تبلیغات
خبر رسانی ایران - مطالب هفته اول اسفند 1390
 
خبر رسانی ایران
 
 
از سوی وزیر علوم
حکم ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد ابلاغ شد+متن حکم

خبرگزاری فارس: حکم ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد به نیابت از احمدی‌نژاد از سوی وزیر علوم امضا و ابلاغ شد.

خبرگزاری فارس: حکم ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد ابلاغ شد+متن حکم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به نیابت از محمود احمدی‌نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم فرهاد دانشجو را برای ریاست 4 ساله بر دانشگاه آزاد ابلاغ کرد.

متن کامل این حکم به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر فرهاد دانشجو

سلام علیکم

بنا به پیشنهاد هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی و رای اکثریت قاطع شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 705 مورخه1390/10/27 و طبق مصوبه "الحاق یک تبصره جدید به بند ه  ماده 12 اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی"جلسه 707 مورخ 1390/11/25 شورای عای انقلاب فرهنگی و در اجرای نامه شماره 90/14577/دش مورخ 1390/12/7 رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تفویض در صدور حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط وزیر علوم،تحقیقات و فناوری و نظر به مراتب تعهد،دانش،شایستگی و نیز تجارب ارزنده شما در مدیریت دانشگاهی و امور آموزش عالی به موجب این حکم جنابعالی به مدت چهار سال به ریاست  دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می شوید.امیدوارم با جلب مشارکت اساتید،دانشجویان و کارکنان خدوم ان دانشگاه و بهره مندی از تجارب ارزشمند آنان،در تحقق هر چه بیشتر پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه در امور علمی و فرهنگی موفق و موید باشید.تعالی معنوی،علمی،فرهنگی و گسترش امر آموزش و پژوهش مبتنی بر سند چشم انداز و سیاست های کلی مظام با اهتمام به حفظ بیت المال ،صرفه جویی در هزینه های غیرضروری و تقویت انضباط مالی و اداری،آموزش و پژوهشی مورد انتظار است.امید است تحت مدیریت انقلابی و هوشمندانه جنابعالی ،دانش آموختگان مومن،متعهد و عالم در تراز جامعه اسلامی پرورش یابد.

بر اساس این گزارش پیش از این محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با صدور حکمی انتصاب رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی را به وزیر علوم تفویض کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر کامران دانشجو

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

پیرو مصوبه «الحاق یک تبصره جدید به بند د ماده 12 اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی» که در جلسه شماره 707 مورخ 25/11/1390 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است. بدینوسیله صدور حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به جنابعالی تفویض می‌گردد.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هفته بیست‌و‌ششم لیگ برتر والیبال
شکست کاله در جنگ ستاره‌ها /مدعیان پیروز شدند

خبرگزاری فارس: هفته بیست‌وششم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران با شکست خانگی کاله مقابل سایپا پیگیری شد.

خبرگزاری فارس: شکست کاله در جنگ ستاره‌ها /مدعیان پیروز شدند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، هفته بیست و ششم لیگ برتر والیبال در حالی امروز (یکشنبه) هفتم اسفندماه با برگزاری هفت بازی پیگیری شد که تیم‌های کاله و پیکان تنها با 3 امتیاز اختلاف نسبت به سایپا چشم به سکوی نخست جدول دوخته بودند تا جایگاه این تیم را در هفته پایانی (معوقه) تصاحب کنند.

در مهمترین دیدارهای هفته سیزدهم دور برگشت لیگ برتر والیبال که در شهرهای تهران، تبریز، کرمان، آمل ، کاشان، مشهد و اصفهان برگزار شد، دیدار دو تیم سایپا و کاله از حساسیت بیشتری نسبت به دیگر بازی‌ها برخوردار بود.

تیم والیبال سایپا با 62 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار داشت و کاله که در آمل میزبان سایپا بود با 59 امتیاز در رتبه دوم جدول لیگ برتر والیبال جای گرفته بود.

آملی‌ها که تنها شکست سایپا در مرحله رفت برگزار کرده بودند امید داشتند تا با حمایت هواداران خودی یک بار دیگر صدرنشین لیگ برتر را از پیش‌رو بردارند.

در این جدال که به جنگ ستاره‌ها تشبیه شده بود سایپایی‌ها موفق شدند گیم نخست را به سود خود رقم بزنند، اما عطایی به خوبی توانست تیمش را جمع کند و گیم‌های دوم و سوم را از آن خود کند. در ادامه و در گیم چهارم بازهم این نارنجی‌پوشان سایپا بودند که بهتر بازی کردند و توانستند این گیم را به سود خود رقم بزنند تا بازی به گیم پنجم کشیده شود. در گیم پنجم این مسابقه هم شاگردان فرهاد نفرزاده بودند که خوب بازی کردند و موفق شدند با حساب ۱۵ بر ۱۱ به سود خود رقم بزنند تا صدرنشینی خود را تداوم بخشند.

پیکان که با امتیاز مشابه با کاله و به علت تعداد پیروزی کمتر در مکان سوم جدول قرار داشت، در این هفته در تهران به مصاف نوین کشاورزی رفت که با 28 امتیاز در رتبه دهم جدول لیگ برتر قرار داشت.

در این مسابقه شاگردان پیمان اکبری هرچند که گیم نخست را به حریف خود واگذار کردند، اما در ادامه و برای نزدک‌تر شدن به سایپا تلاش خود را مضاعف کردند و توانستند نتیجه را با حساب ۳ بر یک به سود خود خاتمه دهند تا مسابقات لیگ برتر در هفته پایانی حساس‌تر پیگیری شود.

تیم‌های گیتی‌پسند و هاوش گنبد که با 40 امتیاز به ترتیب در مکان‌های ششم و هفتم جدول این رقابت‌ها قرار داشتند، این هفته به ترتیب به مصاف تیم‌های مناطق نفت خیر و شهرداری تبریز رفتند که در این مسابقات اصفهانی‌ها بازی کم دردسری در پیش داشتند و موفق شدند به راحتی و با حساب ۳ بر صفر حریف انتهای جدولی خود را از پیش‌رو بردارند.

گنبدی‌ها هم که به نظر می‌رسید بازی پایاپایی را در تبریز خواهند داشت پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند و در پایان بازی را هم با نتیجه ۳ بر صفر به میزبان خود یعنی شهرداری تبریز واگذار کرد.

تیم گیتی‌پسند نیم نگاهی هم به رتبه پنجم جدول که در اختیار پیشگامان کویر یزد با 42 امتیاز بود، دارد.

تیم والیبال پیشگامان کویز یزد نیز در این هفته در کاشان به مصاف باریج اسانس رفت. نماینده کاشان پیش از این بازی با 33 امتیاز و با تعداد برد بیشتر نسبت به شهرداری تبریز در رتبه هشتم قرار داشت و شهرداری تبریز نیز با همین امتیاز رتبه نهم را در اختیار داشت.

یزدی‌ها که پیش از این روند رو به رشدی داشتند نتوانستند در کاشان از پس شاگردان حسین معدنی برآیند و بازی را با حساب ۳ بر صفر به حریف خود واگذار کردند تا برد دیگری در کارنامه معدنی ثبت شود.

شهرداری ارومیه نیز که صعودش با 50 امتیاز به مرحله پلی‌آف قطعی شده بود در این هفته بازی به ظاهر راحتی در برابر نماینده کرمان داشت، چرا که کرمان دیگر امیدی به بقا در لیگ برتر ندارد و حتی با پیروزی سه بر صفر در بازی‌های آینده به علت معدل ست کمتر همچنان تیم سیزدهم باقی می‌ماند و دسته یکی خواهد شد.

در این دیدار شاگردان وطن‌پرست حریف خود را دست‌کم گرفتند و به همین دلیل گیم نخست را به شاگردان ناصر شهنازی واگذار کردند، اما پس از آن به خود آمدند و موفق شدند دوگیم را به سود خود رقم بزنند تا بازی به گیم چهارم کشیده شود که در این گیم هم بازیکنان شهرداری بودند که بازی بهتری از خود به نمایش گذاشتند و موفق شدند در مجموع با حساب ۳ بر یک حریف خود را شکست دهند.

دو تیم میزان خراسان و آلومینیوم المهدی بندرعباس در آخرین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر والیبال در مشهد مقدس به مصاف یکدیگر رفتند. میزان و آلومینیم المهدی به ترتیب با 22 و 17 امتیاز در رتبه‌های یازدهم و دوازهم لیگ برتر والیبال قرار داشتند و پیروزی در این این دیدار هیچ تغییری در رده بندی دو تیم ایجاد نمی‌کرد. به هر حال در این مسابقه خراسانی‌های میزبان موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک از سد حریف خود عبور کنند و شکستی دیگر را در کارنامه بندری‌ها ثبت کنند.

لازم به ذکر است از هفته آینده مسابقات مرحله پلی‌آف بین چهار تیم سایپا، کاله، پیکان و شهرداری ارومیه پیگیری خواهد شد و تیم‌های دیگر برای تعیین جایگاه نهایی خود در لیگ برتر سال 90 یک مسابقه رفت و برگشت برگزار می‌کنند.

 

* نتیجه بازی‌های هفته بیست‌وششم به این شرح است:

گیتی‌پسند اصفهان ۳- مناطق نفت خیز جنوب صفر

شهرداری تبریز ۳ - هاوش گنبد صفر

باریج اسانس ۳ - پیشگامان کویر صفر

پیکان تهران ۳ - نوین کشاورز یک

میزان خراسان ۳ - آلومینیوم المهدی یک

کرمان یک - شهرداری ارومیه ۳

کاله آمل ۲ - سایپا ۳

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان خراسان ‌رضوی:
باید در احزاب جایگاه مرجعیت و نسبت آنها با ولایت تعریف شود

خبرگزاری فارس: کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان خراسان ‌رضوی گفت: باید در احزاب جایگاه مرجعیت و نسبت آنها با ولایت تعریف شود.

خبرگزاری فارس: باید در احزاب جایگاه مرجعیت و نسبت آنها با ولایت تعریف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیدامیر حسین قاضی‌زاده عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ مردم با سه کاندیدای مجلس شورای اسلامی در مسجد صنعتگران مشهد در ارتباط با بایدها و نبایدهای فعالیت احزاب اظهار داشت: شأن تشکیلات در انتخابات رسیدن به اصلح است.

وی با بیان اینکه حزب به معنی مرز در امت واحده است و حزب‌ها بدون مرز هستند، افزود: حزب به معنی یک سازمان همچون سازمان مجاهدین خلق و حزب توده نیست بلکه باید در احزاب جایگاه مرجعیت تعریف شود و نسبت آنها با ولایت تعریف شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به افزایش سالانه زوار و توسعه حرم مطهر مدیریت داخلی آستان قدس بی‌نظیر است.

وی توضیح داد: در ارتباط با عملکرد بخش اقتصادی شایعات زیادی وجود دارد، اما سندی بر این ادعاها وجود ندارد اما در زمینه موقوفات چون محل وقف کاملاً مشخص است در چارچوب آن در این زمینه منابع به درستی اداره می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که شما در چهار سال نمایندگی‌تان چند بار به حاشیه شهر مشهد آمده‌اید و تاکنون برای حاشیه شهر چه کرده‌اید اظهار داشت: از باب وظیفه بنده 10 تا 12 روز از ماه را در طول این چهار سال در مشهد بودم و با برنامه‌ریزی دفتر در یک برنامه ثابت نمازهای مغرب و عشا را در مساجد به ویژه بخش حاشیه و پایین شهر می‌خواندم و با مشکلات مردم که یکی از ملاک‌های رشد جامعه است، آشنا می‌شدم.

وی اظهار داشت: رسیدگی به مناطق و مشکلات شهری در حوزه کاری شورای شهر محسوب می‌شود.

این نامزد انتخاباتی دوره نهم مجلس شورای اسلامی در ارتباط با پرونده سرپرست بانک ملی خاطر نشان کرد: در کمیسیون اصل 90 پرونده اختلاس سرپرست بانک ملی بعد از پیگیری‌های داوود احمدی‌نژاد ناتمام مانده بود که با پیدا کردن چک‌های رشوه پرونده دوباره به چرخه بازرسی وارد شد اما با وجود هشت نفر از نمایندگان مجلس از وی پرونده راه به جایی نمی‌برد تا آنجا که با ورود رئیس‌ جمهور حکم عزل وی امضا شد.

وی بیان داشت: یکی دیگر از ارکان اختلاس امیر مسعود آریا بود که 80 میلیارد از اختلاس وی و تسهیلات معوقه وی شناسایی شده بود که حفاظت اطلاعات در نهایت به جرم دیگری وی را دستگیر کرده و پرونده اختلاس نیز زمینه این پرونده شد.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: با سرانجام گرفتن این پرونده‌ها مرحوم فاکر پیگیری پرونده خاوری را به بنده محول کرد که بنده به دلیل مشکلات زیادی که برایم پیش آمده بود انجام آن را نپذیرفتم و تا زمانی که سیستم مشکل داشته باشد نمی‌توان همه چیز را درست کرد.

وی گفت: در آن پرونده نیز 85 میلیارد تومان پرونده تسهیلات معوق وجود داشت که با درگذشت فاکر و جانشینی نکونام، وی تمام بانک‌ها را در نامه‌ای از پرداخت تسهیلات باز داشت.

قاضی‌زاده یادآور شد: در دو سال گذشته یک بسته سیاسی در موضوعات کلان کشور و هم در قانون تدوین و تصویب شد نقشه جامع سلامت کشور بود.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مباحث اشتغال پایدار مبتنی بر دانش است و عمدتاً فضای کسب و کار و میزان سرمایه‌گذاری با استانداردهای شغلی متفاوت است و سرمایه‌گذاری در علم 10 برابر است.

قاضی‌زاده هاشمی  گفت: برای رسیدن به این مطلب کریدور علم و فناوری در مشهد تعریف شد تا هر فردی بر مبنای مهارت و توانایی خود نه صرفاً بر مبنای مدرک تحصیلی به فعالیت بپردازد.

وی عنوان کرد: برای اجرای صحیح این مصوبه نیاز به یک نهاد بالا دستی بود که در این زمینه شهر دانشگاه با آغاز از مشهد تصویب شد.

انتهای پیام/ش10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) - قم
مدال طلای 60 کیلو به نماینده قزاقستان رسید/ پاپی سوم شد

خبرگزاری فارس: مدال طلای وزن 60 کیلوگرم مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) به کشتی گیر قزاقستانی رسید.

خبرگزاری فارس: مدال طلای 60 کیلو به نماینده قزاقستان رسید/ پاپی سوم شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در ادامه رقابت های 4 وزن دوم مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) نوربایت تنگیزبایف از قزاقستان با پیروزی مقابل واهرام خاچاطریان از ارمنستان در دیدار فینال وزن 60 کیلوگرم نشان طلای این رقابت ها را بر گردن آویخت.

رده بندی وزن 60 کیلوگرم به شرح زیر است:

1- نوربایت تنگیزبایف (قزاقستان) 2- واهرام خاچاطریان (ارمنستان) 3- عبدالمحمد پاپی (ایران) و ساکت جلیلوف (آذربایجان) 5- هادی اسکندری (ایران) و رحمان بیلیچی (ترکیه)

به کشتی‌گیران اول تا سوم اوزان هفتگانه این مسابقات به ترتیب 4 هزار، 3 هزار و 1500 هزار دلار جایزه نقدی اهداء می‌شود.

همچنین، به تیم‌های اول تا سوم به ترتیب 6، 4 و 3 هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) روزهای 6 و 7 اسنفدماه با حضور کشتی‌گیران داخلی و 5 کشور خارجی در سالن شهید حیدریان قم برگزار ‌شد.

انتهای پیام/م

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 7 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
کاندیدای اصولگرایان سمنان و مهدیشهر تاکید کرد
مشارکت حداکثری اولویت انتخابات نهم

خبرگزاری فارس: کاندیدای مشترک اصولگرایان در سمنان و مهدیشهر گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از همه چیز مهمتر است.

خبرگزاری فارس: مشارکت حداکثری اولویت انتخابات نهم

جواد خسروی امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: آنچه امروز بیش از هر زمان دیگری برای نظام اسلامی و کشور ایران مطرح و حائز اهمیت بوده، رسیدن به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر ادامه داد: در این سال‏ها برخی‏ها متاسفانه با طرزی فکری خاص و مسموم مطالبی را بیان کردند، مصاحبه‏هایی انجام دادند، کتاب منتشر کردند و تلاش‏هایی را صورت دادند تا در نهایت بگویند اگر تنها 20 درصد مردم با ما همراه باشند، کافی است و ما به بقیه ملت ایران کاری نداریم.

خسروی گفت: آنها اعتقاد خود را اینگونه مطرح کردند که 40 درصد مردم به نوعی مخالف نظام اسلامی هستند و 40 درصد دیگر نیز در بی‏تفاوتی به سر می‏برند؛ در حالی که این عقیده به هیچ وجه پسندیده و صحیح نیست و حضرت امام الگوی دیگری را برای ما مطرح کردند که باید به آن توجه شود.

 

* مردم همواره در راس اداره مملکت قرار دارند

وی اضافه کرد: آنها در جنجال‏های رسانه‏ای، گفتاری و نوشتاری خود بیان می‏کردند که الگوی ما در کشورهای توسعه‏یافته‏ای نظیر آمریکا نیز به همین صورت اجرا می‏شود و خیلی لازم نیست تا به مردم بها دهیم و آنها را در همه جریان‏ها وارد سازیم.

کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر گفت: این سخنان در حالی مطرح می‏شود که به فرموده بنیان‏گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه ما، مردم همواره در راس اداره مملکت قرار دارند و تک تک آحاد ملت دارای ارزش و احترام هستند.

خسروی افزود: متاسفانه بسیار زود تفکر ارزشمند رهبر کبیر انقلاب و افکار امام راحلمان را کنار گذاشتیم و سخنانی از این دست را بیان می‏کنیم.

وی اظهار داشت: فرمایش حضرت امام خمینی (ره) همواره بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در تعیین سرنوشتشان و تکیه‏گاه بودن ملت استوار بوده است و ایشان همیشه خیمه‏گاه خود را در جایی برپا می‏کردند که مردم در آن صحنه حضور داشتند.

انتهای پیام/س20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


وزارت دفاع عربستان: ناوهای ایرانی در بندر جده حضور داشتند

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع عربستان اعلام کرد که طی برنامه‌ای تمرینی تعدادی از ناوها و بالگردهای ایرانی اوایل ماه جاری میلادی در بندر جده حضور داشتند.

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع عربستان: ناوهای ایرانی در بندر جده حضور داشتند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی، سخنگوی وزارت دفاع عربستان روز یکشنبه اعلام کرد که این وزارت خانه طی ماه جاری به ناوهای نیروی دریایی ایران اجازه داده است که در یکی از بندرهای این کشور در حاشیه دریای سرخ پهلو بگیرد.

 

همچنین مقاماتی در وزارت دفاع عربستان بر اهمیت پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در بندر جده تاکید کرده و اعلام کردند که این اقدام ایران در چهارچوب برنامه‌ای تمرینی در زمینه همکاری های دوستانه بین دو کشور است.

وزارت دفاع عربستان اضافه کرد که دو ناو ایرانی و یک بالگرد نظامی در مدت زمان اول تا هفتم فوریه در بندر جده مستقر بودند.

 

این وزارت خانه افزود که طی همین مدت سه کشتی و یک بالگرد دیگر به این بندر اعزام شدند.

 

بر اساس گزارش ها، ناوهای ایرانی پس از این مدت از کانال سوئز عبور کردند و در 21 فوریه از همین کانال بازگشتند.

 

انتهای پیام/.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های رباط کریم و بهارستان:
صیانت از آرای مردم مهم‌ترین اولویت مسئولان است

خبرگزاری فارس: رئیس حوزه انتخابیه شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان گفت: صیانت از آرای مردم مهم‌ترین اولویت مسئولان است.

خبرگزاری فارس: صیانت از آرای مردم مهم‌ترین اولویت مسئولان است

به گزارش خبرگزاری فارس از رباط کریم، بیژن سلیمان پور عصر امروز در جلسه ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم اظهار داشت: مسئولان برگزار کننده انتخابات باید صیانت از آرای مردم را مهم‌ترین وظیفه و اولویت خود بدانند.

وی ادامه داد: ملت ایران در روز 12 اسفند بار دگر برگ زرینی را در تاریخ کشور به ثبت خواهند رسانید و به دشمنان می‌فهمانند که یاوه‌گویی‌های آنان تأثیری در حضور پرشور آنان در انتخابات نداشته است.

این مسئول ادامه داد: ‌با توجه به قانونی شدن زمان تبلیغات، کاندیداها باید اخلاق‌مداری را سرلوحه کار خود قرار دهند و بدون تخریب و تنش اقدام به تبلیغات کنند.

سلیمان‌پور تأکید کرد: نباید با بی‌اخلاقی و تخریب دیگر کاندیداها زمینه را برای یاوه‌گویی‌های دشمنان فراهم کنیم بلکه باید با اتحاد و همدلی شرایط  را برای حضور میلیونی مردم فراهم کرده و خاری در چشم دشمنان باشیم.

وی تصریح کرد: امروز ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی از شعور و درک سیاسی بالایی برخوردار بوده و کسانی که بخواهند با بی اخلاقی اقدام به تخریب رقبای خود کنند را کنار گذاشته و هرگز به آنان رأی نخواهند داد.

این مسئول با اشاره به انتخابات گذشته خاطرنشان کرد: همانطور که در انتخابات گذشته مردم افراد غیر اصلح را شناسایی کردند و به آنان رأی ندادند در این دوره از انتخابات نیز مردم آگاهانه وارد صحنه انتخابات شده و هرگز به کسانی که بخواهند از اعتماد مردم سوءاستفاده کنند رأی نخواهند داد.

سلیمان‌پور افزود: ملت ایران با خلق حماسه نه دی به دشمنان فهماندند که ایران و ایرانی مقتدرتر از گذشته بوده و هرگز حاضر نخواهد بود که سرنوشت کشور خود را به دست بیگانگان بسپارد.

فرماندار شهرستان رباط کریم در ادامه سخنان خود بر تقویت اقدامات نظارتی در حوزه‌های مختلف شهرستان تأکید کرد و گفت: انجام این مهم مهم‌ترین اقدامی است که باید صورت گیرد.

وی در پایان از همه اقشار مختلف مردم خواست تا با حضور پرشور در نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان بزنند.

انتهای پیام/آ20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار چهارمحال و بختیاری خبر داد
اختصاص 852 هزار تعرفه رأی به چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس: استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 852 هزار تعرفه رأی به این استان تخصیص داده شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 852 هزار تعرفه رأی به چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی‎اصغر عنابستانی بعدازظهر امروز در شانزدهمین نشست ستاد انتخابات این استان، اظهار داشت: فضای انتخاباتی این استان اصلا فضای رقابتی و تبلیغاتی نیست، این در حالیست که مدیریت این استان فضای لازم را در اختیار نمایندگان قرار داده است که خود را هرچه بهتر و بیشتر به مردم معرفی کنند.

وی برگزاری و اجرای کارناوال‌های تبلیغاتی را توهین به شعور مردم دانست و گفت: وجود کارناوال‌ها نه تنها توهین به شعور مردم، بلکه یک کار غیر قانونی و خلاف نیز به شمار می‌رود.

عنابستانی با اشاره به تعداد تعرفه‌های رأی تخصیص داده شده به این استان، گفت: در حال حاضر 852 هزار تعرفه برای این استان در نظر گرفته شده است که در حدود 15 تا 20 درصد مازاد بر واجدین شرایط در بین شهرستان‌ها توزیع می‎شود.

به گفته وی 130 هزار تعرفه به‌عنوان تعرفه ذخیره در مرکز این استان باقی می‌ماند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: تمامی مسئولان و مجریان باید تمام همکاری‌‎های لازم را انجام دهند تا این انتخابات به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی به فراهم بودن شرایط برگزاری یک انتخابات پرشور و حماسی در این استان اشاره کرد و افزود: تدابیر و اقدامات لازم در ستاد انتخابات این استان به منظور برگزاری سالم انتخابات مجلس نهم صورت گرفته و در همین راستا کمیته‌های مختلف به تناسب موضوع شامل پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، حقوقی، امنیتی، ثبت احوال و آموزش تشکیل شده است.

عنابستانی جمعیت این استان را بر اساس نتایج سرشماری سال جاری 895 هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 590 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات 12 اسفندماه هستند.

وی همچنین به فعالیت مستقیم بالغ بر 15 هزار نفر در امر انتخابات مجلس نهم در این استان اشاره کرد و گفت: 4 هزار نفر از این تعداد کار تامین امنیت انتخابات را در نقاط مختلف استان بر عهده دارند.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جبهه متحد اصولگرایان استان کرمانشاه:
لیست‌ها و پوسترهای جعلی جبهه متحد در کرمانشاه اعتبار ندارد

خبرگزاری فارس: جبهه متحد اصولگرایان استان کرمانشاه اعلام کرد: لیست‌های جعلی، پوسترها و تراکت‌های تبلیغاتی نامزدها با لوگوی جبهه متحد اصولگرایان فاقد اعتبار و موجب پیگرد قانونی است.

خبرگزاری فارس: لیست‌ها و پوسترهای جعلی جبهه متحد در کرمانشاه اعتبار ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه متحد اصولگرایان، در پی بی‌اخلاقی صورت گرفته در حوزه‌های مختلف استان کرمانشاه و استفاده بعضی نامزدهای انتخابات در این استان از نام و آرم جبهه متحد، جبهه متحد اصولگرایان استان کرمانشاه در بیانیه‌ای گروه‌ها و افراد را دعوت به رعایت اخلاق انتخاباتی کرد.

در این بیانیه آمده است: نظر به انتشار بعضی لیست‌های جعلی از سوی افراد غیرمسئول به نام جبهه متحد اصولگرایان استان کرمانشاه، اعلام می‌دارد لیست نامزدهای اعلام شده برای حوزه‌های انتخابیه استان کرمانشاه همان فهرستی است که پس از تایید شورای مرکزی این جبهه در وب‌سایت رسمی اطلاع‌رسانی کشوری جبهه متحد اصولگرایان و خبرگزاری‌های رسمی منتشر شده است.

جبهه متحد اصولگرایان تاکید کرده است: ضمن احترام به همه نامزدهای جریان اصولگرایی و دعوت آنها به رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات، به اطلاع می‌رساند انتشار، توزیع و استفاده از هرگونه پوستر یا تراکت تبلیغاتی که حاوی لوگو و عنوان جبهه متحد اصولگرایان برای نامزدهایی غیر از کاندیداهای معرفی شده از سوی شورای مرکزی این جبهه باشد، از مسند اعتبار ساقط است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی خواهد داشت.

بر این اساس اسامی نامزدهای مورد تایید جبهه متحد اصولگرایان در حوزه‌های مختلف استان کرمانشاه که قبلا نیز اعلام شده به شرح زیر است:

* حوزه انتخابیه کرمانشاه: محمد کرمی‌راد، عبدالرضا مصری و محمد رزم

* حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: محمدابراهیم محبی

* حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین: حجت‌الاسلام شیخ وحید احمدی

* حوزه انتخابیه اورامانات (پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی): شهاب نادری

* حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل ذهاب: فتح‌الله حسینی (روح الامین)

شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به منظور حفظ وحدت اصولگرایان و ایجاد زمینه مشارکت گسترده و رقابت مطلوب در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو نامزدی را معرفی نکرد.

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


امروز
دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی در زاهدان گشایش یافت

خبرگزاری فارس: مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دومین نمایشگاه تیمی هنرهای تجسمی در زاهدان گشایش یافت.

خبرگزاری فارس: دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی در زاهدان گشایش یافت

حجت‌الاسلام عباس دانشی امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: ارائه دیدگاه‌های جدید پیرامون هنرهای تجسمی و احیای این هنر در استان از جمله اهداف برگزاری  نمایشگاه تیمی هنرهای تجسمی در نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری زاهدان است.

وی افزود: در این نمایشگاه، 16 اثر در قالب هنرهای مفهومی، گرافیک، عکاسی، طراحی سنتی و مجسمه سازی از پنچ هنرمند جوان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: آثار موجود در این نمایشگاه ترکیبی از هنر سنتی در کنار مدرنیته است که هنرمندان نوآوری جدید در رنگ بندی و فرم‌ها ارائه کرده‌اند.

دانشی خاطرنشان کرد: نمایشگاه تیمی هنرهای تجسمی محصول کار پنج هنرمند جوان است که این نمایشگاه از امروز آغاز شد و تا 10 اسفند ماه جاری ادامه دارد.

وی افزود: این نمایشگاه با همکاری مسئول انجمن هنرهای تجسمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان دایر شده است.

انتهای پیام/ی30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معاون استاندار هرمزگان:
استانداری باید برای تمام ادارات الگو باشد

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان گفت: استانداری در اجرای طرح تحول اداری باید برای تمام ادارات و دستگاه‌های استان الگو باشد.

خبرگزاری فارس: استانداری باید برای تمام ادارات الگو باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ساسان مبینی عصر امروز در نخستین جلسه کمیسیون تحول اداری اظهار داشت: استانداری به عنوان الگو ادارات باید نظام تحول اداری را به نحو احسن اجرا نماید و در صدر باشد.

وی افزود: جلسات به صورت جدی و مستمر اجرا و پیگیری خواهد شد و نقاط ضعف پیگیری و اصلاح می‌شود و محصول بسیار خوبی خواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان ادامه داد: تجربه و توان اعضا بسیار مهم است و بعد از این باید یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما کمیسیون تحول اداری باشد که در این ارتباط هیج عذر و بهانه‌ای پذیرفته نخواهد بود.

مبینی اضافه کرد: پنج کمیته به عنوان چارچوب اصلی این کمیسیون تشکیل می‌شود که شامل کمیته فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک، کمیته منابع انسانی و آموزش و رفاه کارکنان، کمیته اصلاح ساختار و بهبود فرآیندها و تمرکز زدایی، کمیته تکریم ارباب رجوع و سلامت اداری، کمیته بهره‌وری و مدیریت عملکرد و نظام پیشنهادی است.

وی در پایان اضافه کرد: وظایف کمیسیون تحول اداری شامل کنترل و نظارت بر کمیته‌های زیرشاخه کمیسیون و دریافت صورت جلسات کمیته‌ها، تدوین شاخص‌های اختصاصی و عمومی استانداری در پایان سال، برنامه‌ریزی برای تمام کمیته‌های زیر مجموعه در ابتدا سال، نیاز سنجی اقلام اطلاعاتی برای محاسبه شاخص‌های عمومی و اختصاصی بر اساس مشخصات اعلام شده، تحلیل تغییرات شاخص‌های اختصاصی و عمومی برای تعیین نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکاری برای جبران نقاط ضعف، ابلاغ دستورالعمل‌های تصویب شده به واحدهای زیر مجموعه در صورت موافقت رئیس کمیسیون تحول اداری، دریافت گزارش عملکرد، تدوین برنامه کمیسیون مذکور در ابتدای سال است.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


خسروی در جمع شمالی‏های مقیم سمنان:
مردم در انتخابات استقلال ایران را بیمه می‏کنند

خبرگزاری فارس: کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر گفت: انقلاب اسلامی در برهه کنونی و تحریم‌ها با دو مهر ملت ایران بیمه می‏شود.

خبرگزاری فارس: مردم در انتخابات استقلال ایران را بیمه می‏کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، جواد خسروی عصر امروز در گردهمایی بزرگ مازندرانی‏ها و گلستانی‏های مقیم استان سمنان در ستاد خود در میدان سعدی این شهر که طی آن شمار زیادی از مردم استان‏های مازندران و گلستان از کاندیدای اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم اعلام حمایت کردند، اظهار کرد: "خسروی نوعی" کسی نیست و امروز این همه از مازندرانی‏ها و گلستانی‏های مقیم سمنان در حقیقت برای پشتیبانی از نظام اسلامی و انقلاب بزرگ خمینی کبیر وارد صحنه شده‏اند.

 

* دفترچه بیمه انقلاب با 2 مهر ملت ایران تمدید می‏شود

کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر همچنین گفت: دفترچه بیمه انقلاب اسلامی در برهه کنونی با دو مهر ملت ایران تمدید می‏شود که یکی از این مهرها در جریان راهپیمایی حماسی 22 بهمن امسال بر روی این دفترچه نقش بست و مهر دیگر نیز با حضور حداکثری در روز 12 اسفند و در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی زده خواهد شد.

خسروی افزود: مردم ایران اسلامی با این دو مهر خود، نظام و کشورشان را بیمه می‏کنند و پاسخ دندان‏شکنی به دشمن که امروز به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی خواهند داد.

وی توضیح داد: دشمنان اسلام و انقلاب در برهه کنونی مترصد دست یافتن به فرصت هستند تا ضربه خود را به ملت ما وارد کنند و دیدیم که چه زود و با چه ترفندی ما را به قول خودشان در محاصره اقتصادی قرار دادند.

 

* وجود مشکل در کشور را قبول داریم

کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر ادامه داد: غربی‏ها امروز به خوبی می‏دانند که 12 کشور جهان در حال الگوبرداری از انقلاب اسلامی ایران هستند و نهضت‏های بیداری اسلامی در این کشورها شکل گرفته است و به همین خاطر، تمام تلاش خود را به کار می‏گیرند تا ایران را منزوی و ناکارآمد جلوه دهند.

خسروی بیان کرد: در زمان حاضر به باور غربی‏ها لازم است تا نشان دهند که نظام جمهوری اسلامی از مقبولیت عمومی برخوردار نیست و آنها در راه رسیدن به این هدف خود از هیچ کوششی دریغ نمی‏کنند و به هر حیله و نیرنگی از جمله فشار اقتصادی روی آورده‏اند.

وی تصریح کرد: گرچه ما همه مشکلات موجود در کشور را قبول داریم؛ اما باید توجه داشته باشیم که بخش قابل توجهی از این مشکلات به سبب محاصره اقتصادی غربی‏هاست که مردم ایران اسلامی امروز در حال درک و لمس اثرات آن هستند.

کاندیدای مشترک جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در سمنان و مهدیشهر اضافه کرد: دشمن امروز می‏کوشد تا مسئولان نظام و کسانی را که صادقانه و از روی باور در حال فعالیت هستند، ناکارآمد جلوه دهد اما حضور حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای پاسخ محکمی به آنها خواهد بود و ترفندهایشان را بی‏اثر می‏سازد.

خسروی اضافه کرد: نظام اسلامی به مردم اعتقاد دارد و از ابتدا نیز بر همین اساس نهضت اسلامی را آغاز کرده است و در ادامه نیز با در نظر داشتن این باور حرکت خود را به پیش خواهد برد.

وی یادآور شد: ملت غیور ایران در جریان پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 300 هزار شهید تقدیم کرده است و این‏ها به راحتی از میان برداشته نمی‏شود.

انتهای پیام/س10

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 7 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
استاندار گیلان:
گیلان مقصد گردشگری است

خبرگزاری فارس: استاندار گیلان گفت: گیلان به عنوان استان مقصد گردشگری است و ظرفیت زیادی برای پذیرش، اسکان، اقامت و ماندگاری مسافران داخلی و خارجی کشور دارد.

خبرگزاری فارس: گیلان مقصد گردشگری است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی عصر امروز در جریان بازدید سرزده خود از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به حساسیت‌های موجود در زمینه نوروز 91 اشاره کرد و اظهار داشت: با تمام توان باید کارها در ستاد تسهیلات استان پیگیری و گزارش‌گیری به صورت روزانه و هفتگی انجام شود.

وی با تصریح بر اینکه در زیرسازی‌های شهری و محوطه‌سازی‌ها سبز، نظافت‌های عمومی و تفکیک وظایف در حوزه اجرا مشخص شده است، بیان داشت: باید با اراده جمعی و مدیریت یکپارچه و حساسیت خاصی با نشاط بیشتر کارکردها انجام شود.

مقام عالی دولت در گیلان با قدردانی از مجموعه کارکنان و پرسنل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: گیلان در زمینه گسترش و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای رشد و ماندگاری مسافران به عنوان مقصد گردشگران است.

وی یادآور شد: گیلان از ظرفیت زیادی برای پذیرش، اسکان، اقامت، ماندگاری مسافران داخلی و خارجی کشور برخوردار است و تحقق این امر تلاش و کوشش همه‌جانبه را می‌طلبد.

سعادتی همچنین در ادامه از بخش‌های مختلف معاونت سرمایه‌گذاری و طرح‌ها، معاونت گردشگری، معاونت توسعه مدیریت، معاونت میراث فرهنگی، معاونت صنایع دستی، حوزه امور فرهنگی و ارتباطات و ... اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بازدید کرد و با کارکنان این بخش‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت و با عملکرد و شرح وظایف هر یک از آنها آشنا شد.

انتهای پیام/آ20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


حجت‌الاسلام ثمری:
حضرت عبدالعظیم (ع) از مجاهدان فی‌سبیل‌الله بود

خبرگزاری فارس: کارشناس دینی، حضرت عبدالعظیم را از مجاهدان فی‌سبیل‌الله دانست و گفت: حضرت عبدالعظیم در راستای اعتلای مأموریت و رسالت آسمانی و الهی اهل بیت (ع) گام بر می‌داشت.

خبرگزاری فارس: حضرت عبدالعظیم (ع) از مجاهدان فی‌سبیل‌الله بود

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌نقل از روابط‌عمومی آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، حجت‌الاسلام علی ثمری در ارتباط با جایگاه علمی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در میان شیعه گفت: حضرت عبدالعظیم از نوادگان حضرت امام مجتبی(ع) و از مجاهدان فی سبیل‌الله هستند که وجود نورانی امام هادی (ع) در مورد شخصیت ایشان فرمودند که زیارت او ثواب زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلا را دارد.

کارشناس دینی افزود: ایشان امامزاده واجب التعظیمی هستند که در مدت عمر پربرکتشان توفیق کسب درس در محضر سه امام بزرگوار را (امام رضا، امام جواد و امام هادی) به دست آوردند.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی ورود حضرت عبدالعظیم حسنی به ایران، یادآور شد: ظاهرا در زمان امام هادی (ع) برای رساندن پیام آن حضرت از سمت طبرستان وارد منطقه ری می شود و روزها را در مخفیگاهی در ری محضر امامزاده حمزه سپری می‌کنند و در هنگام شب در ارتباطاتی که با گروه‌های مختلف شیعیان اهل بیت(ع) برقرار می‌کردند مأموریت داشتند مسائل و مطالب را از ناحیه ائمه معصومین به خواص برسانند.

حجت‌الاسلام ثمری در مورد اینکه امام هادی(ع) ثواب زیارت قبر حضرت عبدالعظیم حسنی را به مثابه زیارت امام حسین(ع) در کربلا توصیف کرده است، گفت: ویژگی خاص پیروان حضرت سیدالشهدا (ع) این بود که همگی ذوب در مقام شامخ ولایت حسینی بودند و وجود نورانی حضرت عبدالعظیم حسنی در شرایطی قرار داشت که ذوب در ائمه زمان خودشان بودند.

این کارشناس دینی تأکید کرد: حضرت عبدالعظیم حسنی مجاهدی بود که هیچگاه بر باورهای تحصیل کرده خود به تنهایی اعتماد نکرد و هر زمان اعتقادات خود را با ولی زمان خود مطرح کرد تا اینکه در مسیر بیراهه قرار نگرفته باشد.

حجت‌الاسلام ثمری در پایان عنوان کرد: علاوه بر این مجاهدتی که ایشان در جهت اعتلای مرام و مسلک اهل بیت (ص) دارد ایشان را شخصیتی ارزشمند کرده است و همواره به عنوان یک مجاهد خانه به دوش در راستای اعتلای مأموریت الهی و آسمانی اهل بیت(ع) گام بر می‌داشته است. 

انتهای پیام/ش30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری:
حضور گسترده مردم قدرت بازدارندگی نظام را افزایش می‌دهد

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: حضور مردم در صحنه انتخابات، قدرت بازدارندگی نظام را در برابر تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی افزایش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: حضور گسترده مردم قدرت بازدارندگی نظام را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، رضا محمد سلیمانی عصر امروز  در جمع دانشجویان بسیجی این استان، اظهار داشت: برگزاری انتخابات باشکوه، عظمت کشور و اقتدار نظام را در برابر دید جهانیان به نمایش می‌گذارد.

وی با تبیین ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات، افزود: حضور مردم در صحنه انتخابات، قدرت بازدارندگی نظام را در برابر تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی افزایش می‌دهد.

محمد سلیمانی اضافه کرد: تشویق همگان به حضور در پای صندوق‌های رای از رسالت‌های بسیجیان و دلسوزان نظام و انقلاب است.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری تشویق و ترغیب مردم به حضور حداکثری در انتخابات را رسالت دانشجویان بسیجی عنوان کرد و گفت: مشارکت حداکثری و حضور بانشاط مردم در پای صندوق‌های رأی از خواسته‌های مقام معظم رهبری از تمامی دلسوزان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم در انتخابات دشمن شکن مجلس نهم حماسه می‌آفرینند، گفت: به مدد الهی ملت ایران به فرمان ولایت امر خود، در این انتخابات حماسه‌ای دشمن شکن تر از همیشه خلق خواهد کرد.

محمد سلیمانی هدف اسلام از تشکیل حکومت و برپایی نظام سیاسی را اقامه حاکمیت خدا برای سعادت انسان است، گفت: لازمه این امر نیز بنا نهادن روابط و مناسباتی کاملا الهی، انسانی و ارزشی میان مردم و بر پایی فضیلت‌های راستین همچون عدالت، رفاه، آسایش، برادری، برابری، محبت، همیاری، ایثار، توحید محوری، ولایت‌مداری و نهادینه کردن اخلاق، سیاست، اقتصاد، فرهنگ و امثال آن بر پایه ارزش‌های مکتبی است.

وی تصریح کرد: دشمنان ملت ما و اسلام، از یک نکته غافل و بلکه از فهم آن عاجزند که پس از پیامبر اسلام(ص) ولایتش در وجود مبارک ائمه علیهم السلام ادامه یافته و ولایت امام عصر(عج) نیز که همان ولایت رسول الله(ص)است در این زمان در ولایت حضرت امام خمینی(ره)و نیز مقام معظم رهبری استمرار پیدا کرده است.

محمد سلیمانی افزود: به مدد الهی ملت ایران به فرمان ولایت امر خود در این انتخابات حماسه‌ای دشمن شکن‌تر از همیشه خلق خواهد کرد.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 7 اسفند 1390 :: نویسنده : مینا ب
در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر والیبال کشور
قطاب پیروزی در کام کاشانی‌ها نشست

خبرگزاری فارس: در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر والیبال کشور، باریج اسانس کاشان موفق شد با نتیجه 3 بر صفر بر پیشگامان کویر یزد غلبه کند.

خبرگزاری فارس: قطاب پیروزی در کام کاشانی‌ها نشست

 به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، دو تیم باریج اسانس کاشان و پیشگامان کویر یزد بعد از ظهر امروز در ورزشگاه تختی کاشان به مصاف هم رفتند که در پایان این تیم میزبان که توانست در سه گیم متوالی بر مهمان یزدی خود چیره شود.

در این بازی باریج اسانس کاشان توانست با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 22 و 25 بر 18 و در نهایت با نتیجه 3 بر صفر مهمان خود را با شکست بدرقه کرده و یک پیروزی خانگی دیگر را به اندوخته خود اضافه کند.

در این بازی محمد شاهمیری و بهرام سلیمانی به عنوان داوران اول و دوم وظیفه قضاوت بازی را بر عهده داشتند که محمدحسین خوشدل نیز به عنوان ناظر و نماینده فدراسیون آنان را در برگزاری مسابقه یاری می‌داد.

باریج اسانس در بازی دور رفت نیز در یزد توانسته بود با ارائه یک بازی نزدیک و زیبا با نتیجه 3 بر 2 بر تیم پیشگامان کویر فائق آید.

باریج اسانس کاشان در حالی چهارشنبه آینده در تنها بازی باقیمانده از هفته سوم دور برگشت به مصاف تیم ته جدولی کرمان می‌رود که با پیروزی احتمالی در این بازی می‌تواند جمع امتیازهای خود را به عدد 39 برساند.

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرماندار آران و بیدگل:
چشم نهضت بیداری اسلامی به انتخابات مجلس نهم دوخته شده است

خبرگزاری فارس: فرماندار آران و بیدگل گفت: اکنون چشم نهضت بیداری اسلامی به انتخابات مجلس نهم در ایران دوخته شده است.

خبرگزاری فارس: چشم نهضت بیداری اسلامی به انتخابات مجلس نهم دوخته شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان به نقل از روابط عمومی فرمانداری آران وبیدگل، محمد فیروزی‌پور با بیان اینکه حفظ و صیانت از آرای مردم بسیار مهم است، اظهار داشت: حضور مردم در عرصه انتخابات موجب استحکام پایه‌های نظام اسلامی می‌شود و استحکام پایه‌های نظام اسلامی نوعی عبادت است.

وی حضور مردم  را مصونیتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه‌های دشمنان انقلاب قلمداد کرد و افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور از داشتن انتخابات اخلاقی و معنوی محروم بود اما به برکت انقلاب، صحنه پرشور انتخابات همواره در کشور خلق و تکرار می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل در ادامه یادآور شد: حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس نهم، حماسه دیگری از مردم انقلابی ایران را به نمایش می‌گذارد.

فیروزی‌پور با تأکید بر ضرورت رقابت سالم انتخاباتی عنوان کرد: رواج دروغ، تخریب و تظاهر نباید جایی در این انتخابات و رقابت سالم داشته باشد.

فرماندار آران وبیدگل ادامه داد: اکنون چشم نهضت بیداری اسلامی به انتخابات مجلس نهم در ایران دوخته شده است و درصدد الگوبرداری از آن هستند و باید با توجه به فرمان‌های مقام معظم رهبری و با استقامت و بیداری در این امر مهم، مشارکت سالم و حداکثری داشته باشیم.

انتهای پیام/آ30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کاندیدای انتخابات مجلس نهم تاکید کرد
استفاده از نقطه نظرات نامزدها در رفع موانع موجود

خبرگزاری فارس: کاندیدای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه دماوند و فیروزکوه بر لزوم استفاده از نقطه نظرات نامزدها در رفع موانع موجود در منطقه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: استفاده از نقطه نظرات نامزدها در رفع موانع موجود

اشرف آهنگرسله‏بنی در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: پیشنهاد من به فرد انتخابی از سوی مردم و حاضر در دور آتی مجلس شورای اسلامی، استفاده از نقطه نظرات کارشناسی و البته کارگشای 10 نامزد دیگر در زمینه رفع موانع موجود در مسیر توسعه و پیشرفت منطقه است.

آهنگرسله‏بنی تصریح کرد: از جمله بندهای بارز در منشور اخلاقی هفت‏گانه ستاد انتخاباتی من، بیان نکردن سخن سوء درباره دیگر نامزدهای انتخاباتی است.

کاندیدای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه دماوند و فیروزکوه افزود: نباید در این زمینه با سخنان و یا خدای نکرده حرکاتی ناشایست قدم در راه تخریب دیگر کاندیداهای انتخاباتی گذاشت.

به گزارش فارس؛ اشرف آهنگرسله‏بنی جوان‏ترین و در عین حال تنها کاندیدای زن شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در این دوره مجلس شورای اسلامی است.

وی در سال 1356 در تهران دیده به جهان گشود و در همان اوان کودکی به همراه خانواده به دماوند مهاجرت کرد.

پدر آهنگرسله‏بنی از کارمندان دادگستری دماوند و یکی از فعالان کمیته و دادگاه انقلاب اسلامی بود که در سال 65 در عملیات کربلای پنج به فیض رفیع شهادت نائل آمد.

او دوران کودکی و نوجوانی خود را در مدارس راهنمایی فاطمیه و دبیرستان قدسیه دماوند از محضر دبیران مجرب کسب علم کرد و در سال 74 در رشته پزشکی راهی دانشگاه تهران شد.

در حال حاضر وی در مسئولیت‏هایی نظیر مسئول درمانگاه و پزشک معتمد حوزه ریاست قوه قضائیه، مسئول درمانگاه و پزشک معتمد مجمع عالی حل اختلاف سه قوه، پزشک معتمد وزارت دادگستری و مجموعه کاخ دادگستری، پزشک بیمارستان دادگستری، مسئول فنی بیمارستان دادگستری، پزشک پایش خانواده‏های شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان فیروزکوه مشغول خدمت است.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


انتصاب چهار عضو هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی احمدی‌نژاد

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در حکمی واعظی، اردکانی، وحیدی و مباشری را به عنوان عضای هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: انتصاب چهار عضو هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی احمدی‌نژاد

به گزارش گروه دولت خبرگزاری فارس، رئیس جمهور در حکمی اعضای هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور را منصوب کرد.

 

*متن حکم محمود احمدی نژاد بدین شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای منصور واعظی

جناب آقای رضا داوری اردکانی

سرکار خانم سیمین‌دخت وحیدی

سرکار خانم محبوبه مباشری

در اجرای بند (و) ماده (2) قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور مصوب 17/12/1382 مجلس شورای اسلامی و بنا به پیشنهاد وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، به موجب این حکم برای مدت چهار سال دیگر به عنوان «عضو هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و همکاری سایر اعضای محترم در انجام وظایف محوله موفق باشید.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


11 ماهه امسال در همدان
42 درصد تصادفات منجر به فوت در حاشیه شهر بوده است

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور همدان گفت: با توجه به کمبود امکانات و عدم وجود پاسگاه در حاشیه شهر 42 درصد تصادفات منجر به فوت در حاشیه شهر بوده است.

خبرگزاری فارس: 42 درصد تصادفات منجر به فوت در حاشیه شهر بوده است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی فکری بعد از ظهر امروز در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان همدان با بیان اینکه با اقدامات انجام شده به یک توسعه پایدار دست پیدا کردیم، افزود: در 11 ماه گذشته در سطح شهرستان همدان میزان فوتی‌های حاصل از تصادفات 60 مورد بود که نسبت به سال قبل که 85 مورد بود، 15 مورد کاهش یافت.

وی بیش از 42 درصد فوتی‌های ناشی از تصادفات را در حاشیه شهر دانست و گفت: با توجه به کمبود امکانات و عدم وجود پاسگاه در حاشیه شهر این حوادث رخ داده است.

رئیس پلیس راهور شهرستان همدان با اشاره به تصادفات جرحی رخ داده در سطح شهرستان نیز بیان داشت: در سال 89، یک هزار و 573 نفر تصادف جرحی داشتند اما در سال 90 این میزان به یک هزار و 481 مورد کاهش یافت.

وی تصریح کرد: در سطح استان روزانه 65 خودرو به ناوگان حمل و نقل خودرویی استان اضافه می‌شود، که از این میزان 42 خودرو سهم شهرستان همدان است که موجب افزایش ترافیک شهری می‌شود.

فکری بیشترین میزان تصادفات را در بلوارهای ارتش، یادگار امام و باغ بهشت دانست و گفت: در بلوار ارتش متأسفانه تصادفات منجر به فوت کاهش نیافته است چرا که عابران از پل مکانیزه استفاده نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بلوار بهشت فاقد سرعتکاه است، گفت: با توجه به اینکه بلوار بهشت در ورودی و خروجی دارای ترافیک بالایی است، تصادف نیز بالاست و لزوم ایجاد سرعتکاه در این بلوار احساس می‌شود.

رئیس پلیس راهور شهرستان همدان خواهان نصب توقف ممنوع در منطقه کولانج شد و یادآور شد: شهر ماشین نیاز به اصلاح هندسی دارد و منطقه کولانج نیز به علت توقفگاه بودن، ترافیک زیادی دارد که به علت واقع شدن بازار در این منطقه، بی‌نظمی و سنگینی ترافیک بالاست.

وی از کاهش 74 درصدی تصادفات خسارتی خبر داد و ابراز داشت: میزان تصادفات خسارتی در سال 89، یک هزار و 961 مورد بود که در سال 90 به 509 مورد کاهش یافت.

فکری گفت: در میادین سپاه، امام خمینی و آرامگاه بوعلی دوربین‌های مدار بسته نصب شده است و لازم است که در میادین دیگر نیز این دوربین‌ها نصب شود.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


برگزاری مراسم بزرگداشت شهید «احمدی روشن» در امامزاده علی‌اکبر چیذر

خبرگزاری فارس: مراسم اربعین شهید «مصطفی احمدی روشن» عصر پنجشنبه بر سر مزارش در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم بزرگداشت شهید «احمدی روشن» در امامزاده علی‌اکبر چیذر

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، به مناسبت فرارسیدن چهلمین روز شهادت شهید «مصطفی احمدی روشن» دانشمند نخبه هسته‌ای مراسم بزرگداشتی عصر پنجشنبه چهارم اسفند بر سر مزارش در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر برگزار می‌گردد.

این مراسم از ساعت 15 تا 17 با حضور آحاد امت حزب‌الله و خانواده معظم شهید احمدی روشن برگزار خواهد شد.

شهید «مصطفی احمدی روشن» متولد ۱۷ شهریور ۱۳۵۸ و فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز و دارای چندین مقاله ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی بوده است.

وی دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف و از نخبگان این دانشگاه به شمار می‌رفت. به گفته دوستان وی، مصطفی شخصی ولایتمدار و از شاگردان آیت‌الله خوشوقت استاد اخلاق بوده است و در دوران دانشجویی، معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف را برعهده داشته است.

این نخبه علمی کشورمان ۲۱ دی ماه سال جاری بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در خودروی خود در میدان کتابی ابتدای خیابان گل نبی تهران به دست عوامل استکبار به شهادت رسید.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مسئول کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در استان اصفهان:
لیست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در اصفهان نهایی شد

خبرگزاری فارس: مسئول کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در استان اصفهان با بیان اینکه هدف این کانون حضور حداکثری مردم در انتخابات است، گفت: لیست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در اصفهان نهایی شد.

خبرگزاری فارس: لیست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در اصفهان نهایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین هرسیج ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کانون دانشگاهیان اصفهان دارای سابقه‌ای چندین ساله است، اظهار داشت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی یک وزنه ملی است که در سطح استان اصفهان نیز تاکنون اقدامات قابل توجهی را به انجام رسانده و فعالیت‌های این کانون مسئله‌ای جدید نیست.

وی افزود: برای انتخاب بهترین گزینه در لیست کانون دانشگاهیان از ماه‌ها پیش جلسات متعددی برگزار شد و در نهایت از میان گزینه‌های متعددی که پیش روی ما بود در خصوص انتخاب لیست شهر اصفهان به جمع‌بندی رسیده‌ایم.

مسئول کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در استان اصفهان در مورد اسامی قطعی در لیست کانون دانشگاهیان اصفهان بیان داشت: عباس مقتدایی، حجت‌الاسلام احمد سالک، علی کاظمی، سید مجتبی خیام نکویی و غلام‌رضا قربانی در این لیست قرار دارند.

وی تصریح کرد: این کانون ضمن احترام به دیگر نمایندگان در نهایت در خصوص لیست اصفهان به جمع‌بندی نام‌ برده رسید و در خصوص سایر حوزه‌های انتخابی استان اصفهان نیز در حال بررسی هستیم.

هرسیج بیان داشت: دکتر رضا علی نوروزی کاندیدای مورد نظر کانون دانشگاهیان در شهرستان شاهین شهر و سید ناصر موسوی نیز کاندیدای این کانون در شهرستان فلاورجان است.

وی با تاکید بر اینکه حضور حداکثر مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را امری ضروری است، ادامه داد: در حال حاضر بر اساس وظیفه‌ای که بر عهده داریم به دنبال دعوت و حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس نهم هستیم.

انتهای پیام/‌ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


توسط بانک کشاورزی صورت گرفت
بخشودگی عمده دیرکرد وام‌های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری فارس: مدیر بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اختیارات تفویضی در قالب خط مشی وصول مطالبات و بند 28 قانون بودجه، بسیاری از دیرکردهای بخش کشاورزی این استان مشمول بخشودگی شد و تقسیط مجدد 178 میلیارد ریال از تسهیلات انجام پذیرفت.

خبرگزاری فارس: بخشودگی عمده دیرکرد وام‌های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

موسی رمرودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: سرمایه از مهم‌ترین عناصر موثر در افزایش بهره‌وری سایر عوامل تولید در بخش کشاورزی نظیر نیروی انسانی و زمین محسوب می‌شود.

وی نقش کشاورزی را در اقتصاد کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: توسعه کشاورزی می‌تواند نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد کشور ایفا کند.

‌این مسئول خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی با تمرکز بیش از 20 درصد جمعیت فعال کشور نزدیک به 14 درصد از ارزش تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است.

مدیر بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بانک کشاورزی به عنوان تنها نهاد مالی و پولی تخصصی در  بخش کشاورزی در راستای رسالت اصلی خود بر سه فاکتور اصلی تامین منابع مالی، تزریق و نظارت بر منابع تمرکز دارد.

رمرودی تعداد شعب بانک کشاورزی این استان را 20 شعبه با توزیع حتی در مناطق کمتر توسعه یافته ارزیابی کرد و بیان داشت: در طی سال 90 تا دی‌ماه سال جاری تعداد 14 هزار و 180 فقره تسهیلات به میزان 757 میلیارد ریال در بخش‌های زراعت، دامداری، باغداری، پرورش آبزیان و زنبور عسل، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی کشاورزی و مسکن روستایی از سوی بانک کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت خاص این استان، بیشتر منابع تزریقی به بخش کشاورزی در راستای طرح‌های اساسی کشاورزی جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه کشاورزی استان بوده است.

رمرودی با اشاره به آسیب‌پذیر بودن بخش کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد و عوامل قهری مانند خشکسالی‌های سال‌های گذشته و با این توضیح که بانک کشاورزی خدمات ویژه‌ای برای تولید کنندگان در زمینه باز پرداخت تسهیلات قائل شده، ابراز داشت: در این راستا با توجه به اختیارات تفویضی در قالب خط مشی وصول مطالبات و بند 28 قانون بودجه، بسیاری از دیرکردها مشمول بخشودگی شد و تقسیط مجدد 178 میلیارد ریال از تسهیلات انجام پذیرفت.

انتهای پیام/ش20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن خبر داد
اهدای هزار جلد قرآن به مراکز فرهنگی بروجن

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن گفت: امسال یک هزار جلد قرآن به مراکز فرهنگی و قرآنی بروجن اهدا شد.

خبرگزاری فارس: اهدای هزار جلد قرآن به مراکز فرهنگی بروجن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام مجید الهیان بعدازظهر امروز در نشست ستاد شئون فرهنگی این شهرستان، اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک هزار جلد قرآن مجید کتابخانه‌های شبستان، کانون‌های فرهنگی، هیئت‌ها و مؤسسات قرآنی شهرستان بروجن اهدا شده است که 500 جلد از قرآن‌های اهدایی یارانه‌ای بود.

وی با بیان اینکه 200 حلقه نرم افزار مذهبی و فرهنگی نیز در بروجن توزیع شد، گفت: قرآن و اقلام فرهنگی با هدف تجهیز کتابخانه‌های مراکز قرآنی و مساجد در راستای جذب جوانان و برطرف کردن نیاز فرهنگی آنان توزیع شد.

الهیان اضافه کرد: در حال حاضر افزون بر 9 مؤسسه قرآنی، 240 هیئت و 10 کتابخانه شبستان در بروجن مشغول فعالیت است.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در ادامه از برگزاری 7 نشست ستاد شئون فرهنگی در این شهرستان خبر داد و گفت: این نشست‌ها با هدف بررسی فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان برگزار شد.

وی افزود:‌ بررسی مشکلات فرهنگی و مذهبی شهرستان، تقسیم کار میان ادارات مختلف فرهنگی و همفکری در راستای ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان از دیگر اهداف برگزاری این نشست‌ها است.

الهیان همفکری مسؤلان نهادها، برنامه ریزی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی مؤثر، رفع آسیب‌های فرهنگی و ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی را از آثار جلسات ستاد شؤون فرهنگی برشمرد.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در ادامه با اشاره به عضویت مساجد بروجن در طرح پورتال ملی مساجد کشور، گفت: طرح پورتال ملی مساجد کشور با هدف پیوستن به شبکه ملی مساجد کشور، ایجاد جایگاه اطلاع رسانی برای مساجد، امکان شرکت در جشنواره‌های ملی مساجد برتر و امکان استفاده از نرم افزارهای کاربردی رایگان برای مساجد راه‌اندازی شده است.

الهیان افزود: سامان بخشیدن به فعالیت‌های مساجد، مشارکت دادن مساجد کشور در یک پورتال و استفاده از امکانات روز برای آشنا شدن با بیوگرافی، ساختار و فعالیت‌های مساجد مختلف کشور از آثار اجرای این طرح است.

انتهای پیام/ی20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


استاندار زنجان:
مشارکت حداکثری اولویت نخست انتخابات است

خبرگزاری فارس: استاندار زنجان با اشاره به فراهم بودن زمینه برگزاری انتخابات گفت: فراهم کردن مشارکت حداکثری، اولویت نخست در انتخابات محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: مشارکت حداکثری اولویت نخست انتخابات است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد ظهر امروز در دیدار مشترک ائمه جمعه با فرمانداران استان زنجان با اشاره به فراهم شدن زمینه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیچ دغدغه نگران کننده‌ای در این رابطه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همه تمهیدات لازم برای برگزاری آرام انتخابات فراهم شده است، افزود: با هر تخلفی در این زمنیه برخورد می‌شود.

استاندار زنجان وظیفه همه را ترغیب و تشویق به حضور حداکثری مردم در انتخابات عنوان کرد و گفت: مشارکت حداکثری تامین کننده منافع ملی است.

وی با اشاره به مشارکت بیش از 90 درصدی مردم در انتخابات گذشته تصریح کرد: استان زنجان مقام سوم را در مشارکت مردمی در انتخابات گذشته کسب کرده است.

رئوفی‌نژاد اولویت نخست انتخابات را مشارکت حداکثری عنوان و تاکید کرد: شناساندن شاخص‌های ثابت انقلاب اسلامی از اولویت‌های بعدی محسوب می‌شود.

وی پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی را از شاخص‌های مطرح برای انتخاب برشمرد و گفت: این شاخص‌ها از اول انقلاب تا کنون ثابت بوده است.

استاندار زنجان با اشاره به مطرح بودن دهها اسم نفر برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سال گذشته ادامه داد: از بین بیش از 40 نامی که توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند باید پنج نفر انتخاب شوند و چاره‌ای هم جز این نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فراهم شدن زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان زنجان اضافه کرد: سرعت فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری در استان زنجان نسبت به کشور بی‌نظیر است.

رئوفی‌نژاد مسئله دیگر امروز جامعه را کنترل بازار عنوان کرد و گفت: نزدیک شدن به آغاز سال، تحریم‌های جدید اعمال شده و انتخابات سه موضوعی است که توجه به کنترل بازار را در این مقطع از زمان مهم کرده است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان داخلی و خارجی نظام جمهوری اسلامی برای تاثیر گذاری بر انتخابات مجلس شورای گفت: آنها با فضا سازی قصد القای تاثیر گذاری تحریم‌ها را بر اقتصاد ایران دارند.

استاندار زنجان تاکید کرد: باید جلوی چالش‌های اقتصادی با اهداف سیاسی در جامعه گرفته شود.

انتهای پیام/س20

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرماندار شیروان چرداول:
1200 نفر کار انتخابات مجلس نهم را بر عهده دارند

خبرگزاری فارس: فرماندار شیروان چرداول گفت: هزار و 200 نفر کار انتخابات مجلس نهم را در شهرستان شیروان چرداول بر عهده دارند.

خبرگزاری فارس: 1200 نفر کار انتخابات مجلس نهم را بر عهده دارند

محمدجواد شریفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: این تعداد عوامل اجرایی کار برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس نهم را در این شهرستان بر عهده دارند.

وی ادامه داد: برای نهمین دوره انتخابات مجلس نهم در شهرستان شیروان چرداول در مجموع 83 شعبه اخذ رأی در نظر گرفته و پیش‌بینی شده است.

این مسئول اضافه کرد: امنیت، سلامت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های آراء از مهم‌ترین ارکان هر انتخاباتی به شمار رفته که این انتخابات نیز همانند دیگر انتخابات دیگر کشور ایران اسلامی باید از این شاخصه‌ها برخوردار باشد.

شریفی تصریح کرد: برای احقاق این مهم نیازمند تعامل و همکاری بیشتر نامزدهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حفظ و رعایت قانون انتخابات هستیم.

فرماندار شیروان چرداول اذعان داشت: حضور گسترده مردم در این انتخابات سبب اقتدار بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

انتهای پیام/ن۳۰/د1000

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جلودارزاده در دانشگاه علم‌و‌صنعت:
هاشمی در انتخابات از جبهه خاصی حمایت نمی‌کند/در تحصن مجلس ششم نبودم

خبرگزاری فارس: کاندیدای اصلاح‌طلب مجلس نهم با اشاره به اینکه هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات از جبهه خاصی حمایت نمی‌کند گفت: در مجلس ششم جزو متحصنین نبودم.

خبرگزاری فارس: هاشمی در انتخابات از جبهه خاصی حمایت نمی‌کند/در تحصن مجلس ششم نبودم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سهیلا جلودارزاده نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم در نشست انتخاباتی مجلس نهم شورای اسلامی که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: تفکر مجموعه نمایندگان، تعیین‌کننده روند و تفکر مجلس است.

وی افزود: اقتصاد تولیدی منجر به خودکفایی و استقلال می‌شود و همراه با آنها اشتغال و تولید ناخالص نیز رشد می‌‌کند اما اگر تفکر اکثریت بر پایه اقتصاد مصرفی استوار باشد حتی اگر قوانین تصویب شده خوب هم باشند اما در عمل شاهد مشکلات بسیاری خواهیم بود.

جلودارزاده خاطرنشان کرد: به عنوان مثال هدفمندی یارانه‌ها اگر خوب اجرا می‌شد اقتصاد تولیدی را تقویت می‌کرد، اما حالا شاهد هستیم با وضع این قانون به صورت مستقیم اقتصاد تولیدی صدمه می‌خورد.

نامزد اصلاح‌طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس پنجم و ششم کاملاً تحت تأثیر انقلاب و براساس نظرات مقام معظم رهبری و امام راحل استوار بود و برنامه‌های تصویبی به صورت کامل عملی می‌شد که اکنون شاهد پالایشگاه‌های متعددی در عسلویه هستیم و موجب ده برابر شدن ارزش افزوده نفت، ثروت‌افزایی و درآمدزایی ‌شد.

وی افزود: اقتصاد تولیدی شرط کافی برای عدالت اجتماعی نیست اما اقتصاد مصرفی تیر خلاصی بر پیکره عدالت اجتماعی است زیرا در اقتصاد مصرفی شغل به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصاد جامعه هدف قرار می‌گیرد.

جلودارزاده تصریح کرد: در مجالس قبلی توزیع یارانه بین مردم صورت نمی‌گرفت اما اثرات سوء تورمی در جامعه نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه لیست‌ نامزدهای انتخاباتی باید در برگیرنده تمامی اقشار جامعه باشد، گفت: مجلس نیازمند کارشناس است و باید لیست‌هایی ارائه شود که از تنوع کافی برخوردار باشد و اگر مجلس از همه اقشار در آن حضور داشته باشند می‌توان با تصویب قوانین مناسب عدالت اجتماعی را پیاده کرد، ضمن اینکه مفهوم عدالت اجتماعی بدون مفهوم توسعه امکان‌پذیر نیست.

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه از متحصنین مجلس ششم نبوده است، اظهار داشت: در آن زمان عضو هیئت رئیسه مجلس بودم و باید به امور مجلس رسیدگی می‌کردم و جزو متحصنین مجلس ششم نیز نبوده‌ام و همان‌گونه که مشخص است کارنامه‌ای کاملاً واضح دارم ضمن اینکه سوابق مبارزاتی، جنگی و زندان هم در دوران دانشجویی دارم و افتخار می‌کردم و می‌کنم که برای دفاع از حق و حقیقت شهید شوم.

وی یکی از علل حضور در انتخابات را شرایط بد و فشارهای بسیار زیاد بر روی طبقات کارگر و محروم عنوان کرد و گفت: جبهه کار و تولید در مجلس تحقق نمی‌یابد مگر اینکه نامزدها برای ساخت و ساز کشور نامزد شوند و این همان معنای حقیقی اصلاحات است ضمن اینکه ما در گذشته ثابت کردیم که تحت شرایط سخت نیز اقتصاد مملکت را در حالت مناسب حفظ کرده‌ایم، زیرا اگر جریانی سیاسی کار خدایی کند حتی می‌تواند با نفت 8دلار در هر بشکه مملکت خارج شده از جنگ را نجات دهد.

جلودارزاده خاطرنشان کرد: امروز به دنبال وحدت واقعی هستیم و شعار اصلی ما نیز غیر از ساخت و ساز کشور نیست و همان‌گونه که پیش از این نیز مطرح شده بود توانستیم برای نخستین بار طرح شورای عالی اشتغال را مطرح کنیم تا سازمان‌ها مسئله اشتغال را در اولویت خود قرار دهند.

این نامزد اصلاح‌طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به تازگی موضوعاتی پیش آمده که من حتی می‌ترسم بگویم یک اصلاح‌طلب بوده‌ام، حتی در مجلس چهارم که شرکت کردم آزادی بیان نداشتیم، اما به نظر من مجلس پنجم بهترین مجلس بوده است، زیرا تمام نگاه‌ها برای سودرسانی به مردم بود چون در مجلس حق باید رأی بیاورد و من جا دارد در اینجا از آقای محجوب برای نظرات کارشناسی‌ دقیق در دوران مجلس هشتم پیرامون اصل 44 و هدفمندی یارانه‌ها تشکر کنم.

جلودارزاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا آقای هاشمی رفسنجانی از حزب یا جناحی حمایت کرده است یا خیر گفت: همان‌طور که آقای هاشمی رفسنجانی مطرح کرده، از هیچکدام از گروه‌ها و جبهه خاصی طرفداری نمی‌کند.

نامزد اصلاح‌طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا جزو نفرات امضاءکننده نامه در دوران نمایندگی مجلس خود به مقام معظم رهبری بوده است، افزود: این مطلب را باید از دفتر رهبری جویا شد و ما به اینجا نیامده‌ایم که دشمنی کنیم بلکه هدف ما برای شرکت در انتخابات ایجاد جبهه کار، تولید و وحدت است، زیرا ما از همان روز اول به صورت صنفی در انتخابات شرکت کردیم و نمی‌توان به خاطر چهار رأی وحدت ملی را از بین ببریم و من امیدوارم روزی شاهد باشم که تمام گروه‌ها با وحدت در انتخابات شرکت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از وقتی وارد این انتخابات شده‌ام بنا را بر آن گذاشته‌ام که به اختلافات دامن نزنم ضمن اینکه پس از نامه‌ای که با امضای تعدادی از نمایندگان به مقام معظم رهبری نوشته شد، پس از آن نامه دیگری نیز نوشتیم و در پایان باید بگویم در شرایط فعلی نباید بگذاریم تا کسانی که به دنبال به هم ریختن اوضاع کشور هستند و در صدد بد جلوه دادن شرایط سیاسی کشور هستند، موفق شوند.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


قانونگذار سابق گرجستان به اتهام توطئه کودتا بازداشت شد

خبرگزاری فارس: پلیس گرجستان یکی از قانونگذاران سابق این کشور را به اتهام طراحی توطئه کودتا در دولت خود که قبلا جزء اتحاد جماهیر شوروری سابق بوده است، بازداشت کرد.

خبرگزاری فارس: قانونگذار سابق گرجستان به اتهام توطئه کودتا بازداشت شد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام وزارت کشور گرجستان، پلیس این کشور یکی از قانونگذاران سابق گرجستان را به اتهام طراحی کودتا در بحبوحه بحران سیاسی به وجود آمده چهار سال پیش در این کشور، بازداشت کرد.

متعاقب فیلم برداری مخفیانه مقامات امنیتی گرجستان،‌ "والری گلباخیانی" قانونگذار سابق این کشور به توطئه برای سرنگونی دولت با استفاده از زور و بحث درباره طرحی برای تحریک ناآرامی های گسترده بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 میلادی متهم شده است.

پلیس گرجستان در بیانیه ای اعلام کرد: این قانونگذار گرجستانی از کشور فرار کرده بود اما امروز دوشنبه هنگام عبور از مرز گرجستان و ارمنستان دستگیر شد.

گلباخیانی یکی از متحدان و مدیر مبارزات انتخاباتی پاتارکاتسیشویلی غول مخالف "بدری پاتارکاتسیشویلی" یکی از ثروتمندترین تبعه گرجستانی و یکی از رهبران جنبش مخالف دولتی بود که در سال 2007 میلادی به خیابان ها آمدند و سرکوب پلیس را به همراه داشتند.

پاتارکاتسیشویلی در انتخابات سال 2008 میلادی با "میخائیل ساکاشویلی" رهبر حامی غرب به رقابت پرداخت اما تنها 7 درصد آراء را بدست آورد و ماه بعد از این انتخابات نیز در لندن به دلیل حمله قلبی درگذشت.

خبرگزاری فرانسه در ادامه خبر خود نوشت: "گیورگی تارگامادزه" یکی دیگر از همکاران سابق پاتارکاتسیشویلی و رهبر فعلی حزب مخالف موسوم به "جنبش دموکرات مسیحی گرجستان" نیز ادعا کرده است که پرونده طرح شده علیه گلباخیانی انگیزه ای سیاسی دارد و هیچ پایه و مبنای قانونی ندارد.

انتهای پیام/ن.ص

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معاون وزیر جهاد کشاورزی:
تحریم‌ها تاثیری در بخش کشاورزی نخواهد داشت

خبرگزاری فارس: معاون امور برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ضریب خودکفایی بیش از 90 درصد بخش کشاورزی در کشور، گفت: تحریم تاثیری در بخش کشاورزی نخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: تحریم‌ها تاثیری در بخش کشاورزی نخواهد داشت

‌محمدعلی نیک‌بخت ظهر امروز در ‌حاشیه سفر به کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس‌ با بیان اینکه ضریب خودکفایی بخش کشاورزی در کشور 94 درصد است، خاطرنشان کرد: این میران نشان می‌دهد کشور مشکل مواد غذایی ندارد و تحریم هم تاثیری در بخش کشاورزی و مواد غذایی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در بخش کشاورزی کشور وجود دارد، افزود: با داشتن ضریب خودکفایی بیش از 90 درصد کشور ما یکی از امن‌ترین کشورها در تولید محصولات غذایی به شمار می‌آید.

نیک‌بخت بیان داشت: جهاد کشاورزی متولی تولید محصولات کشاورزی و حمایت از تولیدکنندگان است و تمام سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه به سمت توسعه کمی و کیفی این بخش پیش خواهد رفت.

وی در جواب سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با جلوگیری از سوء‌استفاده برخی افراد از جو روانی عید امسال، گفت: جهاد کشاورزی در رابطه با حمایت از تولید و مسائل مربوط به آن فعالیت دارد.

معاون امور برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی، تصریح کرد: تنظیم بازار اعتبارات، تسهیلات، امکانات، الزامات و قانون مربوط به بازار در اختیار ورازت صنعت، معدن و تجارت است و ‌جهاد در این حوزه دخالتی ندارد.

نیک‌بخت بیان داشت: هر‌گاه خسارتی به ویژه در مورد واردات محصولات کشاورزی متوجه بخش کشاورزی و کشاورزان شود قطعا از طریق دولت قابل پیگیری است و ما نیز در این رابطه همواره پشتیبان کشاورزان خواهیم بود.

انتهای پیام/ش30

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مینا ب
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :