تبلیغات
خبر رسانی ایران - حل مشکلات توس باید اولویت‌ مسئولان باشد
یکشنبه 6 فروردین 1391

حل مشکلات توس باید اولویت‌ مسئولان باشد

• نوشته شده توسط: مینا ب

منتخب مردم مشهد در مجلس نهم:
حل مشکلات توس باید اولویت‌ مسئولان باشد

خبرگزاری فارس: منتخب مردم مشهد در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: حل مشکلات توس باید درصد اولویت‌های مسئولان خراسان‌رضوی قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: حل مشکلات توس باید اولویت‌ مسئولان باشد

سید هاشم بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، گفت: در این راستا پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای را می‌دهم که با حضور تمام نهادها و ارگان‌های مسئول، مشکلات توس به صورت ریشه‌ای مورد بررسی قرار گیرد و در این راستا تصمیمات لازم به منظور رفع این مشکلات اتخاذ شود.

منتخب مردم مشهد در مجلس نهم شورای اسلامی در ارتباط با الحاق توس به مشهد افزود: بی شک الحاق توس به مشهد بسترساز فراهم کردن شرایط برای امکان بازدید تمام علاقمندان ایران زمین و سایر علاقمندان در دنیا است که این امر با الحاق توس به مشهد محقق می‌شود.

وی ادامه داد: هویت ایرانی در توس نهفته است و جدا کردن این مجموعه از مشهد شایسته نیست چرا که از نظر تاریخی، اقلیمی و فرهنگی هویت مشهد با توس گره خورده است.

بنی‌هاشمی برطرف کردن مشکلات موجود در مجموعه توس را از جمله الویت‌های کاری نهادها و سایر مسئولان ذیربط دانست و گفت: فردوسی شاعر برجسته ایران زمین است که آثار برجسته در ارتباط با ادبیات ایران به جا گذاشته است به گونه‌ای که می‌توان گفت در این راستا فرهنگ ایرانی با توس و فردوسی گره خورده است.

وی در ادامه به مشکلات راه مجموعه فرهنگی و تاریخی مجموعه توس اشاره کرد و گفت: باید راه مجموعه تاریخی فرهنگی توس تا حرم مطهر رضوی به صورت مناسب بهسازی شود و تحقق این امر مستلزم آن است که متولیان حوزه راه، بهسازی این بخش در اولویت‌ها کاری خود قرار دهند.

انتهای پیام/س20


نظرات()