مهم ترین اولویت های مطرح شده در ناتو است که آمریکا رهبری آن را بر عهده دارد و می خواهد با همکاری برخی کشورهای عربی و منطقه ای آن را انجام دهد.

این موضوع قرار است از طریق برخی رسانه های جمعی مانند الجزیره قطر صورت گیرد. آنها سعی می کنند تا با تجهیز گروهک های رادیکال در منطقه که عمدتاً وهابی و سلفی هستند، آنها را علیه علویان و اقلیت شیعه در سوریه بشورانند. دولت بوش نیز از سال 2005 میلادی، اقدام به تأمین مالی گروه های مخالف سوریه کرده است.

در این راستا، افراد مسلح، آموزش داده شدند و ضمن تلاش غرب برای افزایش اختلافات مذهبی در سوریه، آمریکا اقدام به قاچاق سلاح به سوریه از طریق پایگاه اینجرلیک در ترکیه کرد و حمایت مالی از نیروهای مخالف دولت سوریه به رهبری "ریاض الاسعد" را بر عهده گرفت.

منابع نظامی و جاسوسی به پایگاه خبری صهیونیستی دبکافایل گفتند که یگان های ویژه عملیاتی از انگلیس و قطر شورشیان را در شهر حمص یاری می دهند و برای آنها تجهیزات لازم را فراهم می کنند.

این در حالی است که امیر قطر اخیرا پیشنهاد حمله و دخالت نظامی خارجی به سوریه را مطرح کرده است. در این راستا "عبدالحکیم بلحاج" از فرماندهان نظامی افراطی لیبی و عضو سازمان تروریستی القاعده در مرزهای ترکیه مستقر شده و آماده ورود به سوریه در زمان صدور دستور است.

بر اساس این گزارش، او از سمت خود به عنوان نایب رئیس شورای نظامی در لیبی استعفا داد تا بر عملیات ارتش آزاد سوریه نظارت داشته باشد.

در این راستا رسانه های سوری از جنایاتی سخن می گویند که گروه های تروریست با سلاح های آمریکایی و اسرائیلی در سوریه انجام می دهند. این در حالی است که غرب مدعی است  که رژیم اسد در کشتار جمعی شهروندان در سوریه دست دارد.

جالب اینجاست که ایمن الظواهری نیز از تمامی اعضای سازمان القاعده در جهان خواسته است تا به سوریه بروند و از تروریست های مخالف سوریه حمایت کنند.

از سوی دیگر مؤسسه ای موهوم به نام "المرصد السوری لحقوق الانسان" وجود دارد که منبع تمامی آمار غلط در زمینه تعداد قربانیان شورش ها در سوریه است. بر خلاف اعلام منابع رسانه ای، مقر اصلی این مرکز نه در دمشق بلکه در لندن قرار دارد و بسیاری از شایعات و نوارهای ویدئویی ساختگی را این مرکز منتشر می کند. گزارش ها نشان می دهد که اسناد و مدارک ارائه شده از سوی این مرکز در هیچ دادگاهی قابل دفاع نیست.

این گزارش در ادامه به نادیده گرفته شدن گزارش ناظران اتحادیه عرب از سوریه اشاره کرده و آن را در راستای تشدید جنگ تبلیغاتی علیه دمشق می داند. این بی توجهی به حدی است که "محمد الدابی" رئیس هیئت ناظران اتحادیه از سمت خود استعفا داد و اعلام کرد که دیگر هرگز در چارچوب فعالیت های اتحادیه عرب کار نخواهد کرد.

از سوی دیگر گزارشهای رسانه ای حاکی از این است که اسرائیل در عملیات نظامی احتمالی علیه سوریه وارد عمل خواهد شد، وهابی های سعودی نیز نقش مهمی در این زمینه ایفا خواهند کرد و سعی می کنند تا گروه های شیعی و علوی را کنترل و مهار کنند.

این گزارش هدف نهایی از ایجاد بی ثباتی در داخل سوریه را منزوی کردن تهران و از بین بردن شیعیان و علویان همپیمان با دمشق می داند و تأکید می کند که اسرائیل نیز فواید زیادی از براندازی بشار اسد می تواند ببرد، چرا که شورای موسوم به ملی سوریه اعلام کرده که در صورت براندازی اسد، روابط این کشور با ایران را قطع خواهد کرد و انتقال سلاح ایران برای حزب الله و حماس را نیز متوقف می کند.

به این ترتیب احتمال می رود که درگیری منطقه ای بسیار خطرناکی ایجاد شود که در این درگیری چین و روسیه نیز به نفع ایران و برای دفاع از این کشور وارد عمل شوند. این درگیری می تواند خسارت های فراوان به اقتصاد جهان وارد کند و بحران مالی گسترده ای را در جهان ایجاد کند.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مراجع تقلید شیعه چشمه‌های جوشان بصیرت
تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس

خبرگزاری فارس: مراجع عظام تقلید و علمای برجسته حوزه علمیه قم بر حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تاکید مراجع تقلید و علما بر مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات مجلس

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، پس از غیبت امام عصر(عج) همواره نقش مراجع و علما در گسترش و پویایی تشیع بی بدیل بوده است، به گونه‌ای که بسیاری از تحولات سیاسی و اجتماعی در دوره‌های مختلف با فتاوای مراجع رقم خورده است.

فتاوای گوناگون مراجع تقلید همچون تحریم تنباکو، امضای رساله‌ جهانیه قائم مقام فراهانی، نهضت مشروطیت و... در دوره‌های خود از چنان اهمیتی برخودار بوده است که گویی اگر این فتاوا نبود تاریخ اسلام به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

از این میان شاید تاثیرگذاری مراجع در بین مردم و جامعه در فتوای تحریم تنباکو توسط میرازی شیرازی بیش از پیش خودنمایی کرد به گونه‌ای که آثار این فتوا به درون کاخ شاه نیز کشیده شد و پس از آن توانست هیمنه بین‌المللی انگلیس را که در اوج قدرت قرار داشت، بشکند.

میرزای شیرازی پس از شنیدن این پیروزی بزرگ سخت گریست و وقتی از او علت را پرسیدند پاسخ داد: من نگرانم زیرا بیگانگان و استعمارگران امروز دیگر به قدرت اسلام و علمای اسلامی پی برده‌اند و کمر به نابودی این دین و مذهب ببندند.

پس از آن نیز همواره علما و مراجع شیعه در عرصه‌های سیاسی ورود پیدا کرده و در این عرصه‌ منشا برکات زیادی برای تشیع و اسلام شده‌اند.

نهضت انقلاب اسلامی ایران به رهبری یک مرجع تقلید، مدیر، مدبر،‌ زمان شناس و آگاه به مسائل آغاز شد و به پیروزی رسید و پس از آن همواره نقش مراجع عظام تقلید و علما در حفظ نظام اسلامی ایران بسیار تاثیرگذار بوده است.

مراجع و علما همواره در کنار رهبری و دوشادوش مردم بر حفظ ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام تاکید کرده‌اند و آنجا که حضور آنها لازم بوده است از جان و دل مایه گذاشته‌اند، همانطور که در فتنه 88 نقش مراجع در کنار مقام معظم رهبری در بصیرت‌افزایی جامعه و مقابله با فتنه‌گران نمایان بود.

از ابتدای انقلاب تاکنون مراجع عظام تقلید ضمن توصیه به پشتیبانی مردم از انقلاب، خود نیز همراه و همگام مردم و حتی جلوتر از مردم در این عرصه‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

از جمله عرصه‌های پشتیبانی انقلاب حضور فعال و پرشور در انتخابات است که یکی از نمونه‌های آن را فردا در مورد مجلس شورای اسلامی شاهد خواهیم بود.

پس از آنکه مقام معظم رهبری از ماه‌ها قبل در تمام بیانات خود بحث اهمیت و حساسیت ویژه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور حداکثری و آگاهانه مردم را در این انتخابات مورد تاکید قرار دادند مراجع و علما نیز همسو با مقام معظم رهبری نسبت به مشارکت پرشور و یکپارچه مردم و انتخاب اصلح توصیه‌های فراوانی داشته‌اند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید بارها در دیدارها، استفتائات و درس خارج فقه خود اهمیت و حساسیت این دوره از انتخابات را گوشزد کرده و بر مشارکت حداکثری تاکید کرده است.

این مرجع تقلید در یکی از دیدارهای خود اظهار داشته است: ان شاءالله بعد از اینکه مردم به خوبی در ۲۲ بهمن امتحان دادند، در این انتخابات نیز این چنین خواهد بود و در صحنه حضور پیدا خواهند کرد.

وی تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف، نابسامانی و کم کردن حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد توجه قرار داده و تصریح کرده است: مردم باید با حضور در صحنه، امید دشمنان را به یأس تبدیل و آنها را ناکام کنند.

این مرجع تقلید البته مشکلات مردم را مورد توجه قرار داده و ضمن تاکید بر حل این مشکلات یادآور می‌شود: اما با وجود این مشکلات مردم آن جایی که باید حضور داشته باشند حضور دارند و مسائل را قاطی نکرده و کارها و عرصه‌های سرنوشت ساز را رها نمی‌کنند و اگر امسال نیز استقبال و آرامش خوب باشد روز عزای دشمنان نظام اسلامی است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی از دیگر مراجعی است که همواره در عرصه‌های مختلف حضوری تاثیرگذار داشته است. وی اهمیت این دوره از انتخابات مجلس را بارها در دیدارها و درس خارج فقه خود مورد تاکید قرار داده و خواستار حضور پرشور اقشار مختلف مردم در پای صندوق‌های رای شده است.

او در مورد حضور پرشور در انتخابات چنین می‌گوید: مردم باید با حضور پرشور ضمن ابراز وفاداری به نظام اسلامی و آرمان‌های والای آن، توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب و موجبات تقویت و اعتلای بیش از پیش نظام مقدس اسلامی دانست.

این مرجع تقلید حضور در انتخابات را یک تکلیف شرعی و عقلی می‌داند و تاکید می‌کند: ان شاءالله مردم همان گونه که تاکنون در صحنه بوده‌اند در انتخابات نیز حماسه می‌آفرینند و بار دیگر وفاداری خود را به نظام، آرمان‌های امام و رهبری نشان خواهند داد و اقتدار و صلابت خود را به رخ جهانیان خواهند کشاند.

آیت الله صافی گلپایگانی نیز ضمن تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات یادآور می‌شود: هدف مردم از شرکت در انتخابات اجرای احکام اسلام و برای حفظ حاکمیت اسلام و رعایت حلال و حرام خدا در برنامه‌ها است.

این مرجع تقلید تاکید می‌کند: مواظب باشیم که هویت اسلامی جامعه مخدوش و ضعیف نشود و شخصیت اسلامی‌ پایدار بماند.

آیت‌الله علوی گرگانی هم در دیدارهای خود، شرکت در انتخابات را وظیفه‌ای همگانی می‌داند و می‌گوید: همه باید در صحنه حاضر شوند و نمایندگانی دلسوز نظام، مردم و آرمان‌ها به مجلس بفرستند و بار دیگر توطئه دشمنان را خنثی کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرده است: مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز همچون ۲۲ بهمن حماسه ای دیگر خلق می‌کنند.

آیت الله جعفر سبحانی از دیگر مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت مشارکت و حضور حماسی مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن این حضور و ایجاد خدشه به سلامت انتخابات اشاره و خاطرنشان کرده است: حضور و مشارکت پرشور و دشمن شکن مردم در انتخابات 12 اسفند ماه، حداقل پاسخی به این توطئه‌ها و آرزوهای دشمن خواهد بود.

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی از علمای برجسته و تاثیرگذار قم و رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) نیز با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرده است: حضور در انتخابات از وظایف ما است؛ هر کس پایبندی به انقلاب دارد باید در انتخابات شرکت کند.

وی با بیان اینکه سرنوشت ما بیشتر به دست مجلس رقم می‌خورد، می‌افزاید: شناسایی افراد اصلح را نباید دست کم گرفت؛ کسی را انتخاب کنید که به اسلام و انقلاب و ولایت فقیه وفادار باشد و در درجه دوم کارآمدی فرد را در نظر بگیرد.

آیت الله سید احمد خاتمی عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم با بیان اینکه انتخابات در حقیقت اعمال حق و تکلیف است، می‌افزاید: این حق مردم است که پای صندوق‌های رای بیایند و در تعیین سرنوشت کشور دخیل و مؤثر باشند و از سویی دیگر حضور در عرصه انتخابات نوعی تکلیف است چراکه این مهم مقدمه حفظ نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است، تصریح می‌کند: حضور در انتخابات نیز که مقدمه واجب است، متصف به وجوب می‌شود و همه باید در انتخابات شرکت کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری نیز حضور در انتخابات را یک تکلیف برای نشان دادن اقتدار ملی کشور می‌داند و می‌افزاید: دشمنان تمام امکاناتشان را بسیج کرده‌اند تا انتخابات ما رصد کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری شرکت در انتخابات را هم حق و هم تکلیف می‌داند و می‌گوید: تمام دنیا نظاره‌گر هستند که شعور ملت را ببینند و فهم بالای مردم ما را درک کنند، بنابراین هرچه حضور مردم قوی تر و قدرتمندتر باشد، آبرو و عزت نظام را در دنیا چند برابر می‌کند و باعث می‌شود دشمن تا کیلومترها عقب نشینی کنند.

وی حضور حداکثری مردم را لازمه کار انتخابات می‌داند و تاکید می‌کند: حضور همراه با رقابت و برگزاری سالم انتخابات، پوشش دادن به امنیت انتخابات، پرهیز از تبلیغات مضر از جمله نکاتی است که همگان باید به آن توجه کنند.

آیت‌الله استادی امام جمعه قم نیز بر حضور گسترده و یکپارچه مردم در انتخابات 12 اسفند تاکید کرده و اظهار داشته است: تمام تلاش دشمنان این است که مردم در انتخابات مجلس کمتر شرکت کنند و آنها این‌گونه برداشت کنند که مردم پشتیبان نظام نیستند و اگر مملکت ضعیف شود، آنها راه قلدری را در پیش بگیرند.

وی ادامه می‌دهد: هر کسی که در این مملکت زندگی می‌کند با هر سلیقه‌ای که دارد راضی نیست کشور ما زیر سلطه بیگانگان رفته یا استقلال آن زیرسوال برود.

آیت الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز با صدور پیامی بر حضور گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرده و اظهار داشته است: شرکت همه اقشار مردم در این انتخابات بر اساس نظر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، یک تکلیف شرعی است که در تحکیم ارکان نظام اسلامی و مایوس کردن دشمنان اسلام و ایران و شکل‌گیری مجلسی قدرتمند برای حل مشکلات مردم تاثیر بسزایی دارد.

آیت‌الله مقتدایی در این پیام می‌افزاید: امید است این توصیه‌ها و تاکیدات مراجع و علما که انتخابات را هم حق و هم تکلیف ما می‌دانند مثل‌ همیشه منشا حضوری حداکثری و دندان شکن و آگاهانه در پای صندوق‌های رای باشد تا ضمن خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، مجلسی در خور شأن جمهوری اسلامی ایران تشکیل شود.

=================

گزارش: مهدی جعفری

=================

انتهای پیام/ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


همایش مجریان انتخابات در شهرستان پیشوا برگزار شد

خبرگزاری فارس: در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، همایش مجریان انتخابات در شهرستان پیشوا برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش مجریان انتخابات در شهرستان پیشوا برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به ‌نقل از روابط‌ عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، همایش مجریان انتخابات شهرستان پیشوا در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

فرماندار شهرستان پیشوا طی سخنانی در این همایش گفت: مهمترین هدف مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین و پیشوا بر محور حضور حداکثری مردم استوار شده و این امر می‌تواند با اقدام صحیح و قانونی مجریان محقق شود.

بهرام ستاری‌ اظهار داشت: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و حضور حداکثری مردم در این انتخابات می‌تواند توطئه‌های طراحی شده دشمنان را خنثی کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز چشم امید بسیاری از مسلمانان و ملل آزادیخواه جهان به حضور مردم ایران اسلامی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوخته شده و این حضور می‌تواند آنها را نسبت به ادامه مبارزات ضد استکباری و آزادیخواهانه امیدوار کنند.

ستاری با اشاره به وظیفه مجریان قانون در زمان برگزاری انتخابات گفت: مجریان انتخابات در حوزه‌های انتخابیه باید تلاش نمایند تا در طول برگزاری انتخابات تنها به اجرای قانون توجه داشته باشند و در این امر کوتاهی نکنند.

وی تاکید کرد: آموزش‌های ارائه شده به مجریان انتخابات در طول فعالیت ستاد انتخابات این زمینه را برای این افراد فراهم کرده تا در صورت بروز هرگونه مشکل در زمان اجرای انتخابات، به راحتی بتوان نسبت به حل آن اقدام کرد.

فرماندار شهرستان پیشوا در پایان تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی به خوبی از شرایط کشور مطلع هستند و با بصیرت و شناخت همان‌گونه که در راهپیمایی 22 بهمن حماسه‌ای جاودان خلق کردند، به فرموده مقام معظم رهبری در انتخابات مجلس شورای اسلامی سیلی دیگری بر دهان استکبار جهانی می‌زنند. 

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وزیر اسرائیلی: مخالفان دولت سوریه با ما در تماسند

خبرگزاری فارس: یک وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برخی سران اصلی معارضان سوریه در تماس با سران این رژیم اعلام کرده‌اند که دوست اسرائیل هستند و در صورت به قدرت رسیدن با تل‌آویو رابطه برقرار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: وزیر اسرائیلی: مخالفان دولت سوریه با ما در تماسند

به گزارش فارس، اسحاق هرتزوگ وزیر رژیم صهیونیستی فاش کرد که برخی سران اصلی مخالفان سوریه در تماس با سران این رژیم اعلام دوستی با آنان را کرده‌اند.

به گزارش النشره، هرتزوگ با تاکید بر ضرورت کمک اسرائیلی به مخالفان مسلح سوریه، اعلام کرد که سران معارضان سوریه به او اعلام کرده‌اند که  در صورتی که در سوریه به قدرت برسند،‌ خواستار صلح با اسرائیل هستند.

هرتزوگ که عضو حزب کار و کمیسیون دفاع و امور خارجی پارلمان رژیم صهیونیستی است، افزود: معارضان سوریه می‌خواند که دوست اسرائیل باشند.

وی از افشای نام این معارضان خودداری و علت آن را نگرانی برای جان آنان ذکر و تاکید کرد که آنان از معارضان اصلی سوریه هستند.

وی از رژیم صهیونیستی خواست تا به معارضان سوریه کمک‌هایی ارائه کند هر چند که پیش از این دیپلمات‌های غربی فاش کرده بودند که تعداد زیادی از افراد مسلح در سوریه تحت نظر افسران اسرائیلی و با حمایت مالی قطر و عربستان در اردن و ترکیه آموزش دیده‌اند.

پیش از این برهان غلیون رئیس معارضان خارج‌نشین سوریه اعلام کرده بود که در صورت به قدرت رسیدن در سوریه، مناسبات خود با ایران و حزب‌الله را که دشمنان اصلی رژیم صهیونیستی هستند، قطع خواهد کرد اما با موج انتقادات از او، مدعی شد که خواستار قطع نشده بلکه تاکید کرده است که روابط از سطح راهبردی به سطح عادی تنزل خواهد کرد.

انتهای پیام/.++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:
حجم معاملات اولیه بورس انرژی به ۱۵ میلیون دلار می رسد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت ملی نفت در مجمع هیئت مؤسس بورس انرژی با بیان طبق برنامه پنجم بخش‌هایی از صنعت نفت به بخش خصوصی واگذار می‌شود،گفت:حجم معاملات اولیه بورس انرژی حدود 15 میلیون دلار خواهد بود.

خبرگزاری فارس: حجم معاملات اولیه بورس انرژی به ۱۵ میلیون دلار می رسد

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، احمد قلعه‌بانی که ریاست مجمع هیئت مؤسس بورس در شرف تأسیس و سهامی عام 20 میلیارد تومانی انرژی را به عهده داشت، گفت: قصد داریم در بخش‌هایی از صنعت نفت که دیگران بتوانند انجام دهند اقدام به واگذاری کنیم تا از این طریق برخی از بخش‌های صنعت نفت را واقعا ملی کرده و مشارکت مردم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه واگذاری تولید، اکتشاف و توزیع به بخش خصوصی و در قالب شرکت‌های سهام عام پذیرفته شده در بورس پیش‌بینی شده که امید است روزی با تحقق این هدف، وزارت نفت فقط به نقش حاکمیتی خود بپردازد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این راستا قراردادهایی در بخش تولید و توزیع و تبدیل به زنجیره ارزش با بخش‌های خصوصی از جمله مپنا قراردادهایی به ارزش 30 میلیون دلار بسته شده،ادامه داد: تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد حجم معاملات بورس انرژی فقط با نفت کوره حدود 15 میلیون دلار خواهد بود که در فازهای بعد هم نفت خام را بعد از اصلاح مواردی وارد این بورس خواهیم کرد تا شرکت‌های بزرگ، نفت خام را خریداری و به بازارهای جهانی عرضه کنند.

وی در خاتمه گفت: قصد ما هم این است که از حداکثر ظرفیت برای توسعه بخش خصوصی و واگذاری بخشی از امور نفت استفاده کنیم.

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با حضور پلیس
حمله اراذل و اوباش به یک واحد تجاری در نیشابور ناکام ماند

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی نیشابور گفت: دو نفر از اراذل و اوباش به یک واحد صنفی تجاری در طبقه همکف مجتمع تجاری مروارید در نیشابور حمله کردند که با حضور غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: حمله اراذل و اوباش به یک واحد تجاری در نیشابور ناکام ماند

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور محمدحسن امیری اظهار داشت: در پی این حرکت صاحب مغازه و برادر وی که برای کمک آمده بود توسط سلاح سرد مصدوم و راهی اورژانس بیمارستان 22 بهمن نیشابور شد.

وی ادامه داد: مستاجر مغازه برادر فرد مذکور  است که در پی پرداخت نکردن چند ماه اجاره و شکایت مالک و صدور رأی قانونی مبنی بر تخلیه مغازه و اجرای آن توسط ماموران، بحث‌هایی را با مالک داشته است.

فرمانده انتظامی نیشابور ادامه داد: ساعاتی بعد از حضور ماموران مستاجر قبلی با حضور دوستانش با مالک و برادران وی که در همین مجتمع تجاری، واحد صنفی دارند، درگیر می‌شوند و در آستانه حضور ماموران 110 متواری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از ظهر همین روز افراد شرور به مغازه برادر مالک مراجعه و پس از خروج ارباب‌رجوع با او درگیر شده و با استفاده از آلات مختلف، شیشه‌ها را فروریخته و دکوراسیون مغازه را تخریب می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور افزود: به دنبال هجوم این افراد، صاحب مغازه و برادر وی زخمی می‌شوند که به اورژانس منتقل می‌شوند.

امیری اظهار داشت: البته در همین حین دو نفر از اراذل و اوباش در حال فرار دستگیر می‌شوند که با حکم مقام قضایی فعلا در بازداشت هستند.

وی با بیان اینکه پرونده مفتوح است و پلیس برای جلوگیری از وقوع این تخلفات تمهیداتی در نظر گرفته است، افزود: پلیس به دنبال دستگیری اوباش فراری است. 

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 11 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
از آغاز سال جاری صورت گرفت
آزادی 307 زندانی جرایم غیر عمد در زنجان

خبرگزاری فارس: ستاد دیه استان زنجان از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی 307 زندانی جرایم غیر عمد را فراهم کرده است.

خبرگزاری فارس: آزادی 307 زندانی جرایم غیر عمد در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان زنجان، مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در جلسه ستاد دیه با اعلام این خبر گفت: ستاد دیه استان زنجان برای آزادی این زندانیان بیش از 983 میلیون تومان کمک بلاعوض کرده است.

علاء‌الدین کریمی همچنین از گذشت شاکیان به مبلغ یک میلیارد و 873 میلیون تومان در آزادی این زندانیان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای آزادی 307 زندانی 800 میلیون تومان در قالب تسهیلات وام بانکی در اختیار آنان قرار گرفت.

در ادامه این جلسه رئیس کل دادگستری استان زنجان با قدردانی از فعالیت و تلاش اعضای ستاد دیه استان گفت: همه ما از اینکه عامل حل بخشی از مشکلات مردم هستیم باید شکرگزار خداوند باشیم.

انتهای پیام/ش30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 11 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
رابطه شوینده‌ها با سلامتی بدن

خبرگزاری فارس: با نزدیک شدن به ایام عید خانواده های ایرانی سنت دیرینه خانه تکانی را کم و بیش آغاز کرده اند. سنتی که بر مبنای آن برای استقبال از عید نوروز، همه جای خانه باید پاک و تمیز از هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد.

خبرگزاری فارس: رابطه شوینده‌ها با سلامتی بدن

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، وظیفه اصلی خانه تکانی به دوش خانم هاست و البته آقایان و اعضای خانواده هر یک به نوبه خود در انجام امور کمک می کنند.

یکی از اولین کارهایی که برای انجام خانه تکانی ضروری است خرید انواع مواد شوینده و پاک کننده است. موادی که با آن بتوان هرچه راحت تر و سریع تر گوشه و کنار منزل را تمیز کرد و زحمت کمی را هم متقبل شد.

اغلب خانم‌ها به هنگام خرید این مواد فقط به قدرت پاک کنندگی آن می اندیشند و توجهی به تاثیر آن بر سلامت خود ندارند و برای برق انداختن منزل، سلامت خود را به خطر می اندازند.

دست‌های ترک خورده، خشکیده و پر از لک بسیاری از خانم ها که با وسواس هرچه تمام تر نه تنها در طول سال بلکه در آخرین روزهای سال، سخت مشغول خانه تکانی هستند، گواه این مدعاست. بنابراین بر آن شدیم تا درباره تاثیر مواد شوینده بر سلامت و ضرورت جدی گرفتن توصیه های بهداشتی در این زمینه مطلب را تهیه کنیم.

شوینده ها و سلامت پوست

استفاده از مواد شوینده می تواند تاثیر سوئی روی پوست داشته باشد. اغلب مواد شوینده حاوی اسید است که در لکه بری، تمیزکنندگی و از بین بردن چربی ها نقش دارد. بنابراین این مواد می تواند چربی پوست را نیز از بین ببرند، تماس مکرر با این مواد در ابتدا به خشکی پوست و ترک و خارش منجر می‌شود.

ادامه این روند باعث بروز اگزما یا درماتیک تماسی در فرد می شود. علت ایجاد اگزما می تواند ناشی از تاثیر مستقیم تحریک کنندگی مواد شوینده باشد که به آن درماتیک تماسی تحریکی می گوییم و هم چنین می تواند ناشی از آلرژی ناشی از مواد شوینده باشد که به آن درماتیک تماسی آلرژیک گفته می شود. درماتیک تحریکی می تواند برای همه اتفاق بیفتد اما نوع آلرژیک آن کمتر شایع است. اولین علایم درماتیک، خارش شدید و قرمزی پوست است و گاهی هم پوست ملتهب می شود.

بهترین راه جلوگیری از بروز تحریک و آلرژی پوست تماس غیرمستقیم با مواد شوینده است. پوشیدن دستکش نخی یا دستکش هایی که لایه نخی دارد مناسب تر است. بهتر است دستکش بلند و سالم باشد تا از نفوذ مواد شوینده به دست جلوگیری شود.

پس از اتمام کار بهتر است دست ها با آب شسته شده و با استفاده از مرطوب کننده ها ملایم شود.طبیعی است که شوینده های قوی، آسیب های جدی تری به پوست وارد می کنند و از آن جا که مردم علاقه زیادی به شوینده های قوی دارند، باید در زمینه بهداشت پوست اطلاعات کافی داشته باشند.

باید دقت کرد که مواد شوینده ای که تاریخ مصرف آن گذشته قدرت تخریبی بیشتری روی پوست دارد. هم چنین ترکیب مواد شوینده با یکدیگر که بسیاری از خانم ها برای افزایش قدرت پاک کنندگی به آن متوسل می شوند سلامت پوست را به طور جدی تهدید می کند.

بعضی عادت دارند از پمادهای موضعی و یا کورتن به طور خودسرانه استفاده کنند توصیه ما این است که به هیچ عنوان اقدام به این کار نکنند زیرا می تواند باعث نازک شدن پوست شود. کورتن فقط به هنگام التهاب پوست و باید توسط پزشک تجویز و طی چند روز یا چند هفته مصرف شود.

درماتیک تحریکی زودتر از درماتیک آلرژیک بهبود پیدا می کند. به بیماران توصیه می شود تا مدتی از صابون های بچه استفاده کنند. دکتر طاهری می گوید: گاهی اوقات واکنش آلرژیک باعث می شود حساسیت به پوست دست خلاصه نشود و به سایر قسمت های بدن آسیب برساند.

هم چنین استفاده از سرکه به عنوان شوینده می تواند در درازمدت به پوست دست آسیب برساند. بهتر است به هنگام کار با مواد شوینده از هر نوع آن از دستکش استفاده شود تا مانع آسیب رسیدن به پوست شود.

گاه با کسانی که به درماتیت درون زاد مبتلا هستند برخورد می کنیم. این افراد به صورت مادرزادی استعداد درماتیت یا اگزما دارند و هر از گاهی دچار خشکی و ترک در سرانگشتان و یا قسمت های دیگر دست می شوند. قطعا استفاده از مواد شوینده بروز این عارضه در فرد را سرعت می دهد.

لازم است بدانید که استفاده مکرر از مرطوب کننده ها می تواند به بهداشت پوست کمک شایانی کند .

البته ما نوع خاصی از مرطوب کننده ها را مدنظر نداریم استفاده از انواع مرطوب کننده ها پس از شست وشوی دست ها با آب در حالی که هنوز پوست کاملا خشک نشده، بهترین راه برای حفظ بهداشت پوست است.

استفاده از مرطوب کننده ها بسته به نیاز شخص دارد اما در این ایام که خانم ها مشغول خانه تکانی هستند لازم است پس از هر بار شست وشوی دست ها، از مرطوب کننده استفاده کنند.

گاه مشاهده می شود خانم ها پس از استفاده از مرطوب کننده ها و پیش از این که کرم جذب پوست شود اقدام به شستن دست ها می کنند که این کار، در واقع کار مرطوب کننده را خنثی می کند.

افراد می توانند از وازلین، گلیسرین، روغن بادام و زیتون برای مرطوب کردن دست ها استفاده کنند و البته انواع تجاری کرم های مرطوب کننده نیز وجود دارد که استفاده از آن ها مانعی ندارد.

مواد شوینده و دستگاه تنفس

هم چنین در بسیاری از موارد مشاهده می شود که خانم ها پس از استفاده از مواد شوینده دچار آبریزش بینی، گرفتگی صدا و اختلالات تنفسی ناشی از استنشاق این مواد می شوند.

مواد شوینده به علت بخارهایی که از خود متصاعد می کنند می تواند گوش، حلق و بینی افراد را درگیر کنند و به آن آسیب برسانند. بخارهای قلیایی و اسیدی مواد شوینده می تواند باعث التهاب مخاط و یا سوختگی های شدید شود و یا با تحریک سیستم ایمنی باعث ایجاد آلرژی شود. به عبارتی مواد شوینده با اثر سوزانندگی و یا آلرژیک خود می توانند گوش، حلق و بینی افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

توجه داشته باشید که استفاده طولانی مدت از این مواد ممکن است فرد را دچار علایم حساسیتی در بینی به صورت عطسه، آبریزش بینی، خارش یا گرفتگی کند و تنها راه این است که فرد از آن ماده اجتناب کند و یا سعی کند در صورت استفاده از مواد شوینده در محیط های دربسته و بدون ماسک خودداری کند.

دوری کردن از آلرژن ها بهترین راه مبارزه با آلرژی است. بنابراین کسانی که آلرژی دارند یا نباید از مواد شوینده ای که برایشان حساسیت ایجاد می کند استفاده کنند و یا با پوشش کامل در تماس با آن ها قرار گیرند.

معمولا فرد پس از ۵ بار برخورد با یک ماده شوینده دچار حساسیت می شود و استفاده از داروهای ضدحساسیت که توسط پزشک تجویز شده نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

استنشاق های مواد شوینده اسیدی یا قلیایی می تواند باعث سوزانندگی مخاط شود. بسته به غلظت ماده شوینده، بخارها نیز آسیب زننده هست و از طرفی در محیط بسته آسیب ها دوچندان می شود به همین دلیل است که گفته می شود هنگام شست وشوی سرویس دستشویی یا حمام حتما باید درها باز باشد تا به تجمع بخارها نینجامد.

افرادی که دچار سوختگی مخاط و سوزش می شوند می توانند با مصرف آب یا شیر، اندکی از درد خود بکاهند این سوزش می تواند در بینی، حلق و حنجره رخ دهد و فرد دچار ورم حنجره شود و در موارد شدیدتر دچار اختلالات تنفسی شود.

دقت کنید که تمام این علایم اگر شدید باشند خطرناک است به عنوان مثال ورم شدید حنجره ممکن است در فرد به انسداد مسیر تنفسی منجر شود. بنابراین مراجعه به پزشک در صورت تشدید هر یک از این علایم ضروری است.

از آن جا که مجاری هوایی کودکان باریک تر از بزرگسالان است، ممکن است استنشاق بخارهای مواد شوینده به سرعت باعث تحریک آن ها شود بنابراین بهتر است به هنگام استفاده از مواد شوینده، کودکان را از محیط دور کنید تا آسیب احتمالی نبینند.

توصیه ما به کسانی که بر اثر استنشاق بخارهای مواد شوینده دچار گرفتگی صدا شده اند این که کم حرف بزنند و به حنجره خود استراحت دهند، مایعات فراوان مصرف کنند و اگر زمینه ترش کردن دارند، داروی ضدترش کردن مصرف کنند زیرا در اثربازگشت اسید از معده، آسیب حنجره آن ها تشدید می شود.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با حضور پر شور و آگاهانه در پای صندوق‌های رأی
مردم طبس مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان غرب می‌زنند

خبرگزاری فارس: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج طبس گفت: مردم سراسر کشور به ویژه مردم متدین شهرستان طبس باحضور پرشور و آگاهانه خود در انتخابات مجلس، مشت محکم دیگری بر دهان یاوه‌گویان غرب می‌زنند.

خبرگزاری فارس: مردم طبس مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان غرب می‌زنند

حجت‌الاسلام رضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس، ضمن دعوت از تمامی مردم میهن اسلامی به ویژه بسیجیان برای شرکت در انتخابات، اظهار داشت: همواره همه انتخابات‌ها دارای اهمیت بوده است، اما انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با توجه به واقع شدن در این مقطع حساس زمانی از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

وی ادامه داد: بیداری اسلامی، موقعیت جمهوری اسلامی ایران در جهان، ایجاد مشکلات و چالش‌هایی برای دشمنان، و تلاش روزافزون دشمنان برای نا امید کردن مردم ما، از مهم‌ترین دلایلی است که باعث حساسیت و اهمیت ویژه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بیان کرد: با توجه به وصیت حضرت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات و همچنین انتخاب اصلح، از تمامی ملت شریف ایران اسلامی به ویژه بسیجیان و شهروندان عزیز طبسی دعوت می‌کنم تا با حضور پرشور و باشکوه خود در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان اصلح، انقلابی، ولایت‌مدار، خدوم، متعهد و ارزشی، وظیفه و تکلیف خود را نسبت به نظام، انقلاب، ولایت و شهدا ادا کنند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف دشمنان ما، کاهش مشارکت مردم در انتخابات است، چراکه هر چه مشارکت مردم در انتخابات مجلس بیشتر باشد، مجلس و نظامی قدرتمندتر در مقابل زیاده‌خواهی‌های غرب خواهیم داشت.

احمدی تصریح کرد: به طور قطع ملت شریف ایران اسلامی با حضور حداکثری و آگاهانه خود در پای صندوق‌های رأی، دسیسه و توطئه دشمنان را از بین برده و در این صحنه نیز مشت محکم دیگری به دهان یاوه‌گویان غرب خواهند زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: براساس رسالت بسیج و سپاه، مبنی بر افزایش روحیه تعهد به اسلام و انقلاب و گسترش شور و نشاط انتخاباتی، طی یک ماهه اخیر دو مرحله نهضت روشنگری و بصیرت‌افزایی و جلسه‌های پرسش و پاسخ در قالب حدود 20 برنامه، در ناحیه مقاومت بسیج و سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج طبس برای بسیجیان و آحاد مردم برگزار شد که با استقبال خوب مردم همراه بود.

انتهای پیام/و۲۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


زنجان یک گام تا حماسه ای دیگر ـ 143
رئوفی نژاد: ظرفیت‌های لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شد

خبرگزاری فارس: استاندار زنجان گفت: همه ظرفیت‌های و تمهیدات لازم در استان زنجان برای برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: رئوفی نژاد: ظرفیت‌های لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد انتخابات شهرستان زنجان، اظهار کرد:  در سطح کشور و استان وضعیت مطلوبی بر انتخابات حاکم بوده و فضای انتخاباتی کشور به خوبی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی مقام معظم رهبری با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته، حضور حداکثری است، تصریح کرد: فضای امن، امیدواری مردم و فعالیت‌های انجام شده پیش‌بینی حضور گسترده در انتخابات نشان از رضایتمندی مقام معظم رهبری دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ستاد انتخاباتی استان زنجان نیز پیگیری‌های لازم را در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان دارد، افزود: شور نشاط انتخاباتی در استان چشمگیر است.

وی با اشاره به اینکه فضای سالم از آغاز تبلیغات نامزدها در استان زنجان دیده می‌شود، تصریح کرد: گزارشات و مشاهدات نشان از شور و شعور و بلوغ سیاسی مردم دارد.

رئوفی‌نژاد تصریح کرد: فضای امن، با نشاط و شرایط قابل قبولی در استان حاکم است تا انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری در استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم استان زنجان در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی 66.41 درصد بود افزود: پیش‌بینی می‌شود این میزان در این دوره بیش از گذشته باشد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه همه ظرفیت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است، یادآور شد: مردم استان زنجان با حضور حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری به افتخارات خود می‌افزایند.

وی بر ضرورت تامین امنیت و سلامت انتخابات تاکید کرد  و افزود: علاوه بر تامین امنیت و سلامت انتخابات باید زمینه حضور حداکثری نیز فراهم شود که خوشبختانه در استان زنجان همه شرایط برگزاری انتخاباتی پرشور فراهم شده است.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی زنجان خبر داد
افت 10 درجه‌ای دمای هوا در زنجان طی روزهای آینده

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی زنجان از افت 10 درجه‌ای دمای هوای زنجان در روزهای آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: افت 10 درجه‌ای دمای هوا در زنجان طی روزهای آینده

احد یاغموری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان هوای استان زنجان را تا 24 ساعت آینده قسمتی ابری تا ابری پیش‌بینی کرد.

وی وضعیت جوی همراه با وزش باد و بارش پراکنده را نیز برای 24 ساعت آینده استان پیش‌بینی کرد و گفت: برای روزهای شنبه و جمعه نیز هوایی همراه با بارش شدید و بارش‌های متناوب پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی زنجان اذعان داشت: از اواخر روز یکشنبه بارندگی در استان قطع می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از فردا به ویژه روز شنبه دمای استان کاهش پیدا می‌کند، افزود: افت دمای هوا در استان به میزان پنج تا 10 درجه خواهد بود.

یاغموری با اشاره به اینکه در حال حاضر دمای هوا در استان زنجان چهار درجه بالای صفر است، اضافه کرد: این دما نسبت به روز گذشته دو درجه گرم‌تر شده است.

وی هوای شهرستان زنجان را در پایین‌ترین دما سه درجه بالای صفر عنوان کرد و افزود: در بالاترین دما نیز دمای هوا در شهرستان زنجان 11 درجه است.

رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی زنجان همچنین دمای هوای شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره را نیز به ترتیب در پایین‌ترین و بالاترین دما چهار و 14 درجه بالای صفر عنوان کرد.

وی در ادامه هوای شهرستان قیدار را در پایین‌ترین دما یک درجه بالای صفر و در بالاترین دما نیز 9 درجه بالای صفر اعلام کرد.

یاغموری دمای هوای شهرستان ماهنشان را نیز در روز جاری شش و 14 درجه بالای صفر عنوان کرد.

وی شهرستان آب‌بر را با داشتن دمای 13 درجه بالی صفر در پایین‌ترین دما و 21 درجه بالای صفر در بالاترین دما گرم‌ترین شهرستان استان زنجان عنوان کرد.

رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با پیش‌بینی هوایی ابری همراه با وزش باد برای ساعات آینده امروز در زنجان افزود: این وضعیت تا روزهای شنبه و جمعه نیز ادامه دارد.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرمانده نیروی زمینی ارتش:
صدای خرد شدن سردمداران آمریکایی و صهیونیست به گوش می‌رسد

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: صدای خرد شدن سردمداران آمریکایی و صهیونیست به گوش می‌رسد.

خبرگزاری فارس: صدای خرد شدن سردمداران آمریکایی و صهیونیست به گوش می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ظهر امروز در آیین افتتاحیه ساختمان طرح تکمیلی بیمارستان 550 شمس‌الشموس مشهد اظهار داشت: این موضوع از حرکت‌های آزادی‌خواهانه کشورهای مختلف جهان به ویژه در خود آمریکا و قیام ضد وال‌استریت مشهود است.

وی با بیان این که قصد اول آمریکا از حمله به افغانستان موضوع ایران بود، افزود: با این حال به دلیل وجود رهبری بصیر، نیروی نظامی قدرتمند و همچنین ملتی ولایی این توطئه کاملا با شکست مواجه شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در طول چند سال گذشته آمریکا سیاست‌های ژئوپولتیک خود را به سیاست‌های غلط تغییر داده تا از طریق منابع جهان از موجودیت خود صیانت کند.

پوردستان با تاکید بر اینکه با همین رویکرد حوادث یازدهم سپتامبر با همکاری موساد، سیا و سایر سازمان‌های جاسوسی مرتبط با نظام‌های استکباری برگزار شد، اعلام کرد: غربی‌ها با این شعار که همه مسلمانان تروریست نیستند اما همه تروریست‌ها مسلمان هستند، موج اسلام‌هراسی را در کشورهای مختلف به راه انداختند.

وی اظهار داشت: همچنین در حال حاضر راهبرد تهدید نرم را کشورهای استکباری برای مبارزه با ایران انتخاب کرده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هم‌اکنون بیش از 2 هزار موسسه پژوهشی و کانون تفکر، جزو اتاق‌های فکر ایالات متحده آمریکا هستند که در زمینه‌های مختلف کارهای مطالعاتی را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: شهیدان با از خود گذشتگی‌های خود عزت و عظمت را برای کشور به ارمغان آورده‌اند.

پوردستان عنوان کرد: پس از فروپاشی شوروی، آمریکا با برخی سیاست‌های خود اقدام به اصطلاح ایجاد نظم جهانی کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های ارتش قدمت بسیار بالایی را به دلایل مختلف دارند، گفت: عواملی چون جنگ تحمیلی یکی از مهم‌ترین موضوعات در این زمینه است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه اعتبارات نیروهای مسلح بسیار محدود است، افزود: همچنین در حال حاضر از طریق فروش اراضی بخشی از این اعتبارات تامین می‌شود.

انتهای پیام/آ20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بر اساس آخرین آمار گالوپ
اوباما در حال حاضر فاقد رای لازم برای دوره دوم ریاست‌جمهوری است

خبرگزاری فارس: در حال حاضر ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور این کشور را غیرقابل قبول ارزیابی می‌کنند لذا وی فاقد رای کافی برای بقا در کاخ سفید است.

خبرگزاری فارس: اوباما در حال حاضر فاقد رای لازم برای دوره دوم ریاست‌جمهوری است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی گالوپ، این آمار در حالی ارائه می‌شود که اوباما در ماه نوامبر باید با رقیب جمهوری‌خواه خود بر سر بقا در کاخ سفید مبارزه کند.

بنابراین گزارش، تنها ۴۵ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد باراک اوباما را قابل تایید می‌دانند بنابراین اوباما در حال حاضر فاقد رای لازم برای بقا در کاخ سفید است.

این آمار در شرایطی ارائه می‌شود که در آمریکا بیکاری همچنان در حدود 9 درصد است و 40 میلیون آمریکایی زیر خط فقر زندگی می‌کنند. 12 درصد از جامعه آمریکا در شرایط استرس و ۴ درصد از این جامعه در شرایط رنج شدید به‌سر می‌برند.

راشاتودی نیز گزارش داده است که بر اساس نظرسنجی "راسموسن"، در شرایط رقابت دوجانبه، رای اوباما از ران پاول، یکی از کاندیداهای احتمالی جمهوری‌خواهان نیز کمتر است. این در حالی است در بین جمهوری‌خواهان پاول پیشتاز نیست و میت رامنی فعلا با 33 درصد در راس بوده و ریک سنتروم با 25 درصد آرا در تعقیب وی است.

اوباما در سال ۲۰۰۸ با وعده تغییر بر سر کار آمد اما به‌نظر می‌رسد نتوانسته است تغییر شگرفی در سیاست‌های داخلی و خارجی کشورش به‌وجود آورد.

انتهای پیام/ک.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تکذیب خبر نشریه 9 دی درباره یک استفتاء از دفتر رهبری

خبرگزاری فارس: در پی انتشار خبری در ویژه نامه نشریه 9 دی مبنی بر استفتائی از دفتر استفتائات رهبر معظم انقلاب با عنوان " مردود شدن منطق ترجیح "صالح مقبول" بر "اصلح"، عضو دفتراستفتائات مقام معظم رهبری در قم این مطلب را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: تکذیب خبر نشریه 9 دی درباره یک استفتاء از دفتر رهبری

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری در ویژه نامه نشریه 9 دی مبنی بر استفتائی از دفتر استفتائات رهبر معظم انقلاب با عنوان " مردود شدن منطق ترجیح "صالح مقبول" بر "اصلح"، حجت الاسلام والمسلمین "محمد حسین فلاح زاده" عضو دفتراستفتائات مقام معظم رهبری در قم این مطلب را تکذیب کرد.

متن نامه محمد حسین فلاح زاده، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری در قم به این شرح منتشر شد:

" مدیر مسئول محترم هفته نامه 9 دی

باسلام

در خصوص مطلب منتشرشده در صفحه اول ویژه نامه اخیرآن نشریه، به اطلاع می رساند خبرنقل شده از دفتر استفتائات رهبرمعظم انقلاب دائر بر، مردود شدن منطق ترجیح "صالح مقبول" بر "اصلح" تکذیب می شود.

لطفا مطالب ذیل را در آن نشریه مطابق قانون درج نمایید:

1- از آن نشریه که داعیه تبعیت از رهبری را دارد انتظار می رود در نقل خبر از ایشان یا دفترمعظم له، دقت کامل را مبذول داشته و لااقل پیش از نقل مطلب"صدق و کذب یا جواز نشر آن را" از دفتر جویا می شدند.

2- "نماینده ولی فقیه در بخش استفتائات" که در خبر آن نشریه آمده غیرصحیح بلکه مطلبی بی‌معناست.

3- منبع خبر، ذکر نشده که بجاست مطالب منتسب به مقام معظم رهبری با ذکر ماخذ و منبع آن آورده شود و مستند باشد.

4- استفاده تبلیغاتی برای اغراض شخصی انتخاباتی از استفتائات، کار ناشایستی است.

5- خبر یاد شده تکذیب می شود و به اطلاع عموم می رساند که دفتر استفتائات رهبری چنین مطلبی را منتشر نکرده است.

محمد حسین فلاح زاده، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری"

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 11 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
مدیر جهاد کشاورزی قشم خبر داد
افزایش 10 درصدی محصول توت فرنگی در قشم

خبرگزاری فارس: مدیر جهاد کشاورزی قشم از افزایش 10 درصدی محصول توت فرنگی قشم نسبت به سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 10 درصدی محصول توت فرنگی در قشم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، حسین اشکو اظهار داشت: کشت توت فرنگی در این شهرستان به صورت هیدروپونیک در سطح شش هزار متر مربع صورت گرفته است.

وی بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت هفت تن محصول توت فرنگی برداشت شود که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی قشم، محصول این میزان سطح زیرکشت به روش هیدروپونیک با سرمایه 120 میلیون تومانی توسط بخش خصوصی با سهم آورده 40 میلیون تومانی و 80 میلیون تسهیلات به بار نشست.

اشکو ادامه داد:‌ در کاشت به روش هیدروپونیک ریشه گیاه به جای کاشت در خاک به صورت مستقیم از مواد غذایی موجود در آب تغذیه می‌کند.

یادآور می‌شود نوع توت فرنگی که در قشم کاشته می‌شود "کاماراسا" و از نوع بسیار مرغوب و باکیفیت است که در آبان کشت و برداشت آن نیز از اواخر بهمن آغاز و تا فروردین ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ن۳۰

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گزارش فارس از:
رقابت 18 نامزد هیئت مدیره بورس انرژی برای ۷ کرسی

خبرگزاری فارس: برای تشکیل نخستین هیئت مدیره 7 نفره بورس انرژی 19 شرکت و نهاد مالی نامزد شده بودند که یکی از این نامزدها انصراف داد.

خبرگزاری فارس: رقابت 18 نامزد هیئت مدیره بورس انرژی برای ۷ کرسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس،درجریان برگزاری مجمع هیئت مؤسس بورس انرژی که صبح امروز با حضور 76 درصد از سهامداران برگزار شد،بعد از سخنرانی رئیس سازمان بورس و تشکیل هیئت رئیسه، ابتدا 19 شرکت و نهاد مالی برای ورود به نخستین هیئت مدیره 7 نفره این بورس اعلام آمادگی کردند اما در ادامه کارگزاری بورس کالای خاورمیانه از نامزدی خود انصراف داد.

بر اساس این گزارش اسامی 18 نامزد باقیمانده که تا ساعتی دیگر ترکیب نهایی هیئت مدیره بورس انرژی مشخص خواهد شد به این شرح است:

شرکت های نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا، سرمایه‌گذاری ایران، بازرگانی پتروشیمی، صندوق کارکنان بانک‌ها، صنایع برق و انرژی صبا، شاهراه طلایی نفت و گاز پتروشیمی، شرکت تولیدی آرین ماهتاب گستر، سرمایه‌گذاری تدبیر، صندوق کارکنان نفت، توسعه پتروی ایران، کیمیا اسپیدی قشم، فولاد مبارکه و همچنین شرکت‌های کارگزاری بانک ملت، مهرآفرین، سرمایه و دانش و خبرگان سهام.

بر اساس این گزارش، رایزنی ها و لابی های شرکت ها و نهادهای مالی که از روزهای گذشته شروع شده بود،‌امروز به اوج خود رسید. به طوریکه به هنگام ارایه توضیحات نمایندگان نامزدها، تعداد زیادی از  حاضرین در گوشه و کنار سالن همایش های رازی مشغول آخرین رایزنی و اخذ رای دیگران بودند و حتی تذکر احمد قلعه بانی رئیس مجمع مبنی بر رعایت سکوت و نظم ، مانع از تداوم رایزنی ها نشد.

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هشدار وزیر کشور الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی

خبرگزاری فارس: وزیر کشور الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور به افرادی که ادعا کرد، قصد اخلال در روند برگزاری انتخابات و ایجاد چالش برای مشروعیت نظام حاکم کشور در برابر مجامع جهانی را داشته باشند، هشدار داد.

خبرگزاری فارس: هشدار وزیر کشور الجزایر در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، "دحو ولد قابلیه" در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور به که به گفته وی قصد اخلال در روند برگزاری انتخابات و ایجاد چالش برای مشروعیت نظام حاکم کشور در برابر مجامع جهانی را داشته باشند، هشدار داد.

وزیر کشور الجزایر گفت: اخلال گران در انتخابات پارلمانی آینده این کشور بدون کوچکترین مسامحه و تساهلی به دادگاه معرفی و حتی راهی زندان خواهند شد.

وی در ادامه افزود: هر کس شفافیت و صداقت انتخابات آینده را زیر سئوال ببرد، دادگاه های قضایی و زندان انتظار او را می کشند، زیرا ما به دنبال برگزاری انتخاباتی شفاف و مطلوب هستیم.

قابلیه گفت: ما تمام اقدامات و تلاش هایی که در صدد مخدوش کردن فضای انتخابات هستند، نظر داریم  و اجازه هیچ گونه اخلال در آن را به هیچ کس نخواهیم داد که به مثابه تاییدی برای الجزایر در سایه تحولات و تغییرات جدید است.

انتخابات پارلمانی الجزایر قرار است، دهم ماه مه آینده برگزار شود.

انتهای پیام/++

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بیانیه بسیجیان حقوقدان کرمان
شرکت گسترده در انتخابات سپری پولادی برای انقلاب است

خبرگزاری فارس: در بیانیه بسیجیان حقوقدان کرمان در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی آمده است: با شرکت گسترده در انتخابات سپری از پولاد می‌سازیم و برای همیشه دست شیطانی دشمنان ایران اسلامی را قطع کنیم.

خبرگزاری فارس: شرکت گسترده در انتخابات سپری پولادی برای انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، در بیانیه جمعی از بسیجیان حقوقدان استان کرمان به مناسبت انتخابات مجلس شورای اسلامی آمده است: اینک یک بار دیگر روز سنجش و انتخاب فرا می‌رسد، حقی که حاصل خون شهدای بی‌شمار و مشقات بی‌پایان ده‌ها ساله رزمندگان انقلاب اسلامی در راستای تحقق آزادی و استقلال میهن اسلامی است.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: یادمان باشد که برای به دست آوردن این حقوق همه آحاد ملت از هر قشر و قوم و آیین با رهبری داهیانه قائد راحل خود معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به پا خواسته‌اند.

 در این بیانیه تصریح شده است: امروز که دشمنان انقلاب اسلامی از هر سویی کمان کشیده و در کمین نشسته‌اند، ‌ملت غیور بسان دماوند، سربلند و پا برجا مانده و با عزت و افتخار، انقلاب اسلامی را حفظ می‌کنند.

 این بیانیه می‌افزاید: به حول و قوه الهی، ‌تحت لوای رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه با هم با شرکت گسترده در انتخابات 12 اسفند سپری از پولاد در سراسر ایران بسازیم که تیرهای دشمنان را به سوی آنان برگردانده و برای همیشه دست شیطانی دشمنان ایران اسلامی را قطع کنیم.

انتهای پیام/ی30

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


صالحی مرام در گفت و گو با فارس:
حضور حداکثری مردم در انتخابات موقعیت "خیبری" نظام را تثبیت می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس نهم موقعیت خیبری نظام را تثبیت خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: حضور حداکثری مردم در انتخابات موقعیت "خیبری" نظام را تثبیت می‌کند

محمدحسن صالحی مرام معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با اشاره به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مردم صاحبان انقلاب هستند و خودشان با تقدیم جوانانشان انقلاب را به وجود آوردند و نگهبان اصلی آن هستند.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان قسم خورده انقلاب همانند گذشته اما با تمام توان خود در صدد به ملت ایران ضربه زده و آنها را به زانو درآوردند و کار به جایی رسیده که علنا اعلام می‌کنند که تحریم‌ها را برای به زانو درآوردن ملت ایران شدیدتر می‌کنند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه در این شرایط حضور پرشور مردم می‌تواند دشمنان را ناامید کند اظهار داشت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن لحن اینها را در مذاکرات هسته‌ای تغییر داد که می‌تواند در انتخابات نیز توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

صالحی مردم خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما امروز در شرایط خیبر قرار داریم که حضور حداکثری مردم موقعیت خیبری نظام را تثبیت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: آنچه که امروز دشمنان از آن وحشت دارند شکوفا شدن و اوج گرفتن خلاقیت و توانایی‌های ملت ایران است.

صالحی مرام افزود: امروز حضور مردم در انتخابات نظام را در مقابل دشمنی‌ها واکسینه خواهد کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان با وجود تحریم‌های شدید مستکبران تصریح کرد: امروز کشورمان با وجود تحریم‌های شدید از چشم انداز 20 ساله در برخی از عرصه‌ها 14 ساله جلوتر است و به زودی جزو چند قدرت علمی و تکنولوژی جهان خواهد بود.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 10 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
کاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس در نیشابور:
حضور در انتخابات نمایانگر بلوغ سیاسی است

خبرگزاری فارس: کاندیدای مستقل نهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه نیشابور گفت: حضور گسترده در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پاسداشت خون شهدا و نمایانگر بلوغ سیاسی مردم است.

خبرگزاری فارس: حضور در انتخابات نمایانگر بلوغ سیاسی است

غلامحسین مظفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: با وجود برخی شایعات، مردم حضور بانشاطی در دوران تبلیغات کاندیداها داشته‌اند و به فضل الهی این حضور در روز انتخابات نیز پرشور خواهد بود.

مظفری ادامه داد: فضای تبلیغاتی در حوزه انتخابی نیشابور نیز بسیار گرم است اما باید عنوان کرد قانون تبلیغات برای دوره‌های بعد نیاز به اصلاحات اساسی دارد و قطعا از طریق این اصلاحات، حضور مردم نیز بانشاط‌‌تر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در اغلب کشورهای دنیا، تبلیغات انتخاباتی از طریق برگزاری نشست‌های خبری و مناظره‌ها دنبال می‌شود و باید همین فضا را در انتخابات مجلس در ایران نیز داشته باشیم تا شور و نشاط انتخاباتی کم نشود.

کاندیدای مستقل مجلس نهم از حوزه انتخابیه نیشابور در ارتباط با فضای رقابت مجلس نهم متذکر شد: رقابت‌ها بسیار سالم و صمیمانه است و میزان مشارکت مردم نیز قطعا بهتر از گذشته خواهد بود.

مظفری افزود: مشارکت بالای مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 12 اسفند، آیینه بلوغ بالای سیاسی مردم و همچنین پاسداشت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس خواهد بود.

وی گفت: حضور در انتخابات یک تکلیف است و در حال حاضر نیز با توجه به جریانات مداخله‌گر که درصدد وارونه جلوه دادن حقایق میهن اسلامی هستند، اهمیت این حضور دوچندان است و باید پاسدار ارزش‌ها و همچنین فرامین مقام معظم رهبری باشیم.

کاندیدای مستقل مجلس نهم از حوزه انتخابیه نیشابور با اشاره به تعدد لیست‌های انتخاباتی در انتخابات آتی مجلس بیان داشت: مردم در شهرهای کوچک چندان به لیست‌ها توجهی ندارند و عمده کارکرد لیست‌ها مربوط به شهرهای بزرگ است.

مظفری تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل تعدد لیست‌ها این است که احزاب در ایران مقطعی و فصلی هستند و تنها در زمان انتخابات فعال می‌شوند.

وی افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات، نقش بسزایی در رقابتی‌شدن انتخابات داشته است و امیدوارم انتخاباتی سالم و باشکوه برگزار کنیم. 

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


از 14 اسفند برپا می‌شود
نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در اهواز

خبرگزاری فارس: نخستین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی به همت دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان در شهر اهواز برپا می‌شود.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در اهواز

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: این نمایشگاه از تاریخ 14تا17 اسفند ماه در محل معاونت امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز برپا می‌شود.

بابک محمدیان افزود: دراین نمایشگاه که در قالب 40 غرفه و شش بخش اصلی برپا می‌شود مراکز زیر پوشش دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان به معرفی توانمندی‌های خود می‌پردازند.

وی ادامه داد: برگزاری کنفرانس‌ها، میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات اشتغال و کارآفرینی از دیگر بخش‌های قابل توجه این نمایشگاه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان مهم‌ترین اهداف برپایی این نمایشگاه را، زمینه‌سازی موثر برای توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی با تاکید بر حرکت‌های جهادی، پیوند منسجم بین صنعت و دانشگاه با توجه به مقتضیات استان، آشکارسازی نیازهای واقعی دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه برای کسب شغل مورد نظر، شناسایی فرصت‌های شغلی کشور در مقیاس استان و تشویق صاحبان صنایع و مشاغل به بهره‌گیری از منابع انسانی عظیم پرورش یافته در دانشگاه جامع مطرح کرد.

محمدیان یکی از بخش‌های مهم این نمایشگاه را بخش کلینیک اشتغال و کارآفرینی دانست و گفت: اگر به موضوع به عنوان یک معضل یا بیماری نگاه شود، مشکلات موجود بر مسیر آن و راهکار‌های لازم برای حل آن‌ها در این کلینیک مورد بررسی و تحلیل تخصصی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ادارات مختلف مانند اداره کل تعاون و امور اجتماعی، مراکز فنی و حرفه‌ای، استانداری، موسسات مالی، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه استان خوزستان در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، افزود: در صورتی که بازخورد این نمایشگاه مفید و کارساز باشد، هرساله برپا می‌شود.

محمدیان برپایی این نمایشگاه‌ها را گام مهمی در آشنایی با نیازهای دانشجویان در بحث شغل مورد نظر و شناخت بیشتر ظرفیت‌های شغلی کشور در خوزستان خواند و اظهار امیدواری کرد که برپایی این نمایشگاه‌ها در رفع معضل بیکاری موثر و مفید واقع شود.

انتهای پیام/ی30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرماندار دهلران:
4 هزار نفر انتخابات دهلران را برگزار می‌کنند

خبرگزاری فارس: فرماندار دهلران گفت: 4 هزار نفر انتخابات حوزه انتخابیه دهلران را برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 4 هزار نفر انتخابات دهلران را برگزار می‌کنند

بهزاد علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: 176 شعبه اخذ رای ثابت و سیار حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان دهلران 57 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که از این تعداد  29 شعبه ثابت و 28 شعبه نیز سیار است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر تمهیدات لازم برای برپایی  انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دهلران اندیشیده شده است.

علیزاده تصریح کرد: با تمام توان و قدرت انتخابات 12 اسفند را در کمال آرامش، امنیت و سلامت برگزار خواهیم کرد و این مهم را به مردم این حوزه اطمینان می‌دهیم.  

فرماندار دهلران گفت: مردم حوزه انتخابیه دهلران نیز با حضوری حداکثری و پرشور در پای صندوق‌های آراء حاضر شوند تا

توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

حوزه انتخابیه دهلران یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

انتهای پیام/ی30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 10 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
رئیس ستاد انتخابات کرج:
2 کاندیدای دیگر در کرج انصراف دادند

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات شهرستان کرج اعلام کرد: دو نفر دیگر از نامزدهای نهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و آسارا انصراف دادند.

خبرگزاری فارس: 2 کاندیدای دیگر در کرج انصراف دادند

شکرالله افتخاری لحظاتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیش از این 4 کاندیدای تایید صلاحیت شده نهایی با حضور در فرمانداری و ستاد انتخابات انصراف خود را اعلام کرده بودند.

وی افزود: عصر امروز سه‌شنبه نیز 2 نامزد دیگر با حضور در فرمانداری انصراف خود را به صورت رسمی اعلام کردند و مستندات آن در اختیار ستاد انتخابات کرج قرار دارد.

افتخاری افزود: بنابراین روز جمعه 56 نفر در حوزه انتخابیه کرج با هم رقابت خواهند کرد.

 

* 746 شعبه اخذ رای در کرج روز جمعه  فعال خواهند بود

 

رئیس ستاد انتخابات کرج در ادامه به آمار نهایی شعب اخذ رای در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با تلاش شبانه‌روزی انجام شده در حوزه انتخابیه کرج‌، اشتهارد و آسارا در مجموع 746 شعبه اخذ رای روز جمعه فعال خواهد بود.

وی افزود: از این تعداد 57 شعبه در روستاها حضور داشته و اقدام به جمع‌آوری آرای مردم خواهند کرد.

افتخاری درباره شعب سیار نیز گفت: از مجموع 746 شعبه اخذ رای 710 شعبه ثابت و 36 شعبه سیار خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه برای برگزاری سالم و بی‌حاشیه انتخابات چه تمهیداتی در کرج اتخاذ شده است؟ اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش بی وقفه هیئت‌های نظارت و اجرایی تمام شرایط لازم فراهم شده است.

وی افزود: دستگاه‌های مرتبط از جمله نیروی انتظامی و نهادهای خدمات بیشترین همکاری را با ما داشته و هم اکنون هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات در مرکز استان البرز نداریم.

افتخاری در پایان گفت: بر اساس شواهد و مستندات موجود روز جمعه انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و آسارا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تا انتخابات نهم -267
علیزاده: نامزدهای جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب مازندران معرفی شدند

خبرگزاری فارس: رئیس جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب مازندران، نامزدهای جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب در استان را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: علیزاده: نامزدهای جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب مازندران معرفی شدند

حسین علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، لیست انتخاباتی جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب مازندران را به شرح ذیل اعلام کرد.

بهشهر، نکا و گلوگاه: علی‌اصغر شفیعی‌خورشیدی

ساری و میاندرود: ابوالقاسم روحی

قائمشهر، سوادکوه و جویبار: کمال علی‌پورخنکداری

بابل: حسین نیازآذری و شمسعلی هادی‌زاده

آمل: عنایت‌الله تورنگ

بابلسر و فریدونکنار: ولی‌الله نانوا‌کناری

نور و محمودآباد: احمد ناطق‌نوری

نوشهر و چالوس: قاسم احمدی‌لاشکی

تنکابن و رامسر: شمس‌الله شریعت‌نژاد

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 12 اسفندماه در کشور برگزار می‌شود.

مازندران 9 حوزه انتخابیه و 83 نامزد انتخاباتی دارد.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 10 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
رئیس پلیس گیلان:
پلیس گیلان آماده حفاظت از آرای مردم است

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس گیلان گفت: پلیس گیلان با آمادگی کامل از آرای مردم در روز انتخابات حفاظت می‌کند.

خبرگزاری فارس: پلیس گیلان آماده حفاظت از آرای مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم قائدرحمتی عصر امروز در نشست توجیهی بازرسان انتظامی در آستانه برگزاری انتخابات 12 اسفند، اظهار داشت: با آمادگی کامل از آرای مردمی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی مراقبت می‌کنیم.

وی، با تاکید بر هوشیاری کامل پلیس در روز انتخابات، تصریح کرد: بازرسان انتظامی باید در انتخابات مجلس نهم وظایف خود را به نحو مطلوب به اجرا درآورند.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: حافظان صندوق انتخابات امین مردم بوده و درحفظ امانت باید نهایت تلاش خود را به‌کار گیرند.

وی، با بیان اینکه یک پلیس مسلمان باید منظم و مقتدر باشد، ابراز داشت: مراقبت از آرا و ایجاد امنیت در روز انتخابات از وظایف اصلی پلیس است و در روز مقرر به صورت منظم و با اقتدار وظایف خود را عملی می‌کند.

قائدرحمتی بیان داشت: علاوه بر ایجاد امنیت در محل‌های رٱی‌گیری، نیروهای دیگری از پلیس به صورت آماده در تمام یگان‌های انتظامی حضور می‌یابند و اوضاع انتخاباتی را زیر نظر می‌گیرند.

وی با تصریح بر اینکه تمام نیروهای به‌کار گرفته شده از آمادگی لازم برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: پلیس در این روز با نهایت ادب انتظامی و اجتماعی، امانتدار خوبی برای مردم است.

این مسئول، تعامل سپاه و نیروی انتظامی برای حفظ آرای مردمی را عالی توصیف کرد و یادآور شد: علاوه بر گشت‌های انتظامی، گشت‌های مشترک سپاه و پلیس نیز در این روز اوضاع را کاملا زیر نظر خواهند داشت.

وی، به تمهیدات پلیس اشاره کرد و متذکر شد: برنامه‌ریزی به نحوی صورت گرفته که در این روز خستگی نصیب پلیس نشود.

قائدرحمتی اذعان داشت: این انتخابات در سایه تعامل مردمی و تلاش مضاعف پلیس باشکوه‌تر از انتخابات قبل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فارس گزارش می‌دهد
رغبت مردم خراسان‌شمالی به جبهه متحد اصو‌لگرایان افزایش یافت

خبرگزاری فارس: رغبت مردم خراسان‌شمالی به جبهه متحد اصولگرایان با نزدیک شدن به روز انتخابات لحظه به لحظه در حال افزایش است.

خبرگزاری فارس: رغبت مردم خراسان‌شمالی به جبهه متحد اصو‌لگرایان افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حضور گسترده مردم در ستادهای انتخاباتی و سخنرانی‌های انتخاباتی نامزدهای خراسان شمالی طی روزهای گذشته حاکی از اقبال مردم به نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان است.

بسیاری از گروه‌های سیاسی و اجتماعی نیز با صدور طومارها و بیانیه‌ها حمایت خود را از نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در حوزه‌های انتخابیه این شهرستان اعلام کردند.

این گروه‌ها شامل؛ جمعیت پیروان حضرت زینب (س)، انجمن اسلامی بازار و اصناف، جامعه اسلامی مهندسان، جامعه اسلامی دانشگاهیان، جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی، جامعه اسلامی فرهنگیان است.

جامعه ورزشکاران، جامعه اسلامی پزشکان، جامعه اسلامی کارگران، جامعه اسلامی کارمندان، هیئت رزمندگان، حزب موتلفه اسلامی و جمعیت رهپویان از دیگر گروه‌های حامی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در استان خراسان شمالی هستند.

همچنین هنرمندان، ورزشکاران، فرهنگیان، دانشجویان، دانشگاهیان از نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در استان اعلام حمایت کرده‌اند.

رئیس جبهه متحد اصولگرایان خراسان شمالی هم در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت:طبق نظرسنجی‌های علمی انجام شده، نامزدهای مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان در صدر کاندیداها قرار دارند.

حجت‌الاسلام سید مرتضی موسوی‌جاجرمی تصریح کرد: وضعیت کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان بر‌اساس سه نظرسنجی علمی و دقیقی که برای مسئولان کشور انجام شده، حاکی از پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس است.

وی گفت: طبق این نظرسنجی‌ها، نامزدهای مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان استان از تمام نامزدها جلو بوده به ویژه آخرین نظرسنجی که صورت گرفت، وضعیت نامزدهای اصولگرا را در بین سایر نامزدها بیش از پیش در این راستا مشخص کرد.

حجت‌‌الاسلام موسوی‌جاجرمی، وحدت اصولگرایان در استان را بسیار خوبی خوب ارزیابی کرد و افزود:  وحدت بسیار خوبی بین اصولگرایان استان حاکم بوده و این وحدت، اتحاد و همدلی پیروزی قطعی اصولگرایان در انتخابات مجلس را به نفع آنان رقم می‌زند.

وی یادآورشد: ان شا الله  با حضور گسترده مردم در انتخابات، برگی دیگر بر افتخارات اصولگرایان استان در 12 اسفند رقم خواهد خورد.

قاسم جعفری، موسی‌الرضا ثروتی از حوزه انتخابیه بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد از حوزه انتخابیه شیروان و هادی قوامی و علی‌اصغر جعفری در لیست مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایان خراسان شمالی قرار دارد.

خراسان شمالی دارای چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فردا؛ مراسم اربعین سردار 'احمد سیاف‌زاده' برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مراسم اربعین درگذشت سردار "حاج احمد سیاف زاده" روز پنج شنبه هفته جاری ساعت14الی 16 در مسجد حضرت ولی عصر(عج) در خیابان خالد اسلامبولی برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: فردا؛ مراسم اربعین سردار 'احمد سیاف‌زاده' برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار فارس، مراسم اربعین درگذشت سردار "حاج احمد سیاف زاده" روز پنج شنبه هفته جاری ساعت14 الی 16 در مسجد حضرت ولی عصر(عج) در خیابان خالد اسلامبولی برگزار می‌شود.

"حاج احمد سیاف زاده" از قافله هشت سال دفاع مقدس و از مسئولین دانشگاه عالی سپاه وازفرماندهان پیشکسوت سال های حماسه و گذشت و ایثار در آستانه ی رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی، کریم اهل بیت (ع) بر اثر عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در گفت‌وگو با فارس مطرح شد
تأکید "ذاکری" بر انتخاب نامزد اصلح در انتخابات مجلس نهم

خبرگزاری فارس: دبیر سیاسی هفته‌نامه "9 دی" تاکید کرد: وظیفه مردم در انتخابات 12 اسفند، انتخاب اصلح است.

خبرگزاری فارس: تأکید "ذاکری" بر انتخاب نامزد اصلح در انتخابات مجلس نهم

محمدسعید ذاکری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به هتک حرمت "قرآن" توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان، این اقدام ننگین را محکوم و از غفلت رسانه‌ها از این موضوع انتقاد کرد.

وی افزود: نبرد اصلی آمریکا و ناتو با نظام اسلامی، رویارویی اعتقادی است و آنها نشان داده‌اند که دشمنان اصلی اسلام و قرآن هستند.

تحلیل‌گر ارشد خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه جسارت نظامیان آمریکایی به کلام وحی نباید تحت‌الشعاع مسائل سیاسی داخلی و حتی انتخابات قرار گیرد، رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های ارزشی را به موضع‌گیری در برابر این اقدام قبیح فراخواند.

دبیر سیاسی هفته‌نامه "9 دی" در بخش دیگری از این گفت‌وگو به انتخابات مجلس نهم پرداخت و اظهار داشت: بر خلاف تلاش دشمنان و برخی عوامل داخلی برای کمرنگ‌کردن یا کاهش مشارکت مردم در انتخابات آینده، شاهد حضور گسترده مردم در این عرصه خواهیم بود.

ذاکری افزود: مردم، روز جمعه در لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب، پر شور پای صندوق‌های رای خواهند آمد و بار دیگر دشمنان را مایوس کرده و 9 دی دیگری رقم خواهند زد که برکات و ثمرات آن شامل نظام اسلامی خواهد شد.

وی تصریح کرد: معیارها و موازین تبیین شده توسط حضرت امام و مقام معظم رهبری به خصوص استفتایی که اخیراً از حضرت آقا درباره ضرورت انتخاب اصلح منتشر شد، وظیفه همه آحاد ملت را جدی‌تر می‌کند.

"برخی تلاش کردند معیارهای دیرینه، عقلی و منطقی برای انتخاب اصلح را مغشوش کرده و برای آن واژه جایگزین درست کنند اما تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب بر انتخاب اصلح، فصل جدیدی در همه انتخابات‌های آینده خواهد گشود".

ذاکری در ادامه از لزوم دوری نامزدها از کانون‌های قدرت و ثروت و مرزبندی‌ آنها با فتنه‌گران و ساکتین و مردودین فتنه و منحرفین در همه اقسام انحراف، به عنوان معیارها و موازین منبعث از ارزش‌ها و فرامین امام و رهبری برای انتخاب اصلح یاد کرد.

تحلیل‌گر خبرگزاری فارس همچنین، استقامت، پایداری و پافشاری بر اصول و ارزش‌ها، و اطاعت و سربازی برای رهبر انقلاب در برابر تهاجم دشمن به عمود خیمه انقلاب و تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم را دیگر معیارهای گزینش نامزد اصلح دانست.

ذاکری بر همین اساس اعلام کرد که جبهه پایداری را برآمده از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و مدافع ولایت و مرجعیت و پیگیر پایداری این گفتمان در فضای سیاسی کشور می‌داند و به کاندیداهای این جبهه رای می‌دهد.

دبیر سیاسی "9 دی" که هفته گذشته به دلیل انتشار مطلبی انتقادی در این هفته‌نامه بازداشت و شب گذشته آزاد شد، در بخش پایانی گفت‌وگو با فارس از کسانی که برای آزادی وی تلاش کردند، قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام حمید رسایی و اعضای تحریریه "9 دی"، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل و خبرنگاران فارس، حمیدرضا مقدم‌فر، اعضای شاخص جبهه پایداری انقلاب اسلامی، مسئولان و نویسندگان سایت‌ها و وبلاگ‌های ارزشی و احمد توکلی از جمله افرادی بودند که ذاکری از تلاش آنها برای تسریع در آزادی اش تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که برآیند اتفاقات رخ داده، به نفع انقلاب اسلامی و پیشبرد آرمان‌های امام و رهبری تمام شود.

دبیر سیاسی هفته‌نامه "9 دی" در پایان تأکید کرد: توفیق پایداری بر دفاع از حریم ولایت، بزرگ‌ترین افتخار و آروزی بنده است و امیدوارم این افتخار، تا آخرین لحظه همراهم باشد.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :